Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2008., 11:59   #1
Cijena plina

Koliko će poskupit plin iza 1.1.2009 ??? Čital u Auto klubu članak naslova Ne ugrađujte više plin cijena iza 1.1.2009. mu skače na 5 kuna, pao mi odma mrak na oči. To je 50% povećanje toga ima jedino kod nas. Uz takvu cijenu plina, povečanu potrošnju od 10% , servis, flashlube, gubitak prostora u prtljažniku, isplativost ugradnje će bit jaaaaako upitna, ako niste taxsist.
suki82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 12:47   #2
A moraju ljudi pisati bombasticne naslove, a ko bi im inace kupovao novine, eto ti si živ dokaz za to, da je npr. pisalo "Plin ce možda malo poskupiti" nebi ni kupio AutoKlub, ovako racunaju neko ce se uhvatiti na udicu!

Na 5Kn.......ha ha, pa to bi znacilo da imamo naj skuplji plin u Europi, ako se uzme u obzir naputak EU Komisije, o cijeni LPG-a njegova cijena u HR mogla bi biti naj više 4,20Kn a s obzirom da naše politicare boli guza od ulizivanja EU ne vjerujem da bi išli prkositi naputku Eu Komisije, jednostavno nebi lijepo izgledalo....

Dakle možemo otvoriti internu kladionicu, ja tipujem na 4.20Kn max!
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 12:52   #3
Ajd ja ću biti klasa optimist i reći 3,95kn.
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 12:57   #4
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
A moraju ljudi pisati bombasticne naslove, a ko bi im inace kupovao novine, eto ti si živ dokaz za to, da je npr. pisalo "Plin ce možda malo poskupiti" nebi ni kupio AutoKlub, ovako racunaju neko ce se uhvatiti na udicu!

Na 5Kn.......ha ha, pa to bi znacilo da imamo naj skuplji plin u Europi, ako se uzme u obzir naputak EU Komisije, o cijeni LPG-a njegova cijena u HR mogla bi biti naj više 4,20Kn a s obzirom da naše politicare boli guza od ulizivanja EU ne vjerujem da bi išli prkositi naputku Eu Komisije, jednostavno nebi lijepo izgledalo....

Dakle možemo otvoriti internu kladionicu, ja tipujem na 4.20Kn max!
pa uvijek se nasmijem kad ovo vidim. Pa koja direktiva-pa šta vam je???
Pa slovenija i austrija su u eu i majo 20-30 % skuplji benz od plina. Jebe se njim za direktivu i sve skupa-a moglo bi se i vašim političarima. Pa uvijek je tako bilo. Ulje je jeftino-ajmo svi na ulje-sada ulje išlo u nebo i sve bježe na drva...
Isto če biti sa lpg-trenutačno je jeftin a kad pukne balun onda če poskupit-a ovaj balun se u hr brzo puni....
gogocak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 13:02   #5
Quote:
gogocak kaže: Pogledaj post
pa uvijek se nasmijem kad ovo vidim. Pa koja direktiva-pa šta vam je???
Pa slovenija i austrija su u eu i majo 20-30 % skuplji benz od plina. Jebe se njim za direktivu i sve skupa-a moglo bi se i vašim političarima. Pa uvijek je tako bilo. Ulje je jeftino-ajmo svi na ulje-sada ulje išlo u nebo i sve bježe na drva...
Isto če biti sa lpg-trenutačno je jeftin a kad pukne balun onda če poskupit-a ovaj balun se u hr brzo puni....
Koja DIREKTIVA?!?! Nije direktiva vec NAPUTAK..... razlika je velika!

Da Austrija i Slovenija jesu u EU a Hrvatska nije i to je BITNA razlika, veše se jebe za preporuke EU Komsije a naše (mislim HR politicare) se itekako jebe, jer se Hr. gleda kroz 10X povecalo koliko ispunjava koje kakve gluposti...
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 13:10   #6
Ako plin značajnije poskupi a cijene goriva ostanu u nekim normalnim okvirima recimo do 8kn rijetkima će se isplatiti ugradnja plina. Možda je državi dovoljan broj nas koji smo već ugradili i isplatili investiciju; jbg da se svi voze na plin kome bi prodavali skuplji benzin?
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 13:13   #7
A kako naš Seraderko jaaaako pati od EUfobije ja tipujem na 4.05 kn (to sa 0.05 kn im je iz nekog razloga napeto )
__________________
Čovik koji ima 1 sat uvik zna koliko je sati!
Čovik koji ima 2 sata u to nikad nije siguran!
Miro 1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 13:20   #8
Quote:
deskjet kaže: Pogledaj post
Ako plin značajnije poskupi a cijene goriva ostanu u nekim normalnim okvirima recimo do 8kn rijetkima će se isplatiti ugradnja plina. Možda je državi dovoljan broj nas koji smo već ugradili i isplatili investiciju; jbg da se svi voze na plin kome bi prodavali skuplji benzin?
Benzin, je samo jedan od 50-tak produkta koji se mogu dobiti od sirove nafte, sve da im i padne prodaja raznih benzina, ostaju, dizel, mazut, lož ulje, maziva, katrani, asfalt, petrilej, kerozin, .....ITD!
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 13:43   #9
Tipujem da će 01.01.2009. cijena ostati nepromijenjena- 3,35 kn

