Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 11:37   #141
Quote:
Rvat kaže: Pogledaj post
meni se čini da su Slovenci općenito skuplji od npr. Austrijanaca jer se u biti bave preprodajom.

da pitam na ovoj temi, koje podatke traže austrijanci ili slovenci kod kupovine poluga? Da li traže dokumente?
slovenci su mene tražili putovnicu,a šta su prepisali ne sjećam se točno,valjda broj putovnice i osobne podatke
budem se raspitao za cjene u njemačkoj,pa postam tu na forum
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:16   #142
Super, danas je srebro palo za ca. 4%! Nadam se da če pasti za još ca 15 - 20 %, pa da idem u kupovinu
M.74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 09:45   #143
Lijepo je srebro palo.Strah,"predah" tko će ga znati.Pričekao bi dno i nastavio s akumulacijom kako srebra tako i zlata...Dio se mora imati u papiru među ostalim baš za ovakve situacije.Papirnata kula od karata će se kad tad urušiti,ne postoji ni približno toliko dobara koliki su prohtjevi...
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 09:53   #144
Gdje je dno?
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 10:09   #145
Sigurno na višoj razini u odnosu gdje će valute završiti za par godina.
Valute mogu i vjerovatno hoće završiti u bezdanu,a srebro i zlato će uvijek nešto vrijediti.Osobno počeo sam ulagati na 13 eura po unci,a prosječna mi je cijena cca 17 eura.Moje procjena,a vidjet ćemo je da sada pad teško može biti ispod 16-17 eura.Kada se vidi stabilizacija i ili odjednom krene ponovno ozbiljnije gore kreće se u kupovinu.Naravno,ako si u tome dugoročno kao ja na raspon od par godina.I dobro je da pada,može se kupiti više unci.Osobno mislim da je dobar omjer ulaganja što se tiče metala zlato-srebro 50:50.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 10:37   #146
mislim da su neki analitičari zvali dno na oko 21$ (16e).
neznam kako su znali al dosta njih je prognoziralo korekciju cjene (ne mislim na ove iz mainstream medija koji stalno viču da su pm buble),moguće da su neki veliki igrači odlučili unovčiti stečeno...
čeka se dno i idemo u shoping
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:44   #147
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Sigurno na višoj razini u odnosu gdje će valute završiti za par godina.
Valute mogu i vjerovatno hoće završiti u bezdanu,a srebro i zlato će uvijek nešto vrijediti.Osobno počeo sam ulagati na 13 eura po unci,a prosječna mi je cijena cca 17 eura.Moje procjena,a vidjet ćemo je da sada pad teško može biti ispod 16-17 eura.Kada se vidi stabilizacija i ili odjednom krene ponovno ozbiljnije gore kreće se u kupovinu.Naravno,ako si u tome dugoročno kao ja na raspon od par godina.I dobro je da pada,može se kupiti više unci.Osobno mislim da je dobar omjer ulaganja što se tiče metala zlato-srebro 50:50.
Nije li puno veća zarada prodati kad se vidjelo da su napuhane cijene nego čekati eventualni bezdan valuta na završetku takvog tvojeg dugoročnog ulaganja?
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:23   #148
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Nije li puno veća zarada prodati kad se vidjelo da su napuhane cijene nego čekati eventualni bezdan valuta na završetku takvog tvojeg dugoročnog ulaganja?
uspon (dugorocni) je jos u linearnoj fazi, oni ocekuju eksponencijalnu (kad ce biti najveci prinosi) da prodaju, a biraju izlozenost korekciji prije mogucnosti da propuste eksponencijalnu fazi, za koju se ne zna kad ce doc
Brooksley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:06   #149
Kakva je struktura ulagača u zadnjoj fazi uspona.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:08   #150
pa manija, kao kod svakog balona al se onda najvise i zaradi (ako se izade na vrijeme i ne dode do neke fazne tranzicije tipa porez na prodaju plemenitih metala od 99%)
Brooksley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 23:57   #151
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Nije li puno veća zarada prodati kad se vidjelo da su napuhane cijene nego čekati eventualni bezdan valuta na završetku takvog tvojeg dugoročnog ulaganja?
Situacija je po mom viđenju za mene gotovo pa idealna.Cijene ne da su nisu napuhane već su suprimirane.Kada kažem suprimirane malo sam rekao.Srebro je visokovrijedan metal kojemu količina u sustavu opada zbog industrijske primjene.Možda prođe i više od pet godina za pravi pravcati povrat.
Mislite da izlazimo iz recesije?Malo sutra,kriza je super duboka,a pumpanje likvidnosti samo će je produbiti.Ne postoji ništa u sustavu,nikakav fundament koji bi okrenuo ovaj vrlo neugodan trend.



