Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2012., 23:13   #21
ja bi prije rekao da je mislio na ateizaciju za vrijeme juge,vise mi na to vuce nego da ako si ateist = kriv za rat
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 23:19   #22
Iskreno ponekad mi nisu jasne njihove poruke.
Tako to zakrabulje da ni oni sami neznaju šta govore......
Volio bi da su malo jasniji u nekim stvarima,a ne sve umotano u 10
deka i pokrivača.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 23:43   #23
a agnostici jesu oni krivi?
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 23:45   #24
Nisam baš siguran da je pravoslavni svećenik svetio ateističke tenkove i ateistima govorio da idu na uništavanje svog krvnog neprijatelja.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 23:46   #25
Quote:
markosplit kaže: Pogledaj post
Znaci kad treba ubrat pare od drzave onda su 95% gradana hrvatske vjernici, a kad treba okrivit za rat onda je samo 7-8% vjernika
Pda, kao i kad 70% srednjoškolaca kaže da ne bi ženilo Srbina/Srpkinju, ili kad se razjebe prajd to je do duboke religioznosti, u suprotnom slušaš sondiranje koliko je istiiiiiiiiiiiiiiiinskiiiiiiiiiiiiiiiih vjernika.
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
To da su Sloba i armijski vrh JNA bili ateisti je istina - iako Jezerinac nije mislio na njih - jer bi onda govorio o komunizmu, a ne ateizmu.
Yup.
Quote:
Vjerojatno bi ga polupismena novinarčad s portala napala..
Izgledno. No, možda se sada urednik Neven Nisam Vjernik Barković stigne solidarizirati s ljudima s kojima ne dijeli svjetonazor, a via društevene mreže ih konstantno i velikodušno napada i vrijeđa kao da ga je otrgnulo s lanca: "Katoličke gimnazije - oksimoron, xixixi", "Vjera? pfff, mentalno ropstvo", itd. Dobar glas daleko se čuje, loši još dalje.

Tasting your medicine sucks.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:05   #26
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Pda, kao i kad 70% srednjoškolaca kaže da ne bi ženilo Srbina/Srpkinju, ili kad se razjebe prajd to je do duboke religioznosti, u suprotnom slušaš sondiranje koliko je istiiiiiiiiiiiiiiiinskiiiiiiiiiiiiiiiih vjernika.
.
Pa HČSP-ovci su citirali stari zavjet kad su nešto srali protiv gay-eva.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:16   #27
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Pa HČSP-ovci su citirali stari zavjet kad su nešto srali protiv gay-eva.
Protiv gejeva sere sijaset svjetonazorskih različitih osoba, među kojima i pristojni broj ireligioznih (dada), što se moglo primjetit ako se i čitalo forum prošlog burnog lipnja. A i inače. Što ćeš ti sad izvadit iz rukava što se netko pozvao na SZ u antigej retorici, ne obuhvaća sve vjernike đuture kao antigej nastrojene, ni nevjernike kao gej frendli.

Uostalom, pričali smo o cherry picking kontekstu kojeg ćeš teško poreći.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:23   #28
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Biskup Jezerinac: Za rat su krivi ateisti!
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Nisam baš siguran da je pravoslavni svećenik svetio ateističke tenkove i ateistima govorio da idu na uništavanje svog krvnog neprijatelja.
Dakle kriva je ipak jedna od pravoslavnih crkava ili budisti mozda? O cemu je ustvari ova tema, zar se sve svodi na beskrajnu analizu svakakve nepromisljene izjave pojedinca ili je rijec o pomalo drugacijim motivima? I moze li ispravan link na tocne rijeci doticnog, lij... niskotlakas sam pa me, molim, postedite muke.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:24   #29
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Protiv gejeva sere sijaset svjetonazorskih različitih osoba, među kojima i pristojni broj ireligioznih (dada), što se moglo primjetit ako se i čitalo forum prošlog burnog lipnja.
npr.?
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
A i inače. Što ćeš ti sad izvadit iz rukava što se netko pozvao na SZ u antigej retorici, ne obuhvaća sve vjernike đuture kao antigej nastrojene, ni nevjernike kao gej frendli.
Nisam ni rekao da se svi vjernici pozivaju na SZ ni da su svi vjenici anti-gay govorio sam o tim duboko religioznima odnosno fanaticima.

Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Pda, kao i kad 70% srednjoškolaca kaže da ne bi ženilo Srbina/Srpkinju, ili kad se razjebe prajd to je do duboke religioznosti, u suprotnom slušaš sondiranje koliko je istiiiiiiiiiiiiiiiinskiiiiiiiiiiiiiiiih vjernika.
.

Zadnje uređivanje mau123 : 15.01.2012. at 00:32.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:48   #30
prvo je bio komunizam, a u komunizmu ateizam, onda je dosla demokracija skupa sa vjerskim slobodama i onda je izbio rat.

ateisti?

nemojte nas vrijedjati!
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:50   #31
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
A u čemu je točno problem ?
U tome što je diskutiranje o forumašima poimence zabranjeno, a i tema fino stoji na forumu; vjerujem da imaš dovoljno forumskog iskustva da popamtiš nešto o uvjerenjima pojedinih forumaša, i stigneš se iznenaditi. Ili ne. Btw, neki od ireligioznih na ovom forumu su i desničari, psssssssst. Šta sad, razbijena je ladica u koju se s lakoćom pospremaju ljudi na temelju nečega za što se misli da bi trebali zastupati? Mislim, malo mi je smiješna i nerealna ta skepsa, ali ajd.
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekao da se svi vjernici pozivaju na SZ ni da su svi vjenici anti-gay govorio sam o tim duboko religioznima odnosno fanaticima.
Duboko religiozni nije istoznačnica s fanatizmom. I naravno da nisi to izrijekom rekao, no spomenuo si stavove HŠSP-a o gej pitanju kao neki sukus vjerničkog razmišljanja; što nisi spomenuo medijski istup fra Luke Tomaševića na tu temu, da vjerničadi ne upišeš pozitivne bodove u knjižicu ispravnosti? Zato što je HČSP kontroverzniji i ide više na ruku nekim poturivanim tezama?

