Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 19:25   #81
Quote:
red F kaže: Pogledaj post
bila je jucer u drugom formatu slicna kritika.
Are you accusing me of powerbeating?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:25   #82
Heh, baš Ebert izbacio kritiku http://rogerebert.suntimes.com/apps/...IEWS/100929984. Nakon Benjamina Buttona , izgleda da se popravio. Jedva čekam gledati.

Quote:
I još samo jedna stvar, zasad - Fincherova duhovitost. Ali duhovitost, ne geg estetika, nego neprekidno suptilno namigivanje, od kojeg je meni pola filma na licu titrao smiješak.
Gledajući Zodiac imao sam izraz na licu kao da gledam neku komediju zbog te duhovitosti.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:27   #83
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Film godine, "Citizen Kane" naših dana.
It's A Miracle!

Jer bijah slijep, a sada vidim, bijah mrtav, a sada zivim, bijah mrzitelj Davidov, a sada od Finchera ne bjezim...

Hm, sad bar znamo kome se krvi napiti...
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:35   #84
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Are you accusing me of powerbeating?
niposto. zgodno mi je kako se poklopilo da si bas danas napisao slican osvrt.
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:42   #85
Quote:
red F kaže: Pogledaj post
niposto. zgodno mi je kako se poklopilo da si bas danas napisao slican osvrt.
Kad sam ga danas gledao. Inače, nisam baš siguran što je Drugi format.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 21:53   #86
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Što još reći o Fincheru? Meni imponira količina informacija kojom me Fincher ima hrabrosti zasipati u ekspoziciji filma, jer i ta količina informacija govori o likovima kojima će se baviti. A da o količini objekata i scena koje film sadrži da ne govorim. To je film, bogteneće!
Nisam vjerovao da mozes biti o necemu pozitivan, a kamo li euforican... Lijepo je vidjeti da si i ti od krvi i mesa...
xax233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 23:25   #87
Pogledao ga. Sorkin je prokleti, jebeni genije, scenarist kojem se toliko divim već godinama, a Fincher... bolje da i ne pričam.

Ne fakat neću, bar dok veći dio forumaša ne pogleda film. A i moram sabrati dojmove. S prevelikim sam strahom išao gledati jer sam već više puta doživio neki šljas kad bi od zanimljivog scenarija kojeg nađem na netu vidio film koji me razočara (i to mi drugi velikan mladosti - Ridley Scott - napravi, sunce li mu...)

Vidio sam da se neki pribojavaju teme Facebook. Evo, meni je popularni fejs iš'o toliko na nerve da sam svoju stranu ugasio. A opet, film me oduševio. 'nuff said.

OK, fakat su začepit dok ne pogledate. Onda ću ponešto i suvislo komentirat, ako uopće bude potrebe.

Sorkin&Fincher
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 23:33   #88
jel mogu ja samo saznat gdje ste vi ovaj film pogledali ?
zyxel_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 23:54   #89
ja se nadam da film neće još uveličat ovo sranje di ljudi peru mozak svaki dan
bigdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 08:57   #90
A kad se sjetim da se o Fincheru do nedavno raspravljalo kao o redatelju koji je "propuvao"

Mene je za ovaj film kupio vec sa onim genijalnim "Creep" trailerom. A kad vidim kolicinu hvalospjeva upucenih filmu od strane kritike i ljudi koji su ga do sad pogledali, stvarno ga jedva cekam pogledati.


Usput, garancija kvalitete filma:
http://www.nypress.com/article-21676...as-heroes.html
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 09:04   #91
Loša ocjena Armonda Whitea ovom filmu zbilja pomaže.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 09:49   #92
Quote:
zyxel_1 kaže: Pogledaj post
jel mogu ja samo saznat gdje ste vi ovaj film pogledali ?
Pretpostavit ću - novinarska projekcija?
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:56   #93
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Pretpostavit ću - novinarska projekcija?
neznam ali sam uvjeren da si pogodio

iznimno me raduju pozitivne kritike, iako sam jos uvije pun predrasuda o tematici filma..

..jos me vise raduje ocita Fincherova nepropuhanost kao redatelja


PS: jeli se to vec vidi glavni favorit za Oskare?

Zadnje uređivanje Paskaneman : 01.10.2010. at 11:09.
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 11:43   #94
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Na temelju trailera mi se čini da Finchera zanima "Facebook generacija", odnosno ti klinci koji su napravili Facebook, način na koji komuniciraju, njihov način razmišljanja i, naravno, situacija u kojoj ti klinci odjednom dolaze do ogromnih para i utjecaja u svijetu.

Drugim riječima, ovo razočarano pitanje "Who the fuck is Mark Zuckerberg?!" koje je i meni palo na pamet kad sam vidio da Fincher radi film, izgleda da je to pitanje glavni pokretač koji je naveo Finchera da radi film o njemu. Kao i kod Zodiaca, Fincher nije odabrao temu jer je mislio da je ta tema od krucijalne važnosti i jer on mora nešto reći o njoj, nego ga je intrigirala društvena situacija u kojoj se tako nešto (Zodiacovo umorstvo, Zuckerbergov Facebook) uopće dogodilo i moglo dogoditi. Moglo bi biti zanimljivo.
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Fincher nije autističan redatelj poput, npr. Tarantina, koji živi i stvara unutar svog konstrukta. Fincher se interesira, prati, promatra i, što je najbitnije, razumije što se događa u svijetu u kojem živi. Je li Facebook zbilja tema koja zaslužuje svoj film? Naravno da je, itekakva tema, jer Facebook nije pao s Marsa, nije iznikao iz zemlje, Facebook je generacijski produkt. Facebook je, u neku ruku, najvažnija tema o kojoj treba snimiti film.

Ali ovo nije film o Facebooku, nego film koji dijagnosticira razloge zašto dolazi do facebookova, ali ne samo do facebookova, već do kraljevstava, do ratova lokalnih i svjetskih, do civilizacijskih mijena.
Znači, dobro sam upiknuo kakav će biti film. Izvrsno! Onda sam zadovoljan i filmom, i sobom

Uh, kad će u kino doći, brže!!

Inače, "Zodiac" je meni isto bio smiješan film. To sam gledao u kinu s jednom starom forumašicom, Gospon Pes, i smijali smo se tokom filma i vjerojatno iritirali "ozbiljne" ljude oko nas. Ah, Fincher
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 12:56   #95
kako ste gledali ovo ??
bigdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 13:53   #96
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
kako ste gledali ovo ??
Najvjerojatnije novinarska projekcija.
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 14:11   #97
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
kako ste gledali ovo ??
Zatvorena projekcija masonske lože "Medvedgrad".
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 14:28   #98
IskoristiJo politički utjecaj u gradu.
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 17:54   #99
Filmčina, svakako. Prvenstveno kapa dolje scenariju i režiji. Jer od takve teme, naoko suhoparne i neozbiljne, napraviti scenarij ozbiljne studije psihe, lagano iskarikiranih no svakako zivotnih medjuljudskih odnosa, dok istovremeno od, realno, maltene nikakvih antagonista napraviti ozbiljne protivnike te i od takvog scenarija napraviti jebenu tenziju u maltene svakom kadru - bilo da se radi o pravnom saslusanju, kucanju po racunalu ili razgovoru u restoranu - za to treba vjestine. I odvaznosti. A Sorkinu i Fincheru je to uspjelo, itekako. Predvidjam mu barem nominacije za oscara za film, reziju, scenarij, barem dva glumca, glazbu i montazu. Mozda i kameru i zvuk.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 12:50   #100
sad će facebook i oscare dobivat
bigdog is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.