Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2012., 17:02   #61
Koja banka,koje je ime te banke? A evo malo i o onome u Slavonskom Brodu-iznimno nam je zadovoljstvo pozvati Vas na svečano Završno predstavljanje projekta SB Solar Demonstration Centre/SB Solarni demonstracijski centar koje će se održati dana 28. rujna 2011. godina, s početkom u 10:00 h, u prostoru Tehničke škole Slavonski Brod, E. Kumičića 55. / It is of our outmost satisfaction to invite you to Final presentation of project SB Solar Demonstration Centre that will be held for 28th Septemberr, 2011 at 10:00 am in Technical School Slavonski Brod premises (address E. Kumičića 55).



Ovo je jedan od 18 projekata odobren kroz IPA Operativni program razvoja ljudskih resursa i natječaj Novi kurikulumi što je bio raspisan krajem 2009. godine. Ukupna vrijednost darovnice iznosi 263.939,43 EUR od čega je kroz IPA program osigurano 215.638,51EUR-a. / This is one of 18 projects approved through IPA OP HRD 2007-2013 programme and Implementation of New Curricula call for proposals opened by the end of year 2009. I kažu dalje-U sklopu radova na izgradnji solarne elektrane, tvrtka Izgradnja d.o.o. izvodila je radove izgradnje temelja za solarni rasvjetni stup. Radovi su uspješno izvršeni.I kakve veza ima OPM sa ovim?
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:34   #62
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
...ta ista firma je postavila svoje panele i svoj sustav pustila u rad na osnovnoj skoli u Slavonskom Bordu, također i na zgradi poglavarstva u Rijeci----za slavonski brod sam siguran,jel sam to i provjerio......
a na zgradi poglavarstva u rijeci projektirali su tvrtka Energo kao investitor a projektant je bio Tfh projekt elektrotehnika d.o.o. Rijeka gos.fanović.Montažu je obavila Elektrokovina rijeka d.o.o.
http://www.fzoeu.hr/hrv/pdf/OIE_prezentacija_rijeka.pdf

LAŽU nema veze sa OPM konceptom
počeli se kitit tuđim perjem. Miriše mi na prevaru

Quote:
klock kaže: Pogledaj post
I kažu dalje-U sklopu radova na izgradnji solarne elektrane, tvrtka Izgradnja d.o.o. izvodila je radove izgradnje temelja za solarni rasvjetni stup. Radovi su uspješno izvršeni.I kakve veza ima OPM sa ovim?
Ti si opovrga Slavonski Brod ja rijeku
rijeka nema apsolutne nikakve veze sa OPM Conceptom
Opet dodajem miriše mi na prevaru
A i inače iz mog iskustva tvrtke sa 1000 trgovačkih putnika i bez skladišta i robe večinom kod nas završe skupi lovu i bježi.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 18:46   #63
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
...ta ista firma je postavila svoje panele i svoj sustav pustila u rad na osnovnoj skoli u Slavonskom Bordu, također i na zgradi poglavarstva u Rijeci----za slavonski brod sam siguran,jel sam to i provjerio......a za ovo u rijeci isto postoji al neznam jel ova firma radila....ovo za sl brod mi je i sam covjek koji je dosao prezentirati se pohvalio....stoga nevidim zasto ovo sve ne bi bilo ok....njima je kao i tebi, i meni tj nama bitna zarada...oni nalaze svoju racunicu,mi svoju...banka svoju....banka sudjeluje u tome jer su joj kilovat sati jamac....nikakave druge jamce niti hitpoteku nemoras imati....ljudi dosta je skepticizma bilo...probudimo se iz sna...to je energija buducnosti
ne pričaj gluposti..na tehničku školu to nije postavio OPM ...novce su povukli od EU...sa tim OPM nema nikakve veze osobno sam gledao gosp.lukić na dobro jutro hrvatska kad je o tome govorila...(inače profesorica u toj školi)a i zvao sam je telefonom..(ona ima veze sa OPM-om jer su je vrbovali da radi projekte) ali ništa ona ne garantira za OPM te me je uputila na nekog njihovog prodavača..čiju priču znam već napamet...a sad mi reci gdje si ti to provjerio baš me interesira????
nisam ja skeptik nego PROVJERIM ono što mi neko kaže i SLUŠAM one koji mi nešto govore...
taj posao SA centralama je moguć i OPM ima lijepu priču kad bi je napisao na papir pa mi je tako prodao..da ga mogu ganjat ako ne ispoštuje dogovoreno
a obzirom da to ne daje pismeno..(ni na moj zahtjev)
mislim da nemamo o čemu pričati više...
nemam-vremena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 19:53   #64
provjerio sam tako da sam pitao prijatelja iz Sl Broda dali postoji nesto slicno tamo..rekao je da da....Pitao sam prijatelja koji zivi u Švicarskoj kakvo ej tamo stanje-rekao da je da to tamo skoro svaka druga kuca ima....i da je to buducnost--ljudi-čitajte buducnost....

OPM je tu samo kao posrednik....sve ce biti napisano kako treba cim dodje drugi ugovor....oni banku biraju...rekli su da trenutno posluju sa dvije banke-splitskom i zagrebackom....
Također mi je predstavnik njihov rekao da se u RH vec kasno s tim projektom i zato tolika navala od 1000 posrednika diljem lijepe nase.....EU daje fondove, OPM firma izlazi u susret-niej to nikakva spačka-vidjet cete----nebudite ludi i nemojte to propustiti..

