Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 15:03   #1161
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Znači to su lijekovi koji se mogu kupiti u ljekarnoj bez recepta?
Ne,sve te lijekove ti mora propisati psihijatar iako kod nas u apotekama sve daju bez recepta,ja uzimam tako.
A benzodiazepine,ne znam kako je kod vas u Hrvatskoj,kod nas u BiH daju bez recepta.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:06   #1162
Pa nije mi potreban psihić. : ili možda je.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:09   #1163
Ne znam šta je tebi potrebno,znam šta je meni potrebno a to je dobar sex,to jedino još nisam probao da zaspim kao beba.
Mislim da ti nije potreban psihič,sredi neke stvari u svojoj glavi pa ko zna možda zaspiš.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:09   #1164
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Amyzol,calixta,q-pin,zalasta ,to su neki od "blažih" lijekova koji se obično daju ovde za nesanicu.Kad to više ne djeluje nažalost ide se na sedativne jače antipsihotike koji umrtvljuju.
U suštini svi djeluju na isti princip tj na H2 receptor zbog toga nas i sediraju kako bi zaspali.
Benzodiazepine sam zaobišao jer skračuju REM fazu sna,odnosno ustanete isti iz kreveta kao i da niste spavali a i stekne se vrlo brzo tolerancija što dovodi do postepenog povečanja doze tj dolazi do desentizacije gaba receptora pa jedna te ista doza više ne djeluje.
Ja sam pre nekoliko mjeseci pio cerson 10 mg i to je djelovalo,sada ništa.
amyzol i kvetiapin su tebi blazi ?? pa di ces jace od 800 mg kvetiapina, pa to bi konja srusilo, ja bas imam problema pa mi nisu nista jace mogli dati...
sto se tice ovih misara, ja ti nemam ovisnost o lijekovima da imam vec bi bila u komuni kolko ja toga znam smuckati i dosta cesto popijem prije vremena pa ih nemam dugo,i nista mi ne bude,dok moj caca dobije glavobolju,znoji se,nervozan je i slicno...

misare pijem od 1 mg, a tata pije helex isto od 1 mg,pa mi je on pomagao u ovom periodu bez lijekova...
a moj dragi kvetiapin cu dobiti u ponedjeljak, najbolji lijekic na svijetu :klap:
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:14   #1165
To je ogromna doza kvetiapina.Ja govorim o lijeku ne o dozi.
Jači lijekovi su fenotiazini posebna vrsta antipsihotika recimo kao jedan nozinan.Ja sam probao 1/2 tbl od 25 mg i nisam mogao izaci iz kreveta 2 dana.
Dayria nije ti nimalo pametno što muckas sama sebi lijekove,ja sam to radio i nisam se dobro proveo nikako.Prepusti to psihijatrima.
Vidis dogurala si do 1 mg misara što nije uopšte mala doza jer ja sam od 0.5 mg spavao.
A ti nastavi piti 1 mg pa za koji mjesec ćeš dogurati do table misara.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:22   #1166
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
To je ogromna doza kvetiapina.Ja govorim o lijeku ne o dozi.
Jači lijekovi su fenotiazini posebna vrsta antipsihotika recimo kao jedan nozinan.Ja sam probao 1/2 tbl od 25 mg i nisam mogao izaci iz kreveta 2 dana.
Dayria nije ti nimalo pametno što muckas sama sebi lijekove,ja sam to radio i nisam se dobro proveo nikako.Prepusti to psihijatrima.
Vidis dogurala si do 1 mg misara što nije uopšte mala doza jer ja sam od 0.5 mg spavao.
A ti nastavi piti 1 mg pa za koji mjesec ćeš dogurati do table misara.

