Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 00:55   #41
tnx man
oblak is offline  
Old 08.01.2008., 01:01   #42
karijera(a s karijerom ide i ljubav)
_garo_ is offline  
Old 08.01.2008., 01:03   #43
U 99% razum, ali ako je to prava ljubav onda ljubav
__________________
You will never conquer me...
LeftAlone is offline  
Old 08.01.2008., 03:59   #44
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Neki misle da je ljubav prolazna stvar, kako dođe tako i ode, i pojavi se druga, što nije slučaj sa karijerom, nju moraš godinama graditi.
Razum ili srce?
Ovo je potpuno krivo. Možemo govoriti o vezi ali ne i o ljubavi.

Ljubav je osjećaj i ne ovisi o našoj volji. Dakle oni koji zaista vole mogu samo glumiti da ne vole ili potiskivati te osjećaje. Odnosno oni koji ne vole isto mogu samo glumiti da vole. Naravno da i veze ne počivaju samo na ljubavi. I u njima ima gomila drugih osjećaja (npr poštovanje...) ali i kalkulacija (npr brak iz računa). Tako da u ovim slučajima ne radi srce nego nešto drugo.

Dakle ljubav ne možeš naručiti jednom u životu kad ti budeš spreman na nju. Možeš imati zavidnu karijeru, novaca k'o blata ali to nije garancija da će desiti se ljubav. Naravno da uvijek može naići neka sponzoruša (ženska ili muška) ali to nije ljubav, bar ne ona koja izlazi iz srca.

Koliko li je samo primjera i na strani onih koji su stekli karijeru, a nepovratno žale za propuštenom ljubavi? Doslovno si mogu kupiti sve, pa i partnera ali se u sebi pitaju voli li ih taj zbog njih samih ili zbog novaca.

I zato NoWa, podržavam izbor tvoje prijateljice koja je za izabranikom otišla u Francusku i shvatila da to nije njezin život... ali je morala provjeriti.

Istina je da ljubavi dolaze i odlaze, ali neke i ostaju.
Isto je tako istina da se mnoge karijere godinama grade i uruše preko noći.

Ovdje kad se spominje karijera onda neki pod tim podrazumijevaju posao kojim se neko bavi ili školovanje. A to nije to. Posao sam po sebi nije karijera, to je rješavanje svojeg egzistencijalnog statusa ali i ispunjavanje vlastite osobnosti da se radi. Školovanje samo po sebi može biti preduvjet karijeri ali opet nema direktne veze s tim i traje (bar bi trebalo) određeno vrijeme.
Karijera pak predstavlja neprekidno penjanje na ljestvici i održavanje na vrhu. Tu važi ona ''ako stagniraš, ne znači da ostaješ na istom mjestu nego propadaš''. Stoga izgradnja karijere uzima puno i vremena i energije.

E sad mogao bi se steći dojam da je karijera vrijednija od ljubavi. Ja ne mislim tako. Naravno da svatko ima pravo na vlastiti izbor. Pravi sud o ovoj temi mogli bi dati oni koji su imali prilike za takav izbor. A tada presložiš po nekoliko puta vlastite prioritete u životu i važeš po nekoliko puta jednu stvar s drugom i tako se odlučuješ za ono pravo. Vrlo je teško imati uspješnu i karijeru i ljubav, ako se pod ljubav podrazumijeva brak i obitelj, a pri tom i djeca. Naravno da se to odnosi puno više na žene nego muškarce, osobito na ovim prostorima. I tada vrlo često strada i zdravlje.
Svašta u životu možeš imati, samo je pitanje cijene koju si spreman za to platiti.

Htjela bih još samo napomenuti, zašto se karijera ne promatra s perspektive da ako se u nekom trenutku propusti prilika, pojavit će se neka druga prilika. A ako si sposobon napravit karijeru onda ćeš je napraviti i na nekoj drugoj prilici i u nekim drugim vremenima.
Sjetimo se naših prognanika koji su u ratu izgubili ogromne kuće, imanja, radna mjesta.. i izbjegli doslovno s vrećicom u ruci pa su na nekom novom prostoru ponovno SAMi, ni iz čega stvorili nešto, nove kuće, pokrenuli biznis....

