Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2017., 21:30   #4981
Pozdrav.

Imam problem sa perilicom Electrolux ESI66010X, stara cca 8 godina. Ako je non stop ukljucena tj st-by, odradi sve programe bez problema. Problem se javlja kad se iskljuci i pusti do dan kasnije. Ukljucim je i odaberem program, ali na sekundu nestane svega sa displeya, kao da padne napon. I tako u krug, ja odabrem program ploča izbaci. Dosad sam zakljucio da je kvar u kontrolnoj ploči, dio EDW1510, jer ako stalno upaljena i "ugrijana" normalno odrađuje programe, mora bit do nekog dijela na kontrolnoj ploči???
gtomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 07:02   #4982
Kvar je dosta bizaran i vjerojatno do program. modula, preciznije napajanja program. modula, konkretno govoreći...

Ali nije isključen ni RSO filtar, dakle elektronički sklop od par kondenzatora i zavojnica koji je smješten tik na ulazu u kućište i koji nema poveznice s užom funkcijom nego štiti okolne RTV aparate od iskrenja/prijelaznih pojava iz aparata i obvezan je po zakonu. Ali ne bih na njega "uplatio na kladionici"...


Znači, neka financ. lakša putanja popravka bi bila da nađete nekog tko je na "ti" s elektronikom da se "nalukne" na program. sklop, pogleda stanje kondenzatora, tiskanih vodova i sl. na njemu...

Sumnjam da je isplativo kod aparata 8 god. mijenjati programator, uostalom pitajte za cijenu dolje

http://eluxshop.hr/rezervni-dijelovi/

računajte na okvirno 1000 kn
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:17   #4983
Je, bizaran kvar da. Perilica je bila 7 dana u servisu, vratili je i rekli da je njima sve programe odradila normalno, ne nalaze kvar. Ja reko moze bit da je, ali je niste gasili onda, samo picili jedan program za drugim. Također mi se iz dijela kontrolne ploče cuje neobican zvuk, ne glasan ali cuje se a prije nije, nazovi "zujanje" ili "cvrčanje". Tako su i rekli u servisu da bi bila elektronika, cca 1000-1200 kn ako cu na svoju ruku naruciti, posto oni nisu ustanovili kvar. Nista bit ce ili kod elektroničara ili novi dio. Mislim se preseliti skoro, a perilica ostaje u ovom stanu, ne isplati mi se dat par tisuca kn za drugu nazalost... To "uzbuđenje" ostavljam za opremanje novog stana. Hvala na odgovoru svakako!! Lp
gtomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 04:06   #4984
Ako se čuje "cvrčanje", samo je pitanje dana kad će definitivno "riknuti" odnosno bilo bi uputno pogledati dok još "pravi zvukove" jer je to dragocjeno odnosno odmah identificira sumnjiv sastavni dio na modulu.


Inače:

https://www.ransomspares.co.uk/parts...510/360498.htm

ovo je cijena u Vel. Britaniji, x približno 8 kn
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:09   #4985
Da li u perilicama posuđa voda za glavno pranje na 65 i hladno ispiranje izlazi iz istog mjesta samo toplu vodu grijac prije zagrije?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:02   #4986
Ne mogu razumjeti pitanje odnosno naslućujem da bi bio u pitanju možebitan priključak na toplu vodu ili nešto drugo?

U svakom slučaju, hladna voda se "utoči" u perilicu nekoliko puta, samo pretpranje ne grije, ostalo (gl. pranje i ispiranja) sve "provuče" kroz grijač jer bi inače bilo temp. šokova, što recimo staklo vrlo slabo podnosi.

