Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2008., 00:30   #81
ne govorim o tome... izrezao sam ih iz filma i zamislio kao glumce
i pitao se kako je tim rothu bilo prihvatit tu ulogu
i šta misli o scenariju
za naomi sam već navikao da glumi te strašljive mamice sa malim plavokosim dječacima
inače... strašno mi je tužna scena kada dječak pokušava pobjeć
mekmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 02:05   #82
a to.

inače, čitao sam neki kratki intervju s Rothom i rekao je da mu je to najteža i najzahtjevnija uloga u životu te da mu je bilo izrazito teško radit s Hanekeom. zašto? ne sjećam se da je razlog pisao...
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 11:07   #83
pa ono... ovdje je on običan čovjek, sa ženom i djetetom i uz sve to žrtva. nema mjesta za one njegove male grimase lica već glumi patnju i to onak full realno
mekmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 19:44   #84
glede filma cache.....tko salje kazete?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 11:35   #85
od svih odgovora, najviše mi se sviđa koncept po kojem Hanekea ne zanima tko šalje kazete, već njihov utjecaj na razvoj priče/emocija. one scene gdje kamera klizi i promatra kuću Laurentovih...to je sam Haneke. on je taj koji izvana izaziva promjenu i igra se s predstavom filma kao odvojene realnosti. on razbija taj četvrti zid, on kao autor/redatelj "šalje" kazete da bi dobio priču i snimio film na tipičan postmodernistički način.

ovo nije klasični mistery-triller, Cache je kompleksan film ako bi se išao objašnjavati s nekih drugih ravni, osim onih tipično gledateljskih.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:02   #86
tako je.
btw, to je prije svega drama, a tek onda mystery i jos malo thriller.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 19:49   #87
Ja sam na jedvite jade odgledo Funny games do kraja, htio sam u nekoliko navrata izaći.Mislim ono kad ubiju klinca koliko traje nakon toga ona slow-motion scena? jedno deset minuta.Čisto jebanje u mozak.Film me totalno isfrustriro i s obzirom da se radi o Hanekeu išao sam naknadno pročitati kritike da bi shvatio da je upravo htio postići to da se ustaneš i izađeš iz kina.
prava sveznalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 19:57   #88
Da???? U funny games (ne u.s.) ima duga slow motion scena? Toga se ne sjećam u verziji na engleskom. Ja mislio da je to potpuni remake filma, kadar za kadrom.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:28   #89
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Da???? U funny games (ne u.s.) ima duga slow motion scena?
pa on je gledo funny games us.
da ima razlike izmedju 2 filma, sigurno bi neko vec to napiso.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:48   #90
Koja je to onda duga slow motion scena? Može li mi netko osvježiti pamćenje nekakvim opširnijim opisom?
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:58   #91
mozda se covjek nespretno izrazio. ja sam gledala samo original i ne sjecam se duge slow motion scene. al znam da je bila scena koja je trajala dugo, a u njoj se nista nije dogadjalo (mozda je sam neko lezo na podu ili tak nest). mozda je to to.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:09   #92
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
mozda se covjek nespretno izrazio. ja sam gledala samo original i ne sjecam se duge slow motion scene. al znam da je bila scena koja je trajala dugo, a u njoj se nista nije dogadjalo (mozda je sam neko lezo na podu ili tak nest). mozda je to to.
Nema razlike u originalnoj i U.S. verziji. U.S. je u kadar identican sa originalom.
Cop 223 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:11   #93
Azo. onda kul. Pretpostavljam da se mislilo na scenu gdje dvojac odlazi, a ovi su ostavljeni sami te se zenska, vrlo polako, dize s poda...
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 02:08   #94
scena je jako spora i duga. valjda se krivo izrazio jer sigurno nije slow motion

pogledao sam oba. filmovi su gotovo identični.
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 16:38   #95
Quote:
ivtau kaže: Pogledaj post
scena je jako spora i duga. valjda se krivo izrazio jer sigurno nije slow motion