Ja kad dobijem povrat novca...kad dobijem 2.ugovor....kad ekipa izadje na teren kod mene,a to ce biti za par dana...ja sve javim ovdje....Ja sam svu potrebnu dokumentaciju skupio,čekam njih....i tako to ide....
Ispratiti cu projekt do kraja i vidjet cemo tko ce imati pravo..

Ponavljam ja sam inace isto skeptik po prirodi i bio sam u početku,ali nakon što je njihov predstavnik 4 sata proveo u mojoj kuci i odgovaro na moja ponekad i glupa pitanja sam se preobratio.....dali je to dobro ili ne...vrijeme ce pokazati...

Pozdrav svima....

i neam namjeru nikoga vrijeđati niti da mene netko vrijeđa-svatko ima pravo na svoje misljenje....ja smatram to dobrom opcijom,vi ne...i to je to...vrijeme ce pokazati...

Pozdrav svima....
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 22:03   #65
manchesterff oćito radi za OPM,ne čita što se ovdje piše,ništa konkretno ne iznosi(sve rekla kazala).Nitko ne vrijeđa pa ni to ne stoji.Jedno je sigurno,
nije dobra priča o lakoj zaradi.Živi bili pa vidjeli što će od toga biti vezano za ugovore i povrat novca.
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 09:49   #66
Lijep pozdrav

Dakle, nisam odolila a da se ne regam pa da malo iskomentiram ovu cijelu situaciju.

Obnovljivi izvori zasigurno jesu nešto ćemu bi se trebali u budućnosti.Trošiti energiju proizvedenu na svome krovu je nešto što bi nam svima trebalo biti prioritetno kada razmišljamo o postavljanju takve opreme.Ne zarada koju možemo pri tome ostvariti-naprosto jer zarade uopće nema, ili je vrlo mala-posebno ukoliko se ulazi u deal sa poduzećima poput OPM-a.

Gospodin je ovdje (sorry, neznam više nik) naveo da je OPM odradio ovo i ono.OPM za sada nije odradio ništa, dapaće još nisu dobivene prve elektroenergetske suglasnosti za Ugovore potpisane lani.A svi znamo što treba za elektroenergetsku suglasnost:ispuni se obrazac , ode na hep i preda se.
OPM je svašta u stanju obečati, samo da bi se prodao UGovor o posredovanju,po njemu je sve moguće.
E nije.
Neznam odkud već spomenutom gospodinu podatak od 10 KW-a?
Tko mu je rekao,pogledao krov i ustvrdio da njegov krov može dobiti 10 KW?
Što ako inžinjer (OPM tehnička služba) izađe na teren i ustvrdi da na dotični krov može samo 2 KW?

Aneks Ugovoru koji oni trenutno nude nije ništa drugo nego prebacivanje nositelja projekta.Dakle, više sam vlasnik kuće nije nositelj projekta već OPM,sa 200 takvih aneksa-projekata oni će ići u potraživanje sredstava iz Eu fondova,dakle, shodat će određena sredtva za opremu a da vama to neće prikazati niti ćete se moći koristiti njima.

Njihovi ih Ugovori doista na ništa ne obvezuju, jedini rok za koji se obvezuju je tih 30 dana za izlazak tehničke službe.
Prodavatelji su im needucirani-ne zato jer su glupi ili nesposobni već zato što im Uprava daje vrlo malo stvarnih podataka, naprosto jer ni oni neznaju što i kako.Krenuli su u posao bez razrade ideje, istina, ideja je fenomenalna ali jednostavno ne drži vodu.

Krajem 2011 je 1 KW kod OPM koštao ca 3000 Eura, sada košta već 3500 plus pdv.Ugovori su se prodavali na njive i oranice,objekte bez građevinske,Financiranje bez kreditne sposobnosti, bez upisa na vlasništvo?koja će to banka napraviti?

Ne odgovaram nikoga-ali dajte ljudi stanite malo i razmislite,educirajte se, ima toliko sjajnih seminara na tu temu.

Mene recimo zanima zašto Majdančić koji je pionir za fotonapon u HR i supruga mu ima registrirano poduzeće za tu djelatnost nije umrežio 500 elektrana?nije želio zaraditi?
Čisto sumnjam.
žutosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 13:22   #67
...e moji skeptici....vidjet cemo sve, tako an kraju ima pravo...ja sam sve svoje sto sam znao iznjeo...vjeurjem u to...i vjerujem da ce to ljudi podrzati na zadovoljstvo sviju....

OPM je dosao na ideju na objedini sve i da kranji korisnik bude na mimimu ulaganja,a da ima dobiti-shvacam zasto onda takav skepticizam...

Umejsto da budemo zahvalni sto se zapravo neko sjetio izaci u susret obicnom gradjaninu, da i on se moze bez puno muke prebaciti i postati povlasteni distributer elektricne energije, svi ovdje samo osuđuju....Mislim da je to jedna ljubomora, i nista drugo.....
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 11:28   #68
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
...e moji skeptici....vidjet cemo sve, tako an kraju ima pravo...ja sam sve svoje sto sam znao iznjeo...vjeurjem u to...i vjerujem da ce to ljudi podrzati na zadovoljstvo sviju....