Uostalom, o čemu je ova tema koju si otvorio?
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 08:09   #32
Od biskupa bi više očekivao, mogao je reći da je kriv Vrag, bilo bi bliže istini. Vrag širi zlo na sve. nebitno jel su ateisti. Vjerojatno je mislio da su ateisti podložniji njemu. No, kad bi ljudi znali prepoznati i odbaciti zlo, rata nebi ni bilo.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 08:27   #33
što je htio reći? da su srbi bili pobožniji svijet da ne bi bilo rata ?
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 09:38   #34
Svi mi znamo (ili neki ne) da je do rata došlo zbog Velikosrpske politike koju je sprovodio Milošević. Svi mi znamo (ili neki ne) da su tzv. komunisti bili protiv religije te da su tako i djelovali, i svi su bili ateisti. Svi mi znamo (ili neki ne) da je zatiranje vjere počelo 1945, i da današnji broj ateista je direktna posljedica djelovanja tzv. komunista. E sad kako i danas tzv. komunisti i njihova djeca (preko 50 g.života) vladaju Hrvatskom to je razumljivo o čemu govori Biskup Jezerinac.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 10:41   #35
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Svi mi znamo (ili neki ne) da je do rata došlo zbog Velikosrpske politike koju je sprovodio Milošević. Svi mi znamo (ili neki ne) da su tzv. komunisti bili protiv religije te da su tako i djelovali, i svi su bili ateisti. Svi mi znamo (ili neki ne) da je zatiranje vjere počelo 1945, i da današnji broj ateista je direktna posljedica djelovanja tzv. komunista. E sad kako i danas tzv. komunisti i njihova djeca (preko 50 g.života) vladaju Hrvatskom to je razumljivo o čemu govori Biskup Jezerinac.
od silnog zatiranja vjere ostalo je samo 90% katolika u hrvatskoj.

u mom kraju se vjera nije zatirala nikada osim sto su gorljivi komunisti s demokracijom postali gorljivi katolici.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 10:56   #36
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
od silnog zatiranja vjere ostalo je samo 90% katolika u hrvatskoj.

u mom kraju se vjera nije zatirala nikada osim sto su gorljivi komunisti s demokracijom postali gorljivi katolici.
flatoos. Isto onako kako su se zbog osobnog interesa učlanjivali u KPJ, tako su neki se i vratili Crkvi, a samo Bog zna da li su se vratili vjeri.
Ti dobro znaš da tih 90% katolika nije i 90% koji su se vratili vjeri,već osjećaj pripadnosti svojim korjenima. Proći će još bar isti broj godina koliko je trajao tzv. socijalizam da se ljudi vrate vjeri.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 11:22   #37
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
flatoos. Isto onako kako su se zbog osobnog interesa učlanjivali u KPJ, tako su neki se i vratili Crkvi, a samo Bog zna da li su se vratili vjeri.
Ti dobro znaš da tih 90% katolika nije i 90% koji su se vratili vjeri,već osjećaj pripadnosti svojim korjenima. Proći će još bar isti broj godina koliko je trajao tzv. socijalizam da se ljudi vrate vjeri.
nece se pametni ljudi vratiti nikakvoj vjeri dok ovakvi pricaju gluposti i gdje je bolji katolik lopov od postenog ateista.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 11:36   #38
Ja to cilo vrime pišem , a i mislim . Ne može biti 90 % katolika jer kao prvo to ni sami ateisti ne viruju . Drugo je što je to većini tradicija , bunt protiv prijašnjeg sistema i ugnjetvanja svega šta ima veze sa vjerom itd ... To je isto da kažeš da smo mi najveći nacionalisti na svijetu jer se mi busamo o prsa sa tim , a ti isti ljudi će zbog svoje koristi pregazit 1000 obitelji , pokrast miljarde i šta već . Ironija je što oni koji su na vrhu Crkve ( neki , nemoš reć sve jer sam znan pravih primjera svećenika ) samo propovijedija jedno , a živi skroz drugo . Kad ste se već uvatili komunista ista je stvar sa njima jer oni propovjedaju jednakost i šta još , a ljudi na vrhu će bez problema će naredit da se pobije milijuni ljudi koji misle drugačije ili kad im je nihova guzica ( fotelja ) došla u pitanje , pa toliko o toj jednakosti . Oću napisat da očito neki drugačije gledaju na vjernike jer meni nisu važne riječi nego dali živiš po njima .

Zadnje uređivanje Achtung_1990 : 15.01.2012. at 11:49.
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 12:09   #39
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
To ti je logička pogreška "No true Scotsman" nije pravi škot to ne bi napravio.
http://en.wikipedia.org/wiki/No_true_Scotsman
nije uvijek logička pogreška.
ako recimo džainist ubije čovjeka, onda se zaista može reći da ni jedan pravi džainist to ne bi napravio, jer ga ubojstvo isključuje kao džainista.

postoje vjernici koji ubijaju u ime vjere, i istinski vjeruju, recimo islamski teroristi.
međutim, oni koji su ubijali u posljednjem ratu, zaista veze s vjerom nemaju, jer da imaju, ista bi ih spriječila u tome.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 12:13   #40
Glupa izjava i posve netočna.
Ajd da je rekao komumunisti,ali ovo
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.