Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2012., 12:22   #21
Feminizam nije ništa drugo nego pokret kojem je cilj izjednačavanje prava žena sa pravima muškaraca. Da imam išta protiv toga, trebala bi biti idiot.
Dok prava žena i muškaraca nisu jednaka, dok su žene potplaćene u odnosu na muškarce za isti rad i dok su "građani drugog reda", u tom slučaju, feminizam je itekako potreban.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 12:37   #22
Quote:
The Doll kaže: Pogledaj post
Feminizam nije ništa drugo nego pokret kojem je cilj izjednačavanje prava žena sa pravima muškaraca. Da imam išta protiv toga, trebala bi biti idiot.
Dok prava žena i muškaraca nisu jednaka, dok su žene potplaćene u odnosu na muškarce za isti rad i dok su "građani drugog reda", u tom slučaju, feminizam je itekako potreban.
prava su po ustavu i zakonima ista za muške i ženske.
feminizam je histerično aralukanje i promašaj stoljeća. ustvari jedna jako brkata pojava, a brkovi na ženi su školski primjer krive stvari na krivom mjestu.
ja ne vidim da su žene za isti posao potplaćene. kod mene to nije tako. jel kod tebe tako? daj primjer iz života.
kako su građani drugog reda? primjer molim.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 12:49   #23
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
prava su po ustavu i zakonima ista za muške i ženske.
To što je nešto zapisano u zakonu ili ustavu ne znači da se ljudi toga zapravo i drže.

Kad bi to tako bilo mogli bi odmah lijepo raspustiti policiju, sudove, vrhovne sudove. Sve bi se napisalo u zakonu i bio bi red. Svi pošteni. Možda na nekoj drugoj planeti. Mi, i muškarci i žene smo još uvijek na Zemlji gdje nije dovoljno donijeti neki zakon nego ga je obično potrebno i provoditi što se nekad čini revnije, a nekad ipak manje revno.

Feminizam upravo i jest onaj glas koji upozorava na trenutke u kojima se donešen zakon ne poštuje ili ukoliko je donešen zakon nepravedan pokušava navesti na promjenu. Toga danas ima manje, puno je više upozoravanja na neprovođenje zakona.
Quote:

feminizam je histerično aralukanje i promašaj stoljeća.
Feminizam u svojoj srži nosi ljudsku ravnopravnost i jednako pravo na život svih ljudi. I onih koji histerično viču i onih koji mirno govore i onih koji šute, bez obzira na spol i bez obzira na elokventnost.

Quote:
ja ne vidim da su žene za isti posao potplaćene. kod mene to nije tako. jel kod tebe tako? daj primjer iz života.
kako su građani drugog reda? primjer molim.
Kod mene to je tako. No, ugovorom mi je zabranjeno odavati podatke o svojoj i o tuđim plaćama. Zgodno, zar ne?
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 12:53   #24
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
prava su po ustavu i zakonima ista za muške i ženske.
feminizam je histerično aralukanje i promašaj stoljeća. ustvari jedna jako brkata pojava, a brkovi na ženi su školski primjer krive stvari na krivom mjestu.
ja ne vidim da su žene za isti posao potplaćene. kod mene to nije tako. jel kod tebe tako? daj primjer iz života.
kako su građani drugog reda? primjer molim.
Po ustavu i zakonu- da, ali nažalost ne i u praksi. Poznajem puno previše žena koje tvrde da su potplaćene za isti rad u odnosu na svoje muške kolege.
Za detaljnije primjere iz života, valjda bih po tvojoj logici trebala napisati njihova imena i prezimena, JMBG i broj mobitela da se provjeri istinitost mog upisa...
Svako pitanje "kada namjeravate imati djecu" prilikom intervjua za posao je diskriminacija. (primjer iz života)
Svaka pretpostavka da je žena ta koja mora kuhati kave, pospremati nakon sastanka i sl. u radnom timu sa jednom ženom i više muškaraca je diskriminacija. (primjer iz života)

