Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 16:22   #101
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Menjanje stav Torbesha-makedonaca muslimana
Što se događa s njima? Koliko ih je? Jel idu u albanski, turski, makedonski, bošnjački, muslimanski ili torbeški korpus?
I, u kojem se smjeru asimiliraju Romi? Gdje oni naginju? Što je s Turcima? Jel se oni asimiliraju i s kime?
Kormilar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 16:35   #102
Zar nije dobar deo albanaca u makedoniji od kosmeta? Kad je bio rat dosli su tamo, i onda su makedonci njima dali drzavljanstvo?

Ipak, tako im i treba, kad nece sa srbima mogu da postanu istocna albanija heh.
MyIronLung is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 16:39   #103
Quote:
MyIronLung kaže: Pogledaj post
Zar nije dobar deo albanaca u makedoniji od kosmeta? Kad je bio rat dosli su tamo, i onda su makedonci njima dali drzavljanstvo?

Ipak, tako im i treba, kad nece sa srbima mogu da postanu istocna albanija heh.
A sto bi sa srbima?
Crna Gora nece sa srbima a ti ocekujes makedonci da hoce?

Da budes sa Srbiju je gubitnicka politika.

I gde su ostali da zive?

Ukoliko su dali izbeglicima drzavjanstva i smestaj onda sad Albanci u Makedoniji bi bili na vidljiv put da dovedu u opasnost makedonska vecina.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 16:44   #104
Quote:
Kormilar kaže: Pogledaj post
Što se događa s njima? Koliko ih je? Jel idu u albanski, turski, makedonski, bošnjački, muslimanski ili torbeški korpus?
Kod bosnjaka uopste ne idu.
Idu najvise kod turaka,nesto kod albanaca i u zadnje vreme sve vise u nepoznato ili neizjasnjeni.

Na zadnjem popisu ih je bilo okolo 30,000 upisano u grafu Makedonci.

Quote:
Kormilar kaže: Pogledaj post
I, u kojem se smjeru asimiliraju Romi?
Uglavnom prema turaka,dobar deo kod makedonaca i vrlo malo prema albancima.

Quote:
Kormilar kaže: Pogledaj post
Što je s Turcima? Jel se oni asimiliraju i s kime?
Nema nikakva asimilacija turaka.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 20:18   #105
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
A sto bi sa srbima?
Crna Gora nece sa srbima a ti ocekujes makedonci da hoce?

Da budes sa Srbiju je gubitnicka politika.

I gde su ostali da zive?

Ukoliko su dali izbeglicima drzavjanstva i smestaj onda sad Albanci u Makedoniji bi bili na vidljiv put da dovedu u opasnost makedonska vecina.
Ja do sada nisam video niti jedne makedonce koji nisu hteli da budu sa srbima. Svi vole srbe vise nego albance i svi bi mnogo radje bili sa srbima nego sa albanicima.
Iz mog iskustva, svi kazu kako su albanci uzasni i kako su problem za makedoniju. Mozda nije tako totalno, ali iz mog uskustva sa makedoncima, tako je totalno.

Srbi su jedini koji su u dobrim odnosima sa makedonicima u regionu. Grci ih nevole, bugari ih nepriznaju, albanci - pa vidimo kako je sa njima, jedino ostaju srbi. Presvega, nisu ni hteli da se otcepljuju u 1991, velika vecina je htela da bude deo jugoslavija. I dalje, kad se vidi da su slavili kad je SR Jugoslavija pobedila u kosarci onda je to dokaz da zaista nisu stvari toliko lose kako ti prestavljas.

Crna gora je se jedino odcepila jer ima tamo mnogo muslimana. Saberi na popisu koliko ima bosnjaka, muslimana, albanaca, to ti je oko 20% crne gore. Da oni nisu glasali i da nisu doveli ljudi iz inostranvstva da glasaju protiv otcepljenja, bili bi zajedno sa srbijom. I sta drugo moze da se ocekuje, ko sto je najveci crnogorac bivse juge, djilas rekao, nisu svi srbi crnogorci ali su svi crnogorci srbi. I to je do neke mere nevezano sa temom sada, ali posto spominjes eto da ti objasnim.



I dakle eto, mislim da je prilicno jasno... makedoncima je mnogo bolje da su u vecino-pravoslavjskoj drzavi nego da su ovako sami bez priznanja suseda i sa manjinom koja se samo siri i koja ce da postane vecina pre ili kasnije. Licno mislim da je uzasno stanje tamo... srbi su bili ocisceni sa kosmeta prilicno... bice bas zalosno kad to budu radili makedoncima u cilju stvaranja veliko-albancke drzave.
MyIronLung is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 16:02   #106
Opstina Resen

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...pality.svg.png

1971 godina

Ukupno: 23.840

-makedonci: 16.631 (69,76%)

-albanci: 3.678 (15,49%)

-turci: 3.066 (12,86%)


2002

Ukupno: 16.825

-makedonci: 12.798 (76.1%)

-turci: 1,797 (10.7%)

-albanci: 1,536 (9.1%)

=

Albanci imali su vrlo jaku migraciju , isto kao i turci , da nisu se iselili sigurno bi ih imalo mnogo vise , zbog jaci natalitet.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 16:54   #107
Quote:
MyIronLung kaže: Pogledaj post
Ipak, tako im i treba, kad nece sa srbima
Navedi mi nekoga tko hoće.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 17:33   #108
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post
Navedi mi nekoga tko hoće.
Pa skoro svakog makedonca koga sam sreo sam pitao kako je tamo, pogotovo kako je sa siptarima... i zaista nemoze ni jedan da ih podnese maltene. Tacno se vidi da im je krivo sto ih ima toliko mnogo. Sad da, nisam ih otvoreno u lice pitao dal je vam krivo sto ste hteli da se otcepite... ali u sustini uvek im je lepse sa srbima nego sa siptarima. I stvarno nevidim sta je tu cudno.

Inace ogromna vecina njih su bili protiv otcepljivanja od jugoslavije po anketeama vodjeni iz 1990te godine. A presvega, slavili su pobedu jugoslavije u kosarci 2002ge mislim. Dakle eto, jasno je da nemaju vecih prijatelja od srba...
MyIronLung is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 18:39   #109
Quote:
MyIronLung kaže: Pogledaj post

Inace ogromna vecina njih su bili protiv otcepljivanja od jugoslavije po anketeama vodjeni iz 1990te godine. A presvega, slavili su pobedu jugoslavije u kosarci 2002ge mislim. Dakle eto, jasno je da nemaju vecih prijatelja od srba...
Problem u tvoje tvrdnje je sto ima referendum na koga 98% od naselenje se izjasnilo za otcepljenje.

I to sa bojkot albanaca.

Srbija je uvek bila jedan gadni okupator.Nista protiv srba iako i oni su vecinski podrzavali takvu politiku.
Tako je svugde i bila tretirana.

Svugde gde ste dosli silom,bili ste izbaceni silom.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 10:40   #110
Quote:
MyIronLung kaže: Pogledaj post
Pa skoro svakog makedonca koga sam sreo sam pitao kako je tamo, pogotovo kako je sa siptarima... i zaista nemoze ni jedan da ih podnese maltene. Tacno se vidi da im je krivo sto ih ima toliko mnogo. Sad da, nisam ih otvoreno u lice pitao dal je vam krivo sto ste hteli da se otcepite... ali u sustini uvek im je lepse sa srbima nego sa siptarima. I stvarno nevidim sta je tu cudno.

Inace ogromna vecina njih su bili protiv otcepljivanja od jugoslavije po anketeama vodjeni iz 1990te godine. A presvega, slavili su pobedu jugoslavije u kosarci 2002ge mislim. Dakle eto, jasno je da nemaju vecih prijatelja od srba...
Razumljivo je da osjećaju frustraciju zbog toga što u zemlji imaju manjinu koja već čini četvrtinu stanovništva s tendencijom rasta. No, to je realnost i ne mogu to promijeniti. Ono što su mogli, tj. odvajanje od Srbije, to su promijenili.
A što se tiče ljubavi prema Srbima, koliko sam ja dobio informacije od Makedonaca s kojima sam razgovarao, najviše ih smeta to što se Srbi gotovo u pravilu ponašaju svisoka prema njima, u sukobu s Grčkom bezrezervno podržavaju Grčku i sprdaju se s Makedonijom na svaki mogući način.
Pogledaj kako Srbi gledaju na Makedonce u komentarima na jedan članak u najumjerenijem srbijanskom mediju:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=417837

