Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 09:19   #1
Nije mi jasno (životne misterije) XVI.

Previously...

meni nije jasno kako dodje do toga da kad se dijete rodi, roditelji nemaju ime... to se desava precesto u mom okruzenju da bi bila individualna stvar.
svim lokalcima koje sam pokusala postaviti pitanje sam ja bila cudna kako pitam glupo pitanje, jer eto za takvu odluku treba puno vremena. znam jedne koji tri mjeseca nisu imenovali bebu (mislim da je to maksimalni zakonski rok).
kako tijekom 9 mjeseci ne nadju vremena da se dogovore kako ce se beba zvati?

Zadnje uređivanje Sabaa : 11.05.2016. at 09:56.
luca is offline  
Old 11.05.2016., 09:22   #2
Možda briju na ono...kad ga vidimo onda ćemo vidjeti koje ime mu paše. Pa kad se rodi vide da je to glupost i onda su tek u problemima
Hilda is offline  
Old 11.05.2016., 09:27   #3
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Možda briju na ono...kad ga vidimo onda ćemo vidjeti koje ime mu paše. Pa kad se rodi vide da je to glupost i onda su tek u problemima
mislis cekaju da krene u skolu i sam/sama si da ime koje mu/joj se svidi?
pa se iznenade s ovim rokom od tri mjeseca...
da, moguce.
hvala na potencijalnom objasnjenju
luca is offline  
Old 11.05.2016., 09:28   #4
zašto je to glupost? ja bi tako, okej, imala bi u pripremi imena al odabrala bi tek kad bi se upoznali. to baš kužim sad po ovoj bebi od frendice, tek kad sam ju vidjela mi je sjelo i ime.

fascinantno mi je to kako na malom sranju od par dana kužiš da je to došla gotova osoba... ma već na onim prvim slikama iz rodilišta.
Orak is offline  
Old 11.05.2016., 09:29   #5
Ne, ne da se djetetu svidi. Nego misle da će im, kad vide dijete, sinuti koje ime bi mu pasalo. Pa kad se rodi vide ta to i nije baš lak posao i da nemaš i dalje pojma kak možeš to vidjet pobogu...

Edit: Orak prema mom iskustvu nemaš blagog pojma i sretan si da si imenovao prije jer to zgužvano klupko ne sliči ni na Damira ni na Nou ni na Adama. Onak, žmiri, kmeči, siše
Ok možda sam ja samo preveliki pragmatik i ne kužim te brije
Evo recimo tek sad nakon 20 godina mogu reći da bi mi sinu baš pasalo jedno drugo ime koje smo imali u kombinaciji. On se zgraža i obožava svoje. I sad ti reci.
Hilda is offline  
Old 11.05.2016., 09:31   #6
Pa glupo je jer su imali devet ako ne i vise mjeseci da se odluce oko imena. A i ne bi da je se tesko odluciti za ime. Ja vec imam imena za svoju djecu.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Old 11.05.2016., 09:32   #7
Ja tu vidim tržnu nišu. Da neodlučni roditelji naruče posjet savjetnika kojem krknu gro para i onda im on da prijedlog kojeg ne mogu odbiti.

Savjetnik: Neka se zove Hinko.
Roditelji: Prekrst! Nikako! Rađe ga odma bacimo u vulkan!
Savjetnik: Ako nećete Hinko onda imate samo još jednu mogućnost, pošto se svaka sljedeća dodatno plaća.
Roditelji: Ne, ne, Hinko ne! Nikad robom!
Savjetnik: Onda neka bude.... Bonifacij.
Mater: Ali... ali....
Ćaća: Hinko moj lipi, di si ti meni tiću moj

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 11.05.2016., 09:34   #8
hilda, ma nisam ja u tim hipi nebulozama, da bar jesam.. al baš me to lupilo. a i od nešto mama sam to čula. al nemam pojma, ja to ovako posredno.
Orak is offline  
Old 11.05.2016., 09:35   #9
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
zašto je to glupost? ja bi tako, okej, imala bi u pripremi imena al odabrala bi tek kad bi se upoznali. to baš kužim sad po ovoj bebi od frendice, tek kad sam ju vidjela mi je sjelo i ime.

fascinantno mi je to kako na malom sranju od par dana kužiš da je to došla gotova osoba... ma već na onim prvim slikama iz rodilišta.
ja na skroz rodjenoj djeci ne vidim nista (svi su mi isti), a uzasno mi je tuzno da beba tri mjeseca nema ime. kao da smo u srednjem vijeku pa cekamo da li ce prezivjeti...
shvacam da imas npr Ana /Marko ili Tea/Lovro, pa kad se rodi, odlucis (u par sati?) jel Ana/Tea/Marko/Lovro.

ali ne shvacam da nemas nista. nula. nikakve ideje. pa se rodi, pa cekas tri mjeseca inspiraciju... to ne shvacam.
luca is offline  
Old 11.05.2016., 09:39   #10
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ja tu vidim tržnu nišu. Da neodlučni roditelji naruče posjet savjetnika kojem krknu gro para i onda im on da prijedlog kojeg ne mogu odbiti.

