Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2016., 01:01   #2021
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Nema veze. Odradit cemo taj razgovor. A sto se mene tice neka me nadzire i socijalna i FBI u mom stanu. Bar cu imati s kim kavu popiti ovako asocijalna.
odlicno!

neka vide pizde .. samo najcesce ovi kaj idu na teren su OK ali bez obzira neka vide .. nis se ne petljaj .. pusti ko ima imalo mozga vidjet ce samo zalosno je di zivimo i sto ti se vec dogodilo i kako si osjetila diplomatski odnos birokracije drzavne uprave sve je moguce .. zato svaka cast na stavu

meni je zao jer uz sve sto navodis si vise nego svijesna .. vise nego sposobna racionalno i ocito natprosjecno inteligentno razmisljati i (po mom misljenju/vidjenju/citanju) smireno komunicirati .. respect

ja sam poceo 2010 .. ima jedna davna tema di sam trazio pomoc .. kad je pocelo .. bio sam svjestan .. osjecao i racionalno zakljucivao .. neke promjene brze neke sporije .. tesko je "gledati sebe kako umires" ali nauci covjek i sa tim prezivjeti

al ovi jebivjetri koji su jos placeni pa idu prcat ljude u mozak .. ja sam vecinu toga rjesio ravnopravnoscu .. opcenito u medjuljudski odnos nema smisla ako nije ravnopravan

a sto se samoubojstva tice .. hehe .. nije mistika zasto je tako "plaha" okolina prema samoubojstvu jer samoubojstvo je prisutno u psihi svakog covjeka a sta da ti kazem .. valjda na ovoj temi mogu reci ISTINU i o samoubojstvu postoji puno toga za reci i objasniti ljudima ali kako su i tebe degradirali tako rade prema svima drugima .. primitivizan klasa i prepotentnosti na djelu cak i u znanstvenoj "eliti" .. lol akademski obrazovana zajednica .. koja pisarija .. da ih znate ... sad bi reko u duhu teme
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 19:27   #2022
svaki dan je borba... plivaš i samo pokušavaš držati glavu iznad vode.
__________________
...leave the gun take the cannoli...
cannoli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 20:56   #2023
Nisam dobro raspadam se.
Za vas
Svaka vam je za Bukvara.

Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Nisam dobro raspadam se.
Za vas
Svaka vam je za Bukvara.
Jos mi kontriraju stalno i ubijaju me u pojam.

Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Nisam dobro raspadam se.
Za vas
Svaka vam je za Bukvara.
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Jos mi kontriraju stalno i ubijaju me u pojam.
Poceo sam i citat kak.
Al mane, nemam s cim a i predomislim se brzo.
Mozda sam kukavica.
Samo ssssssssss.
__________________
bunda od nerca

Zadnje uređivanje Azz : 06.10.2016. at 08:36. Reason: spajanje postova
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:22   #2024
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Poceo sam i citat kak.
Al mane, nemam s cim a i predomislim se brzo.
Mozda sam kukavica.
Samo ssssssssss.
po mom iskustvu sve oko samoubojstva je tesko i daleko od kukavicluka ... izdrzati i prezivjeti sva ta iskustva je vise nego tesko ...

a sto sam natuknuo .. u ljudskoj psihi generalno postoji "pocetak ideje" tako da samo iskustvo kada nebi bilo taboo i tradicionalno demonizirano a po mom misljenju i dehumanizirano do besvijesti i van granica zdravog razuma .. sto se lako argumentina da nije razumno a kako sam iskusio na vlastitom iskustvu upravo je razum u mom slucaju bio glavni motivator .. dakle postoji kao ideja ...

nagovarati nekoga da se ne ubije je po meni u tim trenucima jednako kao piti krv covjeku koji krvari i tu je okolina po meni vise nego odgovorna ..

jer postoje okolnosti i uvijeti koji poticu ljude na razmisljanja a kasnie i na djela ... iz mog iskustva (naravno da su situacije razlicite i da ce svatko odgovarati covjeka od samoubojstva ako ima imalo soli da nebi bilo da nekoga odgovaram od odgovaranja ) zelim naglasiti uklanjanje odnosno razumjevanje analizioranje i mjenjanje tih okolnosti ili ako nista drugo onda potpora i olaksavanje tih okolnosti u koliko god minimalnom mjeri da je moguce puno ce znaciti .. jer u tim krajnostima ... naoko male vrijednosti i paznje mogu znaciti vise od zivota .. a postoje dozivljavi koji su vise od (egoisticnog dozivljaja) zivota ... npr zivot u sirem smislu = djeca .. drugi ljudi .. pa jos dalje .. zivotinje .. biljke .. zrno pijeska .. kvantna i dalje neka vas masta povede preko svojih granica

