Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2013., 20:29   #301
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Hay...
Uzela sam sad visak nakon dugooog vremena
i primjetila da se vise i brze okrece nego kad bih ga prije.uzela.
Veci su krugovi.
Inace oduvjek ga mogu pokrenuti..... Ima nesto...
Zanima me sto tocno pokrece visak ?
Hvala
i.sto to znaci za mene
Visak pokrećeš ti, tj. mikrokontrakcije mišića tvoje ruke. A one su upravljane sa podvješću. Za ostalo pročitaj neku knjigu o radiesteziji
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 20:01   #302
ima koga da pokrene ovu temu,dugo se nije pisalo o tome?...
black-butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 21:53   #303
Da malo probudimo temu, evo jedan odlomak iz knjige S. Dubravića:

"Kakve pokrete možemo očekivati od viska? Imamo tri glavna načina: pravolinijska kretanja, kruženja i eliptične putanje.
Pravolinijsko kretanje je ono koje izvodi ljuljaška kada je zanjišemo. Ovo kretanje kod viska može biti u svim pravcima. Dužina kretanja je ovisna o težini viska, o sili koja ga pokreće, te o osjetljivosti onoga, tko visak drži, temperaturi i najzad o dužini niti, na kojojvisi.
Kruženja opisuje visak tako, da nit koja visi opisuje plašt jednog stošca. Kruženja mogu biti dvojaka: 1. u smjeru kazaljke na satu i 2. protivno od smjera kazaljke na satu. Prvo nazivamo pozitivnim, a drugo negativnim. Kako smo već prije naveli ima i obratnih slučajeva, uglavnom kod ljudi s posebnim obratnim polaritetom ruku.
Eliptične putanje pravi visak, kada prelazi iz pravolinijskog u kružno, ili obratno.
Visak se drži u desnoj ruci između palca i kažiprsta. Najbolje je kad je lakat na čvrstoj podlozi, a podlaktica stoji prema ravnini pod kutem cca 30°. Nit na kojoj visi visak ne smije se držati grčevito. Onaj koji ga drži mora biti potpuno smiren, opušten i oslobođen sugestije.
Početnik, koji počinje raditi mora znati što može očekivati od svog viska. Mora se naučiti kako će s viskom "razgovarati". Na koji će način postavljati pitanje i na koji način će razumjeti odgovor viska.
Visak može odgovarati na postavljena pitanja sa "da", "ne" ili se kolebati sa
odgovorom, nešto kao da hoće reći da pitanje nije dobro postavljeno, pa konačno i da neće da dade odgovor.

Prije nego što pređemo na to, da ustanovimo kako će se visak okretati ili njihati da bi dobili pokrete za gore navedena tri načina komuniciranja s viskom, moram dati vrlo važne upute, jer početnici baš na tome mnogo griješe:
1. Nemojte nikako sugerirati visku, da se okreće na onu stranu gdje želite. Isključite potpuno sugestiju.
2. Nemojte zadržavati svjesno pokušaj viska da se njiše ili okreće onako kako ne želite. Opustite se i pustite njega da sam to učini..
Kad ste sigurni da ste mirni, opušteni i sposobni za rad, postavite visku jedno obično pitanje, npr.: "Je li danas srijeda?" Ne misleći na to kakav treba biti odgovor, pustite ga da se sam počne kretati. Pratite to kretanje, dok visak ne pokaže i zadrži neko vrijeme isti smjer kretanja. Ako je on dao određeno kruženje na desno (u smjeru kazaljke na satu) i ako je dan
zaista srijeda, onda je to način na koji ćete uvijek dobivati odgovor "da", kako sad tako i u budućnosti. Ako sada upitate za sebe: "Da li se ja zovem Srećko?", a vi se tako ne zovete, najvjerojatnije ćete dobiti odgovor u kruženju viska na lijevo (obrnuto od smjera kazaljke na satu) što će biti kao odgovor za "ne".
Ostaje još njihanje viska u smjeru naprijed-natrag ili desno-lijevo. To bi mogao biti način kretanja za ustezanje od odgovora.
Ovo je samo primjer, kako se to radi, ali ne i primjer da će i kod svih tako biti. Neko će dobiti za "da"' kretanje na lijevo, ili njihanje naprijed-natrag. Radi toga ovaj pokus mora svatko izvesti i ustanoviti kakav način kretanja viska vrijedi za njega.
S obzirom da od viska možemo dobiti kao odgovore samo potvrdno "da", niječno "ne" ili uskraćen odgovor radi loše postavljenog pitanja, moramo kod sastavljanja pitanja formulirati u glavi takav upit, na kojeg ćemo dobiti odgovor sa "da" ili "ne"."
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:49   #304
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Visak pokrećeš ti, tj. mikrokontrakcije mišića tvoje ruke. A one su upravljane sa podvješću. Za ostalo pročitaj neku knjigu o radiesteziji
Mislim da je to zabluda koja se desetljićima provlači među radiestezistima. Koristim visak od 40 grama, zamisli kakve bi to kontrakcije mišića morale biti da visak prilikom okretanja zauzme skoro vodoravan položaj.

