Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2010., 13:22   #1661
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
postaviti knauf pregrade izravno na ciglu (ili beton) ili prvo uraditi maltere pa onda postavljati knauf?
najzgodnije bi mi bilo odraditi sve pregrade zbog vodovodnih i instalacija struje.

pomoć.

hvala.
možda nisam bio dovoljno jasan. postoje nosivi zidovi od betona i cigle i treba uraditi pregradne zidove, dakle radi se o spojevima između postojećih zidova i knauf pregradnih koji se tek trebaju napraviti.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 15:56   #1662
Pitanje,
knauf direktno na zid od cigle, umjesto žbukanja, stavlja se bez profila (zid je ravan, valjda) ?
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 18:52   #1663
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Pitanje,
knauf direktno na zid od cigle, umjesto žbukanja, stavlja se bez profila (zid je ravan, valjda) ?
FF
Može.
Impregnacija zida- premazom za jako upijajuče podloge - ako je beton - Betonkontakt.
Ljepilo Perlfix.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 18:55   #1664
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
možda nisam bio dovoljno jasan. postoje nosivi zidovi od betona i cigle i treba uraditi pregradne zidove, dakle radi se o spojevima između postojećih zidova i knauf pregradnih koji se tek trebaju napraviti.
Što Vas točno zanima? Izrada?
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:15   #1665
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Što Vas točno zanima? Izrada?
ja bih sam radio pregradne zidove od knaufa. dakle, radovi na građevini su u takvoj fazi da već postoje svi nosivi zidovi, i sad slijede pregradni. neki od njih idu od betonskog stupa pa recimo do zida od cigle. e sad mene zanima trebaju li se ti postojeći zidovi prvo žbukati pa onda na tako ožbukane raditi pregrade od knaufa, ili može ovako na golo. čisto zbog izvedbe spojeva knaufa i postojeće konstrukcije.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:29   #1666
Najbolje da su zidovi ožbikani.
Čak i pogletani.
Na spoj ploče i žbuke-zida se postavi razdjena traka nakon obrade višak se odreže i spremno za daljnje zahvate.

Prvo si zacrtajte na podu i stropu točnu poziciju budučih zidova.
Zidove izrađujete s CW i UW profila, postoje širine 5cm 7,5cm i 10cm
U međuprostor izolacija
Ploče postavljate jednoslojno, dvoslojno, troslojno.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:57   #1667
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Najbolje da su zidovi ožbikani.
Čak i pogletani.
Na spoj ploče i žbuke-zida se postavi razdjena traka nakon obrade višak se odreže i spremno za daljnje zahvate.

Prvo si zacrtajte na podu i stropu točnu poziciju budučih zidova.
Zidove izrađujete s CW i UW profila, postoje širine 5cm 7,5cm i 10cm
U međuprostor izolacija
Ploče postavljate jednoslojno, dvoslojno, troslojno.
ma ok. cw i uw profili, idem sa 15 cm debljine pregradom, profili 10cm i dupla obloga. mene zanima jel moguće vezati konstrukciju na golu ciglu ili beton. ako ne, zašto ne? ako da, na šta trebam obratiti pozornost?
vi sugerirate da su ožbukani, čak i pogletani, pa sigurno postoji neki razlog.
jel to naknadno pucanje spojeva ili nešto drugo?
hvala.
pozdrav
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:48   #1668
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
ma ok. cw i uw profili, idem sa 15 cm debljine pregradom, profili 10cm i dupla obloga. mene zanima jel moguće vezati konstrukciju na golu ciglu ili beton. ako ne, zašto ne? ako da, na šta trebam obratiti pozornost?
vi sugerirate da su ožbukani, čak i pogletani, pa sigurno postoji neki razlog.
jel to naknadno pucanje spojeva ili nešto drugo?
hvala.
pozdrav
Samo ime kaže suha gradnja. Zidovi trebaju biti ožbukani, jer ako nisu, pa se žbuka poslije montaže GKP dolazi do pucanja i gips ploča se navlaži. Sve se može kad se hoće, ali se treba držati neke tehnologije materijala. Zašto bacati materijal.
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 07:39   #1669
Quote:
inzr kaže: Pogledaj post
Samo ime kaže suha gradnja. Zidovi trebaju biti ožbukani, jer ako nisu, pa se žbuka poslije montaže GKP dolazi do pucanja i gips ploča se navlaži. Sve se može kad se hoće, ali se treba držati neke tehnologije materijala. Zašto bacati materijal.
naravno.
pretpostavljam da uraditi prethodno (prije žbukanja) samo konstrukciju bez GKP i nije neko sretno rješenje. može li konstrukcija sama sebe držati?