dakle "hebat u mozak" covjeka koji je "na rubu" je maltene slicno ko nagovarati covjeka na samoubojstvu .. opet govorim iz vlastitog iskustva .. situacija je svakakvih i ljudi i okolnosti i bolje ne pricati o nekim okolnostima

ma kad su drustvene uloge prioritet .. dehumanizacija i samoca covjeka koji je "ispao" iz scenarija je neminovna .. a ako se on osobno nalazi u depresivnom i slicnim psihickim stanjima . treba mu puno srece i snage i volje a takva stanja nisu plodno tlo za to sto m treba

svi koji nisu mogli dalje neka pocivaju u miru

a oni koji ne misle da mogu dalje neka ozive mir u sebi .. nadjite ono sto imate u sebi a to je gore spomenuta ljubav prema sebi (Arose-in post) i cuvajte je za sebe a ako bude prilike i za druge

zivite
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 23:12   #2025
Samoubistvo ili zivot- to nije kukavicluk...tu treba covjek imati toliko puno hrabrosti..ali je ta ista hrabrost potrebna za reci- jebe mi se za sve, ja imam pravo zivjeti, igrati glavnu ulogu u svom zivotu!
Dok god se klatis izmedju : e da me nema i joj,niko me ne shvaca, onda si kukavica. Svako moze svoj zivot zivjeti kako zeli, svi smo ograniceni istim zidovima, ali je u nasim rukama i malj kojim to mozemo razbiti.
Mislim, kvragu, moj djed je pobjegao iz logora(imao je cak 24 godine), presao Alpe do Svicarske,presao Englezima i vratio se u Jugu(odgulio i Goli otok, cisto da se ocisti od imperijalistickih ideja,ako mu se neka uhvatila)- i nikad nije bio ogorcen. A ja da bauljam- ne moze,ne dam. Hajde, toliko bar imamo u genima.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 23:40   #2026
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Samoubistvo ili zivot- to nije kukavicluk...tu treba covjek imati toliko puno hrabrosti..ali je ta ista hrabrost potrebna za reci- jebe mi se za sve, ja imam pravo zivjeti, igrati glavnu ulogu u svom zivotu!
Dok god se klatis izmedju : e da me nema i joj,niko me ne shvaca, onda si kukavica. Svako moze svoj zivot zivjeti kako zeli, svi smo ograniceni istim zidovima, ali je u nasim rukama i malj kojim to mozemo razbiti.
Mislim, kvragu, moj djed je pobjegao iz logora(imao je cak 24 godine), presao Alpe do Svicarske,presao Englezima i vratio se u Jugu(odgulio i Goli otok, cisto da se ocisti od imperijalistickih ideja,ako mu se neka uhvatila)- i nikad nije bio ogorcen. A ja da bauljam- ne moze,ne dam.


Quote:
Hajde, toliko bar imamo u genima.
... da ne pricamo o 5 miliona godina evolucije ljudske vrste!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 23:56   #2027
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post