Napravio sam prično visaka od najrazličitijih materijala: kamena, olova, željeza, tvrdog drva (grab, bukva), mekog drva (lipa, joha), plastike i slično. Svi su ti visci bili podjednako teški. Prilikom rada s olovnim viskom umorio bih se i pala bi mi koncentracija već nakon 10 minuta, slično je bilo i s viskom od kamena. S viskom napravljenim od mekog drva, najdraža mi je lipa, mogu raditi i nekoliko sati a da ne osjetim umor, iscrpljenost ili pad koncentracije.

Mislim da nešto drugo pokreće visak, a ne kontrakcije mišića. Pretpostavljam da se kretanje viska, zbog nepostojanja logičnijeg objašnjenja, objašnjava kontrakcijama mišića. Zbog nespremnosti znanosti da objasni tu pojavu, bojim se da ćemo još dugo biti bez pravog odgovora na to pitanje i o mnogočemu moći ćemo samo nagađati.

Radiestezijom se bavim 43 godine, od svoje 17. godine i u tih 40-ak godina doživio sam puno toga lijepog. Kolike sam samo odlutale mačke i pse pronašao! Nema veće nagrade nego kada vidiš radost na licu gospodara i sretnog kućnog ljubimca što je opet uz svoga gospodara. Nikada nisam ni pare, odnosno lipe, uzeo za svoj trud.
Ilovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 22:05   #305
Jes jes visak je dobar prico meni jaran gledo on na televiziji.Al u naše je se vrijeme s tim čudo zidalo. Zapneš špagu i onda viskom gledaš nije prije bilo vaser vage.
bossnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:34   #306
Quote:
Ilovčanin kaže: Pogledaj post
Mislim da je to zabluda koja se desetljićima provlači među radiestezistima.
.....
Mislim da nešto drugo pokreće visak, a ne kontrakcije mišića.
Bojim se da nisi u pravu . To se može i dokazati mjerenjem protoka električnog potencijala u mišićima. Nećemo praviti misteriju od nečega što je definitivno dokazano.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 01:09   #307
Quote:
bossnjak kaže: Pogledaj post
Jes jes visak je dobar prico meni jaran gledo on na televiziji.Al u naše je se vrijeme s tim čudo zidalo. Zapneš špagu i onda viskom gledaš nije prije bilo vaser vage.
Nema je ni danas, jesi vidio zidove kakvi su?
BTW
Jel smije visak "preko" dlana i kakve veze ima onih >27 godina veseli bili?
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 23:24   #308
Quote:
amir_b kaže: Pogledaj post
Nema je ni danas, jesi vidio zidove kakvi su?
BTW
Jel smije visak "preko" dlana i kakve veze ima onih >27 godina veseli bili?
Eh, kada bi netko uspio dešifrirati što ti to znači, tada bi ti valjda i odgovorio . Misliš preko dlana staviti uzicu ili lančić?
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 21:15   #309
Imam par nejasnoća u vezni korištenja viska , ako ga počenem koristiti daje mi gotovo 100% odgovore i tako jedno 5-6 dana nakon toga preciznost padne na 60% pa čak i niže. Nakon 15-20 dana nekorištenja opet dobivam gotovo 100% odgovore ali nakon 5-6 dana preciznost drastično pada. Da li griješim negdje u postupku odnosno da li sam zaboravio na nešto.
zeroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 20:11   #310
Quote:
zeroname kaže: Pogledaj post
Imam par nejasnoća u vezni korištenja viska , ako ga počenem koristiti daje mi gotovo 100% odgovore i tako jedno 5-6 dana nakon toga preciznost padne na 60% pa čak i niže. Nakon 15-20 dana nekorištenja opet dobivam gotovo 100% odgovore ali nakon 5-6 dana preciznost drastično pada. Da li griješim negdje u postupku odnosno da li sam zaboravio na nešto.
Ne griješiš u postupku. To su statistička odstupanja kod slučajnih događaja, i normalna su u situacijama kad slučajno pogađaš odgovore.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 11:23   #311
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Ne griješiš u postupku. To su statistička odstupanja kod slučajnih događaja, i normalna su u situacijama kad slučajno pogađaš odgovore.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Pa ne bih to nazavao statističkim odstupanjem jer npr mogu ga iskorisiti za pogađanje karata. Odnosno koja se vrsta karte nalazi ispred mene naravno okrenuta da li je 1,2,3,Q,K,J i u prvih 5-6 dana rezultati su mi 100% 10/10 i to više puta dnevno sumljam da je to statistička vjerojatnost.
zeroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:07   #312
Quote:
zeroname kaže: Pogledaj post
Pa ne bih to nazavao statističkim odstupanjem jer npr mogu ga iskorisiti za pogađanje karata. Odnosno koja se vrsta karte nalazi ispred mene naravno okrenuta da li je 1,2,3,Q,K,J i u prvih 5-6 dana rezultati su mi 100% 10/10 i to više puta dnevno sumljam da je to statistička vjerojatnost.
Probaj zapisivati SVAKO visenje a ne se naknadno prisjećati.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 14:07   #313
Quote:
zeroname kaže: Pogledaj post
Imam par nejasnoća u vezni korištenja viska , ako ga počenem koristiti daje mi gotovo 100% odgovore i tako jedno 5-6 dana nakon toga preciznost padne na 60% pa čak i niže. Nakon 15-20 dana nekorištenja opet dobivam gotovo 100% odgovore ali nakon 5-6 dana preciznost drastično pada. Da li griješim negdje u postupku odnosno da li sam zaboravio na nešto.
moraš se energetski očistiti nakon upotrebe viska.
Možeš to uraditi energetskim tretmanom ili u kadu staviti soli prilikom kupanja, sol čisti negativnosti.
Čim se očistiš opet ćeš dobijati točne odgovore.
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 17:04   #314
Ko misli ozbiljno se baviti sa viskom mora poznavati osnove šlauf vage jedno bez drugog ne ide
Cobra024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 23:19   #315
Da li ima onih pocetnika koji tek vjezbaju sa viskom da oprobaju nesto kod mene? Naravno ako se neko javi dalje cemo na pp. Hvala
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 03:32   #316
Question

