Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2016., 19:27   #281
Očito je problem, čim se tema razvukla na ovoliko.

Odore su bez veze, u privatnoj i u javnoj jednako, slažem se s tobom da izgledaju kao prizor iz horora.

Da je navodno bolje, nakon par godina bi ostali bez učenika, dobro, ne kažem da tu nema prodaja papira, ali u manjini je.
Samim tim što je manje učenika, već je obrazovanje bolje.

70 % nastavnika bi ionako ostalo bez posla da se ukinu sve škole s kojima se danas ne može naći posao. Čemu danas škole za prodavače, konobare, tekstilne radnike? Koriste jedino nastavnicima da imaju posao.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 19:55   #282
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Problem je na više razina. A problem je taj što se mi kao društvo nismo ili se ne želimo ili ne možemo dogovoriti oko nekih stvari.
Ne možemo jer smo polarizirani bez ikakva smisla, ali to nije tema ovdje pa ne bih u off.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Očito je problem, čim se tema razvukla na ovoliko.

Odore su bez veze, u privatnoj i u javnoj jednako, slažem se s tobom da izgledaju kao prizor iz horora.

Da je navodno bolje, nakon par godina bi ostali bez učenika, dobro, ne kažem da tu nema prodaja papira, ali u manjini je.
Samim tim što je manje učenika, već je obrazovanje bolje.

70 % nastavnika bi ionako ostalo bez posla da se ukinu sve škole s kojima se danas ne može naći posao. Čemu danas škole za prodavače, konobare, tekstilne radnike? Koriste jedino nastavnicima da imaju posao.
Ti razumiješ da će poučavanje uvijek, u bilo kojoj varijanti, biti prisutno u svim društvima svijeta, dok nas zombiapokalipsa ne pojede
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:00   #283
Naravno da će opstati, i treba opstati, jedino što treba biti kvalitetno, svrsihodno, korisno i pripremati za život, a ne biti kao danas, zaostalo, samodostatno i svrsihodno samo sebi, beskorisno u smislu bubetanja nepotrebnih činjenica.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:26   #284
16 gimnazija, clanak 9,
Quote:
dolaziti uredan i primjereno odjeven u Školu
naravno da je ovo primjereno diskutabilno i podlozno kojekakvim osobnim dozivljajima, al mi nitko ne moze reci da se nastavnik nema na sto pozvat ak curetak dodje neprimjereno obucena
(ima, al nece, jer vjerojatno cuva zivce)

privatna jezicna
, clanak 15.

Quote:
Učenik je dužan:
- dolaziti uredan u Gimnaziju (djevojčicama je zabranjeno nošenje kratkih i dekoltiranih
majica ili košulja, majica na bretele, kratkih suknji, a dječacima je zabranjeno nošenje
kratkih hlača i majica na bretele);
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 20:48   #285
To ti ne vrijedi pišljivog boba.
Neka varijanta ovakvih naljepnica (znam da su na slici table) i neki dress code izvješen pored kućnog reda bi dali više efekta.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 23:13   #286
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
16 gimnazija, clanak 9,
dolaziti uredan i primjereno odjeven u Školu

naravno da je ovo primjereno diskutabilno i podlozno kojekakvim osobnim dozivljajima, al mi nitko ne moze reci da se nastavnik nema na sto pozvat ak curetak dodje neprimjereno obucena
(ima, al nece, jer vjerojatno cuva zivce)
naravno da cuva.

ova formulacija je toliko opcenita (a samim time i vrlo uobicajena po skolama) da, kao sto ovdje vidimo iz cijelog topica, moze znaciti svasta.
netko mi je ovdje napisao da ne bi imao problem kad bi ja kao razrednica drzala roditeljski u vrucim hlacicama.
dakle, toj osobi su ocito vruce hlacice uredne i primjerene.
meni recimo nisu.

privatne skole uopce necu komentirati jer su roditeljima tamo toliko isprani mozgovi da brijem da ne bi ni trepnuli da im narede da plate dva seta astronautskih odijela u kojima je obvezno pohadjanje nastave.
sve za bolje obrazovanje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 00:25   #287
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
naravno da cuva.

ova formulacija je toliko opcenita (a samim time i vrlo uobicajena po skolama) da, kao sto ovdje vidimo iz cijelog topica, moze znaciti svasta.
netko mi je ovdje napisao da ne bi imao problem kad bi ja kao razrednica drzala roditeljski u vrucim hlacicama.
dakle, toj osobi su ocito vruce hlacice uredne i primjerene.
meni recimo nisu.

