Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2003., 21:55   #41
Quote:
April kaže:
Ona007...

jesi li ti ikad rekla nesto i stajala tad iza toga? tebi kad tvoje rijeci ne pasu, onda negiras samu sebe...stanje svejsti 1, 2, ... nosis laz na dlanu...manipuliras osjecajima

odi na politiku!
Ne razumijem ovo ali nema veze..
Da lijepo je kada su ljudi kompatibilni kao margaritin slucaj ali sto da se radi kad nisu..
Moze svatko svojim putem..a moze se i pokusati prilagoditi..
Ja sam odlucila da ostanem, najvise zbog mog malog djecaka..
Stavila sam na papir sto gubim i sto dobivam.. i odlucila ..
U mojoj vezi postoje takozvane klasicne prepreke, ja sam obrazovanija, vise zaradjujem, to muskarcima ne godi, narocito muskarcima tipa moga muza.. On je zgodniji,i mladji ..no odgovorniji je..moram priznat..
Problem je i moja individualnost, ja uvijek razmisljam "ja", nikad ne razmisljam "mi".. Pocesto odlucujem sama pa mu onda kazem..
Mogla sam se razvesti, baviti se svojim biznisom, putovati, upoznavati nove ljude, bit slobodna kao ptica..
I ne morati svaki put voditi rat s njim zbog novog "poslovnog poteza" koji ce mozda uspjeti a mozda i nece.. od kog se njemu dize kosa na glavi jer ne voli rizike..
No kad pomislim na svog malog djecaka, kako bi se on u tome svemu snasao?
Cuvale bi ga neke tete, odgajali nepoznati ljudi..
Ovako ima oca koji voli organizirati da je malome sve po redu, ja kad stignem na veceru stignem, no mali je zbrinut..okupan, nahranjen.. sretan u tom svom malom svijetu..
A nas dvoje.. njemu bi vise odgovarala neka kucanica.. koja ce non-stop obracati paznju na njega, svaki dan kuhati rucak itd..
Ja kad skuham skuham, kad popeglam popeglam.. ocekujem od njega da uradi bar pola ako ne i vise, i to ga ne smeta toliko..
Meni bi mozda vise odgovarao netko s kim mogu vise razgovarat..on se trudi ..ne kazem da nije ali..
Sve u svemu uvidjela sam da nema dovoljno argumenata za da se nas dvoje odvojimo a i on bi tesko pristao na to..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 21:57   #42
Quote:
plavva kaže:
sad kad citam, jebate pa ja sam izdresirana!

naime, ja sam njemu na pocetku rekla da ne peglam, ne kuham, spremam samo kad stvari na podu ozive i ne namjeravam se udavat. i di me to dovelo...
pa tak sve skoro pocnemo i tako zavrsimo
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 21:58   #43
vrjeme za sebe i svoje prjateljice i svoje zenske stvari,ali njemu dati isto..ljubomora-veliki NE,presanje na zenidbu i sl.sranja-NE,puno kompromisa opcenito..i najvaznije od svega-zelja za zajednickim zivotom sa obje strane!!!!!!!!!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 22:05   #44
ja bi samo pitala zasto ti afrodito uvijek natiskas puno usklicnika na kraj ?

Jel za to da te bolje cujemo ? Ili ozbiljnije shvatimo ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 22:16   #45
ona007

ja sam presretna sto samo kompatiblini ali isto tako znam da ga volim toliko da bih bila spremna na velike kompromise da ostanemo zajedno u slucaju da smo manje kompatibilni

ovako je samo lakse - ali on je meni vrijedan truda i da je drugacije

bitno je donijeti odluku i biti sretan s njom

ti imas razlog da radis na vasoj vezi i to je super

trudite se oboje a to je najvaznije

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 22:20   #46
otvori topik o tome pa bum ti rekla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 22:31   #47
Quote:
Winona kaže:
nego, ja sam na pocetku zajednickog suzivota bila grozna
Bila? Hahahahahaha!
Kaj si u međuvremenu počela peglat i slagat majice na pravu stranu? Jesam nekaj propustio?
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 22:32   #48
čitajući vaše postove ponovo sam pronalazila sebe u mlađem izdanju, iste želje, namjere, planovi....