Sva buka koja se ovih dana diže oko plina nema veze sa LPG-om nego zemnim plinom iz Rusije.
"Pametni" novinari na TV govore o zemnom plinu a na slici plinske boce LPG-a
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 13:49   #10
citat od miroslav k; Poskupljenje prirodnog plina direktno će uticati na poskupljenje autoplina pošto se autoplin sastoji od mješavine propana koji se dobiva od prirodnog plina i butana koji je izravni nus produkt kod derivacije sirove nafte u ostala goriva.Pošto se mješavina kod nas u Hrvatskoj a i šire (jer ga izvoze u okolne zemlje) sastoji od 50% propana i 50% butana(u većini godišnjeg doba) poskupljenje prirodnog plina uticati će u 50 postotnom udjelu.Na to će još nakalemiti transportne troškove (pošto se prevozi cisternama u tekućem stanju do istakačkog mjesta) i eto vam nove cijene.

Samo citat da se ne mucim....hi!
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 14:06   #11
sa wapedie: U malim količinama se javlja u zemnom gasu a u većim količinama javlja se u nafti. Iz nafte se dobiva destilacijom u obliku smeše sa butanom, koja se koristi kao gorivo poznato pod nazivom Plin koji se koristi za punjenje boca koje se koriste u domaćinstvima, a koristi se i kao gorivo za vozila.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 14:11   #12
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
sa wapedie: U malim količinama se javlja u zemnom gasu a u većim količinama javlja se u nafti. Iz nafte se dobiva destilacijom u obliku smeše sa butanom, koja se koristi kao gorivo poznato pod nazivom Plin koji se koristi za punjenje boca koje se koriste u domaćinstvima, a koristi se i kao gorivo za vozila.
Ja sam za ovu verziju dušom i srcem, al bojim se.....
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 15:09   #13
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Tipujem da će 01.01.2009. cijena ostati nepromijenjena- 3,35 kn

Sva buka koja se ovih dana diže oko plina nema veze sa LPG-om nego zemnim plinom iz Rusije.
"Pametni" novinari na TV govore o zemnom plinu a na slici plinske boce LPG-a
cijena će ostat ista 3,35

a novinare ko yebe
__________________
ja se konja bojim
FAuWE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 18:26   #14
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
A moraju ljudi pisati bombasticne naslove, a ko bi im inace kupovao novine, eto ti si živ dokaz za to, da je npr. pisalo "Plin ce možda malo poskupiti" nebi ni kupio AutoKlub, ovako racunaju neko ce se uhvatiti na udicu!

Na 5Kn.......ha ha, pa to bi znacilo da imamo naj skuplji plin u Europi, ako se uzme u obzir naputak EU Komisije, o cijeni LPG-a njegova cijena u HR mogla bi biti naj više 4,20Kn a s obzirom da naše politicare boli guza od ulizivanja EU ne vjerujem da bi išli prkositi naputku Eu Komisije, jednostavno nebi lijepo izgledalo....

Dakle možemo otvoriti internu kladionicu, ja tipujem na 4.20Kn max!
Ja tipujem i nadam se da će se poskupljenje odgoditi bar do 1.6.2009. jer su u svibnju lokalni izbori. Autoplinaša je sve više, a svaki glas je dragocjen.
ijelavicc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 19:39   #15
Kod NOVAK BENZA (cesta Vel. Gorica-Zagreb) plin košta 3,99 kn. Obrazloženje: gazda nabavlja plin vani, pa mora biti druga cijena.
VelikaGorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:12   #16
Ma sve je to OK, ali mi nije jasno šta naš premjer misli kad kaže da insistira na izdvajanju plinskog biznisa iz INE, na koji plinski biznis misli, to je ocigledno problem jer se MOL ne slaže sa tim nikako, ćak su prekinuti i pregovori....
Nešto u vezi energetske neovisnosti države o cemu je pricano ima smisla, ali koji su onda vrag uopce prodavali INA-u, ili još jednostavije, neka država osnuje novu nafnu kompaniju i da joj prava na eksplataciju nafte i plina u RH i to je to!
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:46   #17
pa jel nije PROplin nosioc posla sa plinskim terminalom u omišlju?

ako je, to je veliki biznis, važan za državu, i normalno bi bilo da tu firmu žele izdvojiti iz INE.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:58   #18
Normalno bi bilo da su se to sjetili dok MOL nije posjedovao 47% INE. MOL će sad to sigurno dobro znat naplatit.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:56   #19
JA sam svoju instalaciju isplatio,kupiti cu iduci auto s plinom i voila,ustedio sam.Cijena nebi trebala ici na vise od 4.5 kn,prevelika bi to bila razlika.Budemo digli seljacku-LPG bunu
arnazabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 20:24   #20
Ako ode i na 5,0kn,meni opet ok, manje od benze, a budući da sam instalaciju isplatio za nepunih 5 mjeseci, opet u plusu.Onda više neće biti velikoga interesa za ugradnju pa eto ti računice. I najvažnije, svi će biti sretni kad plin poskupi i neće nitko više dosađivati.
__________________
xy
xipsilon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.