druga solucija je uraditi grubu, predvidjeti instalacije koje bi išle kroz pregrade, pa onda zidove od knaufa. jel ovo izvedivije?
pa i ako se naknadno bude trebalo proštemati nešto sitno kroz žbuku i nije toliko strašno. vaše mišljenje?

hvala.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:27   #1670
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
ja bih sam radio pregradne zidove od knaufa. dakle, radovi na građevini su u takvoj fazi da već postoje svi nosivi zidovi, i sad slijede pregradni. neki od njih idu od betonskog stupa pa recimo do zida od cigle. e sad mene zanima trebaju li se ti postojeći zidovi prvo žbukati pa onda na tako ožbukane raditi pregrade od knaufa, ili može ovako na golo. čisto zbog izvedbe spojeva knaufa i postojeće konstrukcije.
Može i ovako - nakon izrade knaufa a prije žbukanja zaštititi knauf najlonom da se previše ne uprlja - alternativa žbukanju postojećih zidova knauf obloga na ljepilo.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:31   #1671
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Na žalost trenutno nemam ništa sa tom izolacijom.
Sretno pri prodaji.
Inače kad se ima viška materijala od gradnje nije loše spustiti cijenu 20-30 %, jer svi mi možemo otići u dućan i kupiti i po boljoj cijeni od ove koju ti tu navodiš.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:13   #1672
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Može.
Impregnacija zida- premazom za jako upijajuče podloge - ako je beton - Betonkontakt.
Ljepilo Perlfix.
Neki naziv tog premaza impregnacionog ?
ima i betona malo
Kakvo ljepilo ? Kaj se to ne šerafi u zid ?
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:52   #1673
npr. Knauf Grundiermittel, ako se jos uvijek tako zove.
a ljepilo se zove Perlfix i sluzi za ljepljenje ploca za zid..
kako mislis zasarafit plocu u zid od cigle ako nemas potkonstrukciju?? i kojim sarafima?
ako neces potkonstrukciju onda nema sarafljenja nego se ploce lijepe na zid perlfixom..
MArijo82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:20   #1674
Ok,
samo pitam, ja sam mislil da se to zatipla i zašerafi.
Taj Grundiemittel, to je impregnacioni premaz ?
A kak pričvrstiti ploču na drvenu gredu (to je zid, dolje cigla, pa betonski serklaž, pa na njemu podrožna greda), na ciglu i beton sa tim ljepilom, a greda ? Jel tu ide šeraf ili ?
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:03   #1675
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Inače kad se ima viška materijala od gradnje nije loše spustiti cijenu 20-30 %, jer svi mi možemo otići u dućan i kupiti i po boljoj cijeni od ove koju ti tu navodiš.
Ne prodajem ja vunu.

Nema nikad puno viška uvijek taman.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:28   #1676
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
ma ok. cw i uw profili, idem sa 15 cm debljine pregradom, profili 10cm i dupla obloga. mene zanima jel moguće vezati konstrukciju na golu ciglu ili beton. ako ne, zašto ne? ako da, na šta trebam obratiti pozornost?
vi sugerirate da su ožbukani, čak i pogletani, pa sigurno postoji neki razlog.
jel to naknadno pucanje spojeva ili nešto drugo?
hvala.
pozdrav
Dobar zid.

Zid se postavlja na ožbukani zid-i pogletani najbolje.
Postavite podkonstrukciju i razdjelnu traku između ploče i zida.

Takav je redosljed.