Materijalno i status može se povratiti, ali jednom izgubljeni ljudi ne (osim u ljubavnim romanima).
Meni nije baš prihvatljiva niti teza da ''ona koja se odrekla faksa ili posla i postala kućanica i majka je zalupila vrata karijeri''.
Naravno da je puno teže odrađivati neke stvari kad imaš djecu, ili kasnije kad djeca poodrastu, ali nije nemoguće.

Ali ljudi moji zar su sve usidjelice i samci stvorili fascinantne karijere?!
ZEUSICA is offline  
Old 08.01.2008., 10:22   #45
još dok nisam imala nit posao nit ljubav i da mi je netko rekao: ljubav ili karijera izabrala bi ljubav.
jer osobno znam jako jako puno ljudi koji su izabrali karijeru, ljubav im se možda i desila ali nisu vjerivali da je to to i nisu se trudili jer su vjerovali ima još vremena. bit će lakše kad se skrasim i slično.
i što se desilo?
40te su došle brzo. imaju para više nego prašine doma ali nit mogu uživat u lovi jer nemaju s kim. nit cijene tu lovu jer je naravno imaju previše... na kraju im je pu kufer i love i karijere jer kad imaš para a nema dragih ljudi džaba ti sve!

i sama sam odrasla u obitelji u kojoj nikad nije bilo dovoljno para, uvik se radi i po cijele dane i svaki misec se navlači minus, kalkuliraju računi i opomene ali bar smo bili obitelj... suza nam nikad nije falilo ali ni ljubavi. uvik smo imali jedno drugo.
jest da hošta više živaca ali ipak lijepo je kad dođeš kući i iako se nema love imaš doć zaplakat u nečiji zagrljaj.


a danas ja-
imam ljubav
imam posao i trudim se biti bolja i napredovat.
da!- želim karijeru - a zašto?
tako da si možemo priuštit stan, auto, obitelj...
želim biti u mogućnosti kupit svojim najdražima ono što žele i što ima treba...

a kad jednom dođe dijete na porodiljni pa natrag na posao... bože moj, treba kopat rukama i nogama danas...pogotovo u ovoj našoj državi
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Old 08.01.2008., 10:42   #46
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
kad si mlad, ljubav je odgovor
kad si stariji, na cijeni je kombinacija ljubavi i razuma
U mene bješe obrnuto. Sad bih izabrao ljubav, ali sad imam diplomu s kojom teško mogu biti gladan i posao koji mogu raditi i od doma; kao student sam radio kombinaciju ljubavi i razuma.

Srećom, život ne traži tako striktne podjele.
vrrrlet is offline  
Old 08.01.2008., 10:45   #47
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
U mene bješe obrnuto. Sad bih izabrao ljubav, ali sad imam diplomu s kojom teško mogu biti gladan i posao koji mogu raditi i od doma; kao student sam radio kombinaciju ljubavi i razuma.

Srećom, život ne traži tako striktne podjele.
Sa ovime bih se slozila u potpunosti.
Naime, upravo u trenutku kada smo ucinili nesto konstruktivno za sebe same imamo mogucnost izbora. Sve do tad, stavljati ljubav prije svega ostalog cista je utopija.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 08.01.2008., 10:47   #48
Prema tome, više radit, a manje brijat!
__________________
44% Nerd, 21% Geek, 35% Dork
den med grønt hovede på betyder andre i grp oss har den
Ze_Ilithid is offline  
Old 08.01.2008., 10:49   #49
Zadovoljstvo privatnim životom je preduvijet da bi čovjek bio uspješan u svim ostalim sferama života. U vremenu kojem živimo za to je potrebno dosta odricanja i kompromisa....