OPM je dosao na ideju na objedini sve i da kranji korisnik bude na mimimu ulaganja,a da ima dobiti-shvacam zasto onda takav skepticizam...

Umejsto da budemo zahvalni sto se zapravo neko sjetio izaci u susret obicnom gradjaninu, da i on se moze bez puno muke prebaciti i postati povlasteni distributer elektricne energije, svi ovdje samo osuđuju....Mislim da je to jedna ljubomora, i nista drugo.....
čovječe božiji o čemu ti pričaš...
pa odi sam u neku banku i pitaj dali je moguće to što nudi OPM..na bilo koji način..
nitko ne kaže da ideja nije dobra..nego da ta njihova ideja nije provediva..
i sam sam se uvjerio što priča ova gospodja da njihovi prodavači pričaju različite priče..meni jedno a na drugom kraju nešto drugo..te kad nazovem i pitam.. ništa nezna odgovoriti..TOTALNA KATASTROFA I NEEDUCIRANOST
ono što pričaju nemaju stavljeno na papir..(NEMA U UGOVORU)
i sad mi reci gdje ti vidiš u mojim riječima skepticizam i ljubomoru..
ovo su ČINJENICE...a ako imaš ti nekih činjenica (ako znaš šta je to) koje govore suprotno od ovoga rado ću ti platiti piće i duboko se izvinuti...
nemam-vremena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 11:36   #69
Quote:
žutosunce kaže: Pogledaj post
Dakle, nisam odolila a da se ne regam pa da malo iskomentiram ovu cijelu situaciju.

Obnovljivi izvori zasigurno jesu nešto ćemu bi se trebali u budućnosti.Trošiti energiju proizvedenu na svome krovu je nešto što bi nam svima trebalo biti prioritetno kada razmišljamo o postavljanju takve opreme.Ne zarada koju možemo pri tome ostvariti-naprosto jer zarade uopće nema, ili je vrlo mala-posebno ukoliko se ulazi u deal sa poduzećima poput OPM-a.

Gospodin je ovdje (sorry, neznam više nik) naveo da je OPM odradio ovo i ono.OPM za sada nije odradio ništa, dapaće još nisu dobivene prve elektroenergetske suglasnosti za Ugovore potpisane lani.A svi znamo što treba za elektroenergetsku suglasnost:ispuni se obrazac , ode na hep i preda se.
OPM je svašta u stanju obečati, samo da bi se prodao UGovor o posredovanju,po njemu je sve moguće.
E nije.
Neznam odkud već spomenutom gospodinu podatak od 10 KW-a?
Tko mu je rekao,pogledao krov i ustvrdio da njegov krov može dobiti 10 KW?
Što ako inžinjer (OPM tehnička služba) izađe na teren i ustvrdi da na dotični krov može samo 2 KW?

Aneks Ugovoru koji oni trenutno nude nije ništa drugo nego prebacivanje nositelja projekta.Dakle, više sam vlasnik kuće nije nositelj projekta već OPM,sa 200 takvih aneksa-projekata oni će ići u potraživanje sredstava iz Eu fondova,dakle, shodat će određena sredtva za opremu a da vama to neće prikazati niti ćete se moći koristiti njima.

Njihovi ih Ugovori doista na ništa ne obvezuju, jedini rok za koji se obvezuju je tih 30 dana za izlazak tehničke službe.
Prodavatelji su im needucirani-ne zato jer su glupi ili nesposobni već zato što im Uprava daje vrlo malo stvarnih podataka, naprosto jer ni oni neznaju što i kako.Krenuli su u posao bez razrade ideje, istina, ideja je fenomenalna ali jednostavno ne drži vodu.

Krajem 2011 je 1 KW kod OPM koštao ca 3000 Eura, sada košta već 3500 plus pdv.Ugovori su se prodavali na njive i oranice,objekte bez građevinske,Financiranje bez kreditne sposobnosti, bez upisa na vlasništvo?koja će to banka napraviti?

Ne odgovaram nikoga-ali dajte ljudi stanite malo i razmislite,educirajte se, ima toliko sjajnih seminara na tu temu.

Mene recimo zanima zašto Majdančić koji je pionir za fotonapon u HR i supruga mu ima registrirano poduzeće za tu djelatnost nije umrežio 500 elektrana?nije želio zaraditi?
Čisto sumnjam.
slažem se u potpunosti..za daljnju informaciju opm nema još niti jedan zahtjev predan prema hrote..bar nije vidljiv..
i nije problem da ljudi neznaju kako to ide već nemaju novaca da to sprovedu..
a neki se neznaju niti informirati
nemam-vremena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 11:39   #70
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
provjerio sam tako da sam pitao prijatelja iz Sl Broda dali postoji nesto slicno tamo..rekao je da da....Pitao sam prijatelja koji zivi u Švicarskoj kakvo ej tamo stanje-rekao da je da to tamo skoro svaka druga kuca ima....i da je to buducnost--ljudi-čitajte buducnost....