Zamisli da imaš kćer koja ti se potuži da joj se to dogodilo. Bi li i tada bio tako odlučan da je feminizam promašaj stoljeća?
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 13:02   #25
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Feminizam u svojoj srži nosi ljudsku ravnopravnost i jednako pravo na život svih ljudi. I onih koji histerično viču i onih koji mirno govore i onih koji šute, bez obzira na spol i bez obzira na elokventnost.
ja sam za jednakost i ista prava za sve ljude neovisno o spolu. feminizam tu ubaciva spol kao problem i optužuje muškarce kao spol. tu bedastoću ja ne mogu prihvatiti pa mi feminizam i zvuči i izgleda kao brkato histeriziranje. nemoj da sad vadim citate feministkinja kroz povijest...

Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Kod mene to je tako. No, ugovorom mi je zabranjeno odavati podatke o svojoj i o tuđim plaćama. Zgodno, zar ne?
pa što se ne pobuniš ako ti nešto smeta? jel su ti muškarci kao spol krivi za to? jel sam ti ja kriv? kakve veze ima spol sa tim? jel hoćeš reći da u poslovnom svijetu svaki muškarac je najbolji prijatelj drugom muškarcu a najgori neprijetelj svakoj ženi.
u mom poslu žena (istina ima ih zanemarivo malo ali to je druga tema) koja radi posa kao ja ima istu plaću, uvjete,... kao i ja. to što u tebe nije slučaj nema veze sa muškarcima nego sa nekim psihopatom koji vodi tvoj radni kolektiv a ne mora bit nužno muško. sjetimo se one često puta ponavljane fraze da je "žena ženi loš šef".
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 13:13   #26
Quote:
The Doll kaže: Pogledaj post
Po ustavu i zakonu- da, ali nažalost ne i u praksi. Poznajem puno previše žena koje tvrde da su potplaćene za isti rad u odnosu na svoje muške kolege.
Za detaljnije primjere iz života, valjda bih po tvojoj logici trebala napisati njihova imena i prezimena, JMBG i broj mobitela da se provjeri istinitost mog upisa...
Svako pitanje "kada namjeravate imati djecu" prilikom intervjua za posao je diskriminacija. (primjer iz života)
Svaka pretpostavka da je žena ta koja mora kuhati kave, pospremati nakon sastanka i sl. u radnom timu sa jednom ženom i više muškaraca je diskriminacija. (primjer iz života)

Zamisli da imaš kćer koja ti se potuži da joj se to dogodilo. Bi li i tada bio tako odlučan da je feminizam promašaj stoljeća?
ja ti dajem svoj primjer a ti meni rekla kazala situacije. ja se još nisam susreo sa tom potplaćenosti za isti posao uz iste uvjete, godine, obrazovanje,...
to što se tiče djece pitaju i žene žene a ne samo muški žene i nema veze sa spolnom diskriminacijom i sa time da su muškarci odvratni šovinisti nego sa bolesnom pohlepom i pokvarenošću poslodavaca nevezano za spol.

koji je to radni tim? jel vidiš da je problem onda u toj osobi koja dopušta da je se prca? ako se nakon sastanka svi pokupe i odu onda neka i ona ode. zašto bi kuvala kave? ja sam na svom poslu kad sam počinjao trebao kao kuhat kavu na mostu ujutro kad bi kapetan došao. ja to ne pijem niti znam to skuhati i to sam lipo rekao u facu, a i postoji konobar na brodu koji radi te stvari. drugi su kuhali kavice i uvlačili se u dupe. nema to veze sa spolom a sigurno nema potrebe za brkatim feminizmom da prodaje svoj bolesni pogled na svijet i muškarce.

