Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2011., 22:14   #261
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
a kako rjesavas financiranje?? imas love iz domovine??
jeli sa tom boravisnom dozvolom dolazi i radna dozvola???
Ne, nisam imao para u HR, tako da nemam ni tu (svojih). Dobivam od Europe novac za smještaj i prehranu, a što se tiče dozvola nama ne-europljanima je malo teže. Europljani mogu raditi do 3 mjeseca bez vize u bilo kojoj zemlji EU, a za to vrijeme mogu naći stalni posao...dakle, mi ne možemo.
Vidio sam pravu priliku u EVS-u jer prek toga dobiješ boravišnu dozvolu na 1 godinu i ako tokom/nakon toga nađeš posao onda možeš produžit boravišnu i dobit radnu dozvolu.
Znam par ljudi ovdje koji su državljani Albanije i ostali su tu (iako nemaju para) jer su aktivni članovi u nevladinim organizacijama - apliciraju za projekte EU i na taj način financiraju svoj rad...što je po meni jedini način za ostati u zemlji EU bez da imaš završen fakultet i pare...što je veoma žalosno. Vražja "elita" nas limitira na našu "divlju" regiju.

a i btw. imam zdrastveno i životno i brdo popusta na putovanja prek tog EU programa...zato je savršena, jednom-u-životu prilika za bolji život.
__________________
One way or another...we will get by, we'll go on living.

Zadnje uređivanje Sensei_Goran : 21.09.2011. at 22:17. Reason: supplemental
Sensei_Goran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 04:51   #262
Quote:
Sensei_Goran kaže: Pogledaj post
a i btw. imam zdrastveno i životno i brdo popusta na putovanja prek tog EU programa...zato je savršena, jednom-u-životu prilika za bolji život.
cestitan stari moj, svaka cast. ti si dokaz da ako zelis u imigraciju - uvik ima nacina - samo je potrebno imat malo u glavi i malo medju nogama.....
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 10:19   #263
Quote:
Sensei_Goran kaže: Pogledaj post
Ne, nisam imao para u HR, tako da nemam ni tu (svojih). Dobivam od Europe novac za smještaj i prehranu, a što se tiče dozvola nama ne-europljanima je malo teže. Europljani mogu raditi do 3 mjeseca bez vize u bilo kojoj zemlji EU, a za to vrijeme mogu naći stalni posao...dakle, mi ne možemo.
Vidio sam pravu priliku u EVS-u jer prek toga dobiješ boravišnu dozvolu na 1 godinu i ako tokom/nakon toga nađeš posao onda možeš produžit boravišnu i dobit radnu dozvolu.
Znam par ljudi ovdje koji su državljani Albanije i ostali su tu (iako nemaju para) jer su aktivni članovi u nevladinim organizacijama - apliciraju za projekte EU i na taj način financiraju svoj rad...što je po meni jedini način za ostati u zemlji EU bez da imaš završen fakultet i pare...što je veoma žalosno. Vražja "elita" nas limitira na našu "divlju" regiju.

a i btw. imam zdrastveno i životno i brdo popusta na putovanja prek tog EU programa...zato je savršena, jednom-u-životu prilika za bolji život.
svaka ti cast!! skidam kapu... e da ima vise mladih Hrvata kao sto si ti...nacin razmisljanja ti je genijalan,, sigurnmo ces nesto dobro napraviti od svojeg zivota!! sve naj naj..(to ti govori zena od 39 godina btw koja je poduzela sve da ode van iz HR i na akraju uspjela bez fakulteta kao i ti)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 10:37   #264
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
cestitan stari moj, svaka cast. ti si dokaz da ako zelis u imigraciju - uvik ima nacina - samo je potrebno imat malo u glavi i malo medju nogama.....
istina


Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
svaka ti cast!! skidam kapu... e da ima vise mladih Hrvata kao sto si ti...nacin razmisljanja ti je genijalan,, sigurnmo ces nesto dobro napraviti od svojeg zivota!! sve naj naj..(to ti govori zena od 39 godina btw koja je poduzela sve da ode van iz HR i na akraju uspjela bez fakulteta kao i ti)
hvala ...iako još sam na putu da uspijem-daj bože!

još imam 9 mjeseci volonterske službe i moram se srediti u tom roku...mogućnosti ima napretek, samo treba malo sreće i to je to. Jednom kad dobiješ boravišnu dozvolu u EU, nema limita...možeš gdje hoćeš!
__________________
One way or another...we will get by, we'll go on living.
Sensei_Goran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:37   #265
Quote:
Sensei_Goran kaže: Pogledaj post
istina




hvala ...iako još sam na putu da uspijem-daj bože!