Drugim riječima, "kunst" je da perilica baci što manje ugrijane vode u kanalizaciju - zato ima topl. izmjenjivač gdje se iduća voda prethodno ugrije od vode koja je u tom momentu dolje u školjci. Tako se štedi el. energija i priječe spomenuti termički stresovi na posude.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:39   #4987
Grizzly Imam Beko perilicu, cca 5 god. Sve uredno svijetli, cuje se zvuk ali jednoličan, a ništa ne odrađuje. Imate možda neku ideju što bi moglo biti, samo da znam na što da se pozovem kod servisera. Hvala puno i isprika na smetnji
onajstozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:28   #4988
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Ne mogu razumjeti pitanje odnosno naslućujem da bi bio u pitanju možebitan priključak na toplu vodu ili nešto drugo?

U svakom slučaju, hladna voda se "utoči" u perilicu nekoliko puta, samo pretpranje ne grije, ostalo (gl. pranje i ispiranja) sve "provuče" kroz grijač jer bi inače bilo temp. šokova, što recimo staklo vrlo slabo podnosi.

Drugim riječima, "kunst" je da perilica baci što manje ugrijane vode u kanalizaciju - zato ima topl. izmjenjivač gdje se iduća voda prethodno ugrije od vode koja je u tom momentu dolje u školjci. Tako se štedi el. energija i priječe spomenuti termički stresovi na posude.
hvala
Primjetila sam da mi se sude lose opere u zadnje vrijeme, pa sam slusala perilicu kako radi i samo na dijelovima kad je u pitanju toplo pranje na 65 i ispiranje na 65 ona se cuje da radi,a na hladnom ispiranju kao da pauzira
Pa sam probala staviti samo na program kratkog ispiranja s hladnom vodom (neki program da se samo malo ispire suđe da se prljavstina ne skori, u biti je ispiranje hladnom vodom), i nista se ne dogada, pa sam stavila na ispiranje toplom vodom i tamo normalno cujem kako ide voda i pere
Kao da dio pranja na hladnim dijelovima ne radi, a ostalo na toplim dijelovima radi
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:44   #4989
Quote:
onajstozna kaže: Pogledaj post
Grizzly Imam Beko perilicu, cca 5 god. Sve uredno svijetli, cuje se zvuk ali jednoličan, a ništa ne odrađuje. Imate možda neku ideju što bi moglo biti, samo da znam na što da se pozovem kod servisera. Hvala puno i isprika na smetnji
Taj jednoličan zvuk je teško meni pojmiti - recimo da u slučaju curka u nutrini, dakle da ima "pune pelene" - uključi odvodnu pumpu u stalni režim i zabravi dovod vode. S namjerom da se tako priječi daljnja šteta na okolnim elementima.

Ali to ne mora biti taj Aqua stop režim - može biti jednoličan zvuk jer npr. zablokirala optočna pumpa ili ne može pokrenuti.

Uglavnom, morate mi dati neku informaciju više...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:46   #4990
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
hvala
Primjetila sam da mi se sude lose opere u zadnje vrijeme, pa sam slusala perilicu kako radi i samo na dijelovima kad je u pitanju toplo pranje na 65 i ispiranje na 65 ona se cuje da radi,a na hladnom ispiranju kao da pauzira
Pa sam probala staviti samo na program kratkog ispiranja s hladnom vodom (neki program da se samo malo ispire suđe da se prljavstina ne skori, u biti je ispiranje hladnom vodom), i nista se ne dogada, pa sam stavila na ispiranje toplom vodom i tamo normalno cujem kako ide voda i pere
Kao da dio pranja na hladnim dijelovima ne radi, a ostalo na toplim dijelovima radi
Vjerojatno u pitanju optočna pumpa odnosno jedna pojava bi to mogla objasniti - da vruća voda aktivira ono malo maziva preostalog u prednjem ležaju rotora, ali to je rijetka manifestacija kvara. Ali može se zbiti...

U svakom slučaju, nedostaje podatak koliko je odradila jer to je ključno za dijagnostiku kvarova odnosno ako ima par tisuća radnih h, onda malo vjerojatno da joj je optočna pumpa u nekom solidnom stanju...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:35   #4991
Perilica ima vise od 10 god., zovem je starica
je li optočna pumpa skup popravak?
ili ce moja starica u zasluzenu mirovinu?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 03:36   #4992
Optočna pumpa je "majka" svih popravaka odnosno računajte okvirno 1000 kn!

