Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 23:41   #541
da se i ja uključim, prije 13 godina utrnila mi lijeva strana tijela, to je prošlo ali još osjećam tu stranu drugačije. Nakon toga rodila 3 puta sve u redu sa svime,imam ponekad bolove u lumbalnom dijelu kralježnice, tek u 7 mj ove godine idem napraviti MR čitala sam da trudnoće usporavaju tijek bolesti, inače sad imam 31 god. Onda je doktor sumnjao na MS ali evo tek sad sam odlučila saznati što mi je zapravo. Primjećujem da sam jako zaboravna i živčana. Ima li tko što slično
sandra13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:47   #542
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
Pošto imam šanse ući u nekakvu studiju vezano uz terapiju Copaxonom zanima me da li ima tko kakva iskustva vezano uz te studije. Naime imam MS već dugo vremena , svi nalazi pozitivni, lezije na svakom magnetu u sve većem broju, ali nemam nekakvih velikih ispada niti jakih relapsa. Može li mi ta studiranja na mom tijelu donijeti još veću štetu
Nosonja sory ali ne kužim o kakvoj studiji pricaš!!!!
Ja inace vec tri mjeseca uzimam copaxon a nije mi receno ništa o bilo kakvoj studiji vezano uz uzimanje copaxona.
Od kad ga uzimam stanje mi se ne popravlja niti pogoršava, a nisam ni imao relaps unutar ta tri mjeseca!!!!
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 00:03   #543
OK, jel se ovo meni samo čini ili ima nevjerojatnih sličnosti kod sanje2222 i mambe123?
Registrirale se obje u u zadnja dva tjedna, obje imaju iste simptome, obje imaju anksioznost, obje imaju žensku osobu u obitelji s MS-om i shizofrenijom (teta i mama), obje se boje ići doktoru i obje bi se dopisivale preko fb.
Pa cure, najbolje da se upoznate i dopisujete preko fb. Možete i na kavu.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 00:16   #544
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
OK, jel se ovo meni samo čini ili ima nevjerojatnih sličnosti kod sanje2222 i mambe123?
Registrirale se obje u u zadnja dva tjedna, obje imaju iste simptome, obje imaju anksioznost, obje imaju žensku osobu u obitelji s MS-om i shizofrenijom (teta i mama), obje se boje ići doktoru i obje bi se dopisivale preko fb.
Pa cure, najbolje da se upoznate i dopisujete preko fb. Možete i na kavu.
?????
nit znam ko je sanja nit me zanima...
a,ti se malo spusti na zemlju i prestani filozofirat i bit sarkasticna...
svoje frustracije lijeci na nekom drugom a ne tu na nama.....
ako ne mozes nekom pomoc ili ga utjesit onda rađe zasuti ne doljevaj ljudima soli na ranu!!!!
sve najbolje ti želim!!!!!!
mamba123 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.02.2011., 00:32   #545
Quote:
mladžo0504 kaže: Pogledaj post
Nosonja sory ali ne kužim o kakvoj studiji pricaš!!!!
Ja inace vec tri mjeseca uzimam copaxon a nije mi receno ništa o bilo kakvoj studiji vezano uz uzimanje copaxona.
Od kad ga uzimam stanje mi se ne popravlja niti pogoršava, a nisam ni imao relaps unutar ta tri mjeseca!!!!
Ma nemam ti pojma. Bio sam se počeo kontrolirati u KBC Dubrava i jednom prilikom su mi tamo rekli da pošto ne uzimam nikakvu terapiju jer interferon ne mogu dobiti zbog dijagnoze PTSP-a a i zbog toga što mi se broj lezija povećava i da oni tamo provode nekakvu studiju u vezi djelovanja Copaxona da li želim pristati na to. Ja sam pristao jer mislim nemam što izgubiti ,a sada pomalo postajem skeptik jer tko zna što ću si ubrizgavati u organizam.Nisam još ništa potpisao. Idući tjedan idem na pregled pa ću sve to provjeriti. uglavnom sam nakon tvog odgovora pomalo zbunjen
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 00:59   #546
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
Ma nemam ti pojma. Bio sam se počeo kontrolirati u KBC Dubrava i jednom prilikom su mi tamo rekli da pošto ne uzimam nikakvu terapiju jer interferon ne mogu dobiti zbog dijagnoze PTSP-a a i zbog toga što mi se broj lezija povećava i da oni tamo provode nekakvu studiju u vezi djelovanja Copaxona da li želim pristati na to. Ja sam pristao jer mislim nemam što izgubiti ,a sada pomalo postajem skeptik jer tko zna što ću si ubrizgavati u organizam.Nisam još ništa potpisao. Idući tjedan idem na pregled pa ću sve to provjeriti. uglavnom sam nakon tvog odgovora pomalo zbunjen
odi na link www.copaxone.com tamo ti je sve opisano u detalje.
koliko ja znam copaxon je imunomodulator koji nije u skupini sa interferonom i bolesnici ga lakše podnose u samoj primjeni jer ima manje nuspojava.
Ja osobno imam nuspojave na mjestu uboda kao malo žarenje i crvenilo koje se rješava sa hladnim oblozima.
Na gore doticnom linku ceš vidjet da ga ljudi jako dobro podnose ali naravno kao i svaka druga droga (lijek) kolko pomaže toliko i odmaže!!!
Meni osobno je tlaka što se moram pikati svaki dan a interferon svaki drugi ili treci dan!!!!
__________________
pozdrav svima koliko vas ima !!!!!
mladžo0504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 11:29   #547
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
?????
nit znam ko je sanja nit me zanima...
a,ti se malo spusti na zemlju i prestani filozofirat i bit sarkasticna...
svoje frustracije lijeci na nekom drugom a ne tu na nama.....
ako ne mozes nekom pomoc ili ga utjesit onda rađe zasuti ne doljevaj ljudima soli na ranu!!!!
sve najbolje ti želim!!!!!!