još imam 9 mjeseci volonterske službe i moram se srediti u tom roku...mogućnosti ima napretek, samo treba malo sreće i to je to. Jednom kad dobiješ boravišnu dozvolu u EU, nema limita...možeš gdje hoćeš!
Bravo, samo naprid!
Ne razumin ljude koji neće otić jer je "tamo" skupo piće ili je hladno i mračno, a još manje šta se lokalci zbog tega napijaju, ali dobro, to sam samo ja.
Iako mi djeluje ovo egzotično, ne razumin baš kako si se to uključio u NGO, jesi to odavde aplicira ili šta, zašto bi te oni ka stranca plaćali i čime se bavi udruga, ako nije povjerljivo?
Petra2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:55   #266
Quote:
Petra2005 kaže: Pogledaj post
Bravo, samo naprid!
Ne razumin ljude koji neće otić jer je "tamo" skupo piće ili je hladno i mračno, a još manje šta se lokalci zbog tega napijaju, ali dobro, to sam samo ja.
Iako mi djeluje ovo egzotično, ne razumin baš kako si se to uključio u NGO, jesi to odavde aplicira ili šta, zašto bi te oni ka stranca plaćali i čime se bavi udruga, ako nije povjerljivo?
ma nisam se još uključio u NGO...to mi je misija i ustanovio sam da je moguće, samo se trebam potruditi
ne, za tako nešto trebaš se informirati na licu mjesta.
ako osoba ima dobre i kreativne ideje i ako je "friška krv" i ima nove poglede rad organizacije...uopće nije bitno je li stranac ili ne
To je glavna razlika između vladinih i nevladinih organizacija - vladine traže diplome i takva sranja, a nevladine traže sposobnost i motivaciju...i ja sam oduvijek znao da je to moje područje
__________________
One way or another...we will get by, we'll go on living.
Sensei_Goran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:54   #267
A jel imaju ti EVSovi i NGOovi predstavništvo u Hrvatskoj? Kako si nabaso na njih, pa još u Estoniji?
__________________
Wokot šprica vodicu
Wokot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 13:11   #268
Quote:
Wokot kaže: Pogledaj post
A jel imaju ti EVSovi i NGOovi predstavništvo u Hrvatskoj? Kako si nabaso na njih, pa još u Estoniji?
hehe...EVS je Europska Volonterska Služba, to je projekt Europske Unije, nije organizacija. proguglaj malo

a NGO je Non Governmental Organisation iliti nevladina udruga/organizacija.
znaš razliku između vladinih organizacija, privatnih firmi i nevladinih organizacija, jel?
__________________
One way or another...we will get by, we'll go on living.
Sensei_Goran is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:41   #269
Cao, pitanje za Sensei Gorana... postoji li neka dobna granica za odlazak u Estoniju, Finsku i sl. Npr. kad pređeš 40, jesi li im prestar?
hadrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 19:29   #270
Quote:
hadrijana kaže: Pogledaj post
Cao, pitanje za Sensei Gorana... postoji li neka dobna granica za odlazak u Estoniju, Finsku i sl. Npr. kad pređeš 40, jesi li im prestar?
mislim da postoje projekti i za starije...no ne preko ovoga preko kojeg sam ja, tu je limit 31, na žalost.
__________________
One way or another...we will get by, we'll go on living.
Sensei_Goran is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 19:40   #271
Anthony Raguz Hrvatima u SAD-u ukrao 70 milijuna dolara

Hrvatska zajednica u SAD-u na koljenima je! Hrvatska štedno-kreditna zadruga u Eastlakeu, nedaleko od Clevelanda, poprište je najveće kreditne prijevare u povijesti SAD-a, a ukupno je od ulagača pokradeno oko 70 milijuna dolara, koje je direktor te institucije, američki Hrvat Anthony Raguz “posuđivao” svojim prijateljima iz kriminalnog miljea znajući da novac nikada neće biti vraćen. Za tu je uslugu, procjenjuje se, primio oko milijun dolara, ali je u opasnost doveo egzistenciju i budućnost oko 50.000 Hrvata koji žive diljem američke savezne države Ohio.

I najbolji dio

Anthony Raguz je uhićen, a dovršetak sudskog procesa, u kojemu je već na početku priznao krivnju, čeka u zatvoru. Ipak, mala je to utjeha Hrvatima koji su u štedionici držali životne ušteđevine nerijetko i veće od milijun dolara. Nitko od njih nije znao da Federalno osiguranje pokriva samo gubitke pojedinačnih ulagača do 250 tisuća dolara. – Imali smo milijun dolara u banci, ali uspjeli smo ih izvući na vrijeme. Ipak, puno je ljudi ostalo bez novca koji su štedjeli cijeloga života – kaže jedan od ulagača napominjući da su svi uvijek vjerovali da je Raguz častan čovjek.
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 21:21   #272
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
Najlakse ti se odseliti u Norvesku, Svedsku i Finsku.
Pozdrav.
Može li mi netko dati neke informacije za upis na fakultet u Norveškoj ili Švedskoj.
Primarno me zanima nešto poput strojarstva i naftnog.