Mislim da su Srbi i od posljednjih koji su ih još simpatizirali - Makedonaca - uspjeli napraviti neprijatelja.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 14:45   #111
Makedonci su gotovi kao i Srbi pravoslavci su krenuli putem izumiranja pojest će ih agresivniji i prodorniji narodi sa kultom života kao što su Albanci Makedoncima i mi Srbima.
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 08:03   #112
Quote:
HRVAT HR kaže: Pogledaj post
Makedonci su gotovi kao i Srbi pravoslavci su krenuli putem izumiranja pojest će ih agresivniji i prodorniji narodi sa kultom života kao što su Albanci Makedoncima i mi Srbima.
Vi Srbima? Vi kao Bošnjaci? Pa ne misle svi kao ti, srećom.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 17:48   #113
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post
Vi Srbima? Vi kao Bošnjaci? Pa ne misle svi kao ti, srećom.
Mi Hrvati Srbima kaj se praviš blesav koji Bosanci to je naše cvijeće
 
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 11:23   #114
Quote:
HRVAT HR kaže: Pogledaj post
Mi Hrvati Srbima kaj se praviš blesav koji Bosanci to je naše cvijeće
Bosanci cvijeće?
Nikad Bosanci nisu bili cvijeće. cvijeće su bili Hrvati muslimanske vjeroispovijesti dok nisu postali Srbi dok nisu postali Jugoslaveni dok nisu postali Bošnjaci dok se na kraju (za sad) nisu podijelili na Bošnjake, Muslimane i Bosance.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 14:01   #115
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post
Pogledaj kako Srbi gledaju na Makedonce u komentarima na jedan članak u najumjerenijem srbijanskom mediju:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=417837

Mislim da su Srbi i od posljednjih koji su ih još simpatizirali - Makedonaca - uspjeli napraviti neprijatelja.
Oni jesu neprijatelji Srbije. Ne znam šta ima mi njih da pravimo neprijateljima. Podržavali su 90-ih šiptare protiv nas, podržavali su NATO protiv nas. E sada kada su počeli Albanci da ih i u prestonici Skoplju teraju u cosak, onda se po neki seti da kaze brakja serbite. E pa jebi se, nisi mi ti nikakav brat...

A sto se tice podsmevanja makedoncima, meni ovi obezglavljeni i osakaceni spomenici ispred socijalisticke zgrade govore dovoljno o stanju u njihovim glavama:
http://balkans.aljazeera.net/sites/s...nska-vlada.jpg
http://www.build.mk/docs/users/1/Pro...jna%200107.jpg

Čak i Bugari ih više na fermaju 2% nego su im postavili zajedno sa Grcima ucenu zbog krađe istorije:
http://www.nspm.rs/savremeni-svet/do...-bugarske.html

I normalno da ću biti na strani Grčke protiv Makedonije. Grci su nas svih poslednjih 20 godina podržavali. Ni danas nisu priznali Kosovo. Oni su nam najbratskiji narod. Kada odeš u Grčku na more osećaš se kao car, iako potrošiš daleko manje para od bilo kog zapadnjaka, Grk te ceni više od njih.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 14:36   #116
Quote:
marval kaže: Pogledaj post
Oni jesu neprijatelji Srbije. Ne znam šta ima mi njih da pravimo neprijateljima. Podržavali su 90-ih šiptare protiv nas, podržavali su NATO protiv nas. E sada kada su počeli Albanci da ih i u prestonici Skoplju teraju u cosak, onda se po neki seti da kaze brakja serbite. E pa jebi se, nisi mi ti nikakav brat...

A sto se tice podsmevanja makedoncima, meni ovi obezglavljeni i osakaceni spomenici ispred socijalisticke zgrade govore dovoljno o stanju u njihovim glavama:
http://balkans.aljazeera.net/sites/s...nska-vlada.jpg
http://www.build.mk/docs/users/1/Pro...jna%200107.jpg

Čak i Bugari ih više na fermaju 2% nego su im postavili zajedno sa Grcima ucenu zbog krađe istorije:
http://www.nspm.rs/savremeni-svet/do...-bugarske.html

I normalno da ću biti na strani Grčke protiv Makedonije. Grci su nas svih poslednjih 20 godina podržavali. Ni danas nisu priznali Kosovo. Oni su nam najbratskiji narod. Kada odeš u Grčku na more osećaš se kao car, iako potrošiš daleko manje para od bilo kog zapadnjaka, Grk te ceni više od njih.
Eto, upravo to je i bila moja teza: Srbi su zavađeni sa svima, a količina gorčine koju izazove svaki vaš susjed koji se spomene, daje odgovor na pitanje zbog čega je Srbija tu gdje je.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 15:48   #117
Gde god da je Srbija, ona je u boljem odnosu sa susedima od makedonije. Meni nikakvu gorčinu ne izazivaju Rumuni, Bugari ili Mađari, jer niko mi ne nameće da su mi oni nekakvi prijatelji ili braća nego sused koji me baš i ne interesuje puno. Ne znam zašto bi meni bio neko prijatelj ko se udružuje sa mojim neprijateljima protiv mene. I valjda je logično i razumno da ću biti na strani grčke kada se radi o očiglednoj krađi istorijskog nasleđa.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 21:23   #118
Tu sam i ja saglasan stobom.
I pored svih ratova,situacije...Srbija je u boljem stanje sa susedima nego Makedonija,mogu da kazem da i to u mnogo boljem stanje.

Ali i kad vidis na drugu stranu,Makedonija je i u najzajebenije polozaj.
Da imas za suseda Kosovo,Albanija,Bugara,Grka i Srbija.

To je sve samo ne sreca.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 02:28   #119
Osim problema sa Albancima koji je oko teritorije ostale probleme ja Makedonija sama stvorila i izmislila. Ne znam ko ih tera da nazivaju aerodrom Aleksandar veliki, ili stadion Filip II, ili da Bugare iz VMRO proglasavaju Makedoncima, ili da utamnice srpskog vladiku i srpske manastire iz doba Nemanjica proglasavaju makedonskim...
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 16:43   #120
Quote:
marval kaže: Pogledaj post
Gde god da je Srbija, ona je u boljem odnosu sa susedima od makedonije. Meni nikakvu gorčinu ne izazivaju Rumuni, Bugari ili Mađari, jer niko mi ne nameće da su mi oni nekakvi prijatelji ili braća nego sused koji me baš i ne interesuje puno. Ne znam zašto bi meni bio neko prijatelj ko se udružuje sa mojim neprijateljima protiv mene. I valjda je logično i razumno da ću biti na strani grčke kada se radi o očiglednoj krađi istorijskog nasleđa.

Eto, svakim svojim postom sve više dokazuješ ono o čemu sam inicijalno pisao i što je moja početna teza: za tebe i mnoge kod vas postoje dvije opcije - mržnja,netrpeljivost i apsolutno odbijanje bilo kakvog uvažavanja prema susjednim nacijama ili indolencija, ignorancija i nezanimanje za susjede (poput ovoga što pišeš za Rumunje, Bugare i Mađare). S jedne strane, to je potpuno pogrešno, jer se prema susjedima ne smije odnositi kao da ne postoje niti netko tko vas ne zanima, a s druge - o tome koliko Srbi vole npr. Mađare, mogu citirati i neke vaše forume poput ovog što sam citirao B92 gdje se o Makedoncima piše s potpunom sprdnjom i svisoka.
Imate problem, Houston.
Veliki problem koji je generacijski, strukturni, nacionalni i povijesni. U globalu, vaši su političari mnogima od vas ucijepili Pavlovljev refleks da si na sam spomen susjeda dajete veću važnost nego što ste je ikad imali, a nitko iz okruženja vas više ne uzima kao iole važan faktor.
To je ugrubo rečeno i nema veze s mojim osobnim odnosima s pojedincima. Pišem o politici i sljedbenicima ideja koje mnogi kod vas, ma koliko prisezali u suprotno, upravo uvjetovano slijede i danas, jednako kao što su radili u vrijeme Miloševića. Zbog toga su Hrvati ustaše, Slovenci pokvarenjaci koji su samo gledali kako da vas iskoriste, Bošnjaci lažljivci i krivotvoritelji povijesti, Albanci niža vrsta nedostojna bivanja, Crnogorci prokleti odmetnici, Makedonci slabići, Bugari oni koji samo čekaju da vam otmu pno što je vaše, Rumunji jeftini bijednici kojima ni EU nije pomogla da im Srbija svejedno ne izgleda kao Eldorado, a Mađari podlaci koji vam iza leđa govore ono što ne razumijete s jednim jeidnim ciljem: da vrate ono što su nekad imali.

Zadnje uređivanje facundo111 : 26.12.2012. at 16:48.
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.