Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 14:20   #21
Bijah u Rimu i Parizu.Rim je prekrasan , ali Pariz je bozanstven.Prvi put u zivotu osjetih kako bi mogla zivjeti tamo.
idassa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 11:16   #22
rim ili pariz pitanje je sad?...rim uno znamenitosti,hrana dobra,hostel ili neki malo bolji hotel 40-tak kilometara od rima,al ti je ok prometna povezanost i definitivno ne ići autom,jer je promet koma....a pariz obiluje svime..."grande" pariz...npr. na karti mala uličica je zapravo veličine ilice...hrana odlična,pogotovo u vrijeme ručka od 12-15 su ti cijene 10-15 eur. za kompletan meni uz čašu vina...smještaj užasno skup ali ima jeftinijih varijanti u predgrađima Pariza...jedina zamjerka je kad dođeš iz naše male sredine u Pariz,gdje je jako veliki broj raznih emigranata nije ti baš ugodno vraćati se tramvajem gdje si u manjini...sve u svemu meni je rim draži
so-viet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 11:21   #23
Smile

e da, i prag je romantičan uz vltavu...
so-viet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 11:46   #24
ja bi u pariz rađe
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 12:07   #25
između Pariza i Rima, biram Rim. Toliko ljepote covjeku jednostavno nikad dosta. al ako si za shopping, odaberi Pariz
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 16:57   #26
Ja sam za novu godinu bio u Rimu, a u 6 mjesecu u Parizu. U rimu agencijom, a pariz u privatnom smještaju. Dobro kažu da bi bio neki prirodan tijek prvo otići u Rim pa onda u Pariz, ali da sam na tvom mjestu i ja bi bio nestrpljiv i otišao u pariz. nekako mi je pariz uzbudljiviji iako i rim je neopisiv doživljaj. Pariz je dalji, puno drugačiji od hrvatske dok je rim tu nekako blizu, a i sam Pariz i parižani mi je opet kažem uzbudljiviji. Isto tako svakako bi savjetovao privatni smještaj..ja i moja djevojka smo iznajmili stan na šest noći. mala garsonjerica 5 min pješke od louvra. mi smo u tih šest dana obišli većinu muzeja i znamenitosti iz museum pass, a to su definitivno najvažnije. Svakako si kupite museum pass. Mi smo uzeli za 4 dana i košta 45 eura, ali sa njime ulazis svagdje i to bez cekanja...sa njime obilazis redove i ulazis odmah unutra. Taj pass kupis tamo na bilo kojoj znamenitostii, od louvra, notre dama, arch....bilo gdje...ako imas kakvih pitanja ili trebas pomoc slobodno se javi...
moonlightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 23:17   #27
Preferisco Roma.
Meni je najbitnija komunikacija s lokalnim stanovnistvom. Francuski ne znam ni jednu jedinu rijec, a tal. znam za vrlo dobar.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 10:21   #28
da, u rimu se laske upoznati s lokalnima nego u parizu..bez obzira znas li njihov jezik ili ne..s talijanima je dovoljna komunikacija rukama i nogama (iako kuzim talijanski i znam osnove)..a s francuzima malo teze..ma oba grada su prekrasna, pariz je veci od rima, al ne mogu se nikako uspoređivati,jer su totalno razliciti
u rimu imas presjek cijele povijesti od antike do danas..u parizu od srednjeg vijeka do danas..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 15:28   #29
Hvala svima na savjetima...ali imam vijest za sve Vas....
Moj dragi je najavio da nam je sljedeće putovanje bračno putovanje.tako da dragi moji ja se udajem sljedeće godine pa iskreno ne znam otkud ću izvući novac za putovanje, ali bože moj pa bračno putovanje mora postojati????
Tako da sam ja rekla dragom da bi ja do Pariza...on baš nije za, ali me brzo presjekao i upitao: Zar nisi uvijek govorila da bi na Kubu?? I sad ti znaj što pjesnik misli time.....ma sve polako
Ja znam da ću uskoro i u Rim i u Pariz....definitivno. Za nekoliko godina, ok, za nekoliko godina. Kako kazu; stpljen spašen!!!
Imam cijeli život za putovanja...
Hvala svima
crna pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 15:44   #30
Dakle zaruke!
Čestitam!

A ništa, otvori novu temu.