OPM je tu samo kao posrednik....sve ce biti napisano kako treba cim dodje drugi ugovor....oni banku biraju...rekli su da trenutno posluju sa dvije banke-splitskom i zagrebackom....
Također mi je predstavnik njihov rekao da se u RH vec kasno s tim projektom i zato tolika navala od 1000 posrednika diljem lijepe nase.....EU daje fondove, OPM firma izlazi u susret-niej to nikakva spačka-vidjet cete----nebudite ludi i nemojte to propustiti..

Ja kad dobijem povrat novca...kad dobijem 2.ugovor....kad ekipa izadje na teren kod mene,a to ce biti za par dana...ja sve javim ovdje....Ja sam svu potrebnu dokumentaciju skupio,čekam njih....i tako to ide....
Ispratiti cu projekt do kraja i vidjet cemo tko ce imati pravo..

Ponavljam ja sam inace isto skeptik po prirodi i bio sam u početku,ali nakon što je njihov predstavnik 4 sata proveo u mojoj kuci i odgovaro na moja ponekad i glupa pitanja sam se preobratio.....dali je to dobro ili ne...vrijeme ce pokazati...

Pozdrav svima....

i neam namjeru nikoga vrijeđati niti da mene netko vrijeđa-svatko ima pravo na svoje misljenje....ja smatram to dobrom opcijom,vi ne...i to je to...vrijeme ce pokazati...

Pozdrav svima....
BAŠ u ŠVICARSKOJ je to loše prošlo..austrija i njemačka su to ok napravili..
ako znaš jezik(njemački) odi malo na njihove forume...
nemam-vremena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 20:55   #71
Neznaju prodavači priče,a neznaju ni u firmi,nazovite pa pitajte da vam nešto objasne.Ono što je loše u svemu ovome da je ta firma registrirana na
Sejšelima,a 10.11.2011.trg.sud u Zagrebu i nije ni to problem,nego zašto Sejšeli?Tamo je sve moguće,nema poreza nema puno toga,a bitno da se
plati ono što se traži(uglavo sitno),a mogučnosti otvaranja u drugoj državi donose i brojne pogodnosti a jedan je da se novci lako prebace,i to može biti
problem za sve koji su,ili budu uplatili na njihov račun(nadam se da neče)U tom slučaju firma u Hr.ostaje bez novaca i ide u stečej,a ona na Sejšelima
radi i dalje i dižu se pare sa rečuna.Ovo je crnjak koji možda i ne mora biti,pokazat će vrijeme,ali firma koja ima priču i kaže da ako uzmemo nešo preko njih nema ni jedan panel,i kažu da nisu trgovci,možda smo stvarno naivan narod.Evo ako nekoga zanima-
Dokumentacija za povlaštene proizvođače el.energije

Zadnje uređivanje bilokoje : 27.02.2012. at 20:56. Reason: brisani brojevi mobitela, koga zanima na pm
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:37   #72
Isprika za mob.brojeve.Zar oni u OPM neznaju,ili ne žele reći da će netko morati ili neče platiti porez?Svaka im čast ako je i to točno!
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:04   #73
Moram se i ja uključiti u raspravu
Tu se svašta brlja, mrlja, nagađa i slično. Neke informacije su točne dok su druge daleko od istine.
OPM koncept d.o.o. je firma koja se bavi ishođenjem svih dozvola za prodaju povlaštene struje HEP-u. HEP je dužan otkupljivati struju od svih tko ima te papire i tko dođe do njih. Teško ali sve je moguće. Zato je tu OPM Koncept koji umjesto Vas ishodi svu papirologiju za prodaju povlaštene struje HEP-u koju naplačuju 8200kn u gotovini, 9000 kartično plačanje na 12 mjeseci ili kreditno na 36 mjeseci. Super!! To je prvi ugovor za posredovanje koji se potpisuje sa njima. Kada oni riješe sve te papire ponude da Vam oni postave kompletnu elektranu na Vaš objekt (krovište). Ako se odlučite za ovu varijantu, Vama se taj iznos koji ste platili (polog) vrača u cijelosti što je korektno od njih jer oni preuzimaju i ostatak posla na sebe. Ako se odlučite za drugu varijantu, da sad kad imate papire za prodaju povlaštene struje i ne želite uzeti od njih opremu, njima ostaje taj cijeli iznos jer oni misle da toliko vrijedi ishođenje tih papira. Vjerujte mi da je to nikakav novac kada uzmete u obzir koliko Vam treba vremena da dođete do njih, novčano i živciranjem. To ništa nije slučajno već je takva naša birokracija. Zašto pojednostaviti kada mogu zakomplicirati. Pretpostavljam da je to tako da uspore cijeli ovaj projekt oko prodaje struje.

Sad kad smo došli do papira i recimo da se odlučimo za njihovu opremu i da oni budu nositelji projekta (možda nemamo 20000-30000 Euro gotovine za 10KW), sa njima potpisujemo drugi i glavni ugovor na kojem lijepo piše da se obvezujete iznajmiti njima svoje krovište na rok od 12 godina. Unutar tih 12 godina oni isplačuju sebe i svoj uložen novac (kompletnu opremu) kroz prodaju stuje HEP-u. U Dalmaciji otprilike treba nekih 5-6-7 godina (ovisno o sunčanim satima u tim godinama), nakon tih godina do istega ugovora od 12 godina dobit se dijeli 50/50 na godišnjoj razini (dakle, ne mjesec za mjesec već na kraju godine isplatu proteklu cijeku godinu). Odrzavanje unutar 12 godina vode oni brigu (i svoj auto održavate, dimnjake, brodove...) pa tako i solarne panele. Održavanje se radi daljinski, provjera da li paneli daju maksimalnu snagu u tom trenutku. Ako ne, izlazi se na teren i provjerava u ćemu je problem. Moguće da su paneli prljavi i da ne upijaju dovoljn o svjetlosti koliko bi trebali. Toliko o održavanju!

