Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2003., 19:35   #1
Kvadrat nad hipotezom

Najnoviji feministicki pravac gradi se na teoriji da su svakoj zeni koja zeli biti potpuna, ostvarena i sretna potrebna TRI muskarca.

Teorija, naravno nije nova ali je osvjezena na nacin da ta tri muskarca ne bi imala, kao do sada, odredjene uloge ni mjesto (po vec provjerenoj formuli: muz-jebac-carobnjak) nego bi jedan drugoga dinamicki nadopunjavali: praznine koje se pojave kod jednog popunjava drugi ili treci i tako po potrebi.

Za pocetnice (tri? koja tri??? jedva nalazim i jednog??): zasto bas tri?
Zato sto sa DVA muskarca i jednom zenkom prije ili kasnije dolazi do konflikta, takmicarskih tenzija i debilnih usporedjivanja.
Treci je tu da taj neugodni trokut ublazi u stabilan i ugodni cetverokut.

Napredno krilo pokreta predvidja i to da svaki od tri muskaraca zna za postojanje ostala dva ali ja mislim da je to preradikalno i preuranjeno.
Kako sam osobno vrlo konzervativna, formula "muz-jebac-carobnjak", sto se mene tice, sasvim je zadovoljavajuca i ne bih niposto dopustila daljnju demokratizaciju, anarhiju niti mogucnost da "igraci" improviziraju izvan svojih kompetencija i domena. Svaki od njih bi se trebao drzati podrucja koje mu je namijenjeno i u kojem se pokazao najboljim.

Dopustam mogucnost da se time uskracuju prava muskarca na samoodredjenje, slobodu izbora i ekspresiju vlastitih potencijala ali, kao sto rekoh - konzervativna sam.

Pitanje, dakle glasi:

Treba li navedena Tri muskarca: muz-jebac-carobnjak, pojedinacno i ograniceno koristiti iskljucivo u namijenjene svrhe ili im se ipak moze dopustiti mogucnost eksperimentiranja u ostalim podrucjima, principom krizanja vocki: muz-jebac, jebac-carobnjak, muz- carobnjak... etc.?
varia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 19:42   #2
varia, daj objasni malo prednosti i mane muža, jebača i čarobnjaka. Osobno, ne bi mi teško palo podijeliti te sa dvojicom prijatelja.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:04   #3
varia...
Na početku sam malo ostao zatečen, ali kad sam bolje razmislijo... imaš pravo!
Naravno, boli me ona stvar za feministički primjer četverokuta ''3 tipa i cura u sredini'', ali mi je itekako zanimljiva varijanta ''ja između 3 cure''!

A nije da sam megaloman ili da bi se tio pravit važan ko ova pičkica od leba. Jednostavno je tako jebeno teško nać normalnu (čitaj kompletnu) curu!
Ali... ako se zaista potrudim... od 3 bi se dalo nešto složit.
Nexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:07   #4
Nexus, da ti možeš biti megaloman kao ja, ti bi to bio. Ali ti nisi taj materijal.
varia pokrene temu o tome kako svakoj ženi trebaju 3 muškarca, i koji je tvoj odgovor? Da tebi trebaju tri cure. Kakav je to odgovor? Kao da ja tebi kažem da si glup, a ti meni odgovoriš, pa šta, i ti si. Možda si i u pravu, ali to nije konstruktivna rasprava.
Zašto žena ne bi imala tri muškarca? Ja ionako imam živaca samo za trećinu žene...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:11   #5
Previše dijagrama toka i workflowa za moj ukus.
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:28   #6
Quote:
walter kaže:

Zašto žena ne bi imala tri muškarca? Ja ionako imam živaca samo za trećinu žene...
Jasam ja možda dirao u njenu tezu!??? Ha, jesam li!??
Nisam!!!

