Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 21:41   #581
Quote:
AudiSB kaže: Pogledaj post
Našao sam mladunče sove u vrtu. Pošto sam nedugo prije toga otjerao lutalicu s istog mjesta pretpostavljam da ju je on ozlijedio. Ne moze sama stajati i kada joj noge podignem one beživotno padnu. Da li postoji tko u Slavonskom Brodu da se bavi njima i da joj moze pomoci ?
Ne znam za SB, no kontaktirajte awap -https://www.facebook.com/awapudrugadivljezivotinje/ oni će vas uputiti što i kako.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:58   #582
Svakako awap
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:26   #583
Quote:
AudiSB kaže: Pogledaj post
Našao sam mladunče sove u vrtu. Pošto sam nedugo prije toga otjerao lutalicu s istog mjesta pretpostavljam da ju je on ozlijedio. Ne moze sama stajati i kada joj noge podignem one beživotno padnu. Da li postoji tko u Slavonskom Brodu da se bavi njima i da joj moze pomoci ?
Jadna sovica, držim fige da bude ok
lientery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:33   #584
Ukoliko u Sl.Brodu nema adekvatnog veterinara koi zna kako se postupa sa dviljim pticama, i to grabljivicama; bilo bi više nego poželjeno da kontaktirate AWAP te da se sovu dopremi u Zagreb. A moguće da oni imaju i neki podataka kome da se obratite u vašoj županiji.

Javite što je bilo sa pticom i što ste napravili.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:47   #585
Draga zajednice, trebam savjet oko 5 tek izleglih kornjaca, sumskih cancara: sto s njima (prostora za njih u mini vrtu nemamo) a nisam lud za idejom da ih nekome dam?
Je li pustanje u prirodu dobra opcija?
Ako da, kakvo staniste?
U istri smo..
Hvala

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 09:24   #586
grlice su napravile gnijezdo u žardinjeri na mom balkonu.
da li da ju samo pustim na miru ili da joj pokusam staviti hranu i vodu negdje blizu nje? ne želim ju uplašiti i otjerati.
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 11:51   #587
hraniti ih ne trebaš, ali dublja zdjelica friške vode je itekako dobrodošla, pogotovo kad počnu žege ; imaj na umu da inkubacija počne nakon što u gnijezdu budu 2 jaja, traje 18 dana i onda još 21 dan dok ne izlete ptiči - tako da imaš vremena (ako još nisu snjeli jaja) razmisliti o tome dal ih želiš ili ćeš im razmontirati gnijezdo i tako ih natjerati da se odsele negdje drugdje

ako se ipak odlučiš ZA , obloži pod i stranice balkona oko gnijezda novinskim papirom, jer malci dok ne izlete "seru ko grlice" i to u projektilima koje štrcaju sve okolo (da im u gnijezdu bude čisto)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 13:30   #588
ne znam je li ima jaja jer se ne miče iz gnijezda
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 22:54   #589
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
ne znam je li ima jaja jer se ne miče iz gnijezda
čestitam, za koji tjedan postat ćeš sretna mama dvaju krasnih čudovišta

__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2018., 18:03   #590


stavila sam joj vodu jučer, i tak. ne idem baš previše na balkon, neka ima mir.
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 22:36   #591
evo update. bili su na balkonu oko mj i pol, zadnjih 5 dana su počeli hodati posvuda i kakati malo je reći da su zasrali balkon, bilo je kao da je kanta dreka eksplodirala. ali neka, oprala sam.
jedno jutro ih samo više nije bilo.
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2018., 08:42   #592
čestitam

meni se sin još dugo vraćao noću na spavanje (kod mene su bili obični gradski golubovi pa se može prepoznati spol, kod grlica mislim da je nemoguće), a onda je slijedeće godine doveo snahu i pokušali su se ugnjezditi, ali ovaj put sam bila spremna i nisam im dozvolila
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 11:10   #593
Nisam pronašao, ali sam je dobio. Žutouhu kornjaču. Prijatelji je nisu htjeli više i bacili su oko na moju vrtnu baru. Da im nisam dozvolio da je tu nastane, vjerojatno bi završila u prirodi. E sad nastaje problem koji sam očekivao: što s njom za hladna vremena? Vidim da se zavukla u mulj na dnu jer ne izlazi na površinu. Može li ona tako prezimiti? Bara je dimenzija metar sa metar, dubine oko pola metra. Za jače zime se zamrzne potpuno (kontinentalna Hrvatska), ali ribe (babuške) uredno prežive u mulju na dnu.

Ako je već moram unositi u kuću, dajte mi savjet kako da to izvedem. Napravim staklenik od stotinjak litara i s njom u to do proljeća? Spavaju li one zimski san? Neki koristan savjet?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 16:01   #594
Howdy ekipa, mama je našla neku ptičicu na dvorištu, ima po sebi nekakvog (pretpostavljam) ljepila i jedno oko joj je zatvoreno. Pretpostavljam da ju je nešto napalo. Kako i s čim očistiti ljepilo? Stavio sam ju u kutijicu u garažu da malo dođe k sebi.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 09:55   #595
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Howdy ekipa, mama je našla neku ptičicu na dvorištu, ima po sebi nekakvog (pretpostavljam) ljepila i jedno oko joj je zatvoreno. Pretpostavljam da ju je nešto napalo. Kako i s čim očistiti ljepilo? Stavio sam ju u kutijicu u garažu da malo dođe k sebi.
male ptice moraju dnevno pojesti 10-30% svoje tjelesne težine samo da bi održale tjelesnu temperaturu (što manja ptica, to veći %)
zimi su to uglavnom masne sjemenke (suncokret)
samo od ležanja u kutijici ptičica nikad neće "doći k sebi"
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 10:48   #596
Ne brini, kada ja jedem, jede i ona, a kada ja ne jedem opet ona jede, jer sam joj stavio raznih sitnica. OK nisu sjemencice, ali ne fali joj nista
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 16:32   #597
e, super!
a, jel' kaka pod sebe ili izbacuje van ležaja ? ako je ovo drugo - bit će dobro

ako možeš, daj slikicu, da vidimo o kome se radi
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 13:49   #598
pitanje, ne znam gdje postaviti, pa slobodno prebacite.

Vidim na njuškalu dosta ljudi prodaje divlje životinje, npr oglas za prodaju srna ili jelena za rasplod, meso..

Zanima me, da recimo kupim srnu, bi li ju mogla vratiti u prirodu? Ili vjerojatno ne ako je uzgojena u zatočeništvu?
Jasno mi je ako je glupo pitanje, ali čisto je orijentir, zanima me nešto više o tome, bi li nekada bilo moguće, u kojim slučajevima.. hvala!
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.