što se tiče kćeri reagirao bi kad bi je netko zajebavao nakon što bi odbila radit nešto samo zato što je žensko a da taj koji zajebaje odbija to raditi. isto ta ose u nekoj situaciji može i sin naći pa da zatreba pomoć. nema tu mjestu feminizmu, jer problem nije u spolovima već u glavama.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 14:26   #27
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
ja ti dajem svoj primjer a ti meni rekla kazala situacije. ja se još nisam susreo sa tom potplaćenosti za isti posao uz iste uvjete, godine, obrazovanje,...
to što se tiče djece pitaju i žene žene a ne samo muški žene i nema veze sa spolnom diskriminacijom i sa time da su muškarci odvratni šovinisti nego sa bolesnom pohlepom i pokvarenošću poslodavaca nevezano za spol.

koji je to radni tim? jel vidiš da je problem onda u toj osobi koja dopušta da je se prca? ako se nakon sastanka svi pokupe i odu onda neka i ona ode. zašto bi kuvala kave? ja sam na svom poslu kad sam počinjao trebao kao kuhat kavu na mostu ujutro kad bi kapetan došao. ja to ne pijem niti znam to skuhati i to sam lipo rekao u facu, a i postoji konobar na brodu koji radi te stvari. drugi su kuhali kavice i uvlačili se u dupe. nema to veze sa spolom a sigurno nema potrebe za brkatim feminizmom da prodaje svoj bolesni pogled na svijet i muškarce.

što se tiče kćeri reagirao bi kad bi je netko zajebavao nakon što bi odbila radit nešto samo zato što je žensko a da taj koji zajebaje odbija to raditi. isto ta ose u nekoj situaciji može i sin naći pa da zatreba pomoć. nema tu mjestu feminizmu, jer problem nije u spolovima već u glavama.
Čini mi se da razmišljaš na način da ako je netko feminist(ica) da to automatski znači da se "bori" protiv muškaraca. Ako takvih primjeraka i ima, vjerujem da su to izolirani slučajevi.
Iako mi je feministička ideologija bliska, to ne znači da ne poštujem muškarce koji su vrijedni poštovanja. Ne pada mi na pamet izjednačavanje prava muškaraca i žena definirati kao borbu muškaraca i žena.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 14:49   #28
Quote:
The Doll kaže: Pogledaj post
Čini mi se da razmišljaš na način da ako je netko feminist(ica) da to automatski znači da se "bori" protiv muškaraca. Ako takvih primjeraka i ima, vjerujem da su to izolirani slučajevi.
Iako mi je feministička ideologija bliska, to ne znači da ne poštujem muškarce koji su vrijedni poštovanja. Ne pada mi na pamet izjednačavanje prava muškaraca i žena definirati kao borbu muškaraca i žena.
kad vidim tko je osnivao feminizam, poglede na svijet i život koje zagovaraju osnivačice i udarne ličnosti toga pokreta ja ne mogu nego zaključit da se radi o histerično brkatoj pojavi koja nema puno dodirnih točaka sa zdravim razumom.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 14:52   #29
Nisam upoznala feministice. Ima li ovdje feministica?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 16:00   #30
Ima. Ja sam. Brkove nemam, ni bradu, ali imam muda. Što trebaš, reci?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 16:38   #31
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Feminizam nema brkove, ali ima muda.


Obratna situacija je tako žalosna, a tako česta pojava.

Dovoljno je pogledati dva i pol posta na Svekrvama.