... da ne pricamo o 5 miliona godina evolucije ljudske vrste!
Prije sam mislila da su narodi na ovoj ruti uvijek bili na vjetrometini, od kako su krenuli prije onih par stoljeca ka moru
A sad da nas zajebe i ubije obican zivot. Karte su podjeljene,igraj sa tim sto imas, makar blefirao
Sa stitom ili na stitu, ali se bori.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 04:39   #2028
Nikoga ne potičem u suicidu... ali tko ima pravo izgovoriti da je suicid kukavički potez ako nije prošao kroz išta slično? Daleko od toga da je kukavičluk... jebeno treba skupiti snagu za takav potez.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 18:17   #2029
dns se u mom malom mistu već drugi čovik ove godine sa zgrade bacio
ellizabeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:03   #2030
Ah, samoubojstvo kao krajnje rješenje svih briga, problema...lakše je nepostojati, u trenutku smušenosti, slabosti,zbunjenosti,patnje, ohrabriti se i reći: dosta je, ne mogu više, odlazim, itd. Za samoubojicu idealno rješenje, za okolinu šok, ali koga briga za ostale, trebamo misliti na sebe, ne? Pa onda ćemo i sebično da mislimo. A što nakon neuspjelog samoubojstva, kad ostaneš zakinut za ono što si imao, pa si tek kasnije svjestan gubitka. Pa dalje živiš s posljedicama ili probaš opet, pa opet. Možda su opetovani pokušaji samo znak da to ne želiš, da u sebi imaš snage za dalje, vidiš neki smisao, ali te nešto koči. Istina je ono, da kad netko zaista odluči umrijeti to učini i kako spada, bez nečkanja, bez dramljenja, onako otupjelih emocija (dodatno otupjelih nekim sredstvom poput alkohola, droge...). Sljedeći dan, svi susjedi se čude, svi plaču nad nesretnom sudbinom te osobe. Tko bi rekao da će on/ona... Uglavnom, živjeti s konstantnim mislima o nepostojanju, besmislu, praznini, apatiji, otuđenosti....i imati duboko u sebi zadnju opciju: samoubojstvo je jebeno hrabro i zastrašujuće. Sebično ili ne? Zatomiti vlastitu želju, osjećaje i usmjeriti se na ovo što imamo sada, kakvo god imamo, prihvatiti to, pronaći smisao, za nekoga tko je u životu prošao sranja, traume, smrti, siromaštvo, bolesti, soc. izolaciju, kaos u djetinjstvu, razorenu obitelj, ratove, zlostavljanja različitih vrsta, itd. i dalje ustrajati, e, to je stvarno volja i hrabrost. To je onda netko tko zaista voli život i ljude.
Skočiš pod vlak pa ti on odsječe noge, a ostaneš živ. Okineš okidač na pištolju, pa ode u malo krivom smjeru i napravi rupu na krivom mjestu u mozgu, pa živiš s posljedicama. Predoziraš se tabletama, pa završiš u bolnici, da bi kasnije živio s doživotnim psihozama, paničnim napadajima, staviš omču oko vrata, pa nikako da skočiš ili pak nađeš neku nekvalitetnu ili se sruši čitavi strop, neke napuštene zgrade u kojoj si htio na miru sve završiti...A onda tamo negdje, roditelj prelazi cestu s djetetom koje upravo priča kako je dobilo svoju prvu, trudom zasluženu peticu, noseći u rukama malu macu koju je spasio i kojoj će pružiti dom, pa ga majka, sretna zagrli, sa suzom u očima, dok ih u trenu s autom ne pokosi neki samoubojica. Pa onda sljedeći dan u novinama...ili bi bilo bolje da je pokosio nekog kriminalca, alkoholičara, zlostavljača putem. Pa onda sljedeći dan u novinama...Dvostruki standardi, dvostruka pravila. No, dobro, sad izlazim iz teme. Uglavnom, za sve potencijalne samoubojice: potražite pomoć nekoga da vas sasluša, da samo bude uz vas, u tom kritičnom momentu kad osjetite da gubite tlo pod nogama, jer ljudi pod utjecajem emocija, ludila, čega već, mogu učiniti svašta i ne samo sebi. A kako je tek živjeti kad ta misao (koja i nije bila samo misao) o samoubojstvu čuči duboku, pa je već stalni gost, a ti zaista, iskreno, duboko voliš i cijeniš život, ljude, životinje, prirodu.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 12:31   #2031
Znam da svi koji se bore s tom idejom da vam je prepreprepretesko i da rijetko tko ko nije u vasoj kozi to i ne moze pojmiti i razumiti, ali jednom kad predete tu granicu gotovo je, nema nazad, evo meni se jedna jako jako draga osoba odlucila na taj potez i nema je vise, proslo je 20tak dana, iza sebe je ostavila toliku tugu, ne samo meni veci masu masu drugih blizih i malo daljih ljudi, vjerujte mi ako vam iti malo netko znaci, ma i da nije nemojte to radi sebe napraviti jer nema nazad!
Treba se boriti ma kako god bilo tesko, svi mi padamo, vama je puno teze, ali ne znaci da trebate odustati, jednom ce izaci "sunce", evo ja sam toj osobi bio "sunce" godinu dana i stvarno sam joj amo rec obogatio zivot, lipe uspomene, svasta... Nemojte odustajat, vas zivot znaci puno svima oko vas, svaciji zivot je bitan, neki dani su tezi neki laksi, mjenjajte taktiku, probajite nesto novo, odlucite se za poteze koje inace ne bi jer dok god ste zivi mozete svasta!
Puno toga lipoga zivot moze pruziti, samo ga treba zivjeti i pokusavati ga zivjeti sto bolje, boriti se, ima raznih prica, ljudi, situacija, ljudi se bore sa svojim demonima svaki dan, al opcenito zivot je borba, ne odustajte, ima toliko ljubavi sta vam netko zeli dat, samo se treba tako poklopiti, a poklapa se svaki dan vjerujte mi! SRETNO!
__________________
La vita è bella :))
PunmijeKsvega is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:00   #2032
pozz ljudi