http://www.24hgold.com/english/news-...16482722G10020
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 09:44   #152
Zanimljiva predodzba o volumenu fizickog srebra. Covjek na stolu ima 450 unci srebra (oko 14kg) sto bi po danasnjim cijenama vrijedilo oko 10.000 eura (1oz = €21,5)

http://www.youtube.com/watch?v=8GWBv...eature=related

S druge strane, za te novce se moze dobiti 10 zlatnika od jedne unce (1oz = €990)

http://www.youtube.com/watch?v=iYIwI...watch_response
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:32   #153
zanimljiv citat sa harvey organ blog :

With all of that action in silver today, we got a big fat zero deliveries as the bankers could not find any silver to satisfy our longs. What one earth are they going to do in March when we have official silver standing for delivery?

ovo je dio upisa na taj blog i objavljeno je jučer.šta se tiče trećeg mjeseca tada na naplatu dolazi dosad najveća količina pl metala koje banke (comex) moraju dostaviti.umjesto dostave fizičkog metala banke mogu ponuditi nadomjestak u kešu al trend je navodno da su investitori u strahu od sloma dolara počeli inzistirati na fizičkoj dostavi metala.

ovo je moje pojednostavljeno shvaćanje situacije.
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 23:00   #154
Treba to stisnuti dolje kako god se zna i umije.Neka crtaju,ako treba.Treba mi još barem 100 oz.
Ne znam gdje mi je bila pamet kad sam tek krajem 2009. skužio što se dešava.
I to samo govori o medijskoj blokadi ili bolje rečeno slaboj zainteresiranosti novinara za pojedine teme.A na prijelazu 2008 i dobar dio 2009 srebro je bilo oko 10 eura,puno jeftinije nego danas.Ali sumnjam da će odmah eksplodirati,još ima prostora za razno razne makinacije.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 18:41   #155
gold/silver ratio pao na 44.kolko sam dosad uspio pratit cijenu jednog i drugog metala uvjek su se linearno pratili i ratio je bio 48-49.izgleda da se srebro počinje odvajati od zlata,al ništa iznenađujuće s obzirom na situaciju na tržištu
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 19:04   #156
Srebro probilo 24 eura,odnos srebro zlato ispod 43...
Sve u svjetlu novog američkog budžeta s deficitom od 1,65 trilijuna.
Nikad veće brojke.
Da vidimo sada malo i tu korekciju,udrite ekipa.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 10:02   #157
Srebro na 24,40 eura,odnos srebro:zlato na ispod 42.
Nikad više cijene.Teško je odrediti hoće li se nastaviti pumpanje,ali mišljenja sam da je dugoročno gledano sve skupa još uvijek potcijenjeno i da cijena mora bitno gore.Dakle oni koji nemaju nimalo srebra trebali bi se donekle osigurati s barem 100 oz.Ali da se može bitno iskorigirati,može,to valja znati...
Opća situacija je vrlo loša i po meni valja imati srebro u portfelju.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 10:21   #158
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Sigurno na višoj razini u odnosu gdje će valute završiti za par godina.
Valute mogu i vjerovatno hoće završiti u bezdanu,a srebro i zlato će uvijek nešto vrijediti.Osobno počeo sam ulagati na 13 eura po unci,a prosječna mi je cijena cca 17 eura.Moje procjena,a vidjet ćemo je da sada pad teško može biti ispod 16-17 eura.Kada se vidi stabilizacija i ili odjednom krene ponovno ozbiljnije gore kreće se u kupovinu.Naravno,ako si u tome dugoročno kao ja na raspon od par godina.I dobro je da pada,može se kupiti više unci.Osobno mislim da je dobar omjer ulaganja što se tiče metala zlato-srebro 50:50.
koliko u ukupnom portfelju?


edit:
da pojasnim pitanje, kod nas "old money wisdom" kaze da u pm treba imati 10% ukupnog portofolia, da je sve vise zbog (povijesne) volatilnosti preveliki rizik
ako gledam sadasnju situaciju cini se 10% pm malo
ili sam u krivom

Zadnje uređivanje Marica Carica : 21.02.2011. at 10:27.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 10:24   #159
Gdje otkupljuju lom srebro u ZG?
Konkretno, imam jedan lačić.
Hvala
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 13:07   #160
http://www.24hgold.com/english/news-...tor=James+Turk

http://www.roadtoroota.com/public/136.cfm
cubo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.