Svekrve (koje nisu feministice, ne daj bože, sramota je to!) jebu u mozak snahe, a njihovi sinćići (odrasli kršni muškarci) šute k'o pi...ce.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 16:46   #32
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
kad vidim tko je osnivao feminizam, poglede na svijet i život koje zagovaraju osnivačice i udarne ličnosti toga pokreta ja ne mogu nego zaključit da se radi o histerično brkatoj pojavi koja nema puno dodirnih točaka sa zdravim razumom.
tko je osnovao? kakve poglede i što zagovaraju?
ajde to prvo objasni jer mi se čini da imaš potpuno krivu sliku o tome.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 17:02   #33
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
kad vidim tko je osnivao feminizam, poglede na svijet i život koje zagovaraju osnivačice i udarne ličnosti toga pokreta ja ne mogu nego zaključit da se radi o histerično brkatoj pojavi koja nema puno dodirnih točaka sa zdravim razumom.
kakve poglede na svijet zagovaraju osnivačice toga pokreta i zbog čega to nema veze sa zdravim razumom?
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 17:18   #34
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ima. Ja sam. Brkove nemam, ni bradu, ali imam muda. Što trebaš, reci?
Kako se postaje feministicom? Imate li svoja sastajališta? Koji su vam ciljevi? Što radite kada ništa ne radite?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 17:22   #35
feminizam u današnje vrijeme doživljavam jednako kao i muški šovinizam. kao kretenluk

Quote:
The Doll kaže: Pogledaj post
Feminizam nije ništa drugo nego pokret kojem je cilj izjednačavanje prava žena sa pravima muškaraca. Da imam išta protiv toga, trebala bi biti idiot.
Dok prava žena i muškaraca nisu jednaka, dok su žene potplaćene u odnosu na muškarce za isti rad i dok su "građani drugog reda", u tom slučaju, feminizam je itekako potreban.
po čemu danas tvoja prava kao žene nisu jednaka mojima kao muškarca? koje to ja imam povlastice? da čujem

Zadnje uređivanje dedina tambura : 24.06.2012. at 17:30.
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 17:23   #36
Može li jedna ovakva tema proći bez ovih neobrazovanih socalled muškića koji o feminizmu f ne znaju?

Čitati ove bljezgarije uzrokuje očno krvarenje.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 17:30   #37
Uranija, poradite na kulturi komunikacije, molim lijepo.
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 17:34   #38
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
nije u spolovima već u glavama.
Znači, svo ono vrijeme, duuuugo vrijeme, u kojem žene nisu imale pravo glasa, problem je bio u glavi?

Spominješ "brkate osnivačice"... pada li ti na pamet kako bi izgledao današnji svijet da se "brkate osnivačice" nikada nisu pojavile? Ja mogu zamisliti kako bi to izgledalo i, kao žena mogu reći da mi se ta alternativa nikako ne bi svidjela.

Svim ženama koje su se davno prije mene izborile za ženska prava mogu reći samo jedno veliko HVALA!
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 17:58   #39
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
tko je osnovao? kakve poglede i što zagovaraju?
ajde to prvo objasni jer mi se čini da imaš potpuno krivu sliku o tome.
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
kakve poglede na svijet zagovaraju osnivačice toga pokreta i zbog čega to nema veze sa zdravim razumom?
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Može li jedna ovakva tema proći bez ovih neobrazovanih socalled muškića koji o feminizmu f ne znaju?

Čitati ove bljezgarije uzrokuje očno krvarenje.
prije nego odgovorim na upit a1exe i aryne da se osvrnem na ovu uraniju. jadni pokušaj vrijeđanja će samo i ostati jadni pokušaj. ja sebi utvaram da sa dvi diplome ne spadam u neobrazovane. ovo kurčenje sa diplomama je bilo potrebno jer u suprotnom bi trebao koju grubu rič uputit dotičnoj brkatoj feminstkinji.

a sad neka feminizam govori sam za sebe i neka oči krvare od baljezgarija na kojima je feminizam utemeljen:

"The nuclear family must be destroyed... Whatever its ultimate meaning, the break-up of families now is an objectively revolutionary process." -- Linda Gordon

"I feel that 'man-hating' is an honorable and viable political act, that the oppressed have a right to class-hatred against the class that is oppressing them." -- Robin Morgan, Ms. Magazine Editor.

"I haven't the faintest notion what possible revolutionary role white hetero- sexual men could fulfill, since they are the very embodiment of reactionary- vested-interest-power. But then, I have great difficulty examining what men in general could possibly do about all this. In addition to doing the shitwork that women have been doing for generations, possibly not exist? No, I really don't mean that. Yes, I really do." -- Robin Morgan

"We can't destroy the inequities between men and women until we destroy marriage." -- Robin Morgan

"I claim that rape exists any time sexual intercourse occurs when it has not been initiated by the woman, out of her own genuine affection and desire."
-- Robin Morgan

"To call a man an animal is to flatter him; he's a machine, a walking dildo."
-- Valerie Solanas, Authoress of the SCUM Manifesto

"Life in this society being, at best, an utter bore and no aspect of society being at all relevant to women, there remains to civic-minded, responsible, thrill-seeking females only to overthrow the government, eliminate the money system, institute complete automation, and destroy the male sex."
-- Valerie Solana, SCUM founder (Society for Cutting Up Men.)

"Since marriage constitutes slavery for women, it is clear that the women's movement must concentrate on attacking this institution. Freedom for women cannot be won without the abolition of marriage." -- Sheila Cronin, the leader of the feminist organization NOW

"I want to see a man beaten to a bloody pulp with a high-heel shoved in his mouth, like an apple in the mouth of a pig." -- Andrea Dworkin

"Marriage as an institution developed from rape as a practice." -- Andrea Dworkin

"Heterosexual intercourse is the pure, formalized expression of contempt for women's bodies." -- Andrea Dworkin

"In my own life, I don't have intercourse. That is my choice." -- Andrea Dworkin

Under patriarchy, every woman's son is her potential betrayer and also the inevitable rapist or exploiter of another woman." -- Andrea Dworkin

"To be rapeable, a position that is social, not biological, defines what a woman is." -- Andrea Dworkin

"Q: People think you are very hostile to men.
A: I am." -- Andrea Dworkin

"The annihilation of a woman's personality, individuality, will, character, is prerequisite to male sexuality." -- Andrea Dworkin

"The institution of sexual intercourse is anti-feminist" -- Ti-Grace Atkinson

"Feminism is the theory, lesbianism is the practice." -- Ti-Grace Atkinson

"Rape is nothing more or less than a conscious process of intimidation by which all men keep all women in a state of fear" -- Susan Brownmiller; Authoress of Against Our Will p.6

"When a woman reaches orgasm with a man she is only collaborating with the patriarchal system, eroticizing her own oppression." -- Sheila Jeffrys
"Politically, I call it rape whenever a woman has sex and feels violated." -- Catherine MacKinnon

"All sex, even consensual sex between a married couple, is an act of violence perpetrated against a woman." -- Catherine MacKinnon

"You grow up with your father holding you down and covering your mouth so another man can make a horrible searing pain between your legs."
-- Catherine MacKinnon (Prominent legal feminist scholar; University of Michigan, & Yale.)

"In a patriarchal society, all heterosexual intercourse is rape because women, as a group, are not strong enough to give meaningful consent."
-- Catharine MacKinnon, quoted in Professing Feminism: Cautionary Tales from the Strange World of Women's Studies.



ima ovoga na tone ali da završim sa gloriom steinem:

"A woman reading Playboy feels a little like a Jew reading a Nazi manual."

"A woman without a man is like a fish without a bicycle"

"What has the women's movement learned from Geraldine Ferraro's candidacy for vice president? Never get married."

"We'll never solve the feminization of power until we solve the masculinity of wealth."
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 18:00   #40
Quote:
The Doll kaže: Pogledaj post
Znači, svo ono vrijeme, duuuugo vrijeme, u kojem žene nisu imale pravo glasa, problem je bio u glavi?

Spominješ "brkate osnivačice"... pada li ti na pamet kako bi izgledao današnji svijet da se "brkate osnivačice" nikada nisu pojavile? Ja mogu zamisliti kako bi to izgledalo i, kao žena mogu reći da mi se ta alternativa nikako ne bi svidjela.

Svim ženama koje su se davno prije mene izborile za ženska prava mogu reći samo jedno veliko HVALA!
nije ti feminizam donio bolji život.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.