a što kažete o samom razmišljanju o samoubojstvu? ja već preko 10 godina povremeno razmišljam o tome u periodima depresije, kad mi se pogled na svoj život i svoju budućnost suzi do krajnjih granica, te gledam na njega i na nju krajnje pesimistično...i onda razmišljam o samoubojstvu. pročitao sam dosta filozofskih, religijskih i psiholoških članaka na tu temu. Uglavnom svi gledaju na to kao na nešto negativno, ali depresivni, ili krajnje depresivni ljudi gledaju na to kao na izlazak iz vječne depresije. Najgore mi je kad nemam s kime popričati o svojim problemima, a teško mi je. Na kontrole kod psihijatra idem svakih mjesec i pol do 2, a sad već nisam bio nekoliko mjeseci jer sam bio dobro. A kad mi postane loše nemogu otići s nikim porazgovarati sutra, već se moram naručiti za kontrolu za mjesec dana ili kasnije. užasss....
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:06   #2033
t
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
pozz ljudi

a što kažete o samom razmišljanju o samoubojstvu? ja već preko 10 godina povremeno razmišljam o tome u periodima depresije, kad mi se pogled na svoj život i svoju budućnost suzi do krajnjih granica, te gledam na njega i na nju krajnje pesimistično...i onda razmišljam o samoubojstvu.:
Pa većina ljudi je promišljala o toj tematici u nekom stupnju svoga života. Ja sam recimo uvijek došao do logičnog zaključka da nema potrebe za tim kad ionak bu život završil sam po sebi. No isto tako ako netko pati od neke teške i neizliječive bolesti koja uzrokuje svakodnevnu nesnosnu bol zbog koje je neizdrživo funkcionirati mislim da bi svi tada trebali imati izbor na eutanaziju.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 18:48   #2034
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
t
Pa većina ljudi je promišljala o toj tematici u nekom stupnju svoga života. Ja sam recimo uvijek došao do logičnog zaključka da nema potrebe za tim kad ionak bu život završil sam po sebi. No isto tako ako netko pati od neke teške i neizliječive bolesti koja uzrokuje svakodnevnu nesnosnu bol zbog koje je neizdrživo funkcionirati mislim da bi svi tada trebali imati izbor na eutanaziju.
Što se tiče eutanazije, ona je dozvoljena u Belgiji i Nizozemskoj i za psihičke bolesnike.
Samoubojstvo, pobačaj, eutanazija pa i smrtna kazna su specifični oblici ubojstva i diskutabilno je je li opravdano ili ne to činiti za svaki od tih oblika (ubojstva). Ja sam protiv svakog takvog čina, ali sam i protiv zabrane i osude za one koji se odluče za to. A da li bih nekome preporučio samoubojstvo? naravno da ne. A ipak kad sam SAM u pitanju, razmjerno često razmišljam o tome.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 10:26   #2035
U depresiji prije tri godine sam intezivno razmisljala o tome, zapravo provela sam puno vremena trazeci idealan nacin koji daje 100% zeljene rezultate. Sto zapravo znaci da nisam uopce imala podsvjesno u planu skrenuti paznju na sebe, vec barem "to obaviti" u zivotu kako spada. I iskreno meni je google spasio zivot, sama nisam ni bila svjesna toga dok nisam krenula u history traziti link na neku reviju pa sam vidjela sto se desava. Isti dan sam zavrsila kod ljecnice opce prakse i na rebru. Nisu me zadrzali, zbog AD imala sam cijeli niz usranih situacija, ali nekako sam se izvukla no posto nisam imala konstantnu terapiju depra se vratila, jedina prednost je iskustvo pa sam ju skuzila na vrijeme.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 15:29   #2036
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
pozz ljudi

a što kažete o samom razmišljanju o samoubojstvu? ja već preko 10 godina povremeno razmišljam o tome u periodima depresije, kad mi se pogled na svoj život i svoju budućnost suzi do krajnjih granica, te gledam na njega i na nju krajnje pesimistično...i onda razmišljam o samoubojstvu. pročitao sam dosta filozofskih, religijskih i psiholoških članaka na tu temu. Uglavnom svi gledaju na to kao na nešto negativno, ali depresivni, ili krajnje depresivni ljudi gledaju na to kao na izlazak iz vječne depresije. Najgore mi je kad nemam s kime popričati o svojim problemima, a teško mi je. Na kontrole kod psihijatra idem svakih mjesec i pol do 2, a sad već nisam bio nekoliko mjeseci jer sam bio dobro. A kad mi postane loše nemogu otići s nikim porazgovarati sutra, već se moram naručiti za kontrolu za mjesec dana ili kasnije. užasss....
Ovo podcrtano je ono što oni koji to nisu iskusili ne razumiju. Ta razmišljanja nisu uvijek istog intenziteta (kao ni sama depresija), ali je najgore (kad te uhvati) da nemaš s kim popričati. Iz vlastitog iskustva znam da bi taj razgovor trebao biti odmah, a ne za tjedan ili mjesec.
Veliki problem je i taj što o tome ne možeš s bilo kim razgovaratiti. Hrpa ljudi te ne bi ni razumjela, već bi odmah rekli da "šta glumiš". A i oni koji bi te saslušali bez predrasuda ne bi razumjeli kakva je to patnja, jer to nisu prošli.
Tako da se potpuno slažem s dr. diego i gornjim postom.

