Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 14:12   #1
Stipendija za djecu branitelja

ima li netko da prima tu stipendiju? zanima me samo kad otprilike budu gotovi rezultati natječaja (znam da se natječaj otvara na jesen) i kad se stipendija počinje isplaćivati? odmah ili nakon 6 (ili koliko vec) mjeseci, kao neke druge?
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:47   #2
kakva je to stipendija??
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 17:46   #3
ja imam. prvu uplatu sam dobio u 2. mjesecu
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 18:36   #4
2. mj. nije loše
iako bi bilo bolje da je prije nove godine

al dobro.

onda da te još pitam, jesu ocjene presudne? ili je samo bitno da imaš status? mogu li je dobit apsolventi?
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 18:37   #5
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
kakva je to stipendija??
http://www.mobms.hr/page.aspx?PageID=88
La Isla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 19:38   #6
ako si prva godina gledaju prosjek srednje (veći od 3.5), a kasnije godine mislim da moraš imat 3.0 prosjek.
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 12:15   #7
Kad oni misle objavit rang-listu s učenicima koji su dobili stipendiju?
__________________
Šta gledaš kad ništa ne piše?!
jure_im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 13:03   #8
neće ti ti još brzo. mislim da bi idući mjesec trebali stavit rang listu. a onda dok tebi dođe ugovor, dok ga ovjeriš i pošalješ natrag i dok oni uplate na račun, bit će već prvi il drugi mjesec
*mateja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 19:13   #9
Quote:
*mateja* kaže: Pogledaj post
neće ti ti još brzo. mislim da bi idući mjesec trebali stavit rang listu. a onda dok tebi dođe ugovor, dok ga ovjeriš i pošalješ natrag i dok oni uplate na račun, bit će već prvi il drugi mjesec
hvala na korisnim informacijama
__________________
Šta gledaš kad ništa ne piše?!

Zadnje uređivanje jure_im : 29.11.2008. at 19:14. Reason: zato
jure_im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 23:14   #10
Samo što isplata bude od 3. mjeseca.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 10:53   #11
Question Stipendija za djecu branitelja??

Evo ovako imam sad pitanje u vezi stipendije za djecu branitelja. ja sam sad 1. razred srednje skole i poslao sam sve papire sto treba da bi se dobila ta stipendija i sad mene zanima kad bi trebao izaci taj popis učenika koji su dobili stipendiju i gdje da ga nađem????? Unaprijed zahvaljujem...
Cro_Dream_Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 11:30   #12
stipendija u srednjoj školi? vrlo sam sigurna da to ne postoji, nego ju dobiješ kad odeš na faks i nadam se da će ju ukinit dok ti dođeš dotle. osim ako ne ideš u školu negdje izvan mjesta prebivališta. ako postoji stipendija za vrijeme srednje, daobogda kroz godinu dana imali milijun branitelja
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:09   #13
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
stipendija u srednjoj školi? vrlo sam sigurna da to ne postoji, nego ju dobiješ kad odeš na faks i nadam se da će ju ukinit dok ti dođeš dotle. osim ako ne ideš u školu negdje izvan mjesta prebivališta. ako postoji stipendija za vrijeme srednje, daobogda kroz godinu dana imali milijun branitelja
Upravo tako. Moj stari je bio cijelo vrijeme u ratu, ali mi se isto te povlastice za djecu branitelja gade. :riga:
Underground King is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 16:22   #14
Ima ta neka stipendija ta djecu branitelja, ali nisam siguran za sto tocno...

jer u mom razredu ima njih dvoje koji su nosili nekakve papire na ovjeru u skoli za tako nesto!!

sad neznam dal je to zato sta su putnici, pa da im drzava daje novac za mjesecne karte, ili nesta drugo nisam siguran!!

Vidjet cu sutra u skoli za sta tocno su to vadili...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 16:39   #15
@ Cro_Dream_Boy
Kažu da će rezultati bit u 12. mjesecu, a moći ćeš ih naći na stranici www.mobms.hr

@Afrika paprika
Nisam ni ja znao, ali postoji stipendija za srednjoškolce i iznosi 400 kn. Ne znam točno koji su uvjeti za dobivanje.

