Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 10:18   #21
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Hrvatska je po rezultatima Transparency International ''flawed democracy''
na razini zemalja latinske Amerike :
Čuj, ako mi želiš reći da Hrvatska ima problema, hvala, nisi se trebao trudit. Retorika kojojm Mandić barata u većini pokazuje samo sitničavu provokativnost što je on rado praktircira, pa ono, neka mu, ali ova eskapada vrišti ideološkim frustracijama, što je dovoljno primjetiti iz naslova. Glupog, uvredljivog i netočnog. Np, eto, provokativnog.

Negromante, prva rečenica tvog posta mi je ubila apetit za ostatak tjedna.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 11:09   #22
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Uvaženi gospodin Igor M. to tvrdi u Novom listu:

http://www.novilist.hr/Kultura/Igor-...istickih-elita

Da li je taj čovjek normalan ili ima tu nešto istine?
Govoriti o Hrvatskoj kao o nekakvom "promašenom projektu" je samo po sebi promašeno.
Činjenica je da je više od 90% građana željelo samostalnost, te tu samostalnost skupo platilo sa 20000 pobijenih, golemom materijalnom štetom, privatizacijom i drugim negativnostima.

Mandić je egocentrik neuravnoteženih stajališta.
Istina je da zaista puno toga ne valja i to treba popravljati, ali govoriti da je promašena sama osnova RH je bedastoča.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 11:14   #23
Hrvatska: mandić je promašen slučaj
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 11:27   #24
To što Mandić kaže o korijenima današnje Hrvatske je blisko istini, ali ne vidim zašto bi to značilo da je država promašen projekat.
Sve države su više manje nastale na zločinima, lopovlucima i nesreći. Treba biti optimist i vjerovati da početno razdoblje stvaranja države ne obilježava tu državu za vijeke vjekova.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 11:32   #25
Mandić iz njegovih razloga tvrdi da je Hrvatska promašen projekt. Ja tvrdim da je Hrvatska išla u razdruživanje jer je projekt komunizma propao kao projekt i ne samo u Jugoslaviji, a druga je stvar da su se tzv. komunisti stavili na čelo, isto kao 1945. godine. Zbog toga je Hrvatska tu gdje je, zbog vlasti tzv.komunista koji su tek u samostalnoj Hrvatskoj dokazali da su ljudi negativne selekcije i da im je članstvo u SKJ bilo samo i jedini razlog za osobne probitke. Prema tome nije samostalnost Hrvatske promašen projekt, već su uzroci današnjeg stanja u ljudima koji su taj projekt osmišljavali i danas ga osmišljavaju.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:49   #26
Valjda je Juga tj. jugoslavenstvo promašen projekt. Naime Hrvatska postoji 1000+ godina pa je potpuno idiotski prozivati nekog tamo kneza Branimira ili Domagoja zbog "projekta Hrvatska".
Ideologija nacionalnog Jugoslavenstva (danas je jasno da se radi o balkanskoj verziji nacističke budalaštine o zasebnoj Arijevskoj Rasi) jest promašaj i propali projekt. 100 puta više nego sama država Jugoslavija.

Nažalost, dok su nacisti - rasni Arijevci, s pravom maknuti u septičku jamu društva, balkanski Arijevci tj. Jugoslaveni gurnuti su u hrvatske medije da truju građane samo zato što ne mogu preboljeti i suočiti se sa činjenicom da Jugoslaveni kao narod ne postoje - kao što ne postoji arijevska rasa. Takvi ideološki psihopati pogodni su za za promicanje zapadnobalkanskih projekata tj. novovjekog bratstva i jedinstva. Zato ih i guraju razni EPH. A razlozi su čisto kapitalistički tj. ekonomski.

Dokaz Mandićevog jugonacizma je njegovo veliko prijateljstvo sa Dobricom Ćosićem što jasno ukazuje na ideološki profil hrvatskih Jugoslavena - ustaše su im ljudsko smeće, četnici su cool. Zašto? Čede se barem na papiru zalažu za Jugoslaviju. Jest da je pod srpskom dominacijom ali ipak je to Jugoslavija.
Može ih se nazvati i Jugoustašama. Nije bitno kakva Jugoslavija, samo da postoji. To što čede u ime Jugoslavije pokolju desetke tisuća nesrba, manje je bitno, bitna je Jugoslavija.