Zadnje uređivanje Azz : 15.11.2016. at 19:39. Reason: edit quote
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:14   #2037
Quote:
jedan-od kaže: Pogledaj post
Ovo podcrtano je ono što oni koji to nisu iskusili ne razumiju. Ta razmišljanja nisu uvijek istog intenziteta (kao ni sama depresija), ali je najgore (kad te uhvati) da nemaš s kim popričati. Iz vlastitog iskustva znam da bi taj razgovor trebao biti odmah, a ne za tjedan ili mjesec.
Veliki problem je i taj što o tome ne možeš s bilo kim razgovaratiti. Hrpa ljudi te ne bi ni razumjela, već bi odmah rekli da "šta glumiš". A i oni koji bi te saslušali bez predrasuda ne bi razumjeli kakva je to patnja, jer to nisu prošli.
Tako da se potpuno slažem s dr. diego i gornjim postom.
A ista kad imas s nekim to podjelit i kad te ta osoba saslusa i trudi se razumiti te koliko je god to u njezinoj mogucnosti i stvarno joj bude i lakse kad to podijeli i sve. Al ta osoba nije u mogucnosti imat nekog 24/7 znaci kad te uvati u 4 ure ujutro ili ne znam u 11 ujutro, a ta je osoba na poslu, radi i nije u mogucnosti se javiti...
__________________
La vita è bella :))
PunmijeKsvega is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:18   #2038
Evo sad sam puno bolje nego ovih dana kad sam pisao o suicidu. I sad, kad sam dobro mogu donijeti zaključak da u stanju depresije treba izbjegavati bilokakve radikalne odluke (odustajanje od faxa, posla, partnera, života ), jer je pogled na svijet i sebe porpuno iskrivljen, u negativnom smjeru. Za nas koji imamo i elemente bipolarnosti u svojoj dijagnozi, problem mogu biti i manične faze, kad je pogled na svijet iskrivljen u pozitivnom smjeru, ali kod mene barem to nije tako drastično izraženo. Problem je uglavnom u depresivnoj fazi. Treba prepoznati depresiju u sebi, i misli usmjeriti od ozbiljnih prema vedrijima.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:44   #2039
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Evo sad sam puno bolje nego ovih dana kad sam pisao o suicidu. I sad, kad sam dobro mogu donijeti zaključak da u stanju depresije treba izbjegavati bilokakve radikalne odluke (odustajanje od faxa, posla, partnera, života ), jer je pogled na svijet i sebe porpuno iskrivljen, u negativnom smjeru. Za nas koji imamo i elemente bipolarnosti u svojoj dijagnozi, problem mogu biti i manične faze, kad je pogled na svijet iskrivljen u pozitivnom smjeru, ali kod mene barem to nije tako drastično izraženo. Problem je uglavnom u depresivnoj fazi. Treba prepoznati depresiju u sebi, i misli usmjeriti od ozbiljnih prema vedrijima.
Da treba i sjeti se toga kad te uvati ta faza, meni draga osoba je kobno zavrsila ima 20tak dana najvjerojatnije zbog toga... Tuga mnogima...
__________________
La vita è bella :))
PunmijeKsvega is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 10:58   #2040
Ja sam prvi put o samoubojstvu i varijacije na te teme u drustvu pricao s nekih 17 godina il kasnije.

Danas kad cujem klince od 13 godina kako o tome pricaju, mogu zakljuciti da se prirodne reakcije ljudi postepeno bude, da ce cenzure s vremenom biti manje.

Iskreno, ja sam za to i da se o samoubojstvu i popratnim problemima prica od prvog osnovne {cak i vrtic nije prerano}

Ako se preventivno sacyva jedan źivot {a sacuvalo bi se mnogo viśe} kao druśtvo bismo postigli veliki napredak u borbi protiv manipulacijske cenzure {u borbi protiv antiprirodnih mehanizama}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.