Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2009., 18:25   #1
Hrvatska kao monarhija

Evo bliže nam se predsjednički izbori na kojima ćemo odabrati trećeg državnog poglavara samostalne hrvatske države. Ovaj trenutni, bez obzira na svoje rijetke dobre poteze, nije zadovoljavajuće predstavljao zemlju u inozemstvu, što zbog svoje staračke sklerotičnosti, što zbog slabog obrazovanja i nepoznavanja stranih jezika, što zbog neprezentne pojave prodavača drangulija s placa...

Kanidati koji će biti u ponudi kroz 7-8 mjeseci se ne čine ništa perspektivnijima, uglavnom se zasad javljaju neki mlitavi bezličnjaci poput Ive Josipovića, duhovi prošlosti kao što je Miro Tuđman i slični. Zašto onda umjesto ovog cirkusa s izborom novog državnog poglavara svakih 5 godina, gdje se uglavnom bira iz sirotog i nezadovoljavajućeg fonda hrvatskih političara i intelektualaca jednostavno ne proglasimo monarhijom, kao što su to uostalom najsređenije europske države našeg reda veličine.

Tko bi bio idealan hrvatski kralj? Mislim da je najlogičnije obratiti se slavnoj obitelji Habsburg-Lotringen koji su uglavnom mudro i časno obnašali tu dužnost od 1527. kad su im je hrvatski prvaci povjerili do 1918. kad je zlosretni Sabor proglasio raskidanje veza sa srednjom Europom i odveo nas u stoljeće noža, žice i kolca.

Nadvojvoda Otto von Habsburg, formalno glava ove dinastije i najstariji sin našeg posljednjeg carskog i kraljevskog veličanstva, Karla Habsburškog, blaženika Katoličke crkve, već je dobrano poodmakao u jesen svog života - prošle godine je napunio 96 godina a mnogo mlađa nisu ni njegova braća Felix (92) i Robert (89). Iako je ovaj simpatični stariji gospodin omilio dijelu hrvatskog puka kroz svoj javni angažman u korist naše države, mislim da ga dob diskvalificira u preuzimanju dužnosti hrvatskog kralja.

Umjesto toga, za budućeg hrvatskog monarha predlažem njegovog unuka, Ferdinanda Zvonimira von Habsburga, sina nadvojvode Karla von Habsburga i barunice Franceske von Habsburg, rođene Thyssen, 12-godišnjeg dječaka kojeg je u zagrebačkoj katedrali krstio naš blagopočivajući kardinal Franjo Kuharić osobno, i koji kao drugo ime nosi ime Zvonimira, našeg srednjovjekovnog kralja.

Mislim da bi za međunarodni probitak Hrvatske bilo vrlo korisno da je u svijetu predstavlja simpatičan mladi kralj kroz kojeg teče krv najslavnijih europskih plemenitaša i mecena, nego neko mrtvo puhalo od budućeg predsjednika. Komentari i kritike ideje su dobro došli.

Zadnje uređivanje Tywin : 12.04.2009. at 18:45.
Tywin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:34   #2
najsređenije europske države su monarhije?

a tko u tim državama zapravo obnaša vlast?

one su samo formalno monarhije

Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:40   #3
Pa naravno, ne predlažem povratak na apsolutizam već parlamentarnu monarhiju poput Danske ili Norveške. Praktičnu vlast treba vršiti vlada koja dobije povjerenje Sabora, ali zar ne bi bilo mnogo praktičnije kad bi formalnu vlast, status državnog poglavara i sve što ide s tim - predstavljanje zemlje u svijetu, primanje stranih uglednika itd. vršio ovaj mlađahni Habsburg nego neki naš seljober koji pobijedi na izborima jer podijeli najviše peciva penzionerima?
Tywin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:42   #4
joj joj, da te te domoljubi veći i od svemira samo čuju

ti bi tu funkciju tuđincu dodijelio ?

Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:46   #5
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
.

Umjesto toga, za budućeg hrvatskog monarha predlažem njegovog unuka, Ferdinanda Zvonimira von Habsburga, sina nadvojvode Karla von Habsburga i barunice Franceske von Habsburg, rođene Thyssen, 12-godišnjeg dječaka kojeg je u zagrebačkoj katedrali krstio naš blagopočivajući kardinal Franjo Kuharić osobno, i koji kao drugo ime nosi ime Zvonimira, našeg srednjovjekovnog kralja.

