Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 12:40   #41
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
zato što ne znaju izaći iz tog začaranog kruga...da se razumijemo ja ne opravdavam zlostavljače nikako, samo kažem da je njima vrlo teško pogledati u sebe, obično im je introspekcija ravna nuli i obično svoj identitet izgrade na svojoj ulozi žrtve koju su imali kada su oni bili djeca
Posvojena sam i otkad sam ušla u pubertet otac me podcjenjivao i emocionalno zlostavljao. Vrhunac je dosegao kad mu je majka umrla(biće se sjetio svega što je proživio sa svojom obitelji). On se nikad nije promijenio, ona zna dan dva bit okej, normalan pa opet par dana ne priča sa mnom, gleda me ispod oka, ponizuje me i uspoređuje sa lijepim djevojkama, govori mi i da sam nesposobna za radit i da taj posao koji sam dobila mogu njemu zahvalit.
Živi je pakao sa njim u istoj prostoriji bit.
Želim se odselit i to ću i uradit.

otac je imao nesretno djetinjstvo, majka ga nije voljela nego više njegovog starijeg brata, sva zemlja je pripala njegovom bratu koji ima djece pa i u unucad a on nema nista od toga, nego je morao posvojit, kao mali je razbio nos i krvario a njegova majka nije ni okom trepnula. Ima otac mnogo razloga zašto je postao takav(možda je i psihopat, šarmantan prema drugima, lažljiv, manipulativan, zločest...).

Mislim da ako bi se otac razbolio i to teško da ga nebi u bolnici posjecivala. Dosta mi je lošeg uradio. I ne opravdavam njegovo ponašanje.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:52   #42
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Posvojena sam i otkad sam ušla u pubertet otac me podcjenjivao i emocionalno zlostavljao. Vrhunac je dosegao kad mu je majka umrla(biće se sjetio svega što je proživio sa svojom obitelji). On se nikad nije promijenio, ona zna dan dva bit okej, normalan pa opet par dana ne priča sa mnom, gleda me ispod oka, ponizuje me i uspoređuje sa lijepim djevojkama, govori mi i da sam nesposobna za radit i da taj posao koji sam dobila mogu njemu zahvalit.
Živi je pakao sa njim u istoj prostoriji bit.
Želim se odselit i to ću i uradit.

otac je imao nesretno djetinjstvo, majka ga nije voljela nego više njegovog starijeg brata, sva zemlja je pripala njegovom bratu koji ima djece pa i u unucad a on nema nista od toga, nego je morao posvojit, kao mali je razbio nos i krvario a njegova majka nije ni okom trepnula. Ima otac mnogo razloga zašto je postao takav(možda je i psihopat, šarmantan prema drugima, lažljiv, manipulativan, zločest...).
Ti razlozi nisu tvoja briga, baš kao i njegovo nesretno djetinjstvo. Osim toga, možeš li biti sigurna da se baš toliko napatio? Znaš samo njegovu priču, ne znaš priču njegove majke niti njegova brata. Osim toga, znaš da je lažljiv, sva ta njegova 'nesreća' mogla bi biti šema za pecanje suosjećajnosti i opravdavanje svojih postupaka.

Što se tiče tog 'gledanja na krivi način', da ne upotrijebim neki grublji izraz... to sam prošla i znam da je vrlo neugodno. Imam i neke svoje fotografije iz dobi od cca. 12 godina koje je snimio moj otac i malo se naježim kad ih vidim. Sjećam se kako je moja majka tada komentirala da joj je 'baš simpa kada male cure poziraju kao odrasle žene'. I tu su mi se prvi put počele paliti lampice da to baš i nije normalno.

A crni humor... zadnji put kad smo se čuli, nakon što mi je poželio sretan rođendan počeo je laprdati o tome kako se on jako veseli kada ode nekome na sprovod jer si misli 'baš dobro da je on mrtav a ne ja'. Ignoriram te bisere jer već ima skoro 20 godina kako ne živimo na istoj adresi, ali s vremenom mi postaje sve jasnije da je riječ o duboko poremećenoj osobi koja svoju poremećenost nije u potpunosti izražavala samo zbog straha od mogućih posljedica. I napravila sam dobro što sam se maknula iz te okoline čim sam ulovila priliku.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:33   #43
Kad bi dobila stalan posao odselila bi se. Zasad jos nista.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 02:02   #44
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Kad bi dobila stalan posao odselila bi se. Zasad jos nista.
Idi na sezonu, pa van drzave, ostavi se "stalan posao i ugovor" shemica, nema ti dok ne otrgnes se, odma lijepo na sezonu na drugi kraj drzave, pa onda u inozemstvo - di su ljudi otvoreni i di te ako nisi razmnozila se i ako si starija cura- niko te nece gledat blido ko u Hrv.

Inace sta se tice "tuznog djetinjstva".

Moja mater je imala isto grozno djetinjstvo, pa je njena sestra izgradila karijeru, a moja stara stockholmskim sindromom ostala vezana za svoju mater pacjenticu s kojom me ogovara .
Tuzno djetinjstvo nije izgovor za neuspjeh.

U danasnje doba interneta i kad mozes saznat cijenu toalet papira u Kini, nema razloga za osudit sebe na dozivotnu robiju s roditeljem zlostavljacem i to radi prijetnji da ce te razbastiniti i tko zna sto, sloboda vise vrijedi od otrovnog odnosa koji ne vodi nikuda.

I jos nesto. To sta ti govori da si nesposobna i slicno, ako si poljuljana samopouzdanja za trazit posal, eto znam po jednoj poznanici, ona je sve poslove dobijala i dosla bi sa stavom "ja to mogu" i dobijala je poslove!
Znaci to su sve bili sezonski poslovi, ali ona nije pokazivala nesigurnost, bas bi pokazala VOLJU i zelju i govorila "Naucit cu, dokazat cu vam da sam dobar radnik".

Prvenstveno je vazno da odes od tu, znaci sve one strahove "a kako cu se ja snac, a kako ce kolege, sta ako naletim na lose radno okruzenje"
Znaci odbaci to sve, skoncencitraj se na POSAO, SELIDBA, POSAO, SELIDBA, POSAO, SELIDBA i samo o tome razmisljaj i trazi, bori se, ne usporeduj sebe s drugima koji su imali drukciji zivot, nista ti se nece servirati, ovo sto ti prolazis i drugi su prosli i morali su SAMI sebi posao trazit i rijesenje, niko to nece umisto tebe uradit

Zadnje uređivanje Splićankaa : 02.12.2017. at 02:15.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 02:04   #45
pazi na ne padnes nekom drugom zlostavljacu u ralje ..
covjek sa na svasta navikne i sa svim tim posljedicama ..
treba biti oprezan .. NE paranoican nego oprezan!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 17:45   #46
možda nije psihopata nego autist. a možda je naprosto ograničen.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.