Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 12:46   #61
Šta je bilo sa pilotima nakon što su oba pala?
Jel se zna koje su bili nacionalnosti, s obzirom da je to još relativno rano tijekom 1991. godine, da ne spominjem Zvonka Jurjevića....
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 15:26   #62
Ovaj je uništen negdje u blizini Drniša , ali ja mislim da se ovo isto zbraja pod opisana Rujanska događanja u Šibeniku.

http://i43.tinypic.com/2wnwwms.jpg
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 15:29   #63
to je iz operacije "miljevački plato"...
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:53   #64
U knjizi Ive Jelića o 4. GBR su opisane (a ima i dobar zemljovid) borbe oko Šibenika (Drniš, Pakovo selo)...
Spominje se tamo i neki lik Marijan Ljubičić, mislim da je iz šibenskog zaleđa, general koji se povukao sa JNA u Boku...zna li netko nešto više o njemu? Gdje je danas, šta radi, jel mu RH obnovila kuću možda...?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 16:23   #65
Ono što mene o Šibeniku zanima jesu borbe koje su se tamo vodile krajem osmog mjeseca i početkom devetog mjeseca , uglavnom na području oko Skradina , koji četnici več tada pokušavaju zauzeti. Već je tada bilo uništenih tenkova. To su sela Bičine , Dubravice , Velika Glava. U Velikoj Glavi je 27.08. 1991. pobijeno najmanje trinaest četnika koji su ostali ležati po selu , nakon njihovog pokušaja ulaska u selo.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:06   #66
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Veoma zanimljiv, Seselj bi reko i vise od 10 hiljada he he bratoubilacki rat he he. Ti Srbi koji smece teraju od svoje kuce tako sto napadaju svoje sunarodnjake koje nazivaju smece to su mi pravi Srbi.Pazi kakve kontradikcije i lazi u tekstu,kaze neki Srbin Aco Jevtic spasao nekoliko desetina Srba tako sto ih je nekom svom poznaniku iz JNA izdvojio sto autor teksta uzima kao dokaz da su i Srbi branili Vukovar a onda se malo kasnije govori o nekoliko imena kojih je ovaj na taj nacin spasio od kojih su svi Hrvati kao sto je Sangot, brat onog Zadre i jos nekih.Radi se samo o tome da su u toku rata mnogi iz raznih razloga ostali na drugoj strani da li zbog mesovitog braka ili sticaja okolnosti ali sad nabrojati nekoliko individualnih slucajeva i njih iskoristiti za iznosenje takvih megalomanskih tvrdnji je stvarno smesno.Ej 10 000 boraca vojno sposobnih muskaraca??? U tadasnjoj Krajini je bilo oko ili nesto preko 300 000 hiljda Srba oko 150 ili 200 hiljda ih je proterano iz velikih gradova i ostatka Hrvatske jos 1990, 1991 i 1992 i kada se uzme u obzir broj od 580 hiljda Srba tu ni teoretski cak i da je odziv bio sto posto ne moze biti 10 000 hiljda najobicnije budalesanje.O onom ludom popu rasopu necu ni da pricam covek zivi u Jugoslaviji,hrvatska vlast je rusi i proteruje mu vernike i sunarodnjake a on sinove salje u rat protiv svog naroda i svojih vernika luda kuca.
a svašta moš pročitat na forumu od srba
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 20:31   #67
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Šta je bilo sa pilotima nakon što su oba pala?
....
-- Pa pilot ovog drugog je na mjestu stradao...pošto je avion odmah pao, mala visina, bez iskakanja pilota.

A ovaj prvi (mislim da ga ja trocjevac skinija) je pao kasnije, čini mi se (po sjećanju) da je pilot preživio i zarobljen. Kasnije rezmijenjen mislim.

Dobili su patinu
frnjokul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 14:21   #68
Quote:
frnjokul kaže: Pogledaj post
-- Pa pilot ovog drugog je na mjestu stradao...pošto je avion odmah pao, mala visina, bez iskakanja pilota.

A ovaj prvi (mislim da ga ja trocjevac skinija) je pao kasnije, čini mi se (po sjećanju) da je pilot preživio i zarobljen. Kasnije rezmijenjen mislim.

Dobili su patinu
Neka ih, neka...
Taj dan su samo njih dvojica bili u akciji? Pa PZO ima 2 od 2? Ili ih je bilo još?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 00:05   #69
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Neka ih, neka...
Taj dan su samo njih dvojica bili u akciji? Pa PZO ima 2 od 2? Ili ih je bilo još?
-- Ovako napamet ti zbilja ne mogu reći. Doma imam kronologiju i događanja u 'Rujanskom Šibenskom ratu'..knjiga je tiskana u maloj nakladi, zove se 'Oba dva, oba su pala..!'. Opisuje rujanske dane i fight za Šibenik, u dane i sate.

Ali ne mogu trenutno do te knjige, kroz desetak dana pa ću povirit šta piše.
Anyway, PZO bitnica sa Zečeva je taj dan ispunila 'normu'

pozz
frnjokul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 14:21   #70
Quote:
frnjokul kaže: Pogledaj post
-- Ovako napamet ti zbilja ne mogu reći. Doma imam kronologiju i događanja u 'Rujanskom Šibenskom ratu'..knjiga je tiskana u maloj nakladi, zove se 'Oba dva, oba su pala..!'. Opisuje rujanske dane i fight za Šibenik, u dane i sate.