pogledao sam oba. filmovi su gotovo identični.
Krivo sam se izrazio.Na tu sam scenu mislio.Bilo mi je došlo da se izgrizem koliko je dugo trajala i sve u svemu mučna.
prava sveznalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 19:50   #96
Ja bih rekao da postoji par izglednih mogućnosti zašto je ta scena bila napravljena da bude mučna. Kao i čitav film, zapravo. Ako govorimo općenito o filmu i redateljevoj nakani, funny games je ili film namijenjen samim filmašima - da se pokaže kakvu ulogu sam autor može imati i u samoj priči, praktički ispred kamere. Ne raspravlja se bezveze u filmu o likovima neke priče i koliko su isti svjesni toga da su nečiji likovi... S druge strane, film je možda rađen kao čisti "fuck you" publici. Dok sam ga gledao na trenutke sam dobivao dojam kao da se autor izderava na publiku "Hoćete ovo? E, nećete to dobiti! Evo vam na!" To bi pak moglo biti iz čiste želje za manipulacijom publikom, što se na trenutke vidi i u hanekeovom Skrivenom (iako ne toliko jako i toliko otvoreno), a moglo bi biti i iz nekakve čovjekoljubne želje da se kaže: "Nemojte tako lako gutati nasilje na filmu. Nije to trivijalna stvar. Većina filmova laže. Hoćete vidjeti kako to zaista može izgledati? Evo vam! Je li vam sad fora gledati nasilje, ha, ha?!?" Doduše, ne poznajem ni čovjeka ni njegov opus dovoljno da se odlučim što je posrijedi.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 03:28   #97
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da postoji par izglednih mogućnosti zašto je ta scena bila napravljena da bude mučna. Kao i čitav film, zapravo. Ako govorimo općenito o filmu i redateljevoj nakani, funny games je ili film namijenjen samim filmašima - da se pokaže kakvu ulogu sam autor može imati i u samoj priči, praktički ispred kamere. Ne raspravlja se bezveze u filmu o likovima neke priče i koliko su isti svjesni toga da su nečiji likovi... S druge strane, film je možda rađen kao čisti "fuck you" publici. Dok sam ga gledao na trenutke sam dobivao dojam kao da se autor izderava na publiku "Hoćete ovo? E, nećete to dobiti! Evo vam na!" To bi pak moglo biti iz čiste želje za manipulacijom publikom, što se na trenutke vidi i u hanekeovom Skrivenom (iako ne toliko jako i toliko otvoreno), a moglo bi biti i iz nekakve čovjekoljubne želje da se kaže: "Nemojte tako lako gutati nasilje na filmu. Nije to trivijalna stvar. Većina filmova laže. Hoćete vidjeti kako to zaista može izgledati? Evo vam! Je li vam sad fora gledati nasilje, ha, ha?!?" Doduše, ne poznajem ni čovjeka ni njegov opus dovoljno da se odlučim što je posrijedi.
A možda oboje pomalo. Zgodna teorija, u svakom slučaju.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 03:48   #98
Eh, kakve si ja samo teorije znam izmislit da si poboljšam neki film... Vrhunac bi bio A.I., od kojeg sam napravio čitavu filozofiju i sad mi je to jedan od najdražih Spielbergovih uradaka. Al nećem više od jednog posta offtopičarenja. Sljedeći put kad napišem nešto, valjda ću pogledati i još štogod od Hanekea.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 14:28   #99
Hanekeov novi film Das Weisse Band je u službenoj konkurenciji Cannesa. Govori o počecima nacizma u Austriji.
Sigurno jedno intrigantno, kontroverzno i zanimljivo djelo. Jedva čekam.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 12:27   #100
Stari majstor je dobio i zlatnu palmu na ovogodišnjem Cannesu. Svaka čast. Suvremeni klasik.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.