Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2011., 20:51   #41
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
A kakva korist od toga ima? Upravo time može samo iritirati.
Daj mi taj plan , ne vidim ga.
Dakle moje viđenje:

Pokušalo se Hrvatima otvoreno nametnuti Bratstvo i jedinstvo, nije upalilo, mi nikada nismo išlu "na naš Zlatibor,kako su Srbi na naš Jadran išli".

Onda se pokušalo tenkovima i ubijanjem, ni to nije išlo, Hrvatske se obranila u krvavom ratu.

Onda se išlo perfidnijim metodama;

Zamjeni riječ "Jugoslaven" sa "Hrvat", i "Jugoslavija" sa "Hrvatska i REGIJA", i zabava može početi.

Ovo je dugotrajan proces,koji je zahvatio sve spore Hrvatskog društva, no najosnovinije mu je- guranje tema i kulture iz Srbije,što prizemnije to bolje, te blaćenje Hrvatskih 90-tih i Domovinskog Rata.

No, ne bih o tome tko to sv provodi, jer nije toliko tema
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 20:53   #42
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Korist je upravo nevjerojatna. Srbijanska diplomacija bilježi uspjeh za uspjehom. Zar ne vidiš kako im sve polazi od ruke i kako fantastične rezultate ostvaruje?
Sve će puknuti tek u ožujak,ako im prođe kandidatura,a ne povuku institucije sa Sjevera Kosova,ja im potpisujem uspijeh.

PS
jel se sječaš određenog članka u Jutarnjem gdje se doslovno svršavalo na Srpsku diplomaciju?

Iako se čak i meni relativno svidio,jer je manjim dijelom pljucnuo što smo sva jaja stavili u košaru EU
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 20:54   #43
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Odlaskom Račanove vlade, po mom mišljenju,prestali smo biti neovisna država,i to ima najmanje veze s EU
Znači otprilike u ono vrijeme kad smo započeli pregovore sa EU, i onda kažeš da to ima najmanje veze sa EU. Pa kako da ja tebe onda shvatim ozbiljno...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 20:58   #44
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
A ja bih dodao i proturske novinare. A prije njih i promeksičke. U vrijeme najvećeg ludiranja sapunicama, nisi mogao otvoriti novine, a da ne iskoče Onur i ona njegova (čak su i reklame snimali za hrvatske kompanije), a prije toga Marisol.
Prijatelju,očigledno je da se nećemo složiti i ne bih e upuštao dalje s tobom.

Već sam rekao da se smeće od glazbe i smeće od serija radi više radi zarade prema potrebama Srbijanskog tržišta.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 20:59   #45
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Znači otprilike u ono vrijeme kad smo započeli pregovore sa EU, i onda kažeš da to ima najmanje veze sa EU. Pa kako da ja tebe onda shvatim ozbiljno...
EU kao sveti cilj je počeo još 2000., ovo ima više s dolaskom Sanadera na vlast,ali dalje o tome ću na temama o njemu, ali on je po meni glavni odgovoran za sve ovo
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:07   #46
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
E, al pravo pitanje je gdje su šund vijesti iz SLO, ITA (ko da Morićka npr. nije davala materijala ili njihovi calciatori za koje u HR svi znamo za razliku od nekih komšinskih starleta za koje ni šira rodbina ne zna)..
E, nemreš reći da Morićke nije bilo. I onog njezinog kriminalca Corone. I da jučer nije bilo portala koji nije objavio da se Del Piero odjeven kao Djed Mraz šetao Torinom. Šunda općenito ima previše, a drugi je par rukava što se srpski šund smatra većim šundom od šunda, pa se onda i drugačije mjeri.

Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ili npr. ciklus filmova 'naših susjeda' na HRT u kojem su debelo prednjačili novovjeki srbijanski filmovi, zatim bosanski, prikazan jedan slovenski te jedan reprizni talijanski (Malena) kao alibi za ovaj ciklus u kojem su nam zbog exYU glumaca u njima prikazani i filmovi 'susjedne' Bugarske i Makedonije
Ili to Talijani ne snimaju nove filmove ili jugoatavisti na Prisavlju misle da su talijanski filmovi široj publiki nerazumljivi ko da se radi o Kurosawi
Ovo nisam pratio, pa ne bih. I inače mi je HRT rijetko na programu i kad su druge stvari u pitanju.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:08   #47
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
EU kao sveti cilj je počeo još 2000., ovo ima više s dolaskom Sanadera na vlast,ali dalje o tome ću na temama o njemu, ali on je po meni glavni odgovoran za sve ovo
Formalno pregovori a time i raznorazni uvjeti EU počinju 2004./2005.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:13   #48
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Formalno pregovori a time i raznorazni uvjeti EU počinju 2004./2005.
Kao što sam rekao, Sanader je tu po meni uzrok a ne neka EU ili Merkel ili bilo tko
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:15   #49
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekao, Sanader je tu po meni uzrok a ne neka EU ili Merkel ili bilo tko
Pa nema više Sanadera već duže vrijeme, jel se situacija popravila?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:18   #50
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Prijatelju,očigledno je da se nećemo složiti i ne bih e upuštao dalje s tobom.
Pa zar su projugoslavenski ili prosrpski novinari, kako ih nazivaš, krivi što Brena bez beda napuni zagrebačku Arenu? Ili Željko Joksimović? Jesu li oni krivi što bi Ceca napunila dvije da smije doći? Jesu li novinari krivi što nema hrvatske sapunice bez jednog ili dva glumca iz Srbije? Prenose li ti novinari i ti mediji vijesti o njima zbog sebe ili zbog toga što od toga imaju materijalne koristi jer za njima očito postoji interes?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:18   #51
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Pa nema više Sanadera već duže vrijeme, jel se situacija popravila?
Nema ga dvije godine.
A 5 godina naša diplomacija nije radila ništa, novine preuzimaju već spomenuti,sve televizije su okrenute tome,a i svi koji su ostali sa Sanaderom su dio toga.

Ali mislim da je čak i Sanader je imao granice, njegov bahat posjet Beogradu i odbijanje potpisivanja sporazuma sa Slvoencima je okrenulo EPH mašineriju protiv njega,kao i neke strane pomagače,rekao bih da su drugi vidjeli priliku.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:20   #52
Nema potrebe za teorijama zavjere, Da je htjela, EU je jednostavno mogla usloviti Hr. stvaranjem neke nove Yu. Kao što uslovljava Sr. Kosovom. A Sr. je toliko slaba, da ni sama sebe ne može očuvati, a kamoli stvarati nove države.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:21   #53
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Pa zar su projugoslavenski ili prosrpski novinari, kako ih nazivaš, krivi što Brena bez beda napuni zagrebačku Arenu? Ili Željko Joksimović? Jesu li oni krivi što bi Ceca napunila dvije da smije doći? Jesu li novinari krivi što nema hrvatske sapunice bez jednog ili dva glumca iz Srbije? Prenose li ti novinari i ti mediji vijesti o njima zbog sebe ili zbog toga što od toga imaju materijalne koristi jer za njima očito postoji interes?
Kao što sam rekao, ta glazba se pojavila odjednom,90-tih je baš nije bilo u Areni,a i najviše je kao "zabranjeno voće",a to su najsiroviji,najeftiniji tekstvoi, lakše je zbariti(i sam sam zato išao na narodnjake,kada sam skužio da je rokerica malo ).

I opet dolazimo na "jaje ili pile"
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:21   #54
Evo baš je danas bio neki prilog o djedicama božićnjacima u Beogradu,prvo kakve veze imaju Srbi s Božićem?Koliko ja znam Srbi su većinom pravoslavci i njihov Božić pada 6-7 siječanj,drugo Djed Božićnjak je zapadn a tradicija ne znam koliko se on uklapa u pravoslavlje itd.
Onda je nedavno bio prilog o nekoj srpskoj fufi zbog tko zna čega,onda se bjesomučno rastežu kurvetina Marijana (koji je drugi naziv za udanu ženu s dijetetom koja se pred kamerama podere sa srpskim kurvišem?)
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:31   #55
to je nesto kao program za nacionalne manjine

malo je previse toga po medijima, ali uglavnom na razini zabave i vjerovali ili ne rubrikama tako da ne vidim tu neko novo bratimljenje. realno smo bliski narodi bez obzira na rat pa su i vijesti iz srbije blize hrvatima nego sto su to vijesti iz italije ili neke tamo nama realno strane madjarske.

ovo vise govori o novinarima kojima je najlakse procitati srpski portal i s njega uzeti vijest nego napisati nesto samostalno i pametno.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:31   #56
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Pa zar su projugoslavenski ili prosrpski novinari, kako ih nazivaš, krivi što Brena bez beda napuni zagrebačku Arenu? Ili Željko Joksimović? Jesu li oni krivi što bi Ceca napunila dvije da smije doći? Jesu li novinari krivi što nema hrvatske sapunice bez jednog ili dva glumca iz Srbije? Prenose li ti novinari i ti mediji vijesti o njima zbog sebe ili zbog toga što od toga imaju materijalne koristi jer za njima očito postoji interes?
Napune Parni valjak, Prljavo kazalište i još mnogobrojni beogradsku arenu. Svakako interes postoji i mimo novinara. Vila Marija je bila gledana jednako kao i u Hrvatskoj. Ne mogu se samo tako izbrisati veze kako bi neki htjeli.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:34   #57
Sve su to stare vjesti. A zar niste čitali što je Ceca izjavila na sudu.? Jučer sam pročitao i da je jedan Kinez na vježbi umalo nastradao od bombe.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:39   #58
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Nema ga dvije godine.
A 5 godina naša diplomacija nije radila ništa, novine preuzimaju već spomenuti,sve televizije su okrenute tome,a i svi koji su ostali sa Sanaderom su dio toga.