Ja sam svjestan da ima pun kurac tipova koji su pičkice i koji sami ne znaju izać na kraj sa ženom. Evo ću opet uzet za primjer onog lebowskog. Sjećaš ga se? Žena ga je toliko cjedila da je meni ko muškarcu nekad bilo čisto neugodno. Poslije sam se naviko...
Al nije u redu! Znaš ono, muška solidarnost i to. Da je ona imala još dvojicu pored sebe, nema šanse da bi ga uspjela držat za jaja baš cijelo vrijeme. Tu i tamo bi morala pustit...
Nexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:46   #7
Quote:
od 3 bi se dalo nešto složit
Quote:
Ja ionako imam živaca samo za trećinu žene...
Pa eto, recimo da je to nit vodilja.

Ako zanemarimo da je tehnicki jedva izvodljiva, drustveno neprihvatljiva, moralno sablaznjiva i emocionalno preslozena... teorija itekako drzi....

Quote:
Da je ona imala još dvojicu pored sebe, nema šanse da bi ga uspjela držat za jaja baš cijelo vrijeme.
.... vodu.
varia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:51   #8
Hvala Sili, moja nadraža ratnica, varia, je tu.

I to kako!!!!

Baš ,onako, guštam u čitanju....:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:57   #9
Eee, nema nista od citanja, moja natuska...
Treba radit.. Radit i mucit se.... za nasu stvar.
(obozavam izraz: nasa stvar!)
varia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:59   #10
A vidite cure, na žalost, situacija je takva kakva je
Quote:
tehnicki jedva izvodljiva, drustveno neprihvatljiva, moralno sablaznjiva i emocionalno preslozena...
. I zato biste trebale cijeniti napore jednog muškarca da ostvari sve troje. Da od crte napravi trokut.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 20:59   #11
Quote:
varia kaže:
Eee, nema nista od citanja, moja natuska...
Treba radit.. Radit i mucit se.... za nasu stvar.
(obozavam izraz: nasa stvar!)
:-)

mda.....taj mi je najdraži, više mi je jedino možda drag izraz, možda...ček, ček........-transparentno-....

:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:10   #12
Nego, kad sam wec zagrebla temu, moram priznati: trenutno sam malo kratka sa carobnjacima... Deficitarni kadar.
varia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:17   #13
Re: Kvadrat nad hipotezom

Quote:
varia kaže:

Za pocetnice (tri? koja tri??? jedva nalazim i jednog??): zasto bas tri?
Zato sto sa DVA muskarca i jednom zenkom prije ili kasnije dolazi do konflikta, takmicarskih tenzija i debilnih usporedjivanja.
Treci je tu da taj neugodni trokut ublazi u stabilan i ugodni cetverokut.

OK, istina je da ja ne mogu naći ni jednog.. ali kad bi našla jednog, to bi značilo da me napokon krenulo i sigurno se ne bih zadržala na njemu.. ipak, nikad ne bih uzela tri.. tri je opasan broj, trojica te mogu odhebati i otići igrati basket... ja preporučam uvijek neparan broj muškaraca, jer je on nepraktičan za timske sportove

znam, sad ćete vi reći: ali četvorica mogu igrati na karte.. nemojte misliti da nisam i na to mislila.. uvijek treba kombinirati muškarce iz Dalmacije i kontinentalne Hrvatske.. najbolje 3+1.. tako da ovaj četvrti ne zna igrati belu ili briškulu, kužite?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:24   #14
Quote:
varia kaže:
Nego, kad sam wec zagrebla temu, moram priznati: trenutno sam malo kratka sa carobnjacima... Deficitarni kadar.
Znas ona mudroslovlja iz bakinih radionica tipa - smanji očekivanja, varia, smanji očekivanja (maše joj kažiprstom).
Fokusiraj se na onu predivnu nepodnošljivu lakoću "prihvaćanja".
To si apsolvirala, jel?

Ti bi magiju,a ?
E, ne može draga.Nemaš više pravo na to, rek'o bi moj prijatelj Odi.
:-)

Kod čarobnjaka ima trik.
Sve je samo zvjezdana prašina.:-)
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:24   #15
Re: Kvadrat nad hipotezom

Quote:
varia kaže:
Najnoviji feministicki pravac gradi se na teoriji da su svakoj zeni koja zeli biti potpuna, ostvarena i sretna potrebna TRI muskarca.