privatne skole uopce necu komentirati jer su roditeljima tamo toliko isprani mozgovi da brijem da ne bi ni trepnuli da im narede da plate dva seta astronautskih odijela u kojima je obvezno pohadjanje nastave.
sve za bolje obrazovanje.
mozda su im isprani mozgovi, al meni je skroz okej sto su napisali sto je primjerena odjeca

inace, napisala sam da je diskutabilno i podlozno kojekakvim interpretacijama, ali ti imas izbro:
a) skupa sa kolegama traziti da se to definira i operacionalizira, ko u privatnoj jezicnoj, kako bi vam pravilnik bio upotrebljiv
b) koristit pravilnik u ovoj formu, tj izbacivat djecu po svojoj slobodnoj procijeni (i recimo sigurna sam da bi procijenila sto je neprimjereno poprilicno objektivno, ko sto bi i 80% populacije)
c) cuvat svoje zivce na nacin da se pravis da ne postoje djeca neprimjereno obucena u skoli
d) cuvat svoje zivce, u RL pravit se da to ne postoji, a na forumu pisat kak cure dolaze neprimjereno obucene i da bi netko trebao nesto po tom pitanju napraviti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 08:02   #288
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mozda su im isprani mozgovi, al meni je skroz okej sto su napisali sto je primjerena odjeca

inace, napisala sam da je diskutabilno i podlozno kojekakvim interpretacijama, ali ti imas izbro:
a) skupa sa kolegama traziti da se to definira i operacionalizira, ko u privatnoj jezicnoj, kako bi vam pravilnik bio upotrebljiv
b) koristit pravilnik u ovoj formu, tj izbacivat djecu po svojoj slobodnoj procijeni (i recimo sigurna sam da bi procijenila sto je neprimjereno poprilicno objektivno, ko sto bi i 80% populacije)
c) cuvat svoje zivce na nacin da se pravis da ne postoje djeca neprimjereno obucena u skoli
d) cuvat svoje zivce, u RL pravit se da to ne postoji, a na forumu pisat kak cure dolaze neprimjereno obucene i da bi netko trebao nesto po tom pitanju napraviti.
mislim da sam vec nekoliko puta ovdje napisala da je moj izbor pod d, a kad kazem "netko" bi tu nesto trebao napraviti, onda pod tim "netko" mislim na roditelje.
a ako im nije bitno, nije im bitno.
nastavit cu se samo iscudjavati kao i mnogim drugim stvarima, valjda imam pravo na to.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:58   #289
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
inace,
ak izbaciš sa sata ucenicu koja ima usku majicu a, ne izbaciš one koji u nju pilje i dobacuju, kao nastavnik šalješ itekako opasnu poruku i, nažalost loše "odgajaš" tu djecu. bez uvrede.
bogme da.

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Time bi drugi učenici dobili primjer i objašnjenje zašto nije dobro tako se odjevati.
dobili bi poruku da nije dobro tako se odijevati jer se to ne sviđa učiteljima pa će ih izbaciti s nastave? tu poruku bi dobili?

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
16 gimnazija, clanak 9,


naravno da je ovo primjereno diskutabilno i podlozno kojekakvim osobnim dozivljajima, al mi nitko ne moze reci da se nastavnik nema na sto pozvat ak curetak dodje neprimjereno obucena
(ima, al nece, jer vjerojatno cuva zivce)
ovime nije definirano ama baš ništa. što znači "neprimjereno"?
vidi kako je lijepo opisano kako se treba javiti kad hoćeš nešto reći, kako je zabranjena upotreba mobitela, šaptanje na satu...
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 11:56   #290
to neprimjereno je naravno notorna glupost i zato sve vise skola mijenja tu stavku u kucnom redu i izricito navodi sto nije primjereno.
a ista je stvar i s ostalim stvarima. npr. kad je prepisivanje u skoli u pitanju, pitam se koliko bi se roditelja diglo na ustanak kad bi se uvelo ponistavanje ocjena iz pojedinog predmeta i predmetni ispit za dicu koju se ulovi da prepisuju. jer eto, u hr, samo budale uce, oni srednje pametni prepisuju, a najpametniji kupuju diplome.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 12:32   #291
Mene je neki dan frend pitao kako mogu dijete (prvašića) slati u školu u trenirci. Trebao bi nositi traperice.

Nitko mi se u skoli nije žalio na dress code mog djeteta. Meni je bitno da je čisto, uredno i da mu je udobno. Trenirkica lijepih hvala bogu ima.

Ali kako me je frend komentirao i pogledao u stilu... koji kurac izvodis... da sam ostala zbunjena.