ne pisem si ja sama terapiju, nego moja psihijatrica u dogovoru sa mnom... osim toga pijem misare vec 10 godina i nisam dogurala do table,jer je sve to u samokontroli i u glavi.. hvala bogu da cu si muckat lijekove,ako ih imam nekoliko za popiti svaki dan, da nebi mozda trebala jedan dan piti ad, drugi dan, ap, treci dan za stitnjacu i slicno... razmisli prije nego napises
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:28   #1167
Dobra ti psihijatrica kad ti daje benzos za spavanje.Igrom prilike sam boravio na benzobuddies i ko god je pio benzos za san "odlično" se proveo sa nesanicom.Pokušaj preskočiti par večeri misar pa da vidiš hoćeš li moći spavati.
Ovde se ljudi liječe od ovisnosti o misaru,bromazepamu itd itd googlaj brate "benzo withdrawal".
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:30   #1168
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ne znam šta je tebi potrebno,znam šta je meni potrebno a to je dobar sex,to jedino još nisam probao da zaspim kao beba.
Mislim da ti nije potreban psihič,sredi neke stvari u svojoj glavi pa ko zna možda zaspiš.
A lako je reći sredi stvari u glavi. Da znam kako i šta,imala bih rješenje pa se ne bih mučila.

Meni seks nije potreban.

Ako znaš da će tebi pomoći zašto se onda ne baciš na posao?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:35   #1169
Zato što ne mogu da nađem odgovarajuću osobu tj ne trudim se.Još samo to i homeopatija mi je ostalo što nisam probao za nesanicu.
Tirkizno jel misliš da tvoja nesanica ima veze sa psihom ili ima neki fizički uzrok (štitna,poremečaj hormona i sl.)?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:45   #1170
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Zato što ne mogu da nađem odgovarajuću osobu tj ne trudim se.Još samo to i homeopatija mi je ostalo što nisam probao za nesanicu.
Tirkizno jel misliš da tvoja nesanica ima veze sa psihom ili ima neki fizički uzrok (štitna,poremečaj hormona i sl.)?
Nekako više mislim da je problem sa psihom jer danima jako puno razmišljam o stvarima koje me muče i stvaram si stres i nervozna sam. Već sam par puta dobila to pitanje za štitnjaču i hormone ali nisam ih provjeravala tako da ne znam.
Svašta može biti.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:47   #1171
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Dayria jesil pospana preko dana od mizartena?Osjecas li da te omami tj baca u san?
Mene itekako vjerovatno mizarten,kod nas se zove calixta.Sad me strah kako ću ovakav na posao ako budem išao.
Rejoflajt jel i ti imaš nesanicu?
Koliko te razumijem uprkos nesanici ideš ili išla si na posao?
hahahah, ti se šališ, jel da, pa moja je kronična, vrlo slično dayriji, ni ja nemam tih "sranja" u mozgu za spavanac.

ovako, dugo sam mislila da se strašno teško razbuđujem od qpina, a onda bi se jednom mjesečno dogodilo "ja čila i orna" po buđenju
u čemu je kvaka? noćne more koje me iscrpe i psih. i fizički, samo kad ih nemam ili nisu tako intenzivne, razbuđujem se ok, ali to je toliko rijetko da se ne može računati.
druga stvar je da ujutro pijem dva AD-a koji su baš dizalice po sastavu, edronax i zoloft. nakon pol sata do 45 min. ja sasvim normalno, bez pospanosti, mamurluka, funkcioniram.
eto
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:00   #1172
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
hahahah, ti se šališ, jel da, pa moja je kronična, vrlo slično dayriji, ni ja nemam tih "sranja" u mozgu za spavanac.