upravo citam ovo sta mise mamba i ne vjerujem
realno gledajuci stvarno ima slicnosti ali mamba ako zelis javi mi se
a to sto si sad izvrjeđala femmetine nije u redu od tebe
ili se normalno ponasaj ili napusti forum
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:16   #548
Ovako: IP adrese se poklapaju, posebno zadnji postovi obje forumašice, do zadnje znamenke. Što hoće reći da je uz sve navedene sličnosti sanja2222 = mamba123. Umjesto da odmah jednoj od njih dam permaban (što ću vjerojatno i napraviti u dogledno vrijeme), zamolit ću da se odmah prestane s ovakvim igranjem klonova i zbunjivanjem ostalih forumaša na temi, a posebno neću tolerirati vrijeđanja jer se nalazimo na Zdravlju.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:36   #549
OMG...
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:53   #550
OMG još jednom. Netko je rekao da podvojene ličnosti ne postoje, zaista nas ima svakakvih u božjoj bašti . Svaka čast femmelatin, kako ti se je samo upalila lampica!

Zadnje uređivanje martix : 17.02.2011. at 13:04.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:47   #551
Wink

Poz svima kolko vas ima evo još jednog novog člana na ovom forumu imam ms več duže vrjme a dijagnoza od prije 2 god tip primarno progresivan i čitam ove vaše male prepirke o ljekovima ja ne spadam u skupinu koja može uzimati ni intererone ni xopaksone . Pijem samo neurobion i omegu 3 imam jedno pitanje što mislite o apiterpiji :
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:56   #552
Evo još jedndnog novog na ovom forumu zanima me što mislite o apiterapiji
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:50   #553
Quote:
sandra13 kaže: Pogledaj post
da se i ja uključim, prije 13 godina utrnila mi lijeva strana tijela, to je prošlo ali još osjećam tu stranu drugačije. Nakon toga rodila 3 puta sve u redu sa svime,imam ponekad bolove u lumbalnom dijelu kralježnice, tek u 7 mj ove godine idem napraviti MR čitala sam da trudnoće usporavaju tijek bolesti, inače sad imam 31 god. Onda je doktor sumnjao na MS ali evo tek sad sam odlučila saznati što mi je zapravo. Primjećujem da sam jako zaboravna i živčana. Ima li tko što slično
yupi djelomično si me utješila, s obzirom da ti još nije dijagnosticirana MS, ali dala si mi odgovore na neka moja pitanja o trudnoći jer me to sad zanima, s obzirom da imam 22 godine i nemam dečka...a planiram nekad imat svoju famili...
hvala ti
kittica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 17:17   #554
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
OMG još jednom. Netko je rekao da podvojene ličnosti ne postoje, zaista nas ima svakakvih u božjoj bašti . Svaka čast femmelatin, kako ti se je samo upalila lampica!
Nije se samo meni upalila, i zahvaljujem na moderatorskoj intervenciji.

Ovo nije bilo teško za pohvatati, jer poklapali su se svi detalji.

Da je neka druga tema ne bi me smetalo, neka se klonira tko hoće, no ovo je tema o ozbiljnoj dijagnozi za ljude koji je stvarno imaju.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 17:21   #555
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
Pošto imam šanse ući u nekakvu studiju vezano uz terapiju Copaxonom zanima me da li ima tko kakva iskustva vezano uz te studije. Naime imam MS već dugo vremena , svi nalazi pozitivni, lezije na svakom magnetu u sve većem broju, ali nemam nekakvih velikih ispada niti jakih relapsa. Može li mi ta studiranja na mom tijelu donijeti još veću štetu
Meni je ponuđena ista studija kao zamjena za interferon. Radi se o ispitivanju primjene copaxona u većoj dozi, da bi se svakodnevna primjena zamijenila za svaki drugi dan kao kod interferona. Inače to nije novi lijek, on je već dulje u primjeni, samo se mijenja doziranje i to je studija koju provodi nekoliko centara kod nas.
gala17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 18:43   #556
Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Meni je ponuđena ista studija kao zamjena za interferon. Radi se o ispitivanju primjene copaxona u većoj dozi, da bi se svakodnevna primjena zamijenila za svaki drugi dan kao kod interferona. Inače to nije novi lijek, on je već dulje u primjeni, samo se mijenja doziranje i to je studija koju provodi nekoliko centara kod nas.
I što si odlučila, prihvatila ili ne
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 21:06   #557
Molio bih da mi se javi netko tko kupuje ili da zna netkog tko privatno kupuje rebif 44! molim pisite u privatne poruke hvala.
Nimrod5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 21:16   #558
pozdrav

jel netko zna što je s Marijom Bošnjak ?
Prije je bila na KBSM , a sad vidim da je pročelnica odjela na Rebru.

također, može li mi netko reći koliko se čak od pregelda do eventualne terapije kortićima, ako se ustanovic da je došlo do remisije
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 21:50   #559
Misliš do relapsa? Remisija je poboljšanje, povlačenje bolesti.

Bošnjakica da je pročelnica na RebrU? Znači nju su stavili umjesto Brinarice...
O njoj mogu reći samo to da je uredno nije bilo kad je moja mama bila naručena. I znam još neke ljude koji su kod nje bili naručeni pa poljubili vrata.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 23:24   #560
da, krivo sam se izrazio. relaps
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.