Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 13:23   #1421
https://www.defender.hr/naslovnica-i...rojbe-u-zss-u/
__________________
Naš život je bljesak krijesnice u noći, dah bizona zimi, mala sjena što plovi kroz travnjak dok se napokon ne izgubi u zalasku sunca
indijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:24   #1422
Nekad je 12 pzh ili 16 kiowa izgledalo kao da kupujemo,nabavljamo sitno sve na komade. Sad su 2 BH
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:31   #1423
Stvara se organska zrakoplovna jedinica za spec.operacije nevezano uz zamjenu legacy Mi8/17 sa UH-60M.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:36   #1424
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Stvara se organska zrakoplovna jedinica za spec.operacije nevezano uz zamjenu legacy Mi8/17 sa UH-60M.
Konacno...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:06   #1425
- ne tako davno pisalo se i o ovome - http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...force/5320583/
greenvlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:10   #1426
Eh da nismo pustili Mi-24 da strunu, čine se kao idealni za ovakve namjene. Jedino su mozda bucni, ali ako trebas tisinu ne saljes njih.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:13   #1427
Ne znam baš koliko su korisni Mi-24 kao sredstva suptilnog prijenosa specijalih postrojbi...
usercas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:11   #1428
Quote:
usercas kaže: Pogledaj post
Ne znam baš koliko su korisni Mi-24 kao sredstva suptilnog prijenosa specijalih postrojbi...
Helikopter je helikopter, nije komarac. Kad doleti negdje, čuješ ga daleko prije nego dođe i znaš da je helikopter, ne misliš da je vrana što leti.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:13   #1429
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Stvara se organska zrakoplovna jedinica za spec.operacije nevezano uz zamjenu legacy Mi8/17 sa UH-60M.
Fina je to stvar, samo sa 2 letjelice? Od toga može možda 1 biti stalno ispravna, da ne govorimo o broju pilota i ekipe za održavanje potrebnih da i to tako bude.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:04   #1430
Ovdje piše da se planira nabava. Što to znači? Kupovina ili neki drugi oblik transakcije koja nije samo novčana, tipa neka polu donacija? Kad se spominju zrakoplovi onda se obično govori o kupovimi, rijeđe se priča o nabavi F16 ili gripena. U ostalom odakle nama toliko novca u ovom tenutku i za borbene zarkoplove i helikoptere tako da mi se čini da se iza ovog pojma nabave još nešto krije....a i ministar je u intervjuu novoj tv rekao da će helikopteri doći, a ne da ćemo ih kupiti....
bbx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:15   #1431
Kada slušam mislioce, mislim da je ovo kraj monopola HRZa na helikoptere u RH
jer ako je točno - ovo znači da helići idu pod kopnenu vojsku. KW će valjda za njima...-
Sh u sekundarne sirovine ili u trampu, a 8mice kada izađu iz resursa isto...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:49   #1432
Quote:
bbx kaže: Pogledaj post
Ovdje piše da se planira nabava. Što to znači? Kupovina ili neki drugi oblik transakcije koja nije samo novčana, tipa neka polu donacija? Kad se spominju zrakoplovi onda se obično govori o kupovimi, rijeđe se priča o nabavi F16 ili gripena. U ostalom odakle nama toliko novca u ovom tenutku i za borbene zarkoplove i helikoptere tako da mi se čini da se iza ovog pojma nabave još nešto krije....a i ministar je u intervjuu novoj tv rekao da će helikopteri doći, a ne da ćemo ih kupiti....
Sve mi se čini da je ovo neka poludonacija u svrhu osiguranja vrlo povoljnog i sumnjivog dolaska Agrokora u američke ruke koji je dokazao da smo obična kolonija. Dakle osiguravaju svoju investiciju.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 20:04   #1433
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Kada slušam mislioce, mislim da je ovo kraj monopola HRZa na helikoptere u RH
jer ako je točno - ovo znači da helići idu pod kopnenu vojsku. KW će valjda za njima...-
Sh u sekundarne sirovine ili u trampu, a 8mice kada izađu iz resursa isto...
...na podforumu KW više puta sam iznio upravu takvu misao ... KW će se najbolje iskoristit ako bude čim bliže kopnenim postrojba ... samo treba nać pametan način ... te integracije između rodova pa to baš i ne štima svaki puta ... KW stavit pod jednu kapu i pratit kako ide...ako je ovo sa BH istina napravit isto i sa njima ...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 20:06   #1434
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Sve mi se čini da je ovo neka poludonacija u svrhu osiguranja vrlo povoljnog i sumnjivog dolaska Agrokora u američke ruke koji je dokazao da smo obična kolonija. Dakle osiguravaju svoju investiciju.
..ili nas mame s time za američansku nadzvučnu ...neki F-16 V,Block 70/72 ..nešto nešto...kaj već bude
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:15   #1435
Krstičević je rekao da su Black Hawk sa velikim popustom, odnosno da se vode "priuštivosti". Opet priuštivost.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:16   #1436
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Sh u sekundarne sirovine ili u trampu...
Ne mogu vjerovat da uopće postoji takva opcija o sekundarnim sirovinama za 10 helikopera koji još nisu ni na trećini života.
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 08:34   #1437
Iz pera Igora Tabaka.... samo de malo podsjetimo koliko traje prića o UH 60

http://obris.org/hrvatska/ima-li-kra...60-black-hawk/
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:42   #1438
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Iz pera Igora Tabaka.... samo de malo podsjetimo koliko traje prića o UH 60

http://obris.org/hrvatska/ima-li-kra...60-black-hawk/
Znači ipak se radi o ogromnom popustu...što se dalo i zaključiti iz prethodnih ministrovih izjava i poznavanja hrvatske stvarnosti...
Ministar govori da sve ide korak po korak u skladu s našim sposobnostima i mogućnostima. Iz toga proizlazi da če ovakvih nabavka biti još, samo ne bi bilo dobro da sve to skupa ide na uštrb naših svojedobno novo dobivenih Mi-171Sh što se spominje kao jedna od mogućnost u tekstu. Ako bi to bila istina, moglo bi se onda pretpsotaviti da bi jedan od scenarija mogao biti zmjena 2 Mi-171Sh za 2 Black Hawk, pa tako sve dok se ne zamjene svi naši Mi hekikopter. Ali to mi se čini kao nagora opcija, zašto zamjenjivati nešto što smo dobili novo i što znamo kako smo koristili, za nešto polovno, za mačka u vreći, o čemu baš i ne znamo puno. Osim toga naše sposobnosti se time bitno ne povećavaju. Najbolja opcija bi bila imati oba helikoptera pa zamjenu obaviti prirodnim putem istekom resurasa, a u međuverenu postupno uvoditi zapadnu tehnologiju....
bbx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:01   #1439
zaboravili sta da "nabavljamo" i bezpilotne ..kada umrezimo ..bazpilotne..pancere... kiowe..pjesastvo i nove avione.....ihaaaaaaaj...vjezbom do savršenstva...
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:26   #1440
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Stvara se organska zrakoplovna jedinica za spec.operacije nevezano uz zamjenu legacy Mi8/17 sa UH-60M.
Poljaci su za svoje specijalne snage nabavili S-70.. SOAR je na MH-60M i MH-60 DAP ako se ne varam... Biti ce zanimljivo vidjeti o cemu nasi pregovaraju... Mirise na UH-60M, ali tko ce ga znati...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.