ovako, dugo sam mislila da se strašno teško razbuđujem od qpina, a onda bi se jednom mjesečno dogodilo "ja čila i orna" po buđenju
u čemu je kvaka? noćne more koje me iscrpe i psih. i fizički, samo kad ih nemam ili nisu tako intenzivne, razbuđujem se ok, ali to je toliko rijetko da se ne može računati.
druga stvar je da ujutro pijem dva AD-a koji su baš dizalice po sastavu, edronax i zoloft. nakon pol sata do 45 min. ja sasvim normalno, bez pospanosti, mamurluka, funkcioniram.
eto
mene je jedno 3,4 puta na kontroli psih pitala onako ozbiljno, dali ja mogu normalno funkcionirat nakon tih velikih doza seroquela koje sam pila..a ja onako..pa zasto nebi mogla? da bi tek kasnije vidjela da ima ljudi koji su paralizirani za krevet cijeli dan od nekih 50mg obicnog...ja odspavam,i kad se probudim sve u redu,normalno funkcioniram
sto se tice snova, ja od tih lijekova kad pijem,imam jako lijepe,zivopisne snove...nocne more nikada...
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:06   #1173
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Mene je opet krenulo. Jedno vrijeme sam dobro spavala i evo sad opet muke. Ludim!
koliko vidim sve nas je opet krenulo, nekako u isto vrijeme
čak mi je palo na pamet da nije nešto u zraku, nešto što samo nesaničari osjete... svašta čovjeku padne na pamet kad ga dohvati anksioznost uzrokovana nesanicom
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:52   #1174
Kad se smrači,meni se smuči,jer znam šta me čeka.Užas.
Večeras ću popiti svoju redovnu terapiju pa budemo vidjeli šta će biti.Boravio sam na suncu skoro pa 2 sata.
Kažu i to pomaže kod nesanice.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:21   #1175
Quote:
dayria2 kaže: Pogledaj post
mene je jedno 3,4 puta na kontroli psih pitala onako ozbiljno, dali ja mogu normalno funkcionirat nakon tih velikih doza seroquela koje sam pila..a ja onako..pa zasto nebi mogla? da bi tek kasnije vidjela da ima ljudi koji su paralizirani za krevet cijeli dan od nekih 50mg obicnog...ja odspavam,i kad se probudim sve u redu,normalno funkcioniram
sto se tice snova, ja od tih lijekova kad pijem,imam jako lijepe,zivopisne snove...nocne more nikada...
blago tebi i ja bi nekaj tak lijepog, ali moje su noćne more od prije 20-tak godina, nisu nikako od lijekova, ja sve odrađujem i prorađujem kroz snove i to ne samo stvari iz prošlosti, već i iz svakodnevice, mozak mi je opasno (na/s)paljen
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:35   #1176
Rejo a šta sanjaš obično?Neke stvari iz realnog života,situacije?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:57   #1177
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Rejo a šta sanjaš obično?Neke stvari iz realnog života,situacije?
a imam neke stalne glumce u postavi koji su tu već godinama, a naravno, ima i novih, ovisno kaj mi se događa, no koliko god nekad bilo teško, psihoterapija mi je pomogla to sve shvatiti, znači vrlo, vrlo rijetko pitam se zašto, zapravo, tada to pitam svoju šrinku i ona mi pojasni simboliku
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:48   #1178
Mogu li u ljekarni dobiti nešto za spavanje osim Sanvala i Fluzepama, ako nemam napisan recept za to? Mogu im pokazati propisane terapije za Sanval 10 mg i Fluzepam 30 mg, imam čak i bijeli recept za Fluzepam 30 mg.

Iz Zg sam, može i na pp.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:53   #1179
Mogu li hormonske tablete, konkretno Duphastone (progesteron) izazvati nesanicu? Pitam zato jer se pojavila usporedo sa početkom pijenja ovih tableta.
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:46   #1180
Quote:
shampita kaže: Pogledaj post
Mogu li hormonske tablete, konkretno Duphastone (progesteron) izazvati nesanicu? Pitam zato jer se pojavila usporedo sa početkom pijenja ovih tableta.
Ne.
Ali može psihička napetost oko cijelog procesa.
Ajd nemoj da kažem "opusti se" .
Traži slobodno koji Normić (normabel) pa ga drmni naveče i sve bude super
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.