Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 11:17   #61
Quote:
Gledao u 3Du i ovdje kod nas je loš. Previše mračan.
Istina, sredina ekrana je u savršenom fokusu i svijetla, dok su rubovi ekrana poprilično tamniji.
Inače dobro snimano ali loša radnja. 5/10.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 12:02   #62
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Potpis za ovo, slazem se skroz.

Ne znam zasto se forsira CGI mislim volim CGI ali vise volim maske pa setimo se Predatora samo npr pa nema tog CGI-a koji ga moze uciniti tako stvarnim kao maska.
Lijepo je vidjeti da se razumijemo i imamo ista stajališta .

Mislim naravno neka je CGI u scenama i za ono što je neophodno. Ali svaku glupost danas kompjuterski animirat mi je kao da gledam crtić . Burtonova verzija koliko god bila očajna radnjom, toliko je uvjerljiva zbog šminke i maske. Ne znam zašto filmaši u takvoj pretjeranoj maniri danas pribjegavaju CGI-u, kada mogućnosti za savršene maske + šminku nikad nije bilo tako dobro izvedeno kao danas. Jeftinije je, jednostavnije?

Mislim to što kaže Jacob. Dajte zamislite prvog Predatora, Aliena u CGI inačici .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:49   #63
Za razliku od originalnog planeta majmuna s Hestonom, svi ovi prequeli nemaju satiričnu notu, već sf pozadinu filma preživljavanja, s tim da su ovdje majmuni pozitivci.

Nedavno sam ogledao i dawn pa sam i zaključio da je to bolje gledat u kinu i s War nisam tu pogriješio. Zabavan film s predvidljivom radnjom i crno-bijelom karakterizacijom. Normalno, bez nekih stvari je i moglo, mislim da sam ga gledao doma da bi dojam bio mlak.

Ovak i malo previše ponavljanja patetike, svaki put ista glazba dok se pokaže faca one curice u interakciji s majmunima koji samo da ne zaplaču, woody je ok al kak je neko rekao tu prije, možda je to moglo biti još razrađenije.

Al sve u svemu nije loše. Moglo je bit i kraće, da ne zaboravim to napomenut. I da mi je dawn vjerojatno bolji.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:34   #64
Quote:
Moglo je bit i kraće
Kad je film dobar nitko ne želi krači film nego uživa u njemu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:19   #65
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Kad je film dobar nitko ne želi krači film nego uživa u njemu.
Kak ne. Može ti bit dobar film, a da su ti neke scene nepotrebne
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:15   #66
Kaj očekivati od filma u kojeg majmunji jašu na kojima i pucaju iz kalaša, to je brain-off movie, čista zajebancija, tak ga treba shvatiti i biti će svima dobar:-)
Darkhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:21   #67
Quote:
Darkhero kaže: Pogledaj post
Kaj očekivati od filma u kojeg majmunji jašu na kojima i pucaju iz kalaša, to je brain-off movie, čista zajebancija, tak ga treba shvatiti i biti će svima dobar:-)
SAvjet: nemoj ti gledat SF zanr. Nije to za tebe.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 11:56   #68
Nije loš film, gledljivije od većine smeća što se vrti u kinima ove godine. Za 10 kuna u Kaptol Cinestaru best-buy ove sezone. Općenito kada se zaokružio ova nova trilogija je radi o zanimljivom ostvarenju. Mislim da bih mogao skinuti prva dva pa opet pogledati. A nije loše ni onaj s Walbergom.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:55   #69
Woody lik da je bija pametniji trebao je nabaviti biološko oružje protiv majmuna da ih na taj način istrijebi, sigurno ga je bilo tonu za nabaviti a on je znao gdje tražiti, ako već ne biološko oružje protiv njih, trebalo je atomskim oružjem pa nek u zrak odu i majmuni i Woody vojska i Woody ali barem bi se ta majmunska pošast spriječila.

Napadat majmune 1 na 1..., ma daj., pa nismo majmuni, trebamo to riješiti ljudski, elokventnije i monstruoznije, te zbrisat tu pošast.

P.S. Sve ovo naravno pod pretpostavkom kad bi se desilo nešto slično, pa onda tim korakom, primjerice Cezara je trebalo ubit još u jedinic dok je bio mal, svako inteligentno stvorenje zna što dugoročno i kakvu opasnost predstavlja inteligentno stvorenje druge vrste, i onda se tu uplete neki sjebani moral i dobiješ izumiranje vlastite vrste, nema morala u evoluciji .

Kao "jadni, simpatični Cezarić" u jedinici..., ma odmah metak u majmunsku lubanju.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:07   #70
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Woody lik da je bija pametniji trebao je nabaviti biološko oružje protiv majmuna da ih na taj način istrijebi, sigurno ga je bilo tonu za nabaviti a on je znao gdje tražiti, ako već ne biološko oružje protiv njih, trebalo je atomskim oružjem pa nek u zrak odu i majmuni i Woody vojska i Woody ali barem bi se ta majmunska pošast spriječila.

Napadat majmune 1 na 1..., ma daj., pa nismo majmuni, trebamo to riješiti ljudski, elokventnije i monstruoznije, te zbrisat tu pošast.

P.S. Sve ovo naravno pod pretpostavkom kad bi se desilo nešto slično, pa onda tim korakom, primjerice Cezara je trebalo ubit još u jedinic dok je bio mal, svako inteligentno stvorenje zna što dugoročno i kakvu opasnost predstavlja inteligentno stvorenje druge vrste, i onda se tu uplete neki sjebani moral i dobiješ izumiranje vlastite vrste, nema morala u evoluciji .

Kao "jadni, simpatični Cezarić" u jedinici..., ma odmah metak u majmunsku lubanju.
Evolution always finds a way.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:17   #71
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Evolution always finds a way.
Posebno kad na čelu naše drage ljudske vrste imamo Liberale spremne na uništenje te iste vrste u svrhu druge, u bilo koje vrijeme na bilo kojem mjestu .
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:44   #72
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Woody lik da je bija pametniji trebao je nabaviti biološko oružje protiv majmuna da ih na taj način istrijebi, sigurno ga je bilo tonu za nabaviti a on je znao gdje tražiti, ako već ne biološko oružje protiv njih, trebalo je atomskim oružjem pa nek u zrak odu i majmuni i Woody vojska i Woody ali barem bi se ta majmunska pošast spriječila.

Napadat majmune 1 na 1..., ma daj., pa nismo majmuni, trebamo to riješiti ljudski, elokventnije i monstruoznije, te zbrisat tu pošast.

P.S. Sve ovo naravno pod pretpostavkom kad bi se desilo nešto slično, pa onda tim korakom, primjerice Cezara je trebalo ubit još u jedinic dok je bio mal, svako inteligentno stvorenje zna što dugoročno i kakvu opasnost predstavlja inteligentno stvorenje druge vrste, i onda se tu uplete neki sjebani moral i dobiješ izumiranje vlastite vrste, nema morala u evoluciji .

Kao "jadni, simpatični Cezarić" u jedinici..., ma odmah metak u majmunsku lubanju.

Čekaj jesi ti trol ili šta?

1. Zbog čega bi pojava druge inteligentne vrste bila opasnost za ljudsku?

2. Ljudi u ovim filmovima nisu izumrli zbog majmuna nego zbog virusa kojeg su sami stvorili i koji se proširio neovisno o majmunima. Ljudi su mogli u prvom filmu sve one majmune na mostu pobit i ništa se za ljude ne bi promjenilo. Opet bi većina umrla a ostatak bi izgubio inteligenciju
Fatelynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:51   #73
Crossover originalnih majmuna i Konga.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 00:11   #74
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Nije loš film, gledljivije od većine smeća što se vrti u kinima ove godine. Za 10 kuna u Kaptol Cinestaru best-buy ove sezone. Općenito kada se zaokružio ova nova trilogija je radi o zanimljivom ostvarenju. Mislim da bih mogao skinuti prva dva pa opet pogledati. A nije loše ni onaj s Walbergom.
meni je taj najbolji
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:14   #75
Moj kratki osvrt na film

https://www.youtube.com/watch?v=-5--...i-trrzd-Sibq0K

pa tko voli nek izvoli.

TL;DR verzija: jako mi se svidio
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:43   #76
Smatram da je ovaj film, još jedan s vražjom dvotočkom, Povratak Jedija ove trilogije.

Vodi se velik boj s ljudima, Cezaru strada familija i on kreće u osvetu. Pravi Charles Bronson. Putem silom pokupi curicu, nešto šta smo vidjeli u zadnjem Loganu, pa je tu još Zahnov Loš majmun koji zna jako puno toga. Ljude je poharala nova boleština, a onda i vojsku s kraja pohara nepogoda.
Serkisov je Cezar dosta jednostavan, pogoni ga osveta. Woody Harrelson mi se svidio. Zahn je utopljen u trivijalnosti svog lika. Najbolji su mi likovi majmuni koji krenu s Cezarom na pohod osvete, Maurice je
Kao zamjerke naveo bih neujednačen tempo, ponekad je film prespor, neki su dijelovi prejednostavni (vojska putuje bez straže, mala ušeće u logor, majmuni čudom bježe), a ljudi su jednostavno dehumanizirani.
Očekivao sam nešto više. Bolje.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 11:22   #77
S obzirom na to da je ovo zapravo jedini noviji SF serijal koji nije temeljen na stripu i da ima originalnu radnju, ostvarenje je zapravo vrhunsko. Pogotovo ovaj treći dio koji ima mnogo akcije, ali i mnogo vrlo tihih i sporih dionica.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 01:21   #78
Tipično konfekcijsko sranje. Jednodimenzionalno. Patetično. Potencijal epskog sukoba je praktično neograničen. Potencijal razvoja likova, unutarnjih sukoba, a dobije se "ovo". Zna li više itko snimit film, a da se ne hvata uobičajenih, do zla boga izlizanih i dosadnih tropa, kao i trenutnog ideološkog pravovjerja?

I naravno, majmuni osvajaju svijet, a pritom su uvijek žrtve. Hm, na što me to podsjeća? Na svakog agresora koji se voli prikazivat u ovčjem runu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”

Zadnje uređivanje Basta : 04.10.2017. at 01:39.
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:50   #79
6/10
dobar
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:58   #80
Prvi film je najbolji a sve ostalo je go k*.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.