Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 23:54   #3521
Quote:
aurora01 kaže: Pogledaj post
kako tretirat limunom?? ako se smije znati..
meni je brada puna oziljaka od akni...i akni.
ostatak lica super. al bez pudera na bradi ne izlazim iz kuće
nzn kako se rijesit tog crvenila i oziljaka
čitala sam da treba stavljati čisti limunov sok na mrljice, ali uz to obavezno koristiti kremu za lice sa zaštitnim faktorom. ja isto isprobavam sve, pa možda nešto upali
kimi987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:23   #3522
MOja mama je skinula mrlju sa lica limunom. Mazala je kad bi se sjetila, ne koristi kremu sa UV zaštitom (osim ako joj ja ne prosljedim neku, sebi kupuje bez zaštite) i mrlja j eotišla skroz za par mjeseci.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 22:16   #3523
Quote:
Nabokova3 kaže: Pogledaj post
Možda ti kao i meni smetaju mirisi u kozmetici. Inače Nivea pure&natural je popljuvana na temi Sastojci/sastav kao nimalo prirodna i potencijalno komedogena

Idi na tu temu i nađi neku neiritirajuću kremu, bez mirisa, nekomedogenu. Ja sam listala temu danima i vidjela da je Hipp intenzivna krema ocjenjena kao neiritirajuća, regenerativna i nekomedogena. Pa sam danas kupila nju. Isto imam zahtjevnu kožu kao ti pa ti javim dojmove ako želiš jer odmah nakon par stavljanja mogu ocijeniti jel mi odgovara ili ne. Npr. ta nivea p&n, kad bih ju stavila mi je crvenila sitne komedone, iritirala ih i oni su izlazili na površinu upaljeni.
Hvalaa ti! Iako, frendica koristi neku skroz prirodnu koju joj pravi neka žena i kaže da joj je najbolja ikad, hidratizira kožu, a ne masti ju..tak da uzela sam sad nju, al može dojmovi i za ovu Hippovu ako si ju počela koristiti.
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 23:05   #3524
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
MOja mama je skinula mrlju sa lica limunom. Mazala je kad bi se sjetila, ne koristi kremu sa UV zaštitom (osim ako joj ja ne prosljedim neku, sebi kupuje bez zaštite) i mrlja j eotišla skroz za par mjeseci.
ja danas bila u ljekarni da pitam za neke kreme sa zaštitnim faktorom i ispričam da bih to mazala limunom bla bla, kaže žena meni, ma joj, bolje to ne, limun može oštetit kožu lica, može ju spržit, to je kiselina....sad uopće nisam pametna
kimi987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 00:24   #3525
Je, kiselina je, ali ne prži kožu, u lošem smislu.

Eto, meni je pak jedna starija dermatologica
rekla da su naše bake mazale ruke limunovim sokom, i da su im uvijek bile meke.
Tako da i ona to koristi.

Ništa nije loše u tome, ako se koristi umjereno, i nanosi UV.
__________________
Volim Dečeca svoga
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:24   #3526
hvala deya, sad si me malo utješila
kimi987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 22:59   #3527
ja ovo za limun cujem prvi put u zivotu.
ja limunovim sokom polijem po mravima ako mi se motaju kraj kuce i nema ih vise....

al definitivno cu ovo isprobat!
jednom dnevno je vjerovatno dovoljno, da li moze BB krema poslje limuna, moja ima faktor 32.
voljem jestivu kozmetiku
aurora01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 23:35   #3528
ja isto mislim da je dovoljno jednom dnevno, najbolje u biti navečer, zbog sunca. ja još tražim dobru kremu sa zaštitnim faktorom da počnem koristiti limun
kimi987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:16   #3529
Što znači kad na kremi piše UV filter? Kupila bi Ziaju od kozjeg mlijeka.

http://clarusacta.hr/ziaja_goat.php

Piše: UV filter, tako i uživo, gledala sam danas u dućanu. Koliko je to faktor? Jel to uopće nešto vrijedi? Jer želim nešto sa "zaštitom", a da nije krema za sunčanje i da je jeftino.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 20:50   #3530
Tražim kremu za lice koja bi hidratizirala moju kožu. Inače imam normalnu (do mješovitu kožu lica) i nisam imala potrebe koristit kreme dok ju nisam isušila raznoraznim preparatima.

