Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2012., 23:17   #1301
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer rodila u 26. tjednu dečkića teškog 1150 i dugog 39 cm. Sada je u inkubatoru. Za sada je sve u redu.
Najvažnije je da je za sada sve u redu... biti će još neko vrijeme u inkubatoru i sve što ide sa tim, ali neka samo sve bude dobro

Ima jaaaaako puno pozitivnih priča u tim tjednima. Ja sam baš jučer pročitala tj. gledala slikice curice koja je rođena sa 25 tjedana, a sada ima 5 godina

Znam da si sada iscrpljena, umorna i zabrinuta, ali kada se malo oporaviš i budeš imala više vremena i volje, pročitaj malo ta iskustva (poslat ću ti u privatnu poruku link) i obavezno se javi udruzi Palčići.

Javljaj nam i dalje kako ste nam oboje, a mi ćemo misliti na vas i vibrati da vrijeme brzo prođe i da se brzo grlite i mazite ~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 11:05   #1302
Homer čestitam na malom miceku! Za tjedne je veliki, znam da si sigurno umorna i napeta i psihički i fizički, ali prvi sati su najbitniji, nek je on nama živ i zdrav, pregurat ćete i ovo vrijeme koje će provesti u inkubatoru i sve će to uskoro biti iza vas. Čestitam ti na hrabrosti, samo tako ustraj i dalje, potiči proizvodnju mlijeka, uskoro ćeš mu moći davati kapljicu po kapljicu. Javi nam se ~~~~~~~~~~~~~~~~~ šaljem ti mega vibre!
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 22:42   #1303
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer rodila u 26. tjednu dečkića teškog 1150 i dugog 39 cm. Sada je u inkubatoru. Za sada je sve u redu.
Ja sam sa dozom straha otvarala ovu temu, pogotovo nakon sto si se ti javila sa svojim stanjem, priznajem....jer to je ono cega se ja pribojavam...
ti se drzi, budi jaka,ostani pozitivna....
cestitam ti na rodenju male bebice, hvala bogu da je sve u redu za sada, neka tako i ostane, neka ti malac brzo napreduje, neka se razvije, da ti bude zdrav i velik, zelim ti od srca! sve najbolje tebi i tvojoj obitelji....
i am me is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 09:28   #1304
Prije tjedan i pol sam bila na pregledu, dobila normabel zbog slabih kontrakcija. Od petka navecer te kontrakcije su postale jace i cesce pa sam otisla na hitnu. Ctg ocitava blage, ja sam uloziva za clanak prsta. Unutarnje je zatvoreno sto je ok. Preporuka je mirovanje opet i 2 puta po magnezij 300. Danas smo 24+6.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 09:43   #1305
Cure drzite se! Pratim vas i stalno mislim na vas.
Ja mirujem iako sam jos uvijek zatvorena i nadam se da cu jos dugo izdrzat 4u1. Zajedno sa vama.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 10:58   #1306
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer rodila u 26. tjednu dečkića teškog 1150 i dugog 39 cm. Sada je u inkubatoru. Za sada je sve u redu.
Homer, čestitka na bebici! Jucer sam upoznala curku koja je rodjena sa 1200g, sad ima 5mj i dobro je! Zelim vam puno snage da progurate pocetne teskoce.

Inace, ja sam danas tek 22tj. Vrijeme mi jako sporo prolazi, a sljedeci pregled mi je za tjedan dana. Strah me uhvati kad me nesto zaboli ili osjetim pritisak, jer nikad ne znam je li to sad normalno ili se otvaram.
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 11:02   #1307
Kordica~~~~~~~~~ da izdržite što duže, trojčeki divno!