Ljubav prije svega...



edit, naravno pod pretpostavkom kako Morti sis kaže dadjelujemo konstruktivno u svom životu
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Old 08.01.2008., 10:50   #50
Quote:
Ze_Ilithid kaže: Pogledaj post
Prema tome, više radit, a manje brijat!

Nisam mislila bas u tom smislu. Vise sam mislila na one pubertetske fore kad se ON i ONA, oboje 17-esto godisnjaci odluce zenit' i radit' djecu, jer, oni se, eto, vole.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 08.01.2008., 10:58   #51
Ništa od toga dvoje.Ima li što treće u ponudi?
 
Old 08.01.2008., 16:54   #52
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
meni je frendica koja je prilično friško udata neki dan izjavila: ljubav ti prođe, kad tražiš partnera biraj nekoga s kim možeš biti a ne pokraj koga se treseš od ljubavi.
i to je cura koja nikada nije promišljala o takvim stvarima i koja je sve svoje zanemarila u ime ljubavi.

mislim da je puno teže ponovo, od nule, izgraditi ono što smo gradili desecima godina nego naći nekoga s kime ćemo dijeliti svoju sreću.

ako smo zadovoljni svojim životom i uspjesima u životu lako ćemo pronaći ljubav jer smo sposobni predati joj se,

a ako smo nezadovoljni onime što jesmo ili nismo postali, ubit ćemo i najjaču ljubav na ovome svijetu, i nema te ljubavi koja će preživjeti preispitivanja i sumnje "što bi bilo kad..."
Zulaj, pametno moje malo

Ja sam jednom (bila sam premlada) stavila njega i "nas" prije sebe. Dvije godine kasnije sam shvatila da mi jednostavno nemamo nista sto nas spaja. I da smo "mi" nemoguci.
Posljedice: unazadila sam sebi zivot za dvije godine i opet ostala sama.
Naucila sam lekciju da sam sebi najvaznija. A sretna ne mogu biti bez samoaktualizacije.
Mantis Religiosa is offline  
Old 08.01.2008., 17:23   #53
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Šta vam je na prvom mjestu? U slučaju da morate birat, da li bi napustili karijeru, sve što ste do sada stekli zbog ljubavi?

Neki misle da je ljubav prolazna stvar, kako dođe tako i ode, i pojavi se druga, što nije slučaj sa karijerom, nju moraš godinama graditi.
Ili bi ste se odlučili za ljubav, što znači otići u drugu državu, biti kućanica, i ponovo stvarat karijeru od koje možda ne bude ništa, što zbog jezika, što zbog drugih stvari.

Razum ili srce?
...hm, prvo moraš procijeniti koja ti je strana jača, emotivna ili razumska...ako si muškobanjasti tip djevojke kojoj dominira muškost, autoritativnost, te ostale prateće osobine glave obitelji, onda ti preporučujem da odabereš karijeru jer će se već neki papan nači u tvom životu...ali ako si pak ženstveni tip djevojke, kojoj dominira ljubav prije svega pa tako i prije razuma, te baš i ne kužiš previše neke stvari, onda ti definitivno preporučujem ljubav...ljubav nikako nije prolazna stvar, čak se može steći i da je nemaš...

...ali ono što mene u ovom trenutku muči jest pitanje koje se krije u pozadini:-ili ga nisi vidjela/htjela vidjeti, ili uopće nisi ni znala da postoji razlika...o čemu je riječ, riječ je u tome da karijera nema veze sa ljubavi, mislim ima, ali sa ljubavi prema sebi-samoljubnost, znači ako sam ja samoljub, nemam vremena za druge koji će me sputavati u mom usponu...u načelu karijera ne mora biti samoljubnost ako ti karijera nije nešto što če te sprečavati u zajedničkom životu što nije slučaj sada kod tebe (barem si tako kazala)...