Mislim da bi za međunarodni probitak Hrvatske bilo vrlo korisno da je u svijetu predstavlja simpatičan mladi kralj kroz kojeg teče krv najslavnijih europskih plemenitaša i mecena, nego neko mrtvo puhalo od budućeg predsjednika. Komentari i kritike ideje su dobro došli.
Kraljevina Hrvatska s kraljem Zvonimirom II?

Onda treba ponovo izraditi krunu

A tek koji boost bi to bio za Glorijinu rubriku S kraljevskih dvora..

Quote:
ti bi tu funkciju tuđincu dodijelio ?
Dinastija Windsor su također tuđinci porijeklom, španjolska kraljica je potomak grčke kraljevske kuće...
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:48   #6
kruna je posebna
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:50   #7
Svašta čovjek može pročitati na ovom forumu
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:52   #8
Quote:
kruna je posebna
To je dizajn iz 10. stoljeća.
A koju drugu će mali Habsburg nositi?

Quote:
Svašta čovjek može pročitati na ovom forumu
Ova tema ionako seli na rub politike..

Iako će tu biti tehničkih problema.

Jer... Ferdinand Zvonimir može naslijeđem biti kralj Hrvatske i Slavonije, ali ne i Istre i Dalmacije čiji može biti samo car kako je bio i njegov pradjed Karlo.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:53   #9
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
To je dizajn iz 10. stoljeća.
A koju drugu će mali Habsburg nositi?

je, onda mora biti ta
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:55   #10
Kralj da, ali onaj koji bi mačem sasjekao velikaše - lopove i nasilnike. (čitaj današnje poduzetnike). Ali takvih je bilo jedan na sto, večinom su i sami bili korumpirani lopovi i pokvarenjaci. Današnji monarhisti na zapadu su obični paraziti koji održavaju i odražavaju imperijalističke odnose u svijetu.
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 18:59   #11
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Umjesto toga, za budućeg hrvatskog monarha predlažem njegovog unuka, Ferdinanda Zvonimira von Habsburga, sina nadvojvode Karla von Habsburga i barunice Franceske von Habsburg, rođene Thyssen, 12-godišnjeg dječaka kojeg je u zagrebačkoj katedrali krstio naš blagopočivajući kardinal Franjo Kuharić osobno, i koji kao drugo ime nosi ime Zvonimira, našeg srednjovjekovnog kralja.
Zašto ne Ivica Olić, ovaj mali još ne igra ni za kadete. A i upitno je hoće li ikada postati veliki igrač.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:01   #12
Quote:
werg kaže: Pogledaj post
Kralj da, ali onaj koji bi mačem sasjekao velikaše - lopove i nasilnike. (čitaj današnje poduzetnike). Ali takvih je bilo jedan na sto, večinom su i sami bili korumpirani lopovi i pokvarenjaci. Današnji monarhisti na zapadu su obični paraziti koji održavaju i odražavaju imperijalističke odnose u svijetu.
Mislim da ćemo ipak prije gledati sječu birokracije i neradnika. Previše Vas je čovječe.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:05   #13
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Umjesto toga, za budućeg hrvatskog monarha predlažem njegovog unuka, Ferdinanda Zvonimira von Habsburga, sina nadvojvode Karla von Habsburga i barunice Franceske von Habsburg, rođene Thyssen, 12-godišnjeg dječaka kojeg je u zagrebačkoj katedrali krstio naš blagopočivajući kardinal Franjo Kuharić osobno, i koji kao drugo ime nosi ime Zvonimira, našeg srednjovjekovnog kralja.
Kao dječačić, on može biti, (a možda i jest) jako jako simpatičan, ali ako se dočepa vlasti, budemo svi nadrapali.

