Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2017., 08:55   #8161
moji uopće ne reagiraju na catnip

oni su ionako ludi, njima ne treba droga

Chien, preslatke su mace
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 16:50   #8162
Postovi o probavnim problemima prebačeni su na temu Proljev kod mačaka.
Old 14.03.2017., 09:35   #8163
Znam da su neki od vas pisali kak su im mace imale problema sa zubima. Kako ste to skontali? Kako su vam se mace ponašale?

Moj mici zadnjih nekoliko dana brlja po klopi, pokušavam skontati šta ga muči. Ne znam jel želudac jer zna imati tako faze kad ga čopi gastritis ili ga nešto drugo muči, tipa zubi jer je kriminal koliko ima kamenaca (a opet to mu ne žele dirati ako ne moraju jer ima 16 godina i ne bi ga samo zbog toga anestezirali).
Muka mi je više od njih dvoje, stalno neki vrag s njima. Jadni moji starčeki.

Što se tiče catnipa, od mojih izgleda da samo micko reagira. Mačka je nezainteresirana, a za malu još nisam uspjela skontati jel joj se sviđa ili ne. Micko se ponaša baš ko pravi junkie, mazi se, slini, ne da da mu uzmeš igračku, baš onako postane agresivan i grebe. Zato im ni ne dajem više, ovaj se ko luđak ponaša a ove dvije nisu baš nešto zainteresirane.

Jel se catnip sadi negdje u 5. mjesecu? Mislim da sam čitala da je tako nekako preporuka. Imam sjemenja, mislila sam im zasaditi, ne znam jel je prehladno. Gledam svoju mentu, sva se posušila i još ne niče. Ne znam jel riknula ili je sada u fazi hibernacije ko prošle zime, na proljeće je počela tjerati ko luda.
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:38   #8164
A čuj, Meli je počeo vrlo malo jesti, držao se čudno, bio je još grintaviji nego inače, nije pustio da ga uzmem i mazim. Maca od frendice je počela piškiti pod sebe i sliniti. Vidiš da nešto ne štima dosta brzo, pogotovo ako inače rado jedu.
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:49   #8165
Moj se ponaša normalno za njega. Spava, piški i kenja normalno, dolazi se maziti, predi, jedino mi brlja po klopi. Ovih dana je lizuckao samo saft od klope pa sam mu jučer zmiksala sve i pojeo je normalno, evo danas neće ni zmiksano. Zbog toga sam mislila da su možda zubi.
Ima on meni tako faze di mi dođe da se propucam jer izmišljam bijesne gliste sam da pojede i onda mu se smiri želudac i krene normalno sve jesti (peptoran mu dajem samo kad krene ful mrljati, inače zoba travu pa mu bude lakše). Zapravo sad sam se sjetila da je neki dan ostavio vrećicu i žderao malo suhe, kontam da ne bi pipnuo suhu da ga boli neki zub.

A usta su mu kriminal. Zadnji puta mu je veterinarka onako sa prstima poskidala kamenac koliko je išlo, toliko je bilo naslaga da se dalo sa zubiju skinuti samo kad se potegne. Još je rekla da su mu zubi zdravi ispod, a koma koliko toga ima.
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 01:59   #8166
Moj macak je kastriran prije godinu dana, i nije pokazivao znakove tjeranja, doduse nije imao doticaja sa drugim macama, sada smo se preselili i dolaze mi macke vani jer im dajem jesti, tj bila je macka i 3 macica, sada taj jedan macic je ostao kod nas i zensko je, na to sve neko nam je ostavio jos jedno mace,zensko kise cesto i curi joj iz nosa, sad je preslo i na tu drugu macu,sta da radim? Moj macak je kucni,vani ide na povodcu,tako je naucen i nebuni se, medjutim poceo je zaskakavit nasu nogu, sta bi mogao biti uzrok? Jesul te dvije mace?
amrica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:16   #8167
Ima tko info gdje kod nas kupiti ovakav okovratnik za mačke....gdje god pitam, imaju samo plasticne koje macka skine odmah...zg, okolica, slovenija...