Trenutno HEP otkupljuje struju po 3,92 kn. Subvencionira dijelom europska unija, dio država i naravno ostatak porezni obveznici. Ali to Vam je tako dragi moji.

Nakon isteka tih famoznih 12 godina, mi imamo već dobit 5-6 godina od te elektrane, a najzanimljiviji dio je taj da nakon 12 godina Vi preuzimate svoju elektranu. Odnosno ona je već Vaša jer je na Vašoj kući :-), i imate korist od nje. Zamislite, dobili ste ju bez ijedne potrošene kune i još ste zaradili na njoj zadnjih 5-6 godina. Jedan primjer: na 10kw prosjek mesečne zarade u sunčanim satima je zarada između 5000-6000kn. Da li postoji isplativost?

Nakon toga što ste postali vlasnik svoje elektrane radite snjom što god želite. Ako HEP ne želi više otkupljivati struju od Vas, nema veze, Vi svoju struju zadržavate za sebe u potpunosti. Ako imate višak struje, prodajte ju susjedu u pola cijene od one koju prodaje HEP. Pa tko je taj da nebi kupio jeftiniju struju?? Izračunajte koliko bi uštedili da ne plačate struju HEP-u (pričamo o struju koja se proizvede preko dana jer preko noći nema struje) jer je dnevna struja puno skuplja od nočne i najviše se troši. Nočna nije toliko bitna jer spavamo :-)

Mislim da bi to bilo to oko te elektrane. Pitajte rođake, prijatelje, poznanike... koji žive u nekoj razvijenoj zemlji kako je to kod njih. Na koliko objekata tamo često to možete vidjeti i na koji sistem to tamo radi. Odgovor! Kao i kod nas. Nema tu neke razlike osim o otkupnoj cijeni i brzini realizacije tih papira. To više ne ovisi o nama nego o našoj birokraciji.

OPM koncept je doneo to znanje i vrijednost iz jedne od tih zemalja jer sam direktor te firme Jan to radi već duže vrijeme. To ovdje ljudi ne znaju i tramo to naglasiti. Zato ne pljuvati po nećemo o ćemu ne znate puno ili ništa.
Naravno da postoje skeptici i njih će uvijek biti. Izraziti neke svoje pretpostavke je relativno OK ali u nekakvim granicama koje ne okrivljuju nekog za nešto što još nije napravio (mislim na to da je ovo prevara, nekakva piramida, emisija otvoreno i sl.). Pustite ljude da rade, a suditi sa argumentima. Stvarate probleme ljudima koji su potpisali ovaj ugovor sa ovom firmom. Neki čak uživaju u tome!

Moram naglasiti još jednu bitnu stvar u cijeloj ovoj priči koja opet ide na korist svakoj osobi koja se odluči za isto. Dakle, ako se i malo razumijete u stvarno stanje legaliziranih objekata u Republici Hrvatskoj onda sigurno zante i to da ima više od 60% kuča bez papira, građevinske. HR banke su uvele nekakve nove kredite baš za legalizaciju objekta koje dodatno uvlače ovaj narod u propast tako što će biti prisiljeni dizate te iste kredite. Ovo je iz prve ruke! Svi su prisiljeni legalizirati svoje objekte kako bi imali isti ti objekti neku vrijednost. NE legalizirane objekte ne možete prodavati, mijenjati, darovati....
OPM koncept ima svoj tim ljudi (inženjeri, projektanti...) koji umjesto Vas mogu napraviti i ove papire, odnosno projekt objekta po sniženim i boljim cijenama koji su na tržištu. Nude Vam ako nemate novce za taj projekt da Vam i to provuju kroz karticno plačanje. EXTRA SUPER :-). Ono što bi trebali platiti državi (komunalije i sl.) ako ni za to nemate novac, oni to uvrste u prodaju struje i iz toga se naoplate. Ima tu još puno zanimljivih stvari. Pročitao sam tu negdje da je netko spomenuo fasadu, krovište... To je točno! Sve se to može uvrstiti u taj projekt kroz prodaju struje, a da Vas ništa ne košta. A sredili ste svoju ku, papire i dobili svoju elektranu. Nebi više duljio. Nekom će ovaj moj text biti zanimljiv jer vjerujem da ima dosta takvih koji su se prepoznali u ovom projektu. Koji ne sjedu doma za računalom i kukaju kako je sve crno, sve loše, ajme ovo ajme ono. Iako ima i takvih što se vidi iz nekih postova
tomibrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:53   #74
Quote:
tomibrac kaže: Pogledaj post
1/HEP je dužan otkupljivati struju od svih tko ima te papire i tko dođe do njih. Teško ali sve je moguće.
2/Trenutno HEP otkupljuje struju po 3,92 kn. Subvencionira dijelom europska unija, dio država i naravno ostatak porezni obveznici. Ali to Vam je tako dragi moji.
(
1/HEP ne otkupljuje ništa povlašteni proizvođači sklapaju s HROTE-om ugovor o otkupu električne energije po poticajnoj cijeni.Hrote otkupljuje el.energiju i prodaje je distributerima.

