Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2017., 15:43   #1
Putovanje kroz Hrvatsku

hej ekipa, trebam pomoc oko preporuke za putovanje kroz Hrvatsku.

Prijatelj iz US planira doci na mjesec dana u Hrvatsku pa me pita što mu preporučujem da posjeti. On je vise 'backpacker'; 'couch surfer' tip.
Inače se bavi marketingom, demokrat, rnr.

Dolazi u kolovozu, pa je najbolja preporuka Hrvatska obala.
Ali gdje točno bi mu preporučili da dođe?

Split, Hvar, Duborovnik, Rijeka je klasika.

Što bi mu bilo najbolje preporučiti?

p.s. osobno se ne znamo, radimo samo preko net-a na nekim projektima i vjerovatno se necemo ni vidjeti kad dođe u Hrvatsku jer ja tada neću biti slobodan.

Sve preporuke su dobrodoše, koji gradovi, koji hosteli, koja mjesta, koncerti itd.?

Hvala!
mattics is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 15:46   #2
Pitaj radije na podforumu Turizam, tamo je već bilo takvih pitanja i rasprava.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:00   #3
Quote:
mattics kaže: Pogledaj post
Dolazi u kolovozu, pa je najbolja preporuka Hrvatska obala.
Ali gdje točno bi mu preporučili da dođe?

Split, Hvar, Dubrovnik, Rijeka je klasika.
ovisi kakav je tip i što voli, ja u 8. mjesecu nikako nebi išao ni u jedan od tih gradova
jer su ogromne gužve, redovi i čekanja, vrućina... a svi gledaju kako što bolje odrati gosta
edit: volim ja i Dubrovnik i Hvar i Split ali ne na +35 i da uz to imam osjećaj kao da sam u mravinjaku
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:08   #4
Ako dolazi na mjesec dana grijeh bi bio da ne posjeti unutrašnjost. Obala nam je odlična ali kontinent ima skrivene čari.
Imamo 3 različite klime, različita podneblja i ako baš želi sve iskusit to i može
Preporučio bih mu kao prvu stanicu Zagreb, realno dva dana su dovoljna. Nakon toga Slavonija (Osijek, Vukovar, skok do Baranje) 1-2 dana ovisi jel mu se hoda po Baranji.
Zagorje; Varaždin, Muzej seoske bune u okolici Stubičkih, Trakošćan, Veliki Tabor. Možda bi za Zagorje bilo najbolje na kraju putovanja jer tad je Špancirfest.
Kaj se obale tiče neka iz Zagreba krene prema Istri i onda se spušta prema jugu.
Na putu prema istri neka posjeti Zeleni Vir i Vražji prolaz, mislim da je Risnjak prevelik zalogaj za usputnu stanicu.
A kaj se tiče Istre; Brijuni Pula, Učka, Opatija, Motovun, Poreč, Rovinj. U povratku Rijeka, neka skokne do grada Krka.
E sad kaj se tiče puta u Dalmaciju, magistrala podno Velebita s pogledom na Pag, Rab je odlična za ubit vrijeme, ali ako misli kroz liku onda neka ode na Plitvice.
Za Dalmaciju najbolje neka objasni netko tko je iz Dalmacije jer je Dalmacija prevelik pojam. Ali ono kaj sam ja vidio Zadar, Šibenik (obavezno), Krka, Split, Korčula, Hvar, Mljet, Duborvnik.

