Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2004., 13:01   #1
izrada nakita

Zanima me da li tko izrađuje nakit sam od fimo mase i od perlica i žice doma?
__________________
klaudija
klaudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 14:12   #2
Meni je to hobby. Sta te zanima?
Boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 14:39   #3
Ja sam to radila prije..sad nisam vec duze vrijeme..morat cu si kupit opet te neke stavrcice
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 14:46   #4
Indi isto izradjuje kad joj puhne. Imam svih zivih boja Fima i tih stvarcica. Eto bas sam frendici napravila nausnice da je razveselim i upalilo je
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 15:32   #5
ajd da vas tu pitam da ne otvaram novu temu
daj mi recite jel moguce radit nakit od glinamola, mislim znam radit sa fimom masom i znam postupak , pecenje i to
al me zanima jel se to tak moze i sa glinamolom.....
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 18:56   #6
kiki se time bavi profesionalno pa ako se ikad vrati iz brazila, moze ti ona pomoc savjetima
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 22:01   #7
glinamol je tezi
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 23:38   #8
Napravila sam nekoliko đinđi sa drvenim perlicama naslaganim na gumicu. Onda sve to namotam oko vrata ili ruke i juhuuuuu

Fimo masa je valjda za napredne. Ja to nisam.
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 02:04   #9
Quote:
SpOokey kaže:
ajd da vas tu pitam da ne otvaram novu temu
daj mi recite jel moguce radit nakit od glinamola, mislim znam radit sa fimom masom i znam postupak , pecenje i to
al me zanima jel se to tak moze i sa glinamolom.....
Normalno da je moguce.
Ja sam kroz srednju skolu zahvaljujuci nakitu od glinamola imala zadovoljavajuci dzeparac.
Glinamol se ne pece nego susi na zraku. Ovisno o vlaznosti zraka- nekoliko dana , a onda ga mozes dalje obradivati mehanicki ili bojati i lakirati.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 09:12   #10
Quote:
diadora kaže:
Normalno da je moguce.
Ja sam kroz srednju skolu zahvaljujuci nakitu od glinamola imala zadovoljavajuci dzeparac.
Glinamol se ne pece nego susi na zraku. Ovisno o vlaznosti zraka- nekoliko dana , a onda ga mozes dalje obradivati mehanicki ili bojati i lakirati.

e pa to sam i mislila, svidaju mi se jako one ogrlice od drvenih perlica, al to u ducanima dode oko 150 kn pa to mi je malo previse za dati..........a i gledala sam u Chemacu te drvene prelice su 12 ili 13 kn paketic a ne dobis ih bas previse puno!
pa sam mislila napravit od glinamola, tak nekakve oblike tipa, kuglice, kocke i pobojat i polakirat.......
sad me jos zanima s cime si ih ti bojala i lakirala
meni su rekli da je moguce s temperama, kao jedna cura je tak radila pobarbala sa temperama pa je na to metnula jos sloj bezbojnog laka!
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 09:33   #11
mozes temperama, ali jako pazi na lak jer ce ti razgradit sav trud.
kad ih oblikujes i pustis susiti, jedno 2x ih vlazi vodom (upotrijebi kist) da ti ne popucaju. rupice, naravno, napravi odmah
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 12:02   #12
Glinamol je nesto kao zastarjela tehnologija. Tempere, pa lakovi... Fimo smjesa je puno bolja i jednostavnija. Meni se stalno nesto doma pece, a na nezadovoljstvo mojih ukucana to nisu kolaci
Bex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 12:46   #13
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
mozes temperama, ali jako pazi na lak jer ce ti razgradit sav trud.
kad ih oblikujes i pustis susiti, jedno 2x ih vlazi vodom (upotrijebi kist) da ti ne popucaju. rupice, naravno, napravi odmah

a jel ga mogu s jos kojim bojama farbat , mislim jel ima neke bolje boje....?
sve sto znas sam napisi, sve ce mi dobro doci
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 13:52   #14
imas boje za keramiku, pa adekvatan lak. ne znam di si doma, al u zg sve mozes zbavit na jednom mjestu. tempera ti je cist ok, je je jeftina. samo, kao sto sam ti rekla, teze ce ti biti naci odgovarajuci lak. kada susis, okreci, jer ce ti se lak gomilati na jednom mjestu. prakticno je objesiti horizontalno, iznad nekog papira i onda ti je jednostavnije perlice okretati.
temperom sam farbala i drvo i keramicke posudice. e sad, ti si navela zicu ... glinamol ti je dosta tezak. ako radis istne perlice nece biti problem, ali za krupnije nije mas zgodno.
nekad sam si radila klasicne ogrlice i perle nizala na flax. imala sam strpljenja svaku perlicu posebno islikavati
ali jos uvijek nosim te svoje ogrlice a zadnju sam napravila prije nekih 15 god
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 15:05   #15
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
imas boje za keramiku, pa adekvatan lak. ne znam di si doma, al u zg sve mozes zbavit na jednom mjestu. tempera ti je cist ok, je je jeftina. samo, kao sto sam ti rekla, teze ce ti biti naci odgovarajuci lak. kada susis, okreci, jer ce ti se lak gomilati na jednom mjestu. prakticno je objesiti horizontalno, iznad nekog papira i onda ti je jednostavnije perlice okretati.
temperom sam farbala i drvo i keramicke posudice. e sad, ti si navela zicu ... glinamol ti je dosta tezak. ako radis istne perlice nece biti problem, ali za krupnije nije mas zgodno.
nekad sam si radila klasicne ogrlice i perle nizala na flax. imala sam strpljenja svaku perlicu posebno islikavati
ali jos uvijek nosim te svoje ogrlice a zadnju sam napravila prije nekih 15 god

ovak doma sam ti 10 min od Chemaca, ako si mislila da tamo mogu sve nabaviti
bila sam danas tamo kupila glinamol i napravila par kuglica i metnula na susenje, i dok sam radila razmisljala sam da kak cu ih bojat, pa sam skuzila da bi ih mogla navest na neku spagu i tak onda bojat, al jos cu smislit nesto
sto ce tice ogrlice mislila sam napravit sa malim kuglicama i tu i tamo nanizat neku malo vecu
al vidjet cu kak ce to sve ispasti
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 17:25   #16
za sve koji se bave nakitom u ST- ima dućan kod hotela Split, na veliko, kvačice za nušnice 200komada-40kn i sl., samo vam treba obrtnica!
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 22:44   #17
SpOokey, kak je ispalo? objesi ih na flax! to ti je najbolje jer se ne ljepi i tanak je. i delaj sasvim male rupice. i mislila sam na Chemaco
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 23:41   #18
susi se , susi, dobro ispalo, bumo vidli kak ce to sve ispasti u kompletu dok pobarbam, ovo su naime samo probni uzorci, ak to uspije, onda krecemo u proizvodnju

i puno hvala na savjetima!
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 10:24   #19
nis, nis. al ak ti zapne, slobodno mi posalji PM
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 08:54   #20
Meni su vec poispadale oci i nabubrio mozak od izmisljanja silnih kombinacija nakita a i ostalih stvari sto se tice Fima. Fimo je super fora i dobar hobi za kisne dane. Jedino kaj kod Fima treba pazit je da ne zgori kad ga peces
Jucer sam napravila jednu fenomenalnu ogrlicu
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.