Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 12:54   #41
Jučer gledala. Dobar je film (volim takve 'životne' ) nije dosadan (nisam se vrpoljila u stolici i jedva čekala kraj) gluma izvrsna, ali da je film za oscara, pa i nije osim ak to ne piše netko tko ima 15 godina i tko nije gledao druge filmove s rasnom tematikom, jer ih ima puno jačih od ovog.
najbolje su mi zloćka Hilly i ona opićena Celia a i ostale su napravile dobar posao.

Jedino mi je bezveze što su ubacili ljubavnu priču između Skeeter i Scotta, film je mogao proći i bez tog čist fajn, al bilo je osvježavajuće na trenutke odmaknut se od glavne teme. I dobro da nije bio happy end s njima.

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 08.01.2012. at 13:04.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:14   #42
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post

Jedino mi je bezveze što su ubacili ljubavnu priču između Skeeter i Scotta, film je mogao proći i bez tog čist fajn, al bilo je osvježavajuće na trenutke odmaknut se od glavne teme. I dobro da nije bio happy end s njima.
Ček',ko je Scott?

Da ne misliš možda Stuart?

Ubacili su tu priču zato što je ima i u knjizi.
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:16   #43
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Da ne misliš možda Stuart?
a stuart
znala sam da je nešt sa S
a onda dobro ak ima u knjizi, volim kad se drže radnje.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 04:10   #44
meni se dio sa Stuartom nije svidio, on mi je očajan glumac
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:46   #45
Napokon pogledala juče.

Svidio mi se (knjiga je dakako bolja).

Najviše mi je žao ove malene bucmaste djevojčice:



Kako je mater samo izmlati

I na kraju kad stoji na prozoru...jedva sam se suzdržala da se ne raspekmezim kao budala
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 11:12   #46
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Napokon pogledala juče.

Svidio mi se (knjiga je dakako bolja).
Knjigu nažalost nisam čitala, ali film mi se tako dopao tako da sam dobila poriv da pročitam i knjigu
Film je nenaporan, očekivala sam da ću zaspati na pola filma jer em što dugo traje, em što sam ga gledala u pola noći
Preporuke
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 19:15   #47
Film mi je na kraju ispao divan.
Niti jednog sekunda dosadan, kao sto sam se bojala da bi se moglo desiti.
Celia me je skroz kupila. Covece, ja sam pustila suzu kada je donela pitu na tu neku zabavu. Super mi je ona.
Drugi put sam zaplakala na pricu o Constantine. I nije bilo vise suza sa moje strane.
Svidja mi se sto kraj nije bio nesto epski, tipa da nekoga od njih ubiju na kraju. Bilo je tuzno, ali lepo zarvseno.
__________________
The sound in my ears
Hopey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 14:01   #48
Ooooodličan, predivan film. Tako mi je drago da je bio i igri za Oscara i da je time dobio na pažnji. I ful mi je drago da je Octavia dobila Oscara i da je Jessica Chastain bila nominirana, she is adorable
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:35   #49
velika preporuka tko još nije gledao, meni je film prekrasan, inače nisam ljubitelj dugih i sporih filmova, ali mi nije bio dosadan ni na trenutak, od mene čista desetka
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 00:13   #50
Baš je dobar. Jedan od najboljih filmova koje sam gledala u zadnje vrijeme...

moje preporuke

baš sam uživala gledajući ga, zaokupio me
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:41   #51
Jako,jako dobar film. Bas ga je gust pogledati.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:11   #52
Ja sam knjigu citala jos ljetos, tik pred Oscare pogledala film, i drago mi je da je Octavia dobila jer je stvarno pogodjena za tu ulogu. I Jessica Chastain je isto odradila super posao....prica iz knjige je vjerno prenesena na filmsko platno, odlicna glumacka podjela, i stvarno se film gleda bez trenutka dosade ili praznog hoda. Mae Mobley (curica) je divna i preslatka
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 18:28   #53
jako je dobar film. istina da se radi o već viđenom, da je to samo još jedan u nizu propagandnih filmova i da su likovi tipični, ali svejedno je super. glumci su mi bili odlični, scenografija također.

i naravno, plakala sam jer te zbilja moraju dirnuti neke stvari. strašno je kad pomisliš kako je tim ljudima zapravo bilo jer vjerujem da su u filmovima i slično stvari ipak uvijek malo ublažene.

definitivno preporučam
-garden- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 00:07   #54
Film je savršen. Pogledala sam ga 2 puta i mogla bih još koji put.
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen. R. W. Emerson

Onaj koji ne želi biti bolji, prestaje biti dobar.
Mrs. MooMoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 13:03   #55
odličan!
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 23:06   #56
Pogledala maloprije, predobar film.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 23:25   #57
Gledao ga pre neku godinu, vrlo dobar film !

Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Film je izvrstan. Istina, pogledao sam ga zato što pratim Emmu Stone na imbd-u i gledam sve što snimi,
Ja nije bas da je pratim ali obracam paznju na njene filmove i ovaj sam pogledao zbog tematike i mirisao i je na dobar film.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 01:07   #58
Stvarno dobar film, koji je na veoma realan način prikazao odnos prema pripadnicima crne rase, u tada, još uvek veoma rasistički nastrojenoj Americi. Glumačka ekipa fenomenalna.
faaydamner is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 12:31   #59
Jednom riječju fenomenalan! Pogledala ga više puta, svaki put me ostavi bez daha. Glumačka ekipa nije mogla biti bolja
FelicitySmoak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 04:20   #60
Pogledana u nedjelju repriza na RTL-u. Što reći nego fantastičan film! Jest poduži, ali meni ni na moment nije bio dosadan.

Filmovi na rasnim bazama su mi većinom uvijek zanimljivi. Ovdje gledali kako dokone pripadnice visokog društva (Bryce Dallas Howard, main bitch) tretiraju 'obojanu' () poslugu.

Emma Stone i Jessica Chastain (nju, gle slučajnosti, večer prije gledao u još jednom filmu koji je bio na TV-u) jedine glume likove ispred vremena, koje iskaču iz okvira ondašnjeg društva, u vrijeme kad su žene bile dobre jedino u kuhinji i svi ti ostali stereotipi.

Najjača scena u filmu definitivno kad je Hilly nesvjesno i sa guštom zgotovila dvije pite sa Minnyjinim drekom unutra. Još njezina mater (Sissy Spacek) kaže: "Nisi pojela jednu, već dvije." i prasne u smijeh

Minny: "Eat my shit" - ova fraza nikad nije imala doslovnije značenje . Octavia Spencer

Svidjela mi se i uloga Allison Janney, Skeeterine majke, na početku krute i blago rasistične, a na kraju osobe koju je kćerin pogled na život promijenio u boljeg čovjeka.

Baš sam se nakako dobro osjećao nakon odgledana filma. Kad vidiš, da je u ono doba (još) bilo dobrih bijelaca koji su se htjeli boriti za crnce (ne kažem da se oni sami za sebe nisu).
__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.