Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2003., 10:44   #21
ja sam cula. ernie. ernie gigante deskovic. sta je on genij? uzela sam si u knjiznici creatio al nisam uspjela sve procitat. najmiliji su mi bili oni narcisoidni djelovi
sta je bilo s njim, nisu mu tu htjeli izdat knjigu pa je isao u trst sta ne?
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 11:09   #22
Quote:
bona soror kaže:
A šmokljana imamo raznih. I objavljuju svašta. A imamo i genija, koji nije mogao objaviti ništa. Jesi li čuo za Ernija Deškovića?
Ne, ali sam cuo za HIM, Sisters of Mercy, The Cure, Paradise Lost, HIM, Bauhaus...


Ma daj molim te... sta nije mogao objaviti nista? Pa jos nisam vidio tipa koji se tak dobro samopromovira... isfurava intervjue osnovu ovog:

"Divided by death and life"

Over my grave I see your sadly eyes
and feel your wish to crawling into the groud
Fly without sorrow my love
in your dreams we meet again...



soory ak ti je decko ili nekaj tak slicnog...
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 22:49   #23
Quote:
sumski duh kaže:
ja sam cula. ernie. ernie gigante deskovic. sta je on genij? uzela sam si u knjiznici creatio al nisam uspjela sve procitat. najmiliji su mi bili oni narcisoidni djelovi
sta je bilo s njim, nisu mu tu htjeli izdat knjigu pa je isao u trst sta ne?
Genij? Ne znam, ali ima najviši izmjereni IQ u Hrvatskoj - 190. Kao takvome niti jedan mu domaći izdavač nije htio uzeti rukopis. Što će njima nekakva budala od 190 gradi kad oni imaju sigurne favorite. Npr. gđu Tomčić. Ona je kapacitet za razliku od Ernija. Otkako je muž na vlasti, sve što nadrlja odmah ide u tisak. Nema veze ako nitko ne čita, ministarstvo odobri otkup neprodanih knjiga i sve je OK, o trošku poreznih obveznika.
A takvi kao Erni neka idu kud im drago. On je išao u Trst i prvi izdavač odmah je prihvatio roman i izdao u deset tisuća primjeraka, na talijanskom i na hrvatskom.
I sad ga cjelokupna hrvatska javnost s pravom prezire. Šta si on umišlja? Da može postati hrvatski pisac? Kajgod!
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 23:00   #24
Quote:
Porto kaže:
Ne, ali sam cuo za HIM, Sisters of Mercy, The Cure, Paradise Lost, HIM, Bauhaus...


Ma daj molim te... sta nije mogao objaviti nista? Pa jos nisam vidio tipa koji se tak dobro samopromovira... isfurava intervjue osnovu ovog:

"Divided by death and life"

Over my grave I see your sadly eyes
and feel your wish to crawling into the groud
Fly without sorrow my love
in your dreams we meet again...



soory ak ti je decko ili nekaj tak slicnog...

Da, ali on se bar samopromovira. Ne promovira ga muž političar. Sam sebe gura i to radi dobro. Dakle, plus za njega.
Kao pisac obećava. Creatio je prvijenac, a autor je stvarno veoma mlad dečko. Ne, ne hodam s njim...šmrc...samo povremeno bacim pogled na njegovu fotku i to je sve, ah...
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 11:40   #25
Quote:
bona soror kaže:
Genij? Ne znam, ali ima najviši izmjereni IQ u Hrvatskoj - 190. Kao takvome niti jedan mu domaći izdavač nije htio uzeti rukopis. Što će njima nekakva budala od 190 gradi kad oni imaju sigurne favorite....
I sad ga cjelokupna hrvatska javnost s pravom prezire. Šta si on umišlja? Da može postati hrvatski pisac? Kajgod!
Hehehehe, nitko nije prorok u svom selu