...to je jako osjetljivo pitanje i ima X slučajeva, ali jedna stvar definitivno stoji, to je da moraš sama procijeniti koja ti je strana jača i na nju se osloniti...nešto kao otkrivanje talenta...nema veze koji je talent i kada je otkriven...znači odmah sve stavi na tu kartu i bičeš svjedok čuda...
__________________
...control your emotions or they will control you...
sun tzu is offline  
Old 08.01.2008., 18:14   #54
samo karijera!
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Old 08.01.2008., 18:33   #55
Thumbs up Tu nastaje karnagas..(tj. kaos)

Ljubav je ono sto ljude cini sretnima samim sobom i ispunjenima.

Posao je onaj čimbenik koji olaksava prethodno navedeno.

Ni bez ljubavi ni bez posla nema nekog zivota.

Treba to nekako uskladit (ne znam kako)..ali jebiga..čovjek
treba i ljubavi i posla da bi mogao konformno živjeti.

Ne treba zbog ljubavi odreci se karijere, niti karijere bez ljubavi.
Ako je to ono pravo,sve će naći svoj put.
Zhlica is offline  
Old 08.01.2008., 19:38   #56
Ovako, ja radim posao koji volim i koji me ispunjava. Imam i muža kojeg volim, koji mene voli i međusobno se ispunjavamo.
Kao što nikad ne bih svoj privatni život žrtvovala zbog karijere, obitelj i prijatelje, tako ne bih ni ljubav. Ustvari, ja ni ne smatram da žrtvujem karijeru, kad svog dragog, odnosno Nas stavljam na prvo mjesto, jer to mi je ipak najvažnija stvar na svijetu. Nikakava karijera, ni lova mi ne može nadoknaditi naše zajedničke trenutke, pogotovo što me druga strana ne sili na izbor, nego je izbor moj. I koliko god ja voljela svoj posao, ja radim da bih živjela, a ne živim za posao. Firma ne bu propala bez mene, a bome ni ja bez nje! (Ali da to shvatim trebalo je dosta godina proći.)

(I pošto će se vjerojatno netko zapitati da li sam samo idealističko derište; zagazih u tridesete godine života, a u sadašnjoj sam vezi 7 godina, od toga 2 u braku)

Za one kojima se ne da sve čitati ja biram ljubav.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Old 08.01.2008., 19:46   #57
sabba, meni sestra ulazi u 31-u i pocinje svacat da firma nije zivot.
naravno osjeca se dobro dok radi, i uspjesna je, sigurno bi se osjecala da mozda vrijedi manje da stalno trci za djecom po kuci. Ali sta je posao? nista, crncit za nekoga ko ima obitelj i s njima provodi vikende dok mu ti "veliki menager" pazis na to preko vikenda. Ma daj, karijera i ljubav su neusporedivi.
ronnie7 is offline  
Old 08.01.2008., 20:01   #58
Zašto jedno ili drugo, skoro sigurno svi mogu vrijeme uskladiti tako da se ima vremena i za ljubav i za karijeru.
__________________
...and codeine and goddamit, you little motherfucker
If you aint got nothin' nice to say then don't say nothin'
...
Marko007 is offline  
Old 08.01.2008., 20:06   #59
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Šta vam je na prvom mjestu? U slučaju da morate birat, da li bi napustili karijeru, sve što ste do sada stekli zbog ljubavi?

Neki misle da je ljubav prolazna stvar, kako dođe tako i ode, i pojavi se druga, što nije slučaj sa karijerom, nju moraš godinama graditi.
Ili bi ste se odlučili za ljubav, što znači otići u drugu državu, biti kućanica, i ponovo stvarat karijeru od koje možda ne bude ništa, što zbog jezika, što zbog drugih stvari.

Razum ili srce?
karijera naravno....
little_devil is offline  
Old 08.01.2008., 20:27   #60
Ako baš moram birati,biram karijeru.
U ljubav ionako ne vjerujem i od ljubavi se ne živi.
Zato karijera
Unimatrix001 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger