Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2013., 16:29   #1
Na što trošite?

Evo ne znam jeli bila tema, vidila sam na MK sličnu..

Pa drage moje, recite vi meni kad vam uleti neka lova, kad dobijete plaću, na šta je konkretno najviše volite potrošiti?
Moja prijateljica čim dobije nešto odmah sebi napuni frižider glupostima, nakupuje si pudinga, čokolada, keksa, svega i svačega.. moja stara naprimjer uvijek štedi pa kupi klimu, laptop, dvd, novu perilicu i slično, u biti ulaže u kuću..
a ja...ja automatski ulazim u dm, a potom si idem kupovat odjeću i obuću ko luda!
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 16:37   #2
Kako stvari stoje ovih dana, trošit ću ili na velike količine alkohola i opojnih sredstava da zaboravim gdje živim ili ću štedjeti da odem iz ove ogavne zemlje.
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 16:40   #3
ja sam sinergija prve frendice i @sophielle
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 16:43   #4
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Kako stvari stoje ovih dana, trošit ću ili na velike količine alkohola i opojnih sredstava da zaboravim gdje živim ili ću štedjeti da odem iz ove ogavne zemlje.
Boldano radim zadnjih 6 mjeseci i preporucam

OT: Jednako trosim novce svaki dan u mjesecu, bio to prvi dan posli place, ili 20. Kupujem samo sto mi triba, jer mi novce nije nitko poklonio, vec sam ih sama zaradila
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 16:50   #5
a vidiš ja otkad znam za sebe slušam od ostalih rečenice tipa " znat ćeš cijenit novce kad ih sama zaradis" ili " svaku zaradenu kunu prevrnut ćeš 2 puta nego je potrosis" al kod mene je obrnuto, dok su mi roditelji slali, zivjela sam skromno i kupovala sam samo ono sto mi je potrebno jer mi je bilo neugodno pitat kod njih lovu za gluposti, ali vec dvije godine studiram i radim i nekako si mislim kad mi dode placa pa priustit cu si to i to, moji su novci, posteno sam ih zaradila i zasluzujem to.. i onda zadnje dane u mjesecu jedva prezivljavam, i nikako da se naucim stedit
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 16:54   #6
ajoj. nisam bas neka trosilica na stvari. mnijem da mi je soping kao takav pomalo i dosadio.

osim prijeko potrebnoga, definitivno najvise trosim na izlaske. i na mamu. i necake.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 16:55   #7
Quote:
spanjuleti kaže: Pogledaj post
a vidiš ja otkad znam za sebe slušam od ostalih rečenice tipa " znat ćeš cijenit novce kad ih sama zaradis" ili " svaku zaradenu kunu prevrnut ćeš 2 puta nego je potrosis" al kod mene je obrnuto, dok su mi roditelji slali, zivjela sam skromno i kupovala sam samo ono sto mi je potrebno jer mi je bilo neugodno pitat kod njih lovu za gluposti, ali vec dvije godine studiram i radim i nekako si mislim kad mi dode placa pa priustit cu si to i to, moji su novci, posteno sam ih zaradila i zasluzujem to.. i onda zadnje dane u mjesecu jedva prezivljavam, i nikako da se naucim stedit
Mene su upravo ti zadnji dani u mjesecu naucili stedjet

Ne znam koji da ti savjet dam, osim mozda da si nadjes neki cilj za koji stedis. Za pocetak moze biti i nesto kratkorocno, nemoj odma za mirovinu

Moja motivacija je upravo sjecanje na to kako je kad nemas novaca, pa se pokusavam osigurat u slucaju crnih dana.
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 18:04   #8
Quote:
spanjuleti kaže: Pogledaj post
...ja automatski ulazim u dm
Ovo jer mi uvijek nešto zatreba,a i ako ne svejedno idem Volim si i kupit nešto slatko,neke fine čokolade,kino i kave.Kaj se tiče odječe,rijetko nađem nešto što mi se sviđa i dobro stoji pa ju ne kupujem često.

Inače što više love imam to pazim više.Np. dobim za ročkas par stotina kuna i htjela bih novu torbu i na kraju ju ne kupim jer mi neče ostati za kave i hitne slučajeve.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 19:34   #9
kad uleti neki "višak".. zavisi kaj me taj mjesec uhvati.
cipele
piercing
korzet
neko kratko putovanje ili izlet


ne volim trošit na kozmetiku i slastice. tu sam škrtica samo taka ^^'
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 19:43   #10
s obzirom na svoju depresivnu narav, najvise volim trositi na slatko/slano.. cokolade, cipsevi, sladoledi... nakrcam frizider toga i utapam tugu

al onak.. zbilja
onda se mucim sa skidanjem tih istih kila

u kupovanju odjece sam odavno prestala gustirati.. sad mi je to nuzno zlo..