Isto, ako može info, kako sredit dozvole za boravak i rad i kako se snać u prvih par mjeseci.

Unaprijed hvala.
Scandinavian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:39   #273
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Hrvatska zajednica u SAD-u na koljenima je! Hrvatska štedno-kreditna zadruga u Eastlakeu, nedaleko od Clevelanda, poprište je najveće kreditne prijevare u povijesti SAD-a, a ukupno je od ulagača pokradeno oko 70 milijuna dolara, koje je direktor te institucije, američki Hrvat Anthony Raguz “posuđivao” svojim prijateljima iz kriminalnog miljea znajući da novac nikada neće biti vraćen. Za tu je uslugu, procjenjuje se, primio oko milijun dolara, ali je u opasnost doveo egzistenciju i budućnost oko 50.000 Hrvata koji žive diljem američke savezne države Ohio.

I najbolji dio

Anthony Raguz je uhićen, a dovršetak sudskog procesa, u kojemu je već na početku priznao krivnju, čeka u zatvoru. Ipak, mala je to utjeha Hrvatima koji su u štedionici držali životne ušteđevine nerijetko i veće od milijun dolara. Nitko od njih nije znao da Federalno osiguranje pokriva samo gubitke pojedinačnih ulagača do 250 tisuća dolara. – Imali smo milijun dolara u banci, ali uspjeli smo ih izvući na vrijeme. Ipak, puno je ljudi ostalo bez novca koji su štedjeli cijeloga života – kaže jedan od ulagača napominjući da su svi uvijek vjerovali da je Raguz častan čovjek.
Ne može se protiv gena očito.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 10:32   #274
Quote:
Sensei_Goran kaže: Pogledaj post
istina




hvala ...iako još sam na putu da uspijem-daj bože!

još imam 9 mjeseci volonterske službe i moram se srediti u tom roku...mogućnosti ima napretek, samo treba malo sreće i to je to. Jednom kad dobiješ boravišnu dozvolu u EU, nema limita...možeš gdje hoćeš!
he he nisi jos al kad budes 39 kao ja, sigurno hoces.. javi mi se onda pa cemo vidjeti gdje si kako si..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 10:53   #275
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
he he nisi jos al kad budes 39 kao ja, sigurno hoces.. javi mi se onda pa cemo vidjeti gdje si kako si..
ima još skoro duplo do mojih 39
mislim da ću do onda pokupiti svu pamet svijeta, kako sam počeo...

ali, šalu na stranu...100% sam siguran da mi je šansa za uspjeh mnogo veća ovdje u sjevernoj Europi nego u jednoj Hrvatskoj jer svi znamo kakva je situacija kod nas i da su jedine ajmo reći perspektivne zemlje u Europi - Skandinavske zemlje - one koje nisu toliko vezane za EU...posebno Švedska.
__________________
One way or another...we will get by, we'll go on living.
Sensei_Goran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:35   #276
Dali netko zna kakvi su uvijeti za dobit papire za preseljenje i rad u Kanadi (mladi bračni par sa djetetom od 4-5 godina) tali se to uopče može dobit?

Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:13   #277
Imas dvije teme o Kanadi pa citaj.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:04   #278
Quote:
Ivanzg kaže: Pogledaj post
Dali netko zna kakvi su uvijeti za dobit papire za preseljenje i rad u Kanadi (mladi bračni par sa djetetom od 4-5 godina) tali se to uopče može dobit?

Hvala
nema nikakvih uvijeta,odeš u ambasadu i prijaviš se i budes u azilu njihovom u pocetku ,ukratko
trbuhomzakruhom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 01:57   #279
Malo da pomognem(da nas emigraciju samo ne kritiziraju kako ne zelimo pomoci ljudima koji zele van),,znaci govorim za Svedsku jer tu zivim.Znaci kada iduce godine HR postane clanicom EU,,tada ce se moci doci raditi u Svedsku,,a sto posto se moze zaposliti u rudnicima na sjeveru Svedske(Umeå).Neto placa je cca 28000 Kr,,ne znam sve detalje,,raditi se moze prekovremeno,,stan se relativno lako tamo moze dobiti.No,,radi se pola kilometra ispod zemlje,,a u tom djelu Svedske je 6 mjeseci mrak,,,znaci zivotni uvijeti za popizdit,vozis se sat vremena do prve pizzerie,,nigdje nikog.Ne znam,,,ako netko to moze,,eto,,datum ulaska u EU je blizu,,,,
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 02:11   #280
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
na sjeveru Svedske(Umeå)

u tom djelu Svedske je 6 mjeseci mrak,,
Sad malo DEBELO LAZES.

Pa to nije ni u polarnom krugu, kako moze biti 6 mjeseci mrak??

Ja sam bio oko 800 km sjevernije pa nije bilo toliko mraka (Tromsø, Norge).
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.