Samo bi se trebalo uvjeriti da li se doista radi o njoj i to tako da se izvuče utikač, izvuče suđerica iz kuh. niza i onda se skine desna (iz pozicije korisnika) vertikalna stranica.

Pa se vrhom odvijača dotaknu krilca elise za hlađenje motora optočne - ako teško ide, onda je sigurno ta afera u pitanju.

Ne znam o kojem brandu se radi, ali u 10 god. star aparat se isplati uložiti tek par sto kn - i to ako znate sami...

U suprotnom slučaju, najbolje "po amerikansku", kako vele otočani, poljubiti za adio...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 08:59   #4993
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Taj jednoličan zvuk je teško meni pojmiti - recimo da u slučaju curka u nutrini, dakle da ima "pune pelene" - uključi odvodnu pumpu u stalni režim i zabravi dovod vode. S namjerom da se tako priječi daljnja šteta na okolnim elementima.

Ali to ne mora biti taj Aqua stop režim - može biti jednoličan zvuk jer npr. zablokirala optočna pumpa ili ne može pokrenuti.

Uglavnom, morate mi dati neku informaciju više...
Grizzly hvala na odgovoru, jednolični zvuk dolazi po meni iz lijevog dojnjeg prednjeg dijela perilice. Ona je normalno odradila pranje i vjerujem da se ovaj zvuk pojavio prilikom sušenja, i dalje nije završena radnja kao inače. Dok je radila normalno taj bi zvuk nestao i uključilo bi se crveno svjetlo za stop kao signal da je gotovo. Sada gore zelene lampice samo.
onajstozna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:32   #4994
Pozdrav!
Imam suđericu Electrolux esl 6124, kad ju uključim pumpa izbaci vodu i ne prestaje sa radom. Nekoliko puta ugasio i ponovo upalio ali isto, bojim se da motor ne pregori. Moguće presostat ili..... Može mala pomoć
pukla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 02:41   #4995
Ne znam što znači - ne prestaje s radom?

Da li odvodna pumpa ne prestane s radom ili odvodnu pumpu ugasi i kad krene raditi glavna pumpa (ono bičevanje mlazovima po vratima), onda ne prestaje s radom?

U prvom slučaju je vjerojatno Aqua stop u pitanju, u drugom vjerojatnost za programator - što je veliki kvar...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:51   #4996
Prvi slučaj, izbaci svu vodu i dalje radi kao da baca vodu, ali na prazno i dalje radi.
pukla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 04:19   #4997
Onda se vjerojatno aktivirao Aqua stop zaštitni sustav jer ima curak u nutrini aparata odnosno "pune pelene". A gdje je curnulo, e to tek treba istražiti jer ima desetak potencijalnih mjesta, u rasponu od neke brtve do curka iz turbine optočne pumpe...

Znači, dolje u podnici je stiroropor plovak - ako curi u podnicu, plovak odigne voda i on udari gore o mikroprekidač koji "zabravi" ulazni elektroventil i uključi stalno odvodnu pumpu, u nadi da će se tako umanjiti šteta uokolo od izljeva.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:49   #4998
ok, hvala, sutra se bacamo na posao
pukla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:25   #4999
Aquastop

Pozdrav!
Smije li se priključak za dovod vode u perilicu suđa postaviti horizontalno s obzirom da ima aquastop? Naime ventil mi je tako postavljen da je okrenut u stranu, a nije mi lako promijeniti ga. U priključku koliko znam nema nikakvog plovka zbog kojeg bi cijev morala biti usmjerena vertikalno.
dlozic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 05:44   #5000
Nema veze radna pozicija s djelovanjem jer unutra nema "gravitacijskih" elemenata, a da bi to bilo bitno.

Može i ukoso i vodoravno - samo što ćete imati problema sa savijanjem cijevi kasnije, ako je vodoravno postavljen...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.