zatim, trosim na kave

vremena i volje za neka putovanja nemam.. jednog dana
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:06   #11
najmanje trošim na sadržaj frižidera, u njemu mi je samo najnužnije...

trošim na odjeću, kozmetiku, izlete (neko veće putovanje jednom godišnje, ako uspijem), večere, kave...i na frizera mjesečno, otprilike...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:10   #12
Čim mi uleti koja kuna nacrtam se na Asosu da potrošim na kakvu haljinu A ostatak na hranu. Šta mogu kad volim lijepe haljine i ukusnu hranu
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:18   #13
svaki višak novca (iako je u zadnje vrijeme višak itekako upitan :zubo ) trošim na hranu.
eto, ne znam zašto, valjda zato što sam hedonist

volim raznoliku, šarenu i finu hranu, lijepo prezentiranu
kak bi se reklo ugodno i oku i nepcu

i na poklone dragim ljudima
ali ne govorim o velikim i skupim poklonima, nego o malim znakovima pažnje

npr. djetetu kupim autić
mužu kupim neki odvijač, kliješta (on je alatni freak)
sestri kupim neku bižuteriju za nosit i tak.....
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:29   #14
Hm jednako trosim na pocetku i na kraju mjeseca, a trosim na sve na sto i ljudi oko mene - stanarinu, rezije, hranu, kozmetiku, izlaske, knjige, putovanja. Al trosim pametno.
Sad sam kupila zimske gojzerice snizene sa 180 na 70 eura. Imala sam vec tu firmu i znam da su odlicne. A nedavno sam neplanirano kupila - izrodjeno trazenjem cijene za jednu osobu ovdje - el naturalista cizmice na opakom snizenju.
Znaci pazim da ne platim prvobitnu cijenu ako ikako moze. Knjige kupujem stalno, ali me ne smeta kupiti rabljenu knjigu.
Meni je pojam dobro napunjenog frizidera ne puding i co. nego prsut, dobri sir i tako.
zaboravih: na mamu trosim jednako kao i na sebe. Za rodjendan je dobila masinu za sivanje, parfem, izlet, proljetni baloner i gojzerice slicne mojima stizu uskoro jer su joj se moje svidjele.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:31   #15
Drogu, alkohol i cigarete. Ponekad na kakvu hranu i kartu za bus.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:31   #16
i prije nego sjedne plaća, znam na što ću ju potrošiti. odmah kupujem pelene, maramice, hranu za bebonju; platim režije; odvajam za kojekakve štednje; kupim higijenske potrepštine za cijeli mjesec; hranu ne idem u velike šopinge jer mi je veći gušt ići češće po malo kupovati. počela sam lovu štedjeti i trošiti na opremanje stana i baš se tome veselim
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 23:58   #17
Kad sjedne plaća, odmah odvojim za režije taj mjesec i parsto kuna za neko xy putovanje, budući da se svaka 2 mjeseca volim počastiti s nekim kraćim putovanjem od 4-5 dana (sljedeći četvrtak idem u Berlin ). Frižider mi je gotovo uvijek prazan, jer nemam vremena ni volje ni želje ni znanja iskuhavati. Šminku kupim svakih par mjeseci i onda ju koristim dok ne potrošim, a i koristim samo maskaru i rumenilo (osim ako se ne zalomi neki izlazak ili slično).
Obavezno na početku mjeseca kupim par sitnica u Zari, H&Mu ili tako tim dućanima. Ako želim nešto skuplje, štedim za to dok ne skupim. Ne padam na DM i slično, stvarno rijetko tamo ulazim. Knjige kupujem u antikvarijatu jer više volim rabljene, nego nove tako da ni s tim nemam problema što se trošenja tiče.
isabella01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 00:36   #18
Quote:
spanjuleti kaže: Pogledaj post
kad dobijete plaću, na šta je konkretno najviše volite potrošiti?
Na režije

Edit - upravo shvatih da sam odgovorila na što trošim plaću... koju trenutno nemam... jer sa VSS nema posla za mene...

Pridružujem se alkoholiziranim forumašima
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 01:23   #19
pa evo, cim mi uleti 2500 kuna viska, idem u provansu, s tim da bi to trebalo biti svakako dok cvate lavanda u kombinaciji s poljima psenice.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:29   #20
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
...Inače što više love imam to pazim više.Np. dobim za ročkas par stotina kuna i htjela bih novu torbu i na kraju ju ne kupim jer mi neče ostati za kave i hitne slučajeve.
Ovo i ja radim. Kao, neću kupit tu haljinu jer moram imat za neki hitan slučaj
koji bi se mogao dogoditi i onda na kraju spizdim na izlaske i na kraju nema ni tog nečeg, a ni para.
Melemka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.