Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2012., 11:36   #81
onda super, tako nekako sam i o hrčcima vodila brigu. Možda si i jednog dana napokon ispunim želju i kupim koju činčilu
stvarno su preslatke tvoje činčilice
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:46   #82
da znas da jesu. krzno im je mnogo mekano i imaju slatka usesa i brcice
jos kad onako stane i napravi zlocestu facu..... hehehe premedene su

dok ti skupljas pare za kupovinu cincile mozes staviti u oglas na net da bi primila na poklon cincilicu ako ko ima pa mozda se nadje neko ko ce ti pokloniti jednu.
sta znas mozda dobijes sve u fulu na poklon (kavez,hrana,pojilica,seno,poslastica...). tako smo mi nasu zoi usvojili.
jedino sto ne znam je da li ti je bitna starosna dob te cincile koju bi ti neko poklonio.
ja nista nisam birala. isla sam na varijantu ako zeli neko da mi pokloni bilo sta ja cu biti srecna. nije me ni pol ni boja zanimalo. sve sto sam zelela u tom trenutku bilo je jedna cincila sada ih imamo tri i ako bog da bice ih jos do nove godine
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 11:50   #83
sada fala bogu imam novaca nego, treba se odlučiti na kupovinu činčile. jer imamo 5 pasa pa nam na to odlazi jako puno brige a nekada nas po par dana nema doma.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:00   #84
njima treba paznja, doduse ne velika al opet treba im posvetiti vreme. u zavisnosti koliko im vremena posvetis toliko ce ti biti pitoma. al ako imas nekoga ko bi ti pripazio na cincilu dok vi niste kuci onda bi mogla imati jednu. mene nase cincile mnogo volu jer ih ja hranim i menjam vodu, cistim piljevinu i druzim se sa njima najvise.
nisu skupe i ne jedu mnogo dok su nam veverice ko mali termitici
na mesecnom nivou mi potrosimo minimum 20eura na nase ljubimce. najvise na veverice potrosimo.
verenik i ja zivimo u odvojenom delu kuce sa nasim glodarima, mama i tata mu zive u istom dvoristu u kuci pored i imaju 2 macke, 2 psa i hrcka. hrcak je takodje nasa briga. ja sam ga kupila mom vereniku za bozic al ga je njegova mama prisvojila. svideo joj se
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:40   #85
ovo su nase tri cincilice
mozda u skorije vreme budemo imali jos koju


http://www.youtube.com/watch?v=YRPg3PfCXvI

http://www.youtube.com/watch?v=ncvv-m0bJWE

http://www.youtube.com/watch?v=_v3Yy6SvZWc

http://www.youtube.com/watch?v=yD0H60Rwjws

http://www.youtube.com/watch?v=VKMYH2fQtNU
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 15:38   #86
Question Osip u usima

pozdrav!
imam blagi problem sa sbojom cincilom. pojavio se neki kao osip unutar njegova
lijeva uha. ne znam sada gdje da trazim pomoc i savjet. nadam se da mi netko
od vas moze pomoci..gledala sam na dr.stranicama ali i nisu bili bas od
neke pomoci...
hvala !
wiskey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 14:52   #87
na zeko forumu? ima vlasnika činčila.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 11:05   #88
Već dugo maštam o činčili i voljela bi si ju priuštiti u skorije vrijeme.
Htjela bih prvo skupiti novce za sve što mi je u startu potrebno.

Velik kavez, pijesak, i ostale stvari. Najviše mi treba novaca na kavez veliki

E sada me zanima bar ovirna cijena činčile. Htjela bih uzeti činčilu iz one uzgajivačnice u Zagrebu.
I htjela bih sivu činčilu, jer vidim da i cijena ovisi o boji.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 10:17   #89
wiskey kako izgleda taj osip? mozes li sutnuti neku sliku?

Timbalandica ne znam kakve su cene tu kod vas ali prosek standardne cincile je ovde oko 25 eura.
Za farmu u Zagrebu sam cula da su jako skupe cincile i oni imaju posebne prohteve oko kupovine cincila. Ako nemas ni jednu cincilu ne mozes kupiti samo jednu vec moras dve uzeti. Moras im obrazloziti zasto mislis da su cincile za tebe i zasto ih zelis i jos sto cudesa. Ako kojim slucajem procene da nisi adekvatna za imanje cincile kao kucnog ljubimca nece ti je prodati. Ukoliko se odlucis preko njih uzeti 2 cincile tipa muzjak zenka muzjacica ce ti kastrirati sto je po meni jako glupavo. Radje ti fino prelistaj oglase pa ces sigurno naci nekog ko poklanja koju cincilicu i skrati sebi muke i te pare sto ces dati u pet shop-u ili na farmi za cincile bolje potrosi na potrebstine koje ti trebaju kako bi im bilo lepo kod tebe
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 10:30   #90
Quote:
zlakrvopijica kaže: Pogledaj post
Za farmu u Zagrebu sam cula da su jako skupe cincile i oni imaju posebne prohteve oko kupovine cincila. Ako nemas ni jednu cincilu ne mozes kupiti samo jednu vec moras dve uzeti. Moras im obrazloziti zasto mislis da su cincile za tebe i zasto ih zelis i jos sto cudesa. Ako kojim slucajem procene da nisi adekvatna za imanje cincile kao kucnog ljubimca nece ti je prodati. Ukoliko se odlucis preko njih uzeti 2 cincile tipa muzjak zenka muzjacica ce ti kastrirati sto je po meni jako glupavo. )
Da, stvarno je glupavo sto netko zaista i brine o dobrobiti tih zivotinjica za razliku od pet shopova gdje ih prodaju kao stvari, uglavnom klincima kao igracke.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 12:39   #91
ja ne želim da moja činčila ugine jednog dana od neke boleštine i tko zna otkuda potiče.
Uzgajam pse na takav način, sa svim papirima, i ja gledam kakav je vlasnik, zalažem se za to. Pa ako već mogu kod pasa, mogu i kod činčile.

