Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2015., 00:28   #401
Tu je sada veliko pitanje koliko se jos isplacuje na ruke, kroz nekakve ugovore i slicne stvari.

Mi koji smo privatnici smo svi prijavljeni na realno male place(cca 3000kn) i to cijele obitelji jer nema smisla placati vise jer nelinearno raste trosak doprinosa na placu ako si isplatimo vise, a tako i tako se vecina stvari moze kupiti na trosak firme i amortizirati kroz poslovanje a sav visak dobiti i ovako i onako se ulaze u poslovanje i sluzi za povecanje obrtnog kapitala pa nam nema smisla ni tako izvlaciti novac van.

Cak postoje i cake za otvorenjem fondacija za isplatu skolarina jednoga dana djeci i slicne stvari se mogu isplacivati i ulagati preko firmi ali necu bas sad o tome tu na temi.

A tu govorimo o velikom broju obrtnika i malih poduzetnika pa i nesto srednjeg poduzetnistva, te velikom broju ljudi u ugostiteljskoj i trgovackoj bransi.

Onda isto tako postoji veliki broj ljudi koji osim redovne place rade i u fusu pa si povecaju prihode.

Dalmaciju i turizam necu ni spominjati jer to je tek posebna kategorija.

Ima toga jako puno zasto je potpuno nemoguce doci i blizu ikakve realne situacije (cak i kod drzavnih firmi ima caka poput isplate za prijevoz i slicnih nacina za umjetno povecanje place koje se ne vidi na statistici).
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:42   #402
Szem se s tobom,naravno...
nitko nit ne dvoji da se ljudi kod nas "snalaze",
od toga da ide nesto ispod stola,pa do toga da ljudi samoincijativno jos nesto rade bez pdv..
jer zdrava logika govori da je drugacije jednostavno bi svi bili daleko siromasniji nego jesmo i doslovno bili gladni..
vec je samo smijesno sto neki pokusavaju ovdje progurat foru kak u biti kakti mali broj ljudi ima minimalac,
sto mislim da apsolutno je podvala i laz!!
dapace,jako veliki broj ima minimalac,specijalno je to izrazeno kod privatnika..

a osim toga mislim da se i siva ekonomija vrti negdje na cca 30% GDPa..
tak da je to to...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 08:49   #403
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Većina od tih su vrlo vjerojatno zaposlenici državnih i gradskih poduzeća
većina od onih koji su obuhvaćeni podatkom, a abuhvaćeni su dakle svi zaposleni koji primaju plaću od nesamostalnog rada i radili su puni fond sati u ožujku 2014.-te

koliko je unutar te brojke od 955.000 obuhvaćenih (a to je nekih 70% svih zaposlenih u RH) radnika u državnim i gradskim tvrtkama ili činovnika lokalne i državne uprave, ne bih znao - vjerojatno debela većina kao što i ti kažeš

slažem se da radnici na poslovima niskog stupnja složenosti u proizvodnim i uslužnim djelatnostima redom imaju manje plaće (vjerojatno od kakvih 2800 pa do eventualno 4000 kuna.

U linku kojeg sam dao postoji i tabela s rasterom plaća po granama djelatnosti, tako da se sve može egzaktno provjeriti ...

inače volim matematičku egzaktnost, jer ona efikasno potire prostor za isprazno politiziranje

Quote:
A ovi sto pumpaju statistiku,to su vecinom drzavne sluzbe...
"ovi" to smo opet mi, građani ove zemlje, nisu "ovi" neki tamo imaginarni...

svi oko sebe i u obitelji imamo ponekog koji bi se mogao svesti pod tim pojmom "ovi"

slažem se da u RH ima više činovnika državne uprave srednje spreme koji imaju od 4000 - 6000 plaće, nego radnika u tekstilnoj ili kožarskoj ili metaloprerađivačkoj, ili drvnoj industriji i da to nije zdravo za daljnji razvoj, ali to je stvarnost takva kakva jest .... imamo to što imamo i računamo s time što imamo ...

kada bih htio politizirati, a što pak ne želim, rekao bih da sacd beremo plodove dugogodišnjeg odnosa prema radu, prema odgovornosti, prema općenitim civilizacijskim vrijednostima, prema onome što se kod nas decenijama kao vrlina prodavalo ono što se u čitavome svijetu smatralo manom

zlo sjeme sijano kroz natuknice koje su se sipale našoj generaciji "uči da ne bi morao raditi" (kao da je rad neka sramota), "živio rad i trud neka radi tko je lud", "Bože čuvaj Hrvatsku ,odoh ja u Njemačku", "nitko mene ne može toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi", "snađi se druže", "nema rada do nerada i plaće do penzije" i tako dalje ...dakle to zlo sjeme je izniklo zlim plodovima i taman u krivi trenutak kada je i na globalnoj razini čitav zapadni svijet suočen s problemom deindustrijalizacije i radikalnom negacijom svih apsolutnih i tradicionalnih vrijednosti na kojima je zapadna civilizacija izgrađena kroz sveopći društveni i moralni relativizam ...

i nije dobro, ne nikako nije dobro
diskusije na ovoj temi to jasno odražavaju
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....

Zadnje uređivanje jedrilicar : 16.03.2015. at 09:03.
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:04   #404
Maruška

Javna poduzeća raspolažu imovinom vrijednom 347 milijarde kuna, imaju nižu stopu dugoročne zaduženosti, ali većih problema s likvidnošću. Usprkos znatno manjoj efikasnosti od privatnih tvrtki, zahvaljujući monopolističkoj poziciji isplaćuju 40 posto veće plaće od privatnog sektora.
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 08:38   #405
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
jer zdrava logika govori da je drugacije jednostavno bi svi bili daleko siromasniji nego jesmo i doslovno bili gladni..
umirovljenici spašavaju stvar. plus što se kod nas generacijski priličan broj ljudi stambeno zbrinuo u jugoslaviji.

ako se ništa ne promjeni u idučih 10 godina, tek tada očekujem paljenje automobila na ulicama (ono čemu se sada mnogi čudi kako da do toga ne dolazi).
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.