nakon 26 godina i 7 dana braka više se ne pitam svaki dan kak to da smo nas dvoje zajedno

ali sad je to već druga priča
ja već odavno ne hranim wc svojim početničkim kulinarskim umijećem
on zna da volim kad mi je toplo, mirno popit jutarnju kavicu
kad je bljak volje dovoljno je da ga malo počešem po ćeli
isto tak uvijek pali nešto slatko i jednostavno, bilo da je puding ili palačinke

za uspjeh mog braka je jako važno i boćanje
ode, igra se, večera i

o da, još uvijek se svađamo ali sad su razlozi malo drukčiji
nikako da zapamti da dnevno mora popiti svoju tabletu (kom 1!)
uvjek ja nekud, valjda namjerno, sakrijem njegove očale
(zadnji put sam ih našla u frižideru kamo ih je stavio a nareske i sir ostavio na stolu)
i tak, prošla je faza bratića i sestrične pa idemo slijedećoj: brat i sestra
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 22:36   #49
Quote:
Paragalactic kaže:
Bila? Hahahahahaha!
Kaj si u međuvremenu počela peglat i slagat majice na pravu stranu? Jesam nekaj propustio?
umjesto da spamas topic zasto ne bi napisao kako izgleda tvoj sretan zivot u dvoje ?

Afrodita, glup razlog za otvaranje topica, ne mislis li i ti ? Pitanje stoji i dalje, jer imam feeling da se stalno deres na nas .....
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 22:48   #50
Quote:
Winona kaže:
umjesto da spamas topic zasto ne bi napisao kako izgleda tvoj sretan zivot u dvoje ?
Pa moja draga pegla i tak... Volimo se... Ne sere skoro nikad...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 23:15   #51
Ja sam impulsivna i cesto dignem nos ali mi on oprasta i kaze da sam njegov mali andjeo. Onakva sam kakva sam ne pratim nikakve recepte za uspjesan brak-vezu ali nakon sto sam procitala nekoliko bitnijih stavki koje ste izlozili pronasla sam jednu bitnu za nas odnos - kada on suti nekad nema veze sa mnom i da ne zapitkujem sto mu je. Ja to radim cesto i dobila sam isto objasnjenje od muza kao sto je Bigblue napisala pa se eto korigiram po tom pitanju. Inace jesam za kompromis i on je ali do odredene granice neke stvari je zacrtao kako je vec zacrtao i tvrdoglavo ne odstupa od njih
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 00:51   #52
Quote:
Paragalactic kaže:
Pa moja draga pegla i tak... Volimo se... Ne sere skoro nikad...
a jel izvrce majice na pravu stranu..jer jebes ti to sto pegla ako je sve s krive strane
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 08:57   #53
Ja sam prava zena kucenica domacica majka i vjerna supruga.
Prvo svi oni ,pa na kraju ja. Kad sam se udala ,sve sam preuzela ne sebe, posao kuca djeca i na kraju sam popucala/
Nakon toga sam naucila da zatrazim pomoc kad mi je potrebna da dopustim suprugu da izvede djecu u park( bez mene)da sjednem na forum kad mi se hoce i da odvojim malo vremena za sebe koje mi je potrebno.
Naucila sam da nije strasno ako ima neopranog sudja i da je bolje da sjednem nego da sve uradim pa da sam vjecito nervozna i nezadovoljna.
Naucila sam da odem i kupim neku sitnicu za sebe iako "nemamo para".
Od tada sam zadovoljnija odmornija i imam vise snage.
Postujem muzem ukus u odjevanju i od prvog dana.
Naucena sam (od majke)da treba za brak samo davati i davati ali sam kroz svoje iskustvo shvatila da i ja moram negdje napuniti baterije.Dok smo sa njom zivjela bila sam pod njenim uticajem koji je glasio "suti i trpi" .Tako svaka zena radi ti si htjela da se udas.
Znaci ako si udata ne treba ti nista osim toga?
Ovo je vec za topis "Zivot sa roditeljima"
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 09:07   #54
Quote:
LaPerla kaže:
Ja sam impulsivna i cesto dignem nos ali mi on oprasta i kaze da sam njegov mali andjeo. Onakva sam kakva sam ne pratim nikakve recepte za uspjesan brak-vezu ali nakon sto sam procitala nekoliko bitnijih stavki koje ste izlozili pronasla sam jednu bitnu za nas odnos - kada on suti nekad nema veze sa mnom i da ne zapitkujem sto mu je. Ja to radim cesto i dobila sam isto objasnjenje od muza kao sto je Bigblue napisala pa se eto korigiram po tom pitanju. Inace jesam za kompromis i on je ali do odredene granice neke stvari je zacrtao kako je vec zacrtao i tvrdoglavo ne odstupa od njih