Teorija, naravno nije nova ali je osvjezena na nacin da ta tri muskarca ne bi imala, kao do sada, odredjene uloge ni mjesto (po vec provjerenoj formuli: muz-jebac-carobnjak) nego bi jedan drugoga dinamicki nadopunjavali: praznine koje se pojave kod jednog popunjava drugi ili treci i tako po potrebi.

Za pocetnice (tri? koja tri??? jedva nalazim i jednog??): zasto bas tri?
Zato sto sa DVA muskarca i jednom zenkom prije ili kasnije dolazi do konflikta, takmicarskih tenzija i debilnih usporedjivanja.
Treci je tu da taj neugodni trokut ublazi u stabilan i ugodni cetverokut.

Napredno krilo pokreta predvidja i to da svaki od tri muskaraca zna za postojanje ostala dva ali ja mislim da je to preradikalno i preuranjeno.
Kako sam osobno vrlo konzervativna, formula "muz-jebac-carobnjak", sto se mene tice, sasvim je zadovoljavajuca i ne bih niposto dopustila daljnju demokratizaciju, anarhiju niti mogucnost da "igraci" improviziraju izvan svojih kompetencija i domena. Svaki od njih bi se trebao drzati podrucja koje mu je namijenjeno i u kojem se pokazao najboljim.

Dopustam mogucnost da se time uskracuju prava muskarca na samoodredjenje, slobodu izbora i ekspresiju vlastitih potencijala ali, kao sto rekoh - konzervativna sam.

Pitanje, dakle glasi:

Treba li navedena Tri muskarca: muz-jebac-carobnjak, pojedinacno i ograniceno koristiti iskljucivo u namijenjene svrhe ili im se ipak moze dopustiti mogucnost eksperimentiranja u ostalim podrucjima, principom krizanja vocki: muz-jebac, jebac-carobnjak, muz- carobnjak... etc.?

Ehh...

Htio bih obavijestiti citateljice foruma da Viještac nije isto što i Čarobnjak i da mi prestanu uzaludno zatrpavati PM mailbox.

Hvala.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:28   #16
Re: Re: Kvadrat nad hipotezom

Quote:
Vještac kaže:
Ehh...

Htio bih obavijestiti citateljice foruma da Viještac nije isto što i Čarobnjak i da mi prestanu uzaludno zatrpavati PM mailbox.

Hvala.


V.
ali ja sam stvarno samo htjela na kavu
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:34   #17
Quote:
Viještac nije isto što i Čarobnjak
A doskolovanje.... nisi nikad razmisljao o tome?
varia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:42   #18
Razlika je u tome što Čarobnjak ispunjava želje, pa i one nemoguće...

Vještac - ne



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:44   #19
Re: Re: Re: Kvadrat nad hipotezom

Quote:
placebo kaže:
ali ja sam stvarno samo htjela na kavu
Nećeš voditi kumove i crnu kokosku sa sobom? Onda bi i mogli...

Nedjelja?



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:48   #20
Quote:
walter kaže:
I zato biste trebale cijeniti napore jednog muškarca da ostvari sve troje. Da od crte napravi trokut.
Oteo si mi misao. Jako lijepo receno A posto od crte napraviti trokut moze samo carobnjak onda dolazimo do zakljucka da njima treba carobnjak. Carobnjak se po potrebi pretvara u uzornog muza koji brine o djeci, iznosi smece, pere sudje, usisava prasinu, u kuhinji je majstor... Svojom magijom za cas ce stvoriti lovu za ljetovanje, skijanje, auto, kucu, brod... Po noci se pretvara u pastuha kojeg ce moci jahati do besvjesti... I opet nesto nece stimati. A sta? Problem zena je sto ponekad ni same ne znaju sta zele pa jadan carobnjak ne moze ispuniti zelju koja ne postoji
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.