Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 17:58   #3681
Quote:
gallas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, cimer mi je otvorio kontroli dao mu osobnu i uzeo mu je oib, trazio ga je ugovor o najmu on je reka da je kod cimera ( mene ) i da ga nema i da smo novi u stanu od prije par dana. Jasno mi je da ce stizati jer je dao oib i potpisao je, rekao je da imamo sony tv i to je to. Ostavio je broj i zanima me sljedece hoce li poceti dolaziti od danasnjeg datuma jer na odesku pise datum prijave 3.3 i da li mu se javljati na telefon ako zove i ako bude trazio ugovor da vidi da smo tu vec od 1.9.2016-1.9.2017., ili ce samo poceti stizati od sljedeceg mjeseca i da placamo samo jos tih 6 mjeseci do kraja ugovora. Najvise me sada brine posto je uzeo oib od cimera hoce li naplatiti kaznu retrogadnu unazad godinu dana od 1000 kn jer mu se to prijetio posto nema dokaz da smo tu kako je cimer rekao par dana.ponavljam znam da ce nesto doci mi cemo to platiti par mjeseci pa bi odjavili da vise nemamo prijemnik i za to sam procitao da je potrebno na njihovoj stranici ispuniti obrazac i poslati i jel onda to to jedino naravno ukoliko opet dodu ali necemo nikome vise otvarati? Hvala
Nema on tebe kaj tražiti ugovor. Reci mu da ste tamo od prije par dana i da neka produži dalje. I ovako ste mu dali previše podataka...
Old 04.03.2017., 18:41   #3682
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Nema on tebe kaj tražiti ugovor. Reci mu da ste tamo od prije par dana i da neka produži dalje. I ovako ste mu dali previše podataka...
A kako to odjaviti? Da li ce biti dovoljno samo popuniti odjavu za par mjeseci i to je to? Kako je najbolje to odjaviti tj koji razlog?
gallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:06   #3683
Quote:
gallas kaže: Pogledaj post
A kako to odjaviti? Da li ce biti dovoljno samo popuniti odjavu za par mjeseci i to je to? Kako je najbolje to odjaviti tj koji razlog?
Reci da si umro
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 06:32   #3684
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Ne. nemoj mu ništa govoriti.

Lik nema aspolutno nikakve ovlasti i ništa "ne treba" znati.

Što manje komunikacije s njima to manje prooblema.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 07:57   #3685
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Da, zaboravila sam to naglasiti jer sam shvatila da je isti kucni br. Ukratko, ako je jedan racun za struju, ne mogu bit dva za tv pretplatu.
kakve veze ima jedan račun za struju sa zajedničkim kućanstom

ja imam dva računa za struju na svoje ime na istoj adresi... hoćeš reći da ja ne živim sa samom sobom u zajedničkom kućanstvu ili da ja živim sa samom sobom u dva odvojena kućanstva

ili misliš da zbog dva računa za struju trebam plaćati dvije pretplate

ne kužim kako je to povezano
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:00   #3686
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne. nemoj mu ništa govoriti.

Lik nema aspolutno nikakve ovlasti i ništa "ne treba" znati.

Što manje komunikacije s njima to manje prooblema.
Slažem se, al u konkretnom slučaju su mu već i previše rekli i previše osobnih podataka dali...
Old 05.03.2017., 12:38   #3687
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
kakve veze ima jedan račun za struju sa zajedničkim kućanstom

ja imam dva računa za struju na svoje ime na istoj adresi... hoćeš reći da ja ne živim sa samom sobom u zajedničkom kućanstvu ili da ja živim sa samom sobom u dva odvojena kućanstva

ili misliš da zbog dva računa za struju trebam plaćati dvije pretplate

ne kužim kako je to povezano
a zašto primaš dva računa? za jedan priključak dva?
ako dvije obitelji žive na istoj adresi (dvorište npr.), ali imaju odvojene priključke tada će svako plaćati svoju pretplatu. Ako na tom istom dvorištu ljudi možda žive i u dvije kuće, ali plaćaju iste režije tada su dio jednog kućanstva i nema potrebe za dvije pretplate.
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:43   #3688
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
a zašto primaš dva računa? za jedan priključak dva?
dva priključka (brojila), jedna kuća, jedno dvorište, jedna obitelj (ja i djeca)