Loptičica miruj i ne nerviraj se, nadam se da su ti napravili i cervikalne briseve i urinokulturu, čisto da isključe njih kao eventualni uzrok kontrakcija. Magnezij je super, a normabel od 2 mg se može uzimati po potrebi. Kako si skužila kontrakcije, jel te bolilo ili samo stezalo?
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 11:06   #1308
Agni nemoj strahovati, nema trudnice koju povremeno nešto ne zaboli. Na žalost otvaranje je često bezbolno, nemoj se opterećivati, tome služe kontrole kod liječnika. Sve što možeš napraviti je da miruješ, misliš pozitivno, koncentriraš se na sretan događaj i što tjedni budu odmicali, brže će ti vrijeme prolaziti.
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 11:16   #1309
Briseve su radili ranije u trudnoci, sada nisu. Bili su uredni. Prije mjesec dana sam pila antibiotik i koristila royazol jer sam imala povisene leukocite u urinu i jak iscjedak. Unazad 2.5 tjedna su krenule te nekakve kontrakcije koje su se od petka pojacale. Onako krene u krizima pa na donji dio trbuha, nekad bas presjece a nekad ko neka tupa blesava bol A stezanje osjetim vise onako postrance, ko da mi je premal trbuh za bebu, ne znam kako opisat.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 11:35   #1310
Ja vise nemrem ni procijenit kaj me boli, sve me boli od lezanja, ledja, kriza, Kukovi...
Kolko magnezija uzimate dnevno? Ja 600-800 mg
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 11:39   #1311
Pretpostavljam da bi onda bilo vrijeme za kontrolnu urinokulturu, čisto da isključiš neku bakteriju. Bitno je pratit stanje, odnosno da kontrakcije ne utječu na daljnje otvaranje u što te tvoj liječnik sigurno uputio.
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 11:40   #1312
600 mg magnezija i u pravilu jedan do dva normabela.
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 11:49   #1313
Meni nisu radili urinokulturu uopce, nijednom u trudnoci... moj dr. je protiv normabela tak da a ovisim samo o magneziju. A zadnjih par dana su mi se kontrakcije pojacale.
Samo da me ne ostave u bolnici nakon kontrole
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 12:15   #1314
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
Meni nisu radili urinokulturu uopce, nijednom u trudnoci... moj dr. je protiv normabela tak da a ovisim samo o magneziju. A zadnjih par dana su mi se kontrakcije pojacale.
Samo da me ne ostave u bolnici nakon kontrole
Meni je dr.rekla magnezij 200mg svakih 8 sati. Također, nisam dobila normabel.
Kontrakcije ne osjetim, valjda zbog ranih tjedana

Taraporin, hvala na utjehi. Sad mi se vaši tjedni čine jako daleko
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 12:37   #1315
Moj doktor nije ljubitelj normabela, ali već sam prošla jednu trudnoću, uzimala sam jednog dnevno uz magnezij. To je kemija, al ako postije kontrakcije bolje normabel nego stezanje. Magnezij uzimam 2 pota po 300. Tako ja funkcioniram, magnezij nikome neće naštetit, a za sve ostalo kako vam doktor kaže.

Kordica ako nema indikacija za urinokulturu (iscjedak, oeckanje dok mokriš, nalazi na kontrolnim trakicama), ne moraš je radit.

Agni ne moraš ni osjetiti ni imati kontrakcije. To je individualno. One bezbolne, kad se trbuh pretvori u loptu i koje nemaju pravilan razmak su posve normalne i ako nisu česte ne trebaju zabrinjavati.
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 12:59   #1316
Ja sam dobila 2x300mg. To mogu bilo koji mg ili? A normic sada po potrebi.

A za urinokulturu cu morat zvat svog gina, jucer su mi samo gledali urin sa onim trakicama.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 13:03   #1317
Nemam nikakvih problema s mokrenjem. Al ovi meni ne gledaju ni na tu trakicu urin, nit me vagaju. Jedva da mi tlak izmjere. 30. idem na sd na kontrolu pa cu ih ispilat za to.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 13:15   #1318
Kordica tko su ovi, neki soc. ginić? U TA koriste trakice, ako tamo ideš. Bitno da nema iscjetka ni tegoba.
Taraporin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 13:23   #1319
kordica, gdje ideš na kontrole? Trebaju ti gledati i urin i tlak i vagati te svaki put. Posebno te trebaju paziti zbog tri bebice samo ti njih ispilaj i pitaj i traži sve. Inače, ja znam jednu mamu koja je rodila trojčeke (isto dečko i dvije cure), sada imaju dvije i pol godine i preslatki su ona je dogurala do vrlo visokih tjedana.

Ja ni sama ne znam za taj Normabel. Meni jedan doktor kaže piti, drugi kaže smanjiti... ne mogu se ni oni sami dogovoriti. U prvoj trudnoći ih nisam pila (ali sam počela mirovati tek sa 27+ pa sam se osjećala sigurnije), a sada ih pijem već mjesec i pol. Prvo sam pila 3x2mg dnevno, sada pijem 2x2mg sa tendencijom da smanjim na samo jedan i onda prestanem (ovo zvuči ko da sam neki ovisnik )

Magnezij neće štetiti tako da bih ga ja preporučila svakoj trudnici koja osjeća bilo kakve kontrakcije, stezanja ili slično... najmanje 300 mg dnevno, ja nekad popijem i 2x300 mg... šumeći od Dietpharma.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 13:58   #1320
Na Svetom Duhu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.