Old 20.03.2017., 12:41   #8168
https://www.mrpet.si/zascitni-ovratniki-c-1667.aspx
http://www.marpet.si/napihljiv%20zas...y%20collar.htm

Ovog plavog mekanog imaju na stranici klinike Loka ali trenutno nemaju zalihu.

Možda pomogne.
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:01   #8169
Taj plavi sam i ja upravo nasla na webu kod njih, bio bi super....zvat cu pitati jesu li dobili...hvala na info....ako jos tko zna gdje to naci...

Old 20.03.2017., 13:19   #8170
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...puhavanje.aspx

Ja uzela S za svoje. Micko ne skida, mačka je skidala dok joj nisam uvalila ogrlicu unutra (ima sa uutarnje strane za progurati ogrlicu ako je potrebno). Od tada skine samo ako negdje zapne s njime. Micek je fino i spavao s time, nije mu smetalo.
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:45   #8171
Hvala, ici cu vidjeti...a i u bubi su mi rekli da imaju, ali nisu sigurni jel ok velicina, pa cu ici i tamo....treba mi za dulje vrijeme, jer joj se nakon sterilizacije napravio hematom, pa ce iducih mjesec dana biti s tim....s njom sam doma do 1.4. minimalno...jesi ih ostavljala same s tim na glavi...zbaci s ogrlicom nikako ne bude to skinula...
Old 20.03.2017., 14:02   #8172
Mačku nisam, miceka jesam. S time da je moja mačka specifična biljčica, ovako je maza i pol, ali kad nešto ne želi da joj radiš nema šanse da joj to napraviš. Ne mogu joj uši pregledati, sam ću to reći. Vodit je kod veta je pustolovina za sebe, jednom smo je nas troje držali + vet da je može pregledati. Kupila sam transporter koji se otvara i od gore i to samo zbog nje, ostatak ekipe mogu izvući vanka i bez toga, nju nemrem osim ako ne želim završiti na hitnoj.

Tako da nju ne ostavljam bez nadzora, nije ona meni baš normalna u glavi. A i ovaj za napuhavanje, kad stavim ostalima oni idu u rikverc i kad skontaju da nema neke koristi od toga pomire se sa sudbinom i ne diraju ga. Ova kokoš bi išla u rikverc pol minute, vidila da nema koristi, sjela i nekako sa stražnjim nogama odgurala ga sa vrata i sam bi frknuo (inače je inteligentna i ne treba joj puno da skonta neke stvari šta i kako). Kad sam ugurala unutra ogrlicu onda više nije mogla tako pa nije skidala.

Jedino što je bed, kad prolaze negdje di je usko, ako zapnu sa ovratikom uspiju izvući glavu, čak i sa ogrlicom (ja sam kupila ogrlicu koja ima sigurnosni zatvarač pa kad jače povuku on se okopča, bilo me strah uzeti onaj klasični jer sam vidila na netu slike šta si znaju napraviti s tim ogrlicama pa me bilo frka)
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:13   #8173
Mene je uvijek bilo strah tih ogrlica i ovratnika bas zato sto ako nesto bude dok mene nema....mislila sam joj kupiti i djecji body najmanji, pa izrezati dio za rep i iza da moze na wc...

Btw. Kako izgleda ta sa sigurnosnim zatvaracem, sto trebam traziti
Old 20.03.2017., 14:25   #8174
Meni je ova mala kokoš uspjela nekako sa zapom povući ogrlicu dovoljno da ugura donju čeljust unutra i onda je počela paničariti. Sva sreća pa je to napravila predamnom i da je ogrlica sa tom zaštitnom kopčom pa sam je samo čopila i povukla ogrlicu i ona se otkopčala. Ne želim razmišljati šta bi bilo da ja nisam bila u blizini ili sa dam imala ogrlicu koja nema tu kopču, ne znam kako bi uspjela otkopčati dok se ova koprca i paničari.