Ono sto mene vise muci jest to kako je u školi grijanje nafrljeno gore nego u vrticu. Boze mili... ali to je doslovno za kratke rukave. I kako ukomponirati hladno vrijeme vani sa prostorijom di je +40.
Ne znam kako je u drugim skolama...al ova nasa je vec ukljucila grijanje.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 13:43   #292
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Odore su bez veze, u privatnoj i u javnoj jednako, slažem se s tobom da izgledaju kao prizor iz horora.
zasto bi odore bile bezveze?

mi zivimo u inozemstvu, al evo da navedem:
sin ima 3 puta tjedno: crne hlace na crtu, kosulju, vesticu, kravatu i crne cipele (ili tenisice, bitno da je full crno)

2 puta tjedno: sivo/narancastu trenirku (donji i gornji dio) + majcu kratkih (ili dugih) rukava, bijele tenisice

dok je ljetni rezim - 3x crne kratke hlace i polo majcu/ 2x sive kratke hlacice + majca kratkih rukava

sva odjeca je u bojama skole, kupuje se u posebnim ducanima

godisnje me ispadne odjeca ispod 100e (a kupimo neke stvari uduplo) + 2 para tenisica

i miran sam s time sta ce mali obuc u skolu
****
+ smanjuje se mogucnost isticanja tko ima vise/manje novaca - torba/pernica je svakom dostupna

manji (kinder 1, 3.5g - nosi trenirkicu /kratke hlacice po ljeti (opet, boje skole) + tenisice kakve zeli)


zasto bi tako nesto bilo pogubno za hrvatske skolarce?

Zadnje uređivanje Padrone : 19.09.2016. at 13:47. Reason: edit: nisam naveo - drzavna skola
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 13:54   #293
grozno svakom svoje ali meni je to oblacenje djece u uniforme prestrasno, pogotovo te hlace na crtu i pulovercici i kravate

jos da je uniforma trenirka i da ju skola daje i to da daje 5 majica i bar dva para hlaca, to jos ajde
ali ove strahote s kravatama u skoli... eto samo cu reci da je to jedna od malobrojnih stvari radi koje mi je drago da zivim u hr
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 14:00   #294
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
mislim da sam vec nekoliko puta ovdje napisala da je moj izbor pod d, a kad kazem "netko" bi tu nesto trebao napraviti, onda pod tim "netko" mislim na roditelje.
a ako im nije bitno, nije im bitno.
nastavit cu se samo iscudjavati kao i mnogim drugim stvarima, valjda imam pravo na to.
Mislim da griješiš.
Taj "netko" jesu roditelji, ali tek kao treća distanca. Prva je institucija, ona najviša, Ministarstvo, koje treba donjeti propise, druga je škola koja treba insistirati na njihovom provođenju, a tek su treći roditelji koji trebaju prema njima postupati - imati na brizi da se dijete prema njima oblači.
Ljudi smo, svakojaki, više ili manje liberalni, no ta se liberalnost odnosi na naš privatni život. Dijete ulazi u javnu ustanovu, boravi u njoj i mora se prema propisima te ustanove i ponašati. A obzirom da je maloljetno, roditelj je zakonski odgovoran i obavezan voditi računa da pravila ne krši. Kraj priče - vrlo jednostavno i provodivo.
E, kada se tako postavi problem i njegovo rješenje, onda ćeš i ti imati obavezu reagirati u konfliktnim slučajevima, a i temelj da to napraviš bez da te netko kasnije kvoca zbog toga.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 14:09   #295
[QUOTE=Angry Bird;60393869]bogme da.

dobili bi poruku da nije dobro tako se odijevati jer se to ne sviđa učiteljima pa će ih izbaciti s nastave? tu poruku bi dobili?


/QUOTE]


Ne, dobili bi poruku da se pravila moraju poštovati, da u životu postoje i obaveze i potreba za njihovo izvršavanje, i da kršenje istih podlježe sankcijama.
Koliko se sjećam, bila sam rekla da je potrebno i djetetu i razredu objasniti zbog čega je dijete sankcionirano.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 14:34   #296
...slažem se s Frupy da su isključivo roditelji odgovorni kak im maloljetna djeca izlaze van/u školu obućeni....
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 14:50   #297
Quote:
peekaaboo3 kaže: Pogledaj post
...slažem se s Frupy da su isključivo roditelji odgovorni kak im maloljetna djeca izlaze van/u školu obućeni....
Jesu.
No, ko i sve u životu, i ljudi ima i karakterno i duhovno dobrih i loših.
Loši se ponašaju loše, žive bez etičkih i moralnih skrupula, i od takvih ne možeš očekivati da će voditi računa o društvenim normama.
Zato su potrebna jasno definirana pravila koja će ih prisiliti na to.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 15:06   #298
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
grozno svakom svoje ali meni je to oblacenje djece u uniforme prestrasno, pogotovo te hlace na crtu i pulovercici i kravate

jos da je uniforma trenirka i da ju skola daje i to da daje 5 majica i bar dva para hlaca, to jos ajde
ali ove strahote s kravatama u skoli... eto samo cu reci da je to jedna od malobrojnih stvari radi koje mi je drago da zivim u hr
Zar ne?
Odmah mi se stvorila slika curica u bijelim stramplicama, lakastim cipelicama i sl. I još sa spangicom sa ne bi slučajno šiške bile u očima.

Užas...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 15:10   #299
i onda moraš na -20, po snijegu, u školu u suknjici do koljena! živjeli zdravi jajnici!
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 15:12   #300
tocno to mi uvijek padne na pamet kad u filmovima il na skilama gledam te jadne curice
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.