Ali ne mogu trenutno do te knjige, kroz desetak dana pa ću povirit šta piše.
Anyway, PZO bitnica sa Zečeva je taj dan ispunila 'normu'

pozz
Jesi li pribavio knjigu?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 22:01   #71
Mayday, naslov te knjige je "Oba su pala", a napisao ju je Ivo Livaković.
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:34   #72
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
P
Ako je OVO NEISTINA da su četnici Zauzeli i spalili sela: Siverić, Ružić, Žitnić ( zaseoke Mujan itd), Trbounje, Oklaj, Razvođe, Lugar, Miljevačka sela, Čista mala, Čista velika, Đevrske, Kijevo, Vrliku, Hrvace, Škabrnju, Poličnik, Nadin, itd. I to u periodu od 1991- do 05.08.1995. A isto to su Htjeli napraviti i s Zadrom i Šibenikom te Biogradom na moru.
Ako se ne varam na taj popis se mogu i dodati sela Gaćeleze i Grabovci mada je ovo prvo selo više stradalo.
Ima još jedno selo al to je bilo na granici razgraničenja ,UNPROFOR je bio tamo--ne mogu se sjetiti kako se zvalo.Umac se zvalo brdo iznad njega ali nisam siguran,davno je to bilo
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!

Zadnje uređivanje rezon@tor : 29.11.2010. at 20:19. Reason: pokušaj rekonstrukcije citata
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:58   #73
Kad je bila ta akcija "Čista Velika" ?

I što se dešavalo na šibenskom području nakon rujanskog rata ? Jesu li i nakon toga pokušavali probiti linije ? Na DROL-u postoji izvješće za 02.10.1991. u kojem piše da su agresoru uništena 2 tenka i 1 transporter kod sela Gaćelezi.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 13:49   #74
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Kad je bila ta akcija "Čista Velika" ?

I što se dešavalo na šibenskom području nakon rujanskog rata ? Jesu li i nakon toga pokušavali probiti linije ? Na DROL-u postoji izvješće za 02.10.1991. u kojem piše da su agresoru uništena 2 tenka i 1 transporter kod sela Gaćelezi.
Ja sam u taj dio došao poćetkom 95 -e,tada su već Gaćelezi bili naši kao i cesta prema Stankovcima .
Na žalost nekih dobrih informacija o događajima prije nemam jer mi je prvi zapovjednik pričao priće o tome kako je on trčao oko tenka kojem se kupola odvidala
Svaka daljna prića je bila suvišna
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 08:54   #75
UMIROVLJENI GENERAL PRVI PUT IZNOSI nove detalje O ‘RUJANSKOM RATU’
LEGENDA I ISTINA Rahim Ademi: Topovi sa Žirja uopće nisu obranili Šibenik!

Još jedanput se pokazuje koja pi*kica je bio Mladić

Zadnje uređivanje rezon@tor : 15.09.2010. at 09:26.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 12:44   #76
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
UMIROVLJENI GENERAL PRVI PUT IZNOSI nove detalje O ‘RUJANSKOM RATU’
LEGENDA I ISTINA Rahim Ademi: Topovi sa Žirja uopće nisu obranili Šibenik!

Još jedanput se pokazuje koja pi*kica je bio Mladić
A ko se od njih pokazao uspješnim u bitkama ravnopravnih snaga, ljudskih i tehnike? NITKO. Dok su bili nadmoćni su pobjeđivali (al i tada smo ih derali), a kad smo se ujednačili bilo je
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 10:24   #77
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Kad je bila ta akcija "Čista Velika" ?

I što se dešavalo na šibenskom području nakon rujanskog rata ? Jesu li i nakon toga pokušavali probiti linije ? Na DROL-u postoji izvješće za 02.10.1991. u kojem piše da su agresoru uništena 2 tenka i 1 transporter kod sela Gaćelezi.
Čista Velika ( a imaš i Čista Mala ) nisu nikakve akcije već imena sela u Vodičkom zaleđu . Pošto sam dobar dio rata proveu u Stankovcima ( Budak , Pristeg ) Čista Velika ti je SI od Putičanja ( domaći ljudi to znaju , a tko nije bio dole ne može ni znati ) Ja sam kasnije bio stacioniran u jednom selu malo južnije (Dazlina ) . Bilo je borbi , nekakvih pokušaja ( ne preozbiljnih ) da se probiju linije , ali nikakav važan pomak se nije desio do Oluje , kada je sve očišćeno .
pop.84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:42   #78
Ja isto mislim da su Šibenik spasile 2 haubice 88mm i jedna neispravna koje su pocele tuc po Motelu na mostu !
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:37   #79
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Ako je OVO NEISTINA da su četnici Zauzeli i spalili sela: Siverić, Ružić, Žitnić ( zaseoke Mujan itd), Trbounje, Oklaj, Razvođe, Lugar, Miljevačka sela, Čista mala, Čista velika, Đevrske, Kijevo, Vrliku, Hrvace, Škabrnju, Poličnik, Nadin, itd. I to u periodu od 1991- do 05.08.1995. A isto to su Htjeli napraviti i s Zadrom i Šibenikom te Biogradom na moru.

Ako se ne varam na taj popis se mogu i dodati sela Gaćeleze i Grabovci mada je ovo prvo selo više stradalo.
Ima još jedno selo al to je bilo na granici razgraničenja ,UNPROFOR je bio tamo--ne mogu se sjetiti kako se zvalo.Umac se zvalo brdo iznad njega ali nisam siguran,davno je to bilo
Nije istina da su sva ta sela srbi popalili, par njih su bila vecinska srpska sela. Mogu ti i nabrojati imena srpskih sela.
Brdo se zvalo Gradina, a kraj njega je umac. Selo gdje je bio unprofor zove se Dragisic.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 29.11.2010. at 20:18.
ajmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:43   #80
U Poličnik nisu ušli.Lijevo u Murvicu jesu i desno u islam Latinski Jesu.Tu su popalili i srušili sve što je mirisalo na hrvatsko.Sve su to sela na Jadranskoj magistrali od Zadra do Posedarja u koje također nisu uspili ući.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.