2/Hep opet kažem ne otkupljuje ništa nego Hera Apsolutno ni jednu lipu EU ne subvencionira nego svi potrošači na tlu RH.

EU subvencionira samo na otoku Hvaru ali ne u vidu subvencije cijene el.energije nego dijela opreme

Vi imate 100-tine tih trgovačkih putnika pa da je svaki napravio u 3 godine samo jedan ugovor to znači da morate imati 100 elektrana.
Koliko ih ono imate u tri godine poslovanja

OPM koncept broj Elektrana 0 komada
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 16:58   #75
Daj nam objasni još,odakle OPM-u sredstva za te silne elektrane i na osnovu čega će dobiti silne kredite pošto večina nije kreditno sposobna.
Zašto ne iznajme krov od mene i plate te papire?A ono da če netko prodati struju susjedu je priča za malu djecu!
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 17:05   #76
Quote:
tomibrac kaže: Pogledaj post
Moram se i ja uključiti u raspravu
Tu se svašta brlja, mrlja, nagađa i slično. Neke informacije su točne dok su druge daleko od istine.
OPM koncept d.o.o. je firma koja se bavi ishođenjem svih dozvola za prodaju povlaštene struje HEP-u. HEP je dužan otkupljivati struju od svih tko ima te papire i tko dođe do njih. Teško ali sve je moguće. Zato je tu OPM Koncept koji umjesto Vas ishodi svu papirologiju za prodaju povlaštene struje HEP-u koju naplačuju 8200kn u gotovini, 9000 kartično plačanje na 12 mjeseci ili kreditno na 36 mjeseci. Super!! To je prvi ugovor za posredovanje koji se potpisuje sa njima. Kada oni riješe sve te papire ponude da Vam oni postave kompletnu elektranu na Vaš objekt (krovište). Ako se odlučite za ovu varijantu, Vama se taj iznos koji ste platili (polog) vrača u cijelosti što je korektno od njih jer oni preuzimaju i ostatak posla na sebe. Ako se odlučite za drugu varijantu, da sad kad imate papire za prodaju povlaštene struje i ne želite uzeti od njih opremu, njima ostaje taj cijeli iznos jer oni misle da toliko vrijedi ishođenje tih papira. Vjerujte mi da je to nikakav novac kada uzmete u obzir koliko Vam treba vremena da dođete do njih, novčano i živciranjem. To ništa nije slučajno već je takva naša birokracija. Zašto pojednostaviti kada mogu zakomplicirati. Pretpostavljam da je to tako da uspore cijeli ovaj projekt oko prodaje struje.

Sad kad smo došli do papira i recimo da se odlučimo za njihovu opremu i da oni budu nositelji projekta (možda nemamo 20000-30000 Euro gotovine za 10KW), sa njima potpisujemo drugi i glavni ugovor na kojem lijepo piše da se obvezujete iznajmiti njima svoje krovište na rok od 12 godina. Unutar tih 12 godina oni isplačuju sebe i svoj uložen novac (kompletnu opremu) kroz prodaju stuje HEP-u. U Dalmaciji otprilike treba nekih 5-6-7 godina (ovisno o sunčanim satima u tim godinama), nakon tih godina do istega ugovora od 12 godina dobit se dijeli 50/50 na godišnjoj razini (dakle, ne mjesec za mjesec već na kraju godine isplatu proteklu cijeku godinu). Odrzavanje unutar 12 godina vode oni brigu (i svoj auto održavate, dimnjake, brodove...) pa tako i solarne panele. Održavanje se radi daljinski, provjera da li paneli daju maksimalnu snagu u tom trenutku. Ako ne, izlazi se na teren i provjerava u ćemu je problem. Moguće da su paneli prljavi i da ne upijaju dovoljn o svjetlosti koliko bi trebali. Toliko o održavanju!

Trenutno HEP otkupljuje struju po 3,92 kn. Subvencionira dijelom europska unija, dio država i naravno ostatak porezni obveznici. Ali to Vam je tako dragi moji.

Nakon isteka tih famoznih 12 godina, mi imamo već dobit 5-6 godina od te elektrane, a najzanimljiviji dio je taj da nakon 12 godina Vi preuzimate svoju elektranu. Odnosno ona je već Vaša jer je na Vašoj kući :-), i imate korist od nje. Zamislite, dobili ste ju bez ijedne potrošene kune i još ste zaradili na njoj zadnjih 5-6 godina. Jedan primjer: na 10kw prosjek mesečne zarade u sunčanim satima je zarada između 5000-6000kn. Da li postoji isplativost?