Čitala sam to za dvije činčile, no možda bi se mogao napraviti kompromis jer činčila sigurno kod mene ne bi bila usamljena.

Zanimala me prvobitno cijena, jer uopće ne znam kolika bi bila kod njih. Kad bi mi bar netko otprilike znao reći.
500 eura? 1000 eura?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 18:19   #92
patience koliko brinu o zivotinjicama toliko brinu i o tome da ako i kad uzmes dve cincile od njih ti nikad ne mozes imati bebe cincile jer im nije u interesu da jednog dana kao njihova musterija njima krades musterije da tako kazem prodavajuci cincile sto u pet shop-ovima nije slucaj. no svima njima je cilj isti. prodati zivotinju i zaraditi kes.

timbalandica mozes da ih pitas za cenu mada ja ne verujem da je ispod 50eura cincila. ja koliko sam kuckala sa njima mogu reci da neko preterano znanje o cincilama nemaju jer kad sam trazila njihovu pomoc kad mi je cincila bila bolesna nisu mi bili od neke koristi. shvatila sam da i ako im pise na sajtu da uvek mozes njih pitati sta te zanima i traziti pomoc nisu bas tako susretljivi kad dodje do toga. mozda jesu prema ljudima koji preko njih kupe cincile al sad prema onima koji vec imaju cincilu tesko. gledaju da te na finjaka skinu s dnevnog reda sto bi se reklo.
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 15:55   #93
Poz od jos jedne cinciloljubiteljice doma imam dvije muske cincil, dva buraza, jedan crni drugi smedji, prelijepi su, stari dvije godine. Kao klinka imala sam cincilu onu sivu vulgaris i nju tj. njega sam toliko pripitomila da je bio poput psa, spaval je na meni nekad sjecam se, bio je poseban..ovi dva su divljiji valjda zato jer su dvoje..kakve su vase, dal se daju dragati i to?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 11:38   #94
Nasi muzjak i zenka koji zajedno zive nisu bas nesto extremno pitomi no kad su raspolozeni mogu se maziti dok zenkica koja sama zivi se voli maziti i u stanju je satima tako da sedi dok je mi mazimo
Ja sam od mnogih ljudi koji imaju cincile cula da kad su same se mnogo vise maze nego kada su u paru.
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 22:11   #95
Da znaci u tom je stos, zato su moji duvljiji dok je cincila koju sam imala u djetinjstvu bila jako pitoma. Vec sam mislila da me mozda nisu prihvatili. Daju se oni podragat al nista vise od toga.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 11:35   #96
pa da. i ja sam to mislila jersmo mi nase cincile usvojili kad su vec bile odrasle al sam se vrlo brzo uverila da kad su u paru onda su zloce a kad su same onda su dobrice
mada ima nesto i u tom prihvatanju i prilagodjavanju no ako si ok prema njima taj proces ne traje dugo.
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:00   #97
Sta dajete svojim cincilama za poslasticu i za brusenj zubiju? Ja im dam tu i tamo grozdjicu, brusnicu, jabuku, grancice susene i sipinu kost im kupim za brusenje zubi.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 19:37   #98
Poštovani forumaši,

ubrzo postajem novi vlasnik činčile, još je beba pa ju čekam da se odvoji od roditelja, kavez je u izradi 120x45x80, te sad kupujem hranu, mene zanima koja je najbolja hrana koja se može kupiti za njih na području Zagreba? Vidio sam u zoo cityu neku hranu dosta skupu ali sadrži bananu ali kolko znam one ne smiju jesti bananu? Ima li razlike pošto je to sušena banana?
Ukratko ako mi možete reći koja je najbolja hrana za njih,pelete,sijeno i pijesak? Želim svojoj Norici pružiti najbolje pa vas molim za pomoć...
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 12:10   #99
Nemoj kupovati sarenu hranu ni u kom slucaju! Smiju palete one sive boje, nikako u boji, da su sarene jer ima puno kakti hrane za cincile, a to u biti nesmiju jesti tako da pripazi na to. Ja kupujem u pet shopu na Heinzelovoj imas te palete jednobojne sa ubacenim susenim grozdjicama i malo sijena, dodje nekih 24 kuna, zelene boje je pakiranje i nacrtana je cincila. Svakako se pobrini da ima uvijek sijeno, vodu naravno i grancicu suhog drva (jabuke npr.) imas popis koje grancice smiju..ako nemres nac imam ja doma popis pa napisem. Mozes joj dat i sipinu kost da glodje, komadic jabuke, jednu do dvije brusnice suhe, suhe grozdjice..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 19:30   #100
Hvala ti na odgovoru... Ako ti nije teško jel mi možeš poslat popis.... I samo još jedno pitanje koja je razlika u pijesku? Ima ga od 20kn pa do 80kn, a nije stvar u količini!
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.