Ali mislim da je čak i Sanader je imao granice, njegov bahat posjet Beogradu i odbijanje potpisivanja sporazuma sa Slvoencima je okrenulo EPH mašineriju protiv njega,kao i neke strane pomagače,rekao bih da su drugi vidjeli priliku.
Ne bih to povezivao s njim, nego sa strukturom novinarstva u HR, a ona je poznata i vrlo zahvalno tlo za regionašenje svake vrste.

A opet s druge strane, ti isti mediji, od Indexa do EPHa iz komšiluka donose uglavnom teške gluposti, bizarluk i piz__rije, Srbija je takvima kao safari na kojeg idu da kupe trofeje za rubriku vjerovali ili ne.
Eto, za ovakve priče oni kod Babića i Pavića žive..

Quote:
Evo baš je danas bio neki prilog o djedicama božićnjacima u Beogradu,prvo kakve veze imaju Srbi s Božićem?Koliko ja znam Srbi su većinom pravoslavci i njihov Božić pada 6-7 siječanj,drugo Djed Božićnjak je zapadn a tradicija ne znam koliko se on uklapa u pravoslavlje itd.
Ma gle, debeli sjedi starac u crvenoj obleki nema veze s pravoslavljem ništa više kao ni sa zapadnim kršćanstvom, tako da se i oni u BG mogu oblačiti u Božić Batu ili kako ga već zovu - pitanje je samo zašto se nama prezentiralo Santa Clause iz BGa, a ne iz Tallina, Tokia ili

Doziraju nam se vijesti iz ostatka exYU, ali istočnog dijela exYU, ne toliko iz Slovenije (osim vijesti usko vezanih uz politiku)..
I netočno je da te vijesti publika traži, jel publika tražila i turske sapunice prije nego što se RTL odlučio na emitiranje Šeherezade. Čisto sumnjam...

Publika i čitatelji konzumiraju ono što im se nudi jer ako ne konzumiraju to, drugo niti neće.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:45   #59
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
to je nesto kao program za nacionalne manjine

malo je previse toga po medijima, ali uglavnom na razini zabave i vjerovali ili ne rubrikama tako da ne vidim tu neko novo bratimljenje. realno smo bliski narodi bez obzira na rat pa su i vijesti iz srbije blize hrvatima nego sto su to vijesti iz italije ili neke tamo nama realno strane madjarske.
Eto, npr ovima iz Željcovog grada i u Istri je Italija ipak bliža od Srbije, ne samo geografski.. ljudi tamo gledaju njihove TV.. i to već desetljećima.

A usporedi vijest da je Del Piero šetao po Torinu obučen kao Babbo Natale i vijest da je u Jagodinu stigla žirafa, e pa hebiga, gro Hrvata zna tko je Del Piero, ali ih jednako takav broj nema blage gdje je Jagodina i realno ih zabole za žirafu u Jagodini isto kao i Lukovića u ovom You Tube klipu
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 22:10   #60
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Eto, npr ovima iz Željcovog grada i u Istri je Italija ipak bliža od Srbije, ne samo geografski.. ljudi tamo gledaju njihove TV.. i to već desetljećima.

A usporedi vijest da je Del Piero šetao po Torinu obučen kao Babbo Natale i vijest da je u Jagodinu stigla žirafa, e pa hebiga, gro Hrvata zna tko je Del Piero, ali ih jednako takav broj nema blage gdje je Jagodina i realno ih zabole za žirafu u Jagodini isto kao i Lukovića u ovom You Tube klipu
zivio sam godinama u opatiji i njima italija nije bliska. bakice jos pricaju talijanski i to je to sto je ostalo. istra jedina naginje italiji, ali je njih samo 208 000 sto nekih 5% stanovnistva, ostatku zemlje je bliza srbija.

usporedba vijesti je bespredmetna, sjeti se kako su mediji prije koju godinu bili zatrpani guzicama, ispadanjem sisa, halterima i lezbijskim plesovima iz talijanskih show emisija. koliko samo vijesti iz amerike i britanije imamo...
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.