zašto?... zato što smo tako htjeli (najpraktičnija opcija glede snage i limitatora)

ali to ne znači da plaćam dvije tv pretplate
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 06:29   #3689
Lp, možda netko zna da li je ovo istinito i da li vrijedi. Mama je vlasnik 2 stana, na jedan je prijavljena ona a u drugom ja. Ona plaća preplatu da li je onda moram plaćati i ja iako su oba stana na nju. Negdje sam pročitala pošto su oba stana na njoj i ona već plća preplatu da za drugi stan ne mora, hvala
Jezzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:50   #3690
pretplata se plaća po zajedničkom kućanstvu, a ne po vlasništvu... s obzirom da niste prijavljene na istoj adresi ne možete živjeti u zajedničkom kućanstvu

to što spominješ ima veze sa vikendicama... jedan vlasnik (kućanstvo) koristi i jedan i drugi prostor pa stoga plaća samo jednu pretplatu
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:27   #3691
Hvala na odgovoru :-)
Jezzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:59   #3692
Ne mogu spavati zbog ovog hrt-a.

Je li bolje tom kontroloru dati novce i da mi on ispise uplatnicu ili da trazim da mi se posalje uplatnica koju mogu uplatiti u posti? On trazi iznos za zadnjih pola godine, a kazna je 1000 kn.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 06:32   #3693
Ni jedno ni drugo.
Potpisao si da imaš tv?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:28   #3694
Potpisala sam.
Ma placat cu svaki mjesec tih 80 kn, samo nisam sigurna za ovo. Ako budem trazila da mi posalje uplatnicu, bojim se da ce mi poslati kaznu od 1000 kn.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:06   #3695
Sad kontrolori imaju neku novu foru da ubacuju u kaslić obrazac za prijavu, a na njemu napišu svoje ime i broj mobitela s porukom da ih se nazove. I od nekud imaju ime i prezime vlasnika stana, ja brijem da im u Zagrebu Holding daje podatke, vjerojatno je nešto slično i drugdje. Jel netko već dobio takav papirić i koji im je sljedeći korak nakon što ih se (naravno) ignorira?
lalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:02   #3696
Postoji li dokaz da je osoba poruku primila? Ne! Dakle nikakvih odgovora i nazivanja! Jedino je preporučena pošiljka s potpisom primitka nekakav dokaz!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:01   #3697
Ja danas dobio u kasliću Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka, opomena po zapisniku broj ......

Veli da je kontrolor utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća mjesečna pristojba za 1 TV prijemnik.

Kao nek platim 240 kuna pa onda oni neće naplaćivati kaznu i nemam pojma, bla bla...

Uglavnom, neki lik je prije desetak dana bio došao na vrata stana, ja sam poslušao njegovo izlaganje i rekao mu da pozdravi Hanžekovića

Ništa nisam potpisao, ništa rekao, ništa...

Staviti ovu "obavijest" na opciju ignore?
Old 22.03.2017., 22:01   #3698
da, klasika app
Old 27.03.2017., 10:25   #3699
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja danas dobio u kasliću Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka, opomena po zapisniku broj ......

Veli da je kontrolor utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća mjesečna pristojba za 1 TV prijemnik.

Kao nek platim 240 kuna pa onda oni neće naplaćivati kaznu i nemam pojma, bla bla...

Uglavnom, neki lik je prije desetak dana bio došao na vrata stana, ja sam poslušao njegovo izlaganje i rekao mu da pozdravi Hanžekovića

Ništa nisam potpisao, ništa rekao, ništa...

Staviti ovu "obavijest" na opciju ignore?
ignore...

javi se ako dobiš nešto dalje...
Old 31.03.2017., 23:18   #3700
ispravite me ako griješim ali inkasator ne smije niti ući nepozvan u zgradu/dvorište jer je to privatno vlasništvo.

znači nogom u guzicu i bez ikakvog razgovora
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.