Savjetnik: Neka se zove Hinko.
Roditelji: Prekrst! Nikako! Rađe ga odma bacimo u vulkan!
Savjetnik: Ako nećete Hinko onda imate samo još jednu mogućnost, pošto se svaka sljedeća dodatno plaća.
Roditelji: Ne, ne, Hinko ne! Nikad robom!
Savjetnik: Onda neka bude.... Bonifacij.
Mater: Ali... ali....
Ćaća: Hinko moj lipi, di si ti meni tiću moj

dodji ti k meni cats, da te upoznam s musterijama
luca is offline  
Old 11.05.2016., 09:42   #11
U Hrvatskoj je zakonski rok mjesec dana. Ako roditelji ne mogu zajedno odlučiti, službenici u matičnom uredu odaberu ime djetetu.
Lady Guga is offline  
Old 11.05.2016., 09:44   #12
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
dodji ti k meni cats, da te upoznam s musterijama
Uz dobar marketing dam se kladit da bi bilo prometa
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 11.05.2016., 09:45   #13
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
A, to je sranje potraži drugi dućan
nek' potraži drugu karticu.
Samo Diners naplaćuje plaćanje na rate.
Dlapek is offline  
Old 11.05.2016., 09:45   #14
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kako dodje do toga da kad se dijete rodi, roditelji nemaju ime... to se desava precesto u mom okruzenju da bi bila individualna stvar.
svim lokalcima koje sam pokusala postaviti pitanje sam ja bila cudna kako pitam glupo pitanje, jer eto za takvu odluku treba puno vremena. znam jedne koji tri mjeseca nisu imenovali bebu (mislim da je to maksimalni zakonski rok).
kako tijekom 9 mjeseci ne nadju vremena da se dogovore kako ce se beba zvati?
To samo znači da 9 mjeseci svatko tvrdoglavi svoje i nada se da će drugo popustiti.
Eurifesa is offline  
Old 11.05.2016., 09:47   #15
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj je zakonski rok mjesec dana. Ako roditelji ne mogu zajedno odlučiti, službenici u matičnom uredu odaberu ime djetetu.
sva sreca da Cats ne radi u maticnom uredu
luca is offline  
Old 11.05.2016., 09:49   #16
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
To samo znači da 9 mjeseci svatko tvrdoglavi svoje i nada se da će drugo popustiti.
pa i ne ...
Naša unučica je imala odabrano ime i onda kad smo je vidjeli shvatili smo da to ime nema s njom nikakve veze. Baš onak - nema.
Onda je mama odabrala drugo ime koje isto nama nikakve veze s našom unučicom. Uopće joj ne paše.

hehehehe
Zakključak: ak potrefiš - potrefiš. I za mjesec i oma.
Dlapek is offline  
Old 11.05.2016., 09:52   #17
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
sva sreca da Cats ne radi u maticnom uredu
Ja bih birala po katoličkom kalendaru. Danas Mamerto, sutra Imelda, preksutra Semptimij...

Sjećam se kad je Colbert pričala kako među novijim Francuzima iz bivših francuskih kolonija vlada moda davanja imena po katoličkom kalendaru, ali ne po svecima, nego što god je taj dan, tako da ima imena tipa Duhovi, Presvetotrojstvo, Gospasnježna, Čistasrijeda i sl.

Pa tko ne bi htio malu Bogojavljenku?
Eurifesa is offline  
Old 11.05.2016., 09:57   #18
Našla colbertin post iz 2012:
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Ali najveci zajebanti su africki katolici. Oni pak daju imena gotovo iskljucivo iz kalendara i to tocno ono sto pise na datum rodjenja.
Tako da postoje osobe koje se zovu Fetnat (skracenica od Fête nationale - drzavni praznik!), pa Jeanne d'Arc (Ivana Orleanska), Immaculée (Bezgresna), Indépendance, Toussaint (Svi sveti), Assomption (Marijino uznesenje)...
Eurifesa is offline  
Old 11.05.2016., 10:01   #19
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
pa i ne ...
Naša unučica je imala odabrano ime i onda kad smo je vidjeli shvatili smo da to ime nema s njom nikakve veze.
Onda je mama odabrala drugo ime koje isto nama nikakve veze s našom unučicom.
ovo zvuci kao ulomak od Kishona.

Fesa, sva sreca da ni ti ne radis u maticnom uredu, ali mozes se pridruziti Cats u novoj firmi
luca is offline  
Old 11.05.2016., 10:03   #20
Zapravo već postoje firme za smišljanje imena, ali novih automobila i drugih proizvoda. Da se izbjegne kava Kenjara ili naš veleštovani sok Pipi.
To mi je ideja za kad mi propadne sadašnja karijera.
Eurifesa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.