Ima jedna odlicna knjiga na temu musko-zenskih odnosa, a to je Muskarci su s Marsa, a zene s Venere, u kojoj je lijepo opisano da kad muskarac suti i nesto grunta, treba ga pustiti da to odradi sam jer je to nekakav pra-nagon, sto li, nacin na koji oni rjesavaju svoje probleme (u stilu: svoje cu rane sam polizat, pa cu se lijepo vratit zdrav). E, sad, ja to sve znam, i trudim se ne gnjavit ga, ali ponekad me to zabrine pa ga pitam, ponekad (a pritom se oslanjam na svoj instinkt) ga i zagnjavim da mi kaze o cemu se radi jer ne zelim se dovesti u situaciju da ga nesto muci u vezi naseg odnosa a da to na vrijeme ne rijesimo.
Na taj nacin sam vec nekoliko puta spasavala nasu vezu.
I, definitivno potpisujem jednu stvar: OTVORENO I ISKRENO RECI STO TE MUCI I RAZGOVARATI, RAZGOVARATI I OPET RAZGOVARATI!!!
Poruka onima koji misle da spasavaju svoje dijete ne razvodeci se: djeca nisu glupa i mnogo su osjecajnija od nas "velikih". Mnoge stvari vide, cuju i dozivljavaju iako mi to ne kuzimo. Ne zavaravaj se, djetetu nije bolje s roditeljima koji se ponasaju ko dvije sante leda. Klinci su nepogresivi, oni to prokuze i pate.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 09:27   #55
I ja imam tu knjigu.I procitala sam je. . Ali mi to cutanje tesko pada jos uvijek
Valjda zato sto smo mi sa Venere (moracu to imati na pameti)
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 10:42   #56
Wink

Quote:
ahava kaže:
I ja imam tu knjigu.I procitala sam je. . Ali mi to cutanje tesko pada jos uvijek
Valjda zato sto smo mi sa Venere (moracu to imati na pameti)
E, da, trebalo bi je stalno iscitavati, opet i opet. Jos i muskima dati da i oni procitaju i dobro promisle o tome sto tamo pise.
Uostalom, ja se ne slazem s teorijom da zene moraju uloziti vise truda u vezu da bi veza uspjela. Pa neka i oni shvate da je u nasoj prirodi zapitkivati i brinuti i htjeti razgovarati o tomu sto ih muci! Neka i oni nas razumiju! Bar malo!
s druge strane, ponekad je mudrije NE navoditi mak na konac, nego ici u rukavicama, pa cak i uputiti kompliment, "ugnijezditi" mu se u krilo i mazno mu sapnuti: "Ali dragi, moramo porazgovarati o tomu i tomu!" Obicno upali ako im pomazis EGO! Pa bilo to u doslovnom ili metaforickom smislu!
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 11:42   #57
Quote:
Blueberry kaže:
Ima jedna odlicna knjiga na temu musko-zenskih odnosa, a to je Muskarci su s Marsa, a zene s Venere,
uvijek sam se čudila ljudima koji čitaju takva štiva pa ih još i prepričavaju kao životne istine.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 13:18   #58
Quote:
mudrica kaže:
uvijek sam se čudila ljudima koji čitaju takva štiva pa ih još i prepričavaju kao životne istine.
Jesi li ti procitala tu knjigu??
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 13:31   #59
dobila je za rođkas. prelistala, bez želje za čitanjem. posudila je poznanici. niti je ne tražim nazad.

al ima jedna zgodica. cura kod koje je knjiga bila s mužem kod nas u gostima. hvalila knjigu do nebesa i prepričavala dijelove. svi smo kolutali očima, a muž joj popizdio i počeo je zekati.
posvađali se ko psi oko te knjige. naljutila se i na mene jer je kao "srodna" venera nisam podržavala.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 13:39   #60
Quote:
mudrica kaže:
dobila je za rođkas. prelistala, bez želje za čitanjem. posudila je poznanici. niti je ne tražim nazad.

al ima jedna zgodica. cura kod koje je knjiga bila s mužem kod nas u gostima. hvalila knjigu do nebesa i prepričavala dijelove. svi smo kolutali očima, a muž joj popizdio i počeo je zekati.
posvađali se ko psi oko te knjige. naljutila se i na mene jer je kao "srodna" venera nisam podržavala.
Posudi si Supersex, to je za tebe knjiga.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.