P.S. ne Kuba. ako ste avanturističkog duha onda Afrika ili Azija.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:03   #31
Rim je super i ljudi su pristupačniji nego u Parizu, ali kao grad meni se više svidio Pariz... nekako je lakši za snalaženje, čišći, bolje povezan... a možda je to zato što mi je to bio prvi grad koji sam posjetila na početku svoje putničke karijere pa imam dojmove drugog tipa... I nama su se cijene činile manje u Parizu nego Rimu
__________________
18.10.2008. The day...
Irkre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:04   #32
I crna pantero, čestitam na zarukama! Sad se vidimo na udavačkom forumu Join the club
__________________
18.10.2008. The day...
Irkre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 16:12   #33
Irkre i elter ego blagajnice hvala vam na čestitkama....još sam u biti u šoku i ne shvaćam da sam zaručena
Definitnivno se vidimo na novom forumu za mladenke...he he
Što se tiče putovanja...Kuba je moj san...a moj dragi bi radije neki Japan ili tako nešto a možda čak i neko krstarenje...vidjeti ćemo što će financije dopustiti.....hvala svima....ciao
crna pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:21   #34
Pozzz

Obzirom da mi je ova godina planirana s puno putovanja, trenutno se dvoumim za europske gradove. Trebala bih savjet preporuku jer se ne mogu odluciti, obzirom da po europi nisam previse putovala... Znaci dilema rim, barcelona, lisabon, london... Ili ako vi imate neku zanimljivu preporuku ( pariz, istanbul, prag, budimpesta, bratislava, te velik dio njemacke i austrije sam vec vidjela) htjela bih nesto sto ce oduseviti
helen of troy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 13:33   #35
Quote:
helen of troy kaže: Pogledaj post
htjela bih nesto sto ce oduseviti
Oduševiti u kojem smislu? Jer, od nabrojanih gradova, svaki je lijepi a odgovori će vjerovatno biti vrlo subjektivni. Obišla sam sve koje si nabrojala, osim Pariza i moj top 3 bi bio: London, Barcelona, Rim
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 16:01   #36
Quote:
helen of troy kaže: Pogledaj post
Obzirom da mi je ova godina planirana s puno putovanja, trenutno se dvoumim za europske gradove. Trebala bih savjet preporuku jer se ne mogu odluciti, obzirom da po europi nisam previse putovala... Znaci dilema rim, barcelona, lisabon, london... Ili ako vi imate neku zanimljivu preporuku ( pariz, istanbul, prag, budimpesta, bratislava, te velik dio njemacke i austrije sam vec vidjela) htjela bih nesto sto ce oduseviti
London zadnje mjesto.
Tesko je odluciti izmedju Rima i Barcelone, Lisabon iza njih.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 22:19   #37
Quote:
helen of troy kaže: Pogledaj post
Obzirom da mi je ova godina planirana s puno putovanja, trenutno se dvoumim za europske gradove. Trebala bih savjet preporuku jer se ne mogu odluciti, obzirom da po europi nisam previse putovala... Znaci dilema rim, barcelona, lisabon, london... Ili ako vi imate neku zanimljivu preporuku ( pariz, istanbul, prag, budimpesta, bratislava, te velik dio njemacke i austrije sam vec vidjela) htjela bih nesto sto ce oduseviti

Ja bih odabrala Barcelonu radi Gaudijeve Sante Sagrade. To je doista nešto ekstremno neuobičajeno.

Mislim... Rim je lijep, prelijepe su to kolekcije u Vatikanu, Michelangelo, koloseum i tako to ali ne tako iznenađujuće kao Santa Sagrada, pa one njegove vile itd.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 23:45   #38
Rim je ipak jedno od rijetkih metropola gdje vidis odlicno ocuvana sva povijesna razdoblja Europe: od antike pa dosad.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 07:52   #39
Ova tema je dokaz da je ljepota u očima promatrača (u ovom slučaju putnika): bila sam i u Rimu i u Barceloni, a jedini grad u koji se poželim vratiti je Istambul (i bilo koje mjesto u Irskoj ).

Od gradova koji su nabrojani svi su vrijedni posjeta, pa da možda odlučiš na temelju toga što je u periodu kada želiš ići povoljnije, a što ostane drugom prilikom..
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:49   #40
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Rim je ipak jedno od rijetkih metropola gdje vidis odlicno ocuvana sva povijesna razdoblja Europe: od antike pa dosad.

Istina, ali zato ističem jedan doslovce eksces u povijesti arhitekture koji neće apsolutno nigdje vidjeti.

Daleko od toga da je Rim u nečem "slabiji" po pitanju baštine, samo nema taj vid ekscesa.
Tako da ne bih baš rekla da je riječ o pojmu ljepote iz pojedinih promatrača dok oni mogu kameleonski mijenjati pojedine perspektive.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.