Zadnje uređivanje bonislav : 09.01.2012. at 12:57.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:57   #27
mandic je idiot. hrvatska je nastala iz komunisticke drzave gdje se nije smjelo isticati hrvatstvo, hdz i tudjman nisu imali priliku raspirivati nacionalnu mrznju prije izbora, a ipak su ih dobili. referendum je prosao plebiscitarno, a hrvatska nikada nije bila desnicarski nastrojena.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:11   #28
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Valjda je Juga tj. jugoslavenstvo promašen projekt. Naime Hrvatska postoji 1000+ godina pa je potpuno idiotski prozivati nekog tamo kneza Branimira ili Domagoja zbog "projekta Hrvatska".
Ideologija nacionalnog Jugoslavenstva (danas je jasno da se radi o balkanskoj verziji nacističke budalaštine o zasebnoj Arijevskoj Rasi) jest promašaj i propali projekt. 100 puta više nego sama država Jugoslavija.

Nažalost, dok su nacisti - rasni Arijevci, s pravom maknuti u septičku jamu društva, balkanski Arijevci tj. Jugoslaveni gurnuti su u hrvatske medije da truju građane samo zato što ne mogu preboljeti i suočiti se sa činjenicom da Jugoslaveni kao narod ne postoje - kao što ne postoji arijevska rasa. Takvi ideološki psihopati pogodni su za za promicanje zapadnobalkanskih projekata tj. novovjekog bratstva i jedinstva. Zato ih i guraju razni EPH. A razlozi su čisto kapitalistički tj. ekonomski.

Dokaz Mandićevog jugonacizma je njegovo veliko prijateljstvo sa Dobricom Ćosićem što jasno ukazuje na ideološki profil hrvatskih Jugoslavena - ustaše su im ljudsko smeće, četnici su cool. Zašto? Čede se barem na papiru zalažu za Jugoslaviju. Jest da je pod srpskom dominacijom ali ipak je to Jugoslavija.
Može ih se nazvati i Jugoustašama. Nije bitno kakva Jugoslavija, samo da postoji. To što čede u ime Jugoslavije pokolju desetke tisuća nesrba, manje je bitno, bitna je Jugoslavija.
Srpski pisci,kolumnisti novinari često se bave ustašama i Hrvatskom i nikada u tom tekstu nisu se bavili i četnicima, čast iznimkama.

Kod nas, čim objave vijest o derneru na Ravnoj Gori ili bilo kojoj vukojebini u Srbiji ili RS, neće ni u najlđem ludilu proći tekst da ne prođu i ustaše,kojih niti više nema,niti imaju veze s time.

Taj lov na sustaše koji ne psotoje, poprima razmjere paranoje, da sam stranac i čitam dnevni tisak,pomislio bih da je Hrvatska još u 1941.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:19   #29
Tuzni starac zeljan paznje.