Nakon toga što ste postali vlasnik svoje elektrane radite snjom što god želite. Ako HEP ne želi više otkupljivati struju od Vas, nema veze, Vi svoju struju zadržavate za sebe u potpunosti. Ako imate višak struje, prodajte ju susjedu u pola cijene od one koju prodaje HEP. Pa tko je taj da nebi kupio jeftiniju struju?? Izračunajte koliko bi uštedili da ne plačate struju HEP-u (pričamo o struju koja se proizvede preko dana jer preko noći nema struje) jer je dnevna struja puno skuplja od nočne i najviše se troši. Nočna nije toliko bitna jer spavamo :-)

Mislim da bi to bilo to oko te elektrane. Pitajte rođake, prijatelje, poznanike... koji žive u nekoj razvijenoj zemlji kako je to kod njih. Na koliko objekata tamo često to možete vidjeti i na koji sistem to tamo radi. Odgovor! Kao i kod nas. Nema tu neke razlike osim o otkupnoj cijeni i brzini realizacije tih papira. To više ne ovisi o nama nego o našoj birokraciji.

OPM koncept je doneo to znanje i vrijednost iz jedne od tih zemalja jer sam direktor te firme Jan to radi već duže vrijeme. To ovdje ljudi ne znaju i tramo to naglasiti. Zato ne pljuvati po nećemo o ćemu ne znate puno ili ništa.
Naravno da postoje skeptici i njih će uvijek biti. Izraziti neke svoje pretpostavke je relativno OK ali u nekakvim granicama koje ne okrivljuju nekog za nešto što još nije napravio (mislim na to da je ovo prevara, nekakva piramida, emisija otvoreno i sl.). Pustite ljude da rade, a suditi sa argumentima. Stvarate probleme ljudima koji su potpisali ovaj ugovor sa ovom firmom. Neki čak uživaju u tome!

Moram naglasiti još jednu bitnu stvar u cijeloj ovoj priči koja opet ide na korist svakoj osobi koja se odluči za isto. Dakle, ako se i malo razumijete u stvarno stanje legaliziranih objekata u Republici Hrvatskoj onda sigurno zante i to da ima više od 60% kuča bez papira, građevinske. HR banke su uvele nekakve nove kredite baš za legalizaciju objekta koje dodatno uvlače ovaj narod u propast tako što će biti prisiljeni dizate te iste kredite. Ovo je iz prve ruke! Svi su prisiljeni legalizirati svoje objekte kako bi imali isti ti objekti neku vrijednost. NE legalizirane objekte ne možete prodavati, mijenjati, darovati....
OPM koncept ima svoj tim ljudi (inženjeri, projektanti...) koji umjesto Vas mogu napraviti i ove papire, odnosno projekt objekta po sniženim i boljim cijenama koji su na tržištu. Nude Vam ako nemate novce za taj projekt da Vam i to provuju kroz karticno plačanje. EXTRA SUPER :-). Ono što bi trebali platiti državi (komunalije i sl.) ako ni za to nemate novac, oni to uvrste u prodaju struje i iz toga se naoplate. Ima tu još puno zanimljivih stvari. Pročitao sam tu negdje da je netko spomenuo fasadu, krovište... To je točno! Sve se to može uvrstiti u taj projekt kroz prodaju struje, a da Vas ništa ne košta. A sredili ste svoju ku, papire i dobili svoju elektranu. Nebi više duljio. Nekom će ovaj moj text biti zanimljiv jer vjerujem da ima dosta takvih koji su se prepoznali u ovom projektu. Koji ne sjedu doma za računalom i kukaju kako je sve crno, sve loše, ajme ovo ajme ono. Iako ima i takvih što se vidi iz nekih postova


Već par mjeseci pratim ovu temu i mislio sam da se nebudem upuštao u rasprave ali nakon ovoga moram.Kao prvo moram reći da sam upoznat s kompletnom OPM-ovom ponudom.Te da sam bio na par prezentacija koje je vodio direktor OPM-a Jan Matković, na razgovorima o FN elektranama.I nimalo nisam impresioniran čak sam nakon svakog novog razgovora sve više razočaran.Zašto? Zato što ta priča (jer u biti to i jeste jedna priča da nekažem bajka) nema plodnog tla drugim riječima nemoguća misija. Da nebi bilo zabune ja osobno vjerujem da je obnovljiva energija posao budućnosti. Jedna grana gospodarstva koja se jako dobro može iskoristiti pogotovo u Dalmaciji. I ako mene pitate to je nešto što će u idući 5-10 god. napraviti boom. Znači usko sam povezan s tematikom jer radim na području obnovljivih izvora energije pa ću nastojati biti objektivan, i iznositi samo relevantne činjenice. Kao prvo svi mi koji smo imali priliku vidjeti ugovor OPM koncepta nemoramo biti pravnici da bi uvidjeli kako su se ogradili od svega. U ugovoru nema nikakvog jamstva ni zašto kao ni ikakvih rokova. Koliko sam primjetio njima je glavni cilj što više sklopljenih ugovora. Zanimljivo je i to da kupac uplati iznos potpiše ugovor da bi mu nakon toga u roku od mjesec dana izašla tehnička služba na objekt. Po meni bi prije svega netko ko je stručan trebao pogledati i izmjeriti krov jer to je jako bitno ( orijentacija krova, nagib,prepreke, sjena,okolni objekti, drveće u dvorištu ili kod susjeda itd.). Zamislite samo jedan primjer kupac plati,potpiše ugovor i izađe mu "tehnička služba" a ono tamo susjedna kuća ispred njega tri kata višlja od njegove i pravi mu sjenu na krovu. Jel vraćaju novce u takvim slučajevima? po ugovoru ne. Da nepišem sad o registraciji obrta i o porezima ima tu dosta toga nije sve tako jednostavno ima davanja. Zanimljivo je i to da poslje struju prodajete susjedu jako dobro samo neznam na koju foru. A najzanimljivije je to o legalizaciji samo neznam kako će postaviti elektranu na kuću koja nije legalna. Priča o OPM-u će ipak ostati samo priča.
kapetanMark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 20:57   #77
Vjerojatno bi se mogli prepucavati do besvjesti i da li u svemiru postoji još neki planet sličan zemlji ili čak isti, ili da li na njemu postoji isti život kao na zemlji ili neki drugačiji. Trenutno neiscrpna tema sa razno raznim špekulacijama. Postoje ljudi koji dolaze tu na forum kako bi blatile konkurentne firme koje se možda bave (vjerojatno) istim poslom kao i oni sami. Znači, čitamo sve i svašta, a istina je daleko još ispred nas. Mjesecima vjerujem. Pričekajmo još taj koji mjesec dok se ne ishode prvi papiri za povlaštenu proizvodnju struje i dok se ne postavi prva elektrana na nečiji objekt. Vjerujte to će svi znati, pričati će se na široko. A kada se to "dogodi" neko nekom će se ispričati i reći kako nije bio u pravu. Mislim da je to korektno prema svima ovdje koji pišu o ovoj temi i oni koji samo čitaju ove komentare.
tomibrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 22:51   #78
tomibrac...