EDIT: kaj se tiče Slavonije ima se dosta toga za vidjet, ali dao si premalo informacija kaj njega ustvari zanima, to kaj je on demokrat ne znači nikaj.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 18:25   #5
Pitaj tog svog marketinškog štakora jel bio kad u Detroitu.
Ak nije, odvedi ga u Sisak...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 00:02   #6
Plitvice, Risnjak, Paklenica, Krka...............i kad padne na guzicu onda po rasporedu UNESCO Trogir i Split, Dubrovnik ali ne zaboravit Ilok, Bjelovar, Zagreb, Istru....................u pizdu materinu malo je misec dana.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:28   #7
Obavezno kumrovec, Petrovu Goru, Jasenovac, neznam jel daju badava grah još negdje
Darioki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 09:52   #8
U slavoniji će krepati od dosade, osim ako naleti na neki kirvaj.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 09:56   #9
Quote:
Darioki kaže: Pogledaj post
Obavezno kumrovec, Petrovu Goru, Jasenovac, neznam jel daju badava grah još negdje
to samo ako je progresivan i napredan.

a rekob da nije 'couch' nego coach surfer al stajaznam.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:28   #10
me bravo, pojedinci ga oće poslat na more kod lešinara koji kad nanjuše stranca odma mijenjaju cjenik...

odvedi ga u kopački rit, neko domače OPG da se najede pravih stvari, štrukli, študli, "pod 45" a ne podgrijanih lazanja il pice po 150 kn
malo u gorski kotar na planinarenje (nemoje samo po bijokovu da OPET MI plkaćamo HGSS za spašavanje turista u japankama)...neki rafting i sl...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 12:46   #11
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
me bravo, pojedinci ga oće poslat na more kod lešinara koji kad nanjuše stranca odma mijenjaju cjenik
a možda lik ima para na bacanje i voli gužve i partijanje i da birtijaši kruže oko njega kad shvate da je stranac koji ne zna što bi htio
šalu nastranu, ako je partijaner onda nek ide na razvikana mjesta
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 09:59   #12
Nemoj Liku zaboraviti...nek se smjesti par dana negdi u Lici podno Velebita (npr. oko Gospića) i onda obiđe sjeverni Velebit, Zavižan, Premužićevu, botanički vrt...to su pitomiji krajevi za koje ne triba bit nešto posebno u kondiciji...a u nižem djelu spiljski park Grabovača, raznorazna imanja, potegne do Plitvica, proviri u Smiljan...pa južnije Cerovačke spilje...

...nek se popne na pokoju planinu ako je u kondiciji...obiđe Krku (kad dođe u Dalmaciju ako ne pati za gužvarom nek se radije smjesti u zaleđu, na neko seosko imanje)...ima sad razrađenih biciklističkih ruta, penjališta za sportsko penjanje, svačega...ako je za pokret, a ne za lađenje jaja...
binarna kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:05   #13
Quote:
binarna kuja kaže: Pogledaj post
Nemoj Liku zaboraviti...nek se smjesti par dana negdi u Lici podno Velebita (npr. oko Gospića) i onda obiđe sjeverni Velebit, Zavižan, Premužićevu, botanički vrt...to su pitomiji krajevi za koje ne triba bit nešto posebno u kondiciji...a u nižem djelu spiljski park Grabovača, raznorazna imanja, potegne do Plitvica, proviri u Smiljan...pa južnije Cerovačke spilje...

...nek se popne na pokoju planinu ako je u kondiciji...obiđe Krku (kad dođe u Dalmaciju ako ne pati za gužvarom nek se radije smjesti u zaleđu, na neko seosko imanje)...ima sad razrađenih biciklističkih ruta, penjališta za sportsko penjanje, svačega...ako je za pokret, a ne za lađenje jaja...
ni ovo nije loša ideja, štoviše odlična je. Može potegnut i do risnjaka, rijeke, opatije, ne mora autoputem može jadranskom magistralom, onako bi trebao do bosiljeva pa se uključivat na rijeka-zagreb. Put mu je oko sat i pol 2 sata Može do Zadra i Šibenika. Amerima su takve udaljenosti ništa. I vrlo vjerojatno će jeftinije platit
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:35   #14
Apsolutno gorski kotar i lika, dok je u nas na obali ludilo od vrucine i najezda stranaca, otici lipo dva tjedna u netaknutu prirodi i zelenilo, nigdje nikoga, a noci predivno prohladne za krmit ko stoka i odmoriti se....neprocjenjivo!
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger