Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 11:02   #81
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post

Morgan

To je kao horor. No, jedino što je hororično je spoznaja da vam nitko neće vratiti uzalud potraćena 2 sata života. Nema atmosfere, nema karakterizacije likova, čak ni plot twist ne izaziva nikakve emocije. Zaobići u širokom luku. 3 samo zbog produkcije.

3/10
Slažem se sa svim napisanim, film je potpuni promašaj. Gledala sam ga sinoć i jedva izdržala do kraja. Već na početku se naslućuje smjer radnje i kraj, a plot twist je skroz predvidljiv.
Očekivala sam napetost i jezu, ali toga nema ni u tragovima.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Old 06.01.2017., 11:26   #82
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Spaceballsima sam jedinim još mislio dati šansu pošto sam tolko dobrog čuo o njima, ali isto je vrijedilo za Blazing Saddles i Producere, tako da mislim da ću preskočiti.



U Producerima jedino što mi valja je Springtime for Hitler.

Ja sam bio uvjeren da se radi o tome da je humor ostario, ali izgleda da nije, valjda stvar ukusa.
A komedije često ovise o ukusu, a nekad i o raspoloženju. U History of the world ona fora kad Mojsije ima 15 zapovijedi i ispadne mu ploča s 5, pa mu ostane 10, mi je jedna od najboljih fora ikad u filmu.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 06.01.2017., 11:41   #83
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
A komedije često ovise o ukusu, a nekad i o raspoloženju. U History of the world ona fora kad Mojsije ima 15 zapovijedi i ispadne mu ploča s 5, pa mu ostane 10, mi je jedna od najboljih fora ikad u filmu.
The scena ikada. Kada mu padne pa zastane i brze bolje se snadje s 10 zapovijedi, ma marvelous.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 06.01.2017., 13:24   #84
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post

Ja sam bio uvjeren da se radi o tome da je humor ostario, ali izgleda da nije, valjda stvar ukusa.
Kako kome, meni je recimo taj humor i dalje odličan, dok mi Naked Gun i Airplane uopće ne pašu, kao da ih je vrijeme pregazilo.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 06.01.2017., 13:34   #85
Više od kvalitete fora, kod Brooksa je danas veći problem što je nakon svake fore stanka da se publika u kinu odsmije. Da toga nema, bilo bi ga puno lakše gledati.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 06.01.2017., 13:39   #86
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Kako kome, meni je recimo taj humor i dalje odličan, dok mi Naked Gun i Airplane uopće ne pašu, kao da ih je vrijeme pregazilo.
nije ih pregazilo, to su mi najdrazi filmovi iz djetinjstva koje uvijek gledam s istim uzitkom.
filmovi koji su jako lose ostarili su primjerice oni od kena loacha, kod prvog gledanja odlicni a danas teska pila..
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 06.01.2017., 13:47   #87
Quote:
Thelonious kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem zašto se ljudima ovaj film toliko sviđa. Meni je bio potpuno bezveze i nisam se ni jednom nasmijao. Mislim da sam imao dojam dok sam gledao film da mora da se tu radi o outdated humoru ili nešto tako, pošto film ima tako dobru reputaciju i svi ga stalno hvale, ali očito nije tako.
.
Jbg, ne može svakom prijat. Nije ni meni Mel Brooks neki pojam, samo sam gledao film kao takav. Ono s prđenjem je bila idiotarija, to se slažem.
Više sam ga gledao sa aspekta satire - odnos prema crncima, ponašanje političara, Hollywooda i sl. Pogotovo dio sa samosvjesnosti mi je dobar -to je nešto na što se sada hrpa komedija tipa Deadpool, Jump Street fura, tada je bila relativno rijetka. Bilo je 4th wall breakinga još od Citizen Kanea, ali ovako očigledno prije 40-ak god vrlo rijetko.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 06.01.2017., 14:07   #88
Meni isto Airplane i dalje smiješan

Peeping Tom

Nisam baš oduševljena izvedbom, iako je ideja filma sasvim zanimljiva, pogotovo za tadašnje razdoblje. Film prisvaja POV ubojice tijekom izvršenja ubojstava, čime se publiku čini 'suučesnicima' u zločinu - ili je bar to namjera.
Ništa od devijacija i grozota koje se insinuiraju nije eksplicitno prikazano, što je ok - samo što unatoč tome ne dobivam dojam jeze, a 95% napetosti i spooky atmosfere dolazi od dobro pogođene pozadinske glazbe. Glavni mi je problem zapravo što film ima tu artsy notu, nije ga radio bezveznjak, ali onda opet, unatoč toj blagoj teatralnosti i odmaku od stvarnosti, traži od mene da povjerujem u sve što vidim. A događaju se neke blesave stvari. Dijalozi su mi na trenutke smiješni (nenamjerno), a glavni lik mi ne isporučuje svoj unutarnji pakao do kraja. Iako je intrigantan izgledom, i još taj blagi njemački naglasak (podsjeća me na mladog Bowieja iz profila), i zapravo izgleda jebeno za ovakvu ulogu, sve ostaje na nekim ispraznim replikama i sitnim momentima ranjivosti i ekscentričnosti.
Ono nuđenje cure mlijekom i odlično prikazana ogoljenost bez kamere. Eto, ti momentići.

Kaj sam ono pročitala, studija seksualnog nasilja, psihološka drama, autorova društvena kritika... pa ono, ima svega pomalo, a ničega dovoljno, iliti, ispadne solidan i donekle šarmantan psiho triler koji ne ostaje dugo s tobom nakon gledanja.

Najjezivija stvar mi je zapravo to što je redatelj u cameo ulozi kao Markov otac, a njegov sin glumi malog Marka na onim kazetama
Inconnu is offline  
Old 06.01.2017., 14:49   #89
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Kako kome, meni je recimo taj humor i dalje odličan, dok mi Naked Gun i Airplane uopće ne pašu, kao da ih je vrijeme pregazilo.
remek djela!

koliko god puta leslie nielsen pri parkiranju udari u kante za smece, meni je uvijek smijesno
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.01.2017., 17:23   #90
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post

Peeping Tom

Najjezivija stvar mi je zapravo to što je redatelj u cameo ulozi kao Markov otac, a njegov sin glumi malog Marka na onim kazetama
nisam za to znao

slicni dojmovi, najveci minus bas to sto si napisala - ne ostaje dugo s nama nakon gledanja (a morao bi). jako stiliziran, natruhe kazalista, puno se trudio oko glavnog lika, no konacni rezultat



Quote:
593 kaže: Pogledaj post
remek djela!

koliko god puta leslie nielsen pri parkiranju udari u kante za smece, meni je uvijek smijesno
seksualni napad mramornim penisom
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 06.01.2017., 17:54   #91
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
A komedije često ovise o ukusu, a nekad i o raspoloženju. U History of the world ona fora kad Mojsije ima 15 zapovijedi i ispadne mu ploča s 5, pa mu ostane 10, mi je jedna od najboljih fora ikad u filmu.
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
The scena ikada. Kada mu padne pa zastane i brze bolje se snadje s 10 zapovijedi, ma marvelous.
Ovog sam se baš sjetila sad u predblagdansko vrijeme i danas isto. Super fora.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 06.01.2017., 18:57   #92
i walk alone. simpatican noir o liku koji se vraca iz zatvora da bi vidio da njegov bivsi parter ne mari previse za njega. lancaster (zatvorenik) i douglas (bivsi partner). prica je prilicno jednostavna, minimalisticka, ali to pojednostavljivanje mjestimicno pada na razinu slampavosti, nazalost.
VI
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.01.2017., 19:53   #93
Boston Strangler The Untold Story 2008

solidan triler o neriješenom slučaju bostonskog davitelja, Alberta De Salvu sjajno glumi David Faustino
šugavo pseto is offline  
Old 06.01.2017., 20:47   #94
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Sve te Brooksove komedije koje sam kao mala gledala i umirala od smijeha, dok sam "narasla" sam sve ponovo pogledala i sve su mi bile meh. Recimo Spaceballs koje sam jednom tjedno podizala u videoteci, ne znam jesam li se 3 puta nasmijala. Ono kad kaže pročešljajte pustinju i doslovno onda s velikim češljem idu kroz pustinju, okretala očima koliko mi je nesmiješno. Ista stvar i s "jamm the radar" pa bace džem na radar.
Vidiš, meni je baš smješnija ta fora s pročešljavanjem pustinje nego ova s 10 zapovijedi koju ste tako nahvalili. Mislim da je ''problem'' u društvenom konceptu humora koji se konstantno preoblikuje. Svojevremeno sam kidao na Kennyeve smrti u South Parku a sad čisto sumnjam da bi mi sve bile smiješne. S druge strane, steta bi bila da nisu proizvedene jer postoji mogućnost da ćemo jednog dana reći ''meh'' kakva je sad vaša reakcija na Brooksove filmove. Nije ni da su sve Pythonovske fore bezvremenske, pače, stekao sam dojam da su baš ''generacijski ovisne'' i okovane u nekom ''svom'' vremenskom kontekstu. E sad će se nadrobit tona fora od kojih je pola proizašla pod njihvom indirektnim utjecajem a, paradoksalno, govorit će se za njih da nisu uopće smiješni.

Do čovjeka je individualno. Promijeni se društveni kontekst pa je teško izmaštat ozračje kakvo je u originalno vrijeme emitiranja ili na prvo gledanje. Gledao sam prošle godine par starijih epizoda Simpsona i djeluju stvarno zastarjelo a onda su vjerojatno probijali led super šemama. Kao i South Park u svoje vrijeme, Monty Python u svoje, Brooks u svoje, Buster Keaton u svoje itd,

Ali skupit se s par iskrenih ljudi koji neće posrat stvari u startu i da se dobro nasmijat na te stare stvari. Mislim Rob Schneider bude klamarica i bari žensku vjerojatno nije fora koja će ljude oduševljavat za 20 godina ali ja ne znam šta bi bez tog dragulja.


Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Meni isto Airplane i dalje smiješan

Peeping Tom

Nisam baš oduševljena izvedbom, iako je ideja filma sasvim zanimljiva, pogotovo za tadašnje razdoblje. Film prisvaja POV ubojice tijekom izvršenja ubojstava, čime se publiku čini 'suučesnicima' u zločinu - ili je bar to namjera.
Ništa od devijacija i grozota koje se insinuiraju nije eksplicitno prikazano, što je ok - samo što unatoč tome ne dobivam dojam jeze, a 95% napetosti i spooky atmosfere dolazi od dobro pogođene pozadinske glazbe. Glavni mi je problem zapravo što film ima tu artsy notu, nije ga radio bezveznjak, ali onda opet, unatoč toj blagoj teatralnosti i odmaku od stvarnosti, traži od mene da povjerujem u sve što vidim. A događaju se neke blesave stvari. Dijalozi su mi na trenutke smiješni (nenamjerno), a glavni lik mi ne isporučuje svoj unutarnji pakao do kraja. Iako je intrigantan izgledom, i još taj blagi njemački naglasak (podsjeća me na mladog Bowieja iz profila), i zapravo izgleda jebeno za ovakvu ulogu, sve ostaje na nekim ispraznim replikama i sitnim momentima ranjivosti i ekscentričnosti.
Ono nuđenje cure mlijekom i odlično prikazana ogoljenost bez kamere. Eto, ti momentići.

Kaj sam ono pročitala, studija seksualnog nasilja, psihološka drama, autorova društvena kritika... pa ono, ima svega pomalo, a ničega dovoljno, iliti, ispadne solidan i donekle šarmantan psiho triler koji ne ostaje dugo s tobom nakon gledanja.

Najjezivija stvar mi je zapravo to što je redatelj u cameo ulozi kao Markov otac, a njegov sin glumi malog Marka na onim kazetama
Slično ko ovo gore. Film je star preko 50 godina i treba to uzeti u obzir. Gledati film i kao neki vremeplov jer ovako ga gledaš kroz prizmu svih modernih filmova koje si pogledala a ti filmovi ti preoblikuju kriterij.
Tore is offline  
Old 06.01.2017., 22:30   #95
@tore
mozda. a mozda neki filmovi bolje stare, cak i kad je rijec o komedijama. moj vjecni primjer, braca marx, posebice groucho.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.01.2017., 23:22   #96
Aferim.
Rumunji me kao i inace, rijetko razocaraju, a nije da pedatno pick and choose njhove filmice.
Ovo je filminjo o ocu i sinu, seoskim legalnim serifima koji su unajmljeni od strane seoskog godfathera da pronadju svalera koji je otisao u krevet s zenom mu. Kroz film upoznajemo Rumunjsku 1835.godine, kraj, ljude, obicaje. Izvrsno stivo od filma, bez praznog hoda, kako film ide tako se otac i sin susrecu s karizmaticnim likovima, njihovim pricama, sudbinama koji daju stalnoj dinamici.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 07.01.2017., 00:59   #97
10 Cloverfield Lane (2016)
Iznenadio me, ali ne baš ugodno. Kraj koji sam toliko iščekivao bio je zapravo najslabiji dio; onaj dio sa zatočeništvom je impresivno odrađen. John Goodman apsolutno briljantan, jeza me lovila gledajući sranja koja je radio, točno sam osjećao napetost kad su jeli za stolom.
Način na koji su potrošili Bradleyja Coopera u filmu je sramotan
6.5/10