Ako umjesto kalsične žbuke postavljate "suhu žbuku" Knauf
Onda se spoj obradi papirnatom trakom i to je to.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:35   #1677
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Neki naziv tog premaza impregnacionog ?
ima i betona malo
Kakvo ljepilo ? Kaj se to ne šerafi u zid ?
FF

Knauf Grundiermittel
Za Beton Betonkontakt, Ima isto od Knauf-a

Ljepilo za Knauf ploče Perlfix
Lijepi se ploča na zid bez šerafa tipli iitd.
Samo ljepilo ploča, stisne se, izravna. Kad se dobro posuši obrada spojeva.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:41   #1678
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Ok,
samo pitam, ja sam mislil da se to zatipla i zašerafi.
Taj Grundiemittel, to je impregnacioni premaz ?
A kak pričvrstiti ploču na drvenu gredu (to je zid, dolje cigla, pa betonski serklaž, pa na njemu podrožna greda), na ciglu i beton sa tim ljepilom, a greda ? Jel tu ide šeraf ili ?
FF
Na gredu postavite Knauf ploču. Direktno vijakom.
Sve površine impregnirate. I ciglu i beton i Knauf ploču.
I ljepite. Preko sveg.

ILi složite taj dio sa konstrukcijom. cd-ud ili cw-uw.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 01:19   #1679
Thumbs down :-(

Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Inače kad se ima viška materijala od gradnje nije loše spustiti cijenu 20-30 %, jer svi mi možemo otići u dućan i kupiti i po boljoj cijeni od ove koju ti tu navodiš.
Nije da mi gori! :-D
20-30%???? Oš za badava???

Aj nemoj lihvariti. Da netko ponudi materijal da mu je ostao višak i da meni treba kupio bih ga po istoj cijeni iz solidarnosti da si čovjek vrati lovu. Isto mi je jel kupio od njega ili od nekog drugog, a ovako sam pomogao čovjeku.....a nikad se ne zna kad će on meni pomoći!?
Ovo bi i trebala biti socijalna tema....ali ti ziher naplačuješ svoje postove i savjete......

Ja rješavam vunu jer mi treba lova za ratu auta, ali radije ću posuditi za auto nego ovo što sam pošteno platio dati za badava. Prije ili kasnije uletit će posao gdje će se ta vuna potrošiti, a i danas su mi u dućanu gdje sam kupio vunu rekli da ju bez problema mogu zamjeniti za bilo što drugo pa si radije ubodem novu šraubu i možda još koji komad alata.....

Možda ostavljam dojam da sam vesla sisao, ali to ne znači da sam i čamac progutao!!!

Gade mi se ljudi koji sve gledaju kroz novac i u svemu traže zaradu.
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!

Zadnje uređivanje Nadobudan : 09.09.2010. at 01:25.
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 08:19   #1680
poceo sam obradjivati spojeve..
redoslijed koim sam isao je sljedeci:

1. popunio sam prvo uniflotom sve vijke, rupice, spojeve i izmedju ploca i do zidova i greda
2. iduci dan pobrusio sve i obrisao od prasine, polijepio mrezicu na tvornicke spojeve i pogletao ( nisam bas previse sirio, spoje je sirok za duzinu gletera a negdje nije ni toliko)
3. nakon sat vremena sto se posusilo ovo sa mrezicom, postavio i trake od staklenih vlakana na rezane spojeve, i do zidova i grede, i pregletao preko traka takodjer za sirinu gletera

buduci mislim pregletati cijelu povrsinu sa F1 Readyfixom

pitanje je sljedece:

1. mogu li sada krenuti sa pregletavanjem cijele povrsine F1-icom, ili ipak spojeve moram jos jednom pregletati uniflotom ili readyfixom pa tek onda gletat cijelu povrsinu?

2. dali pregletati cijelu povrsinu jednom ili dvaputa F1-icom

3. imam knauf tiefengrund, trebam li grundirati ploce prije gletanja F1-icom?

4. bezobzira na tocku 3. planiram grundirati poslje gletanja, a prije farbanja. jel to u redu?

hvala
MArijo82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.