22 su mi..
E da, razlog što si ne mogu naći dobru kremu za lice je što moje , inače dosta zahvalno lice loše reagira na te kem. proizvode ali i ulja.
Recimo samo dan nakon korištenja Garnier BB, Nivea pure i natural (vidjela sličnih loših iskustva s njom) lice mi se osipa prištićima bijelim, cijelo čelo puno bijelih mitesera , grozno.. Green Line jabuka, Becutan, čak sam probala i onu Balea matirajuću koju svi hvale...
Znači ful je osjetljivo ličeko..
Niš..

I čitam o tome , u redu, komedogene neke.
Prešla ja na Eucerin, kao bolji, isto stanje,
Vichy mi dodatno isušio, kao i LRP...

Sad koristim Rosal neka hydrofresh i nisam isto zadovoljna..

Neznam , sve me strah više išta kupovati...

Ako netko preporučuje dobru kremicu do kojih 150 kn rado ću ga poslušati..
sanchy8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:39   #3531
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Netko isprobao?



Ja sam dobila tester i još ju koristim. Šteta samo što joj je cijena preko 2 soma kuna
Ja probala, fantastična krema
Favorit za HG kremu
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 12:56   #3532
Jel ima kod nas Eveline krema za lice?
Ja bi ovo:
http://www.evelinecosmeticsusa.com/H...&searchSize=12

Tipkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 20:32   #3533
Quote:
Tipkica kaže: Pogledaj post
Jel ima kod nas Eveline krema za lice?
Ja bi ovo:
http://www.evelinecosmeticsusa.com/H...&searchSize=12

Ima, ali mislim da baš ovo nema. Barem ja nisam vidjela baš tu. Inače ih drži Muller, DM...u ostalima nisam gledala.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 17:20   #3534
Koja bi od ovih tri krema bila najbolja za komedone:Avene cleanance k,La roche posay effaclar k ili Vichy normadem noćna krema?Pore mi se pune koju god kremu stavilaCure,ako koja ima još neki prijedlog neka napiše
veronika_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 18:13   #3535
Mene je clenance k riješila komedona s čela, ali nije pomogla za upalne procese.
overburdened is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 18:57   #3536
Hvala ti
Možeš mi molim te napisati cijenu kreme i koliko dugo si je koristila?
veronika_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:46   #3537
pod komedone mislite na one male glupe prištiće boje kože koji nisu upaljeni i skoro nevidljivi, ali su ipak tu? meni tu ništa nije pomoglo osim čišćenja lica kod kozmetičarke i onda pazit na njegu lica da se pore što sporije pune.. iako mi se čini da mi je Avene Triacneal u tome ipak malo pomogao, ali ne volim koristit baš toliko agresivne kreme pa sam nakon ove zime prestala i nisam nastavila..
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 22:51   #3538
Quote:
Helou Kiti kaže: Pogledaj post
pod komedone mislite na one male glupe prištiće boje kože koji nisu upaljeni i skoro nevidljivi, ali su ipak tu? meni tu ništa nije pomoglo osim čišćenja lica kod kozmetičarke i onda pazit na njegu lica da se pore što sporije pune.. iako mi se čini da mi je Avene Triacneal u tome ipak malo pomogao, ali ne volim koristit baš toliko agresivne kreme pa sam nakon ove zime prestala i nisam nastavila..
Da,baš to Toga se nikako riješiti
veronika_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 23:45   #3539
Majke mi, toga se teže riješit od bilo koje žešće upaljene akne jer oni stoje na licu i ne mrdaju, a upaljeni prištići/akne se bar koliko-toliko posuše i povuku od tih raznih kremica.. mislim da je najbolja ta kombinacija tretmana čišćenja lica + korištenje nekomedogene preparative i dekorative
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 13:17   #3540
Koristila sam je svaku večer 4 tjedna, sad je koristim 3x tjedno. Stavljala sam je samo na t-zonu i bradu, ali na njoj na žalost nije imala pretjeranog učinka. Ponekad je malo peckala, ali većinom nije. Miris nije baš najugodniji(bar meni). Cijena je nešto manje od 100kn. Planiram uzeti Triacneal za ovo gdje mi Cl.K nije pomogao.
overburdened is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.