Keeping up with the Joneses (2016)
Jeftina spy komedija sa atraktivnom glumačkom postavkom. Evo, iskreno, pogledao jedino jer se palim na Islu Fisher i Gal Gadot. Užasan humor, 1000 puta prežvakana radnja, predvidljivo od početka do kraja. Tipično američko smeće od komedije.
1/10

The Walk (2015)
Zemeckis nikad ne razočara. Taj čovjek je stvarno the redatelj u Hollywoodu. Vrhunski rad kamerom, osjećaj napetosti kada hoda po žici, sjajan Ben Kingsley.
Ali zamjerke imam. Zar stvarno nisu mogli naći kvalitetnog azijskog glumca da odradi glavnu ulogu, već su morali dodatno iskositi oči Levittu? Valjal sam se od smijeha prvih 30 sekundi kad sam ga takvog vidio.
Sama povijest tog hodača po žicama jedva je načeta, a bogami je kraj previše patetičan i happy s obzirom na kontekst.
7/10
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 07.01.2017., 01:43   #98
Белые ночи почтальона Алексея Тряпицына (2014)
https://www.kinopoisk.ru/film/839075/

Zabačeno rusko selo do koga se može doći samo čamcem. Divan krajolik, sjana fotografija i jedna sasvim jednostavna priča o načinu života na selu. Svi glumci u filmu su naturščići, što predstavlja poseban šmek, i verujem, izazov za režisera. Prijao mi je jedan ovakav film-blag, lagan, nenametljiv i sasvim, sasvim, običan...

Ex Machina (2015)
http://www.imdb.com/title/tt0470752/

Za ovaj film, kao film, ne može se reći ništa epohalno i veliko. Medjutim, tema koju on obradjuje je hororična, strašna i zabrinjavajuća

Veštačka inteligencija, kiborzi, hibridi, mutanti, himere, kao završna faza Moderne i Novog doba. Nuspojava ideologije ekstremnog individualizma, koji teži da čoveka ,,oslobodi" od svih ograničenja. Prvo je čovek ,,oslobodjen" od religije, pa tradicije, zatim je Državu, zamenila korporativna mašinerija, pa smo se ,,oslobodili" i normativne ideje polova i klasično shvaćenog pojma porodice. I tako, mic, po mic, došli smo do ideje Transhumanizma, konstantnog ,,popravljanja" čoveka i zamene njegovih delova plastikom, silikonom, polikarbonatom, i ostalim ,,plemenitim" materijalima. Ostao je još mozak, ali ima vremena, taman toliko da zadamo i taj, poslednji udarac u ljudske inhibicije čovečanstva.


Ovaj film upravo govori o pokušajima jednog genijalnog programera, Nejtana, da napravi savršeni oblik veštačke inteligencije, koji bi po svemu, u svim svojim aspektima i moždanim funkcijama, bio čovek. On na svoje velelepno imanje, u kome radi na projektima, poziva jednog programera Marka, koji je zaposlen u njegovoj firmi, na period od 7 dana, kako bi u saradnji, izvršili odredjene testove na Ejvi - poslednjim modelom veštačke inteligencije, koji je stvorio.

Mark obavlja svakodnevne razgovore sa Ejvom, dok ih Nejtan posmatra na kameri. Film drži pažnju, ima par mini obrta, i solidnu količinu napetosti. Prilično jasan i zaokružen film, ali mene je privukao, pre svega zbog teme kojom se bavi, a o kojoj sam dosta čitao, što književne, što geopolitičke tekstove.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Old 07.01.2017., 11:40   #99
SPOILER a bigger splash

a bigger splash. tek sad gledam ovo cudo...uzivao sam u filmu, u redateljevim malim postupcima, i u glumackim izvedbama. ali malo mi je prazan film ...iako mi je fiennesov lik bio najzanimljiviji u filmu, bilo mi je drago sto ga je onaj lik ubio. malo si je fiennes previse dozvolio, mislio je da zato sto je veci od zivota da zasluzuje upravljati drugima. nek je demantiran.
VI
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 07.01.2017., 11:49   #100
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@tore
mozda. a mozda neki filmovi bolje stare, cak i kad je rijec o komedijama.
možda i jedno i drugo

Quote:
moj vjecni primjer, braca marx, posebice groucho.
šališ se? više ću nać ljudi kojima nisu smiješni nego onih kojima jesu.

iako ih se nisam pretjerano nagledao meni su osobno smiješni i primjer dobre komedije ali ne vidim kako njihov humor manje pati (ili ne pati) zbog vremenskog jaza za razliku od dosad navedenih.
Tore is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.