Pozdrav svima, imam pitanja za nekog tko se bavi viskom i koristi ga.
U jednim mjesečnim novinama koje čitam (Astral) dobiva se visak.
Nemam nikakvu želju koristiti taj visak i raditi s njim samo sam to otpakirala i primila tu plastičnu vrećicu u kojoj je visak i odjednom osjetila slabost, umor, iscrpljenost. Nisam pridavala pažnju tome, kasnije sam ga opet primila da ga odložim u ormar i opet isto.
Ne znam što se događa i šta da radim? Na početku ove teme vidjela sam da piše da mlađi od 27 ne smiju raditi s viskom, ne znam je li točno (ja imam manje) ima li to kakve utjecaje?
Molim vas tko zna da mi odgovori.
Hvala
dajanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 19:09   #317
Quote:
dajanaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanja za nekog tko se bavi viskom i koristi ga.
U jednim mjesečnim novinama koje čitam (Astral) dobiva se visak.
Nemam nikakvu želju koristiti taj visak i raditi s njim samo sam to otpakirala i primila tu plastičnu vrećicu u kojoj je visak i odjednom osjetila slabost, umor, iscrpljenost. Nisam pridavala pažnju tome, kasnije sam ga opet primila da ga odložim u ormar i opet isto.
Ne znam što se događa i šta da radim? Na početku ove teme vidjela sam da piše da mlađi od 27 ne smiju raditi s viskom, ne znam je li točno (ja imam manje) ima li to kakve utjecaje?
Molim vas tko zna da mi odgovori.
Hvala
ja sam isto vidjela taj astral, pa pošto moram sve probati, kupila sam ga da isprobam rad s viskom. smirila sam se lijepo, pitala ga kako će mi odgovarati s ne a kako s da, i odmah smo se razumjeli. moram priznati da me ugodno iznenadio. što god ga pitam, točno mi odgovara (negdje oko 5% mulja ili šuti). inače, imam 26 god, "dotaknula sam" visak i ni vrag mi ne fali.
onu slabost ti je vjerojatno prouzrokovao podsvjesni otpor prema visku. možda ga povezuješ s nečim opasnim, okultnim. ili ti je pao tlak.
ja kad ga uzmem se osjećam naelektrizirano ali dobro
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 18:09   #318
Evo ti link mog kolege koji radi sa viskom !

http://www.youtube.com/watch?v=yEciixFrqv0

http://radiestezija-th.blogspot.com/
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:41   #319
hvala na pomoćnim informacijama
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:24   #320
Jedan Ot;

Je li autor ove teme uopće više živ

Delija je super lik no rođen je 1935 god, i sad bi već trebao biti u osamdesetoj.

Imao je zanimljive hipoteze koje je znao objasniti pa ga nisu lomili ni momci s Prirodnih znanosti :klap:
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.