kada vidim tvoj poveći post i kada pogledam tvoj ukupan broj postova mogu samo zaključiti da ili si vlasnik spomenute tvrtke ili radiš u vrhu te firme...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 16:10   #79
kakve sad ime veze koliko tomibrac ima postova....čovjek je rekao ono što i ja sam ovdje govorio, i tko iole pametan razumije i bio je na prezentaciji....ljudi ovdje znaju samo podjebavati da se tako znam izraziti......pljuju po necemu a jos niti se nezna kako ce to ispati sve....i za ovog sto govori da su u Njemackoj cijenu snizili...pa u RH ako ja a potpiso sam prvi ugovor s OPM u kojem tocno stoji da ce mi cijena bit tj taj osnovni dio fiksan i iznosti ce iducih 12god 3.43 + neki promjenjivi indeks....ljudi,dosta je skepticizma...a isto tako kao što ti pljujes da ovaj tomibra ima malo postova tako mogu i ja za tebe pljubvati -vidi ovog majmuna nije izao iz kuce...vidi sam se po forumima smuce-sta on zna o zivotu-sigurno zivi virtualni zivot....čovjek je ukljucio jer zeli sve ljude ohrabriti...a ne sputavati...da iskoriste ovu priliku....

ja kao sto sam obecao, svaki korak kad bude mi dosla tehcnika sluzba-a ocekujem ih kroz 10-ak dana...i manje...jer svu potrebnu dokmuentaicju sam skupio- znaci imam vlasnicki list, izvadio gradj dozvolu, izvod iz katastra,potvrda o nekaznjavanju-dalje cu ovdje objavljivati...kad mi budu paneli na kuci i slike budem stavio..

pozz i zivili
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:02   #80
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
kakve sad ime veze koliko tomibrac ima postova....čovjek je rekao ono što i ja sam ovdje govorio, i tko iole pametan razumije i bio je na prezentaciji....ljudi ovdje znaju samo podjebavati da se tako znam izraziti......pljuju po necemu a jos niti se nezna kako ce to ispati sve....i za ovog sto govori da su u Njemackoj cijenu snizili...pa u RH ako ja a potpiso sam prvi ugovor s OPM u kojem tocno stoji da ce mi cijena bit tj taj osnovni dio fiksan i iznosti ce iducih 12god 3.43 + neki promjenjivi indeks....ljudi,dosta je skepticizma...a isto tako kao što ti pljujes da ovaj tomibra ima malo postova tako mogu i ja za tebe pljubvati -vidi ovog majmuna nije izao iz kuce...vidi sam se po forumima smuce-sta on zna o zivotu-sigurno zivi virtualni zivot....čovjek je ukljucio jer zeli sve ljude ohrabriti...a ne sputavati...da iskoriste ovu priliku....

ja kao sto sam obecao, svaki korak kad bude mi dosla tehcnika sluzba-a ocekujem ih kroz 10-ak dana...i manje...jer svu potrebnu dokmuentaicju sam skupio- znaci imam vlasnicki list, izvadio gradj dozvolu, izvod iz katastra,potvrda o nekaznjavanju-dalje cu ovdje objavljivati...kad mi budu paneli na kuci i slike budem stavio..

pozz i zivili
obzirom na greške(gramatičke) koje pišeš dok komentiraš ove naše komentare..a nedaješ niti jednu relevantnu činjenicu koja bi bila pandan našima...
slutim...da si ti upravo taj famozni gospodin koji i vodi OPM..ili si njegov najbliži suradnik koji je jednako tako nepismen(mislim na hrvatski jezik) kao i gospodin koji vodi tu firmu
kako vas nije sram donijeti pred poštene ljude onakav ugovor gurati ga na potpisivanje i u isto vrijeme pričati sasvim neku drugu priču..
nemam-vremena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.