Sa ovim ovratnikom ti je super što ne mogu ni cape ni čeljust nikako ugurati ispod, čak i ako je ogrlica ugurana da drži ovratnik. Normalno mogu s njime jesti, spavati, kažem jedino je bed ako je nekakav uski prolaz ovratnik zapne i tu bez problema izvuku glavu, sa i bez ogrlice (ako je ogrlica sa sigurnosnom kopčom, ako nije vjerojatno ne bi mogli izvući glavu ali nema šanse da bi ja takvu ogrlicu stavljala na mačke)

Moja mačka ima nekakve tumore na cici i to si sada zna čopati i raskrvariti, ja sam joj uzela one mrežaste zavoje i to joj prorežem i napravim rupe za prednje noge i obučem joj ko majicu. Na cicu joj stavim sterilni zavoj i evo funkcionira i bez ovratnika. Jedino je bed ako joj sklizne a obično nakon spavanja joj nekako klizne na stražnje pa sam svuće sa sebe) onda odmah napadne cicu i raskrvari je. AL sad je dobro kako je bilo, počelo je zarastati.
Izgleda mi ko neki jadničak sa tim zavojima, sve mi ju bude žao jer sad već 3-4 tjedna fura to, al šta ću joj ja, nemre biti bez toga dok ne zaraste jer će opet ranu napraviti.
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:28   #8175
Probala sam i ja sa mrezastim zavojem, ali nekako se nafrka dok hoda i onda opet dohvati trbuh....mozda da izrezem tako da prode i kroz prednje i kroz straznje noge....
Old 20.03.2017., 16:29   #8176
Nemoj kroz stražnje, onda isto sklizne jer zadnje noge povuku. Probala ja. Najbolje mi funkcionira kad joj izrežem za prednje i proguram cape. Kad se razvuče onda joj gore kod vrata zavežem pa još par dana tako funkcionira.
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:17   #8177
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Ima tko info gdje kod nas kupiti ovakav okovratnik za mačke....gdje god pitam, imaju samo plasticne koje macka skine odmah...zg, okolica, slovenija...

Ja sam ovaj kao spužvasti kupila u Zoo viliju u Petrinjskoj
prije koji tjedan, 79 kuna čini mi se. Ima čičak trake pa se s njima stisne ili proširi.
Mislila sam ovaj na napuhavanje, ali u Pet centru je najmanji s, a taj mi se činio prevelik za moju micku.
Alles_Less is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:15   #8178
Puno hvala na info otici cu tamo....to je ovaj u sredini?
Old 21.03.2017., 00:26   #8179
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Puno hvala na info otici cu tamo....to je ovaj u sredini?
To kao ovaj na prvoj i zadnjoj slici, istog je oblika kao ovi plastični, ali je kao od neke spužve (ovaj u sredini je na napuhavanju, taj na kraju nisam uzela). Mačka 4.5 kg i uzela sam s.
Samo da napomenem da micka nije baš bila sretna niti s tim spužvastim pa ako se radi o sterilizaciji probaj varijantu sa baby bodijem. Ja sam svojoj za oporavak isto navukla dj. potkošulju (naramenice na prednje noge, napravila rupe za zadnje noge + čvor na leđima) i to je nosila par dana bez problema. Onda je nekak skužila kak će to skinuti pa više nije nosila ☺

Zadnje uređivanje Alles_Less : 21.03.2017. at 00:37.
Alles_Less is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 01:04   #8180
Funkcionira zasad djecji bodi prvo sam kupila bez rukava, ali iz toga se uspjela izvuci...onda sam isla po onaj s rukavima (odrezala sam ih da budu polurukavi) i iz toga se nije uspjela izvuci niti pokusala...izrezala sam dio za rep i guzu i normalno ide na wc...drzite fige da sve prode ok trebala bi iducih mjesec dana provesti u tome....
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.