Zaista zalosno. Jos ga otjeralo sa HRT-a... jadnicak
tiha voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:03   #30
Mandić je promašen projekt, jadna mater koja ga je rodila. Ako mu toliko smeta Hrvatska, neka onda lijepo odseli u voljenu Šumadiju.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:08   #31
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Mandić je promašen projekt, jadna mater koja ga je rodila. Ako mu toliko smeta Hrvatska, neka onda lijepo odseli u voljenu Šumadiju.
Kao što sam rekao, izvan Hrvatske nisu "disidenti" i "ljudi koji se usude pričati o tome",nego osrednji pisci i novinari koji su Srbima ili zapadnjacima dobri dok pričaju o "zlom Hrvatskom nacionalizmu",ali osim toga, malo koga zanimaju
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:18   #32
Mandić gura tezu da nismo trebali braniti svoju opstojnost, jer kao naše je mjesto u Jugoslaviji, odnosno u bratstvu i jedinstvu- Njegov se je svijet srušio, jer je On u njemu imao neki značaj, a danas zbog toga što je to izgubio, sugerira da je narod/građani učinio pogrešan potez, jer su srušili njegove kule od karata. I nije On opasan za ovo društvo, već oni koji tajno se slažu s njime i čine sve da se povijest vrati unatrag.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:20   #33
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Negromante, prva rečenica tvog posta mi je ubila apetit za ostatak tjedna.
Zašto? Dobro, možda sam malo pogriješio, možda nije u osnovnoj školi nego tek u gimnaziji.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:22   #34
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Jugoslaveni gurnuti su u hrvatske medije da truju građane samo zato što ne mogu preboljeti i suočiti se sa činjenicom da Jugoslaveni kao narod ne postoje - kao što ne postoji arijevska rasa. Zato ih i guraju razni EPH. A razlozi su čisto kapitalistički tj. ekonomski.
Postoje koliko i svaki drugi narod - onoliko koliko ih prihvati skupina ljudi kojoj je identitet/projekt namijenjen. Svaki narod, u današnjem značenju te riječi, je kulturalno-jezično-politički projekt(od kojih većinu možemo datirati u 19.st.), konstruiran od strane neke elite, uglavnom nacionalističke. To je dio povijesti čovječanstva. Na 'ovim prostorima' se pokušavalo sa Ilirima, Jugoslavenima, Hrvatima(da spomenemo samo autohtone projekte), a sada se kreće i sa Europljanima. Projekt 'Hrvati/Hrvatska' je, za sada, relativno uspješan(po svim relevantnim pokazateljima), ostali su povijesni artefakti sa pokojim štovateljem poput Mandića, jugoslavenskog nacionalista.
Defensor Pacis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:10   #35
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Zašto? Dobro, možda sam malo pogriješio, možda nije u osnovnoj školi nego tek u gimnaziji.
Mislio sam da to neću nikad otkriti, i neka mi oproste cijenjeni forumaši, ali ja sam neko vrijeme radio sa Mandićem u Studenskom listu 1963 godine. Nije bilo lako, bila je tu i Mani Gotovac, a glavni urednik je bio Vjeran Zuppa (što je sa njime, on je valjda normalan?). No bilo je to kratko, jer su me izbacili (Studenski komitet), jer nisam bio član Partije i odbio sam stupiti u nju. Još neki slični problemi, pa mi je jedino preostalo da otiđem na pranje suđa u GB. Ali zahvalan sam za to!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:19   #36
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Mislio sam da to neću nikad otkriti, i neka mi oproste cijenjeni forumaši, ali ja sam neko vrijeme radio sa Mandićem u Studenskom listu 1963 godine. Nije bilo lako, bila je tu i Mani Gotovac
Je li i u redakciji Studentskog bilo flashinga?
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 17:52   #37
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Zašto? Dobro, možda sam malo pogriješio, možda nije u osnovnoj školi nego tek u gimnaziji.
Vizualan sam tip, muko moja prijeđi na drugoga.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 18:42   #38
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Je li i u redakciji Studentskog bilo flashinga?
Ne znam, nisam bio član Partije, pa sam bio isključen iz te aktivnosti.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 18:57   #39
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Da li je taj čovjek normalan ili ima tu nešto istine?
Degenerik, luđak i kenjac jer svi pokazatelji govore suprotno od toga što on navodi-da je HR neuspješan projekt

Stanje državne kase

Kvaliteta političara

Pismenost puka

Broj nezaposlenih


Ma mislim, moglo bi se zbilja nabrajati...i nabrajati...i nabrajati.


Hrvatska država je uspješna otprilike ko Andrew Ridgeley (nakon kaj je George Michael otišel iz grupe Wham)....
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 19:15   #40
U svakom slučaju,Hrvatska prirodno opstaje,usprkos ekonomskoj krizi.
Nemamo cenzuru,bratstvo i jedinstvo, kvote ovih ili onih, noralno društvo,koje trenutno ima ekonomske probleme,ali kojem ne prijeti nestanak
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.