Donekle je irelevantno kakav oblik vladavine vlada. Doduše, po meni, ta irelevantnost ne vrijedi kad je demo(n)kracija u pitanju, al pustimo to sad. Najrelevantnija stvar je tko i na koji način može barem donekle stati samovolji vlastodržaca na put?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:06   #14
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Zašto ne Ivica Olić, ovaj mali još ne igra ni za kadete. A i upitno je hoće li ikada postati veliki igrač.
Mnogi veliki monarsi su se krunili kao djeca i tinejdžeri. Lakše se klincu ufurati u ulogu nego sad učiti odraslog čovjeka da bude kralj.
Tywin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:07   #15
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Mislim da ćemo ipak prije gledati sječu birokracije i neradnika. Previše Vas je čovječe.
Ja sam po tom pitanju napredniji i ne podržavam monarhiju a one gore parazite (plemiće/poduzetnike/lopove) i sličan otpad uputio na rad u kenijske kamenolome. Onda bi umjesto u trgovačke uložio u proizvodne "mastodonte" i jednog dana stvorio državu bez lopova, čuda velikoga.
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:07   #16
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Pa naravno, ne predlažem povratak na apsolutizam već parlamentarnu monarhiju poput Danske ili Norveške. Praktičnu vlast treba vršiti vlada koja dobije povjerenje Sabora, ali zar ne bi bilo mnogo praktičnije kad bi formalnu vlast, status državnog poglavara i sve što ide s tim - predstavljanje zemlje u svijetu, primanje stranih uglednika itd. vršio ovaj mlađahni Habsburg nego neki naš seljober koji pobijedi na izborima jer podijeli najviše peciva penzionerima?
A zbog čega misliš da bi dotični bio bolji? Zato što je "mlađahan"? Zato što ima grofovsku titulu? Ili čisto zato što je stranac?

I još nešto, RH je napokon ponovno samostala i neovisna država. A i to nije dugo, čak niti 2 desetljeća, a već ima onih koji bi ju ne prodali, već poklonili i dali u ruke tuđincu. Pa ako bi već to moralo tako, ja bih se prije oprednijelio za Bill Gatesa.

Btw, ako ti dotičnu nekadašnju monarhiju smatraš svojom domovinom, ja sasvim sigurno ne. Niti imam ovakvih poltronskih nagona. Ali kad čovjek pročita ovakvo što, uopće ne ne čudi kad nas netko nazove bečkim konjušarima. Tebi nije dosta sluganstva?

Zadnje uređivanje Simba-OS : 12.04.2009. at 19:12.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:08   #17
vijesti » s kraljevskih dvora » Teško je s tako malim klincima

Eto ovo bi u domaćoj verziji za kojih 30ak godina izgledalo ovako:

Quote:
Dok hrvatski prestolonasljednik Franz Zdeslav jedri u akvatoriju Kornata, njegova supruga Marie Theresie Buga čuva njihovu sitnu dječicu nastojeći ih na sve načine zabaviti. A to nije lako jer su Ottu Trpimiru tek tri i pol godine, a mala Sissi će sljedeći mjesec navršiti dvije.

Pozornost im je moguće zadržati vrlo kratko, a onda ‘mama, smišljaj neku drugu zanimaciju’. Šećući se po marini, malo su pjevali, malo se igrali skrivača, a onda je, na
sreću, naišao Ivo Sanader i problem je, barem za desetak minuta, bio riješen. Klinci su okružili nekadašnjeg premijera i bez ikakva ga straha milovali.
Čak i mala Sissi, iako je bivši predsjednik vlade bio viši od nje.
Zdeslavovi i Bugini klinci, koji nose titulu grofa i grofice od Dugobaba, od rođenja su okruženi političarima i to se vidi.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:10   #18
Quote:
Tywin kaže: Pogledaj post
Mnogi veliki monarsi su se krunili kao djeca i tinejdžeri. Lakše se klincu ufurati u ulogu nego sad učiti odraslog čovjeka da bude kralj.
To mi je jasno. Ali Ivica Olić se izvanredno adaptirao kada je prešao iz CSK u HSV. Mislim da ni adaptacija na kraljevsku ulogu ne bi bila nikakav problem za njega. Postoje odrasli ljudi koji se dobro adaptiraju, kao i djeca koja uvijek ostanu neprilagođena. Netreba generalizirati.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:12   #19
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Zašto ne Ivica Olić, ovaj mali još ne igra ni za kadete. A i upitno je hoće li ikada postati veliki igrač.
Tooooooooo!!! I-vi-ca! I-vi-ca! I-vi-ca! I-vi-ca! I-vi-ca! I-vi-ca! I-vi-ca! I-vi-ca! I-vi-ca!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 19:13   #20
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
I još nešto, RH je napokon ponovno samostala i neovisna država. A i to nije dugo, čak niti 2 desetljeća, a već ima onih koji bi ju ne prodali, već poklonili i dali u ruke tuđincu. Pa ako bi već to moralo tako, ja bih se prije oprednijelio za Bill Gatesa.
Gatesu to netreba. Mi se baš i nismo iskazali u razvoju softwarea.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.