@Underground King
Totalno ne vidim gdje se tebe pita da li ti je stari branitelj i također ne vidim gdje se tebe pita za mišljenje o toj stipendiji.
Tek toliko, za tu stipendiju se moraju dati svi ispiti i imati određeni prosjek.
Keane16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 18:16   #16
Quote:
Keane16 kaže: Pogledaj post
@ Cro_Dream_Boy
Kažu da će rezultati bit u 12. mjesecu, a moći ćeš ih naći na stranici www.mobms.hr

@Afrika paprika
Nisam ni ja znao, ali postoji stipendija za srednjoškolce i iznosi 400 kn. Ne znam točno koji su uvjeti za dobivanje.

@Underground King
Totalno ne vidim gdje se tebe pita da li ti je stari branitelj i također ne vidim gdje se tebe pita za mišljenje o toj stipendiji.
Tek toliko, za tu stipendiju se moraju dati svi ispiti i imati određeni prosjek.
Srećo, postavio si pitanje. Uostalom i Afrika paprika ti je rekla osobno mišljenje. Ako si socijalni slučaj, ok. Ne razumijem ovo sa ispitima, pitaš za srednju školu ? Ali ako nisi socijalni slučaj, a nekome su ti novci potrebniji, onda stvarno...

Ne trebaš se izvlačiti na prosjek, moj je maksimalan, ali to te također ne zanima.

Zadnje uređivanje Underground King : 30.11.2008. at 18:21. Reason: smajlici
Underground King is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:16   #17
Stipendija za djecu branitelja:
- srednjoškolci moraju imati prosjek 3,5. studenti 3,0
- iznos 400 kn za srednjoškolce, 1000 za studente
- mjesečna primanja ne smiju biti iznad dvostrukog iznosa cenzusa po članu obitelji, što je oko 1600 kn.
Mnogi jedva da imaju sveukupno primanja 2000...

Ja sam se i ove godine prijavila, a iz iskustva znam da se mora dugo čekati. Kao što je reako kolega iznad, u 12. mj. samo da dođu rezultati, a dok dođu novci, još par mjeseci. Zadnji put sam mislim dobila u drugom mjesecu prvi put. Dobiješ naravno zaostatke i sve pa kad god dođe, dobro dođe.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:49   #18
Quote:
Underground King kaže: Pogledaj post
Srećo, postavio si pitanje. Uostalom i Afrika paprika ti je rekla osobno mišljenje. Ako si socijalni slučaj, ok. Ne razumijem ovo sa ispitima, pitaš za srednju školu ? Ali ako nisi socijalni slučaj, a nekome su ti novci potrebniji, onda stvarno...

Ne trebaš se izvlačiti na prosjek, moj je maksimalan, ali to te također ne zanima.
Srećo, ja nisam nikakvo pitanje postavio. Ja sam samo odgovorio otvaraču ove teme kada se očekuju rezultati. Za srednju školu nisam ništa govorio, govorim za studente(i sam jesam student) za koje je normalno da se stipendiraju ukoliko zadovolje određene kriterije. Ova stipendija se ne ostvaruje samo na temelju statusa oca već i ti sam/a moraš imati prosjek, položene sve ispite i određena primanja. I btw, nije za branitelje već za dragovoljce, djecu HRVI i poginulih.
Keane16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:00   #19
Quote:
Keane16 kaže: Pogledaj post
Srećo, ja nisam nikakvo pitanje postavio. Ja sam samo odgovorio otvaraču ove teme kada se očekuju rezultati. Za srednju školu nisam ništa govorio, govorim za studente(i sam jesam student) za koje je normalno da se stipendiraju ukoliko zadovolje određene kriterije. Ova stipendija se ne ostvaruje samo na temelju statusa oca već i ti sam/a moraš imati prosjek, položene sve ispite i određena primanja. I btw, nije za branitelje već za dragovoljce, djecu HRVI i poginulih.
Slažem se s tobom u vezi svega, to je OK, ali mala ispravka ipak da je stipendija i za braniteljsku djecu i branitelje, ne samo za dragovoljce

Kopirano iz natječaja
NATJEČAJ

za dodjelu stipendija tijekomredovitogasrednjoškolskogobrazovanja, redovitoga sveučilišnog i stručnog studija, te za dodjelu naknada dijela troškova školarine poslijediplomskihstudija na visokim učilištima hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, djeci smrtno stradalihhrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, djeci zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja izDomovinskog rata, hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata i djeci HRVI izDomovinskog rata,dragovoljcima idjecidragovoljaca izDomovinskog ratazaakademsku,odnosnoškolskugodinu2008/2009.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:02   #20
Za branitelje da (ukoliko studiraju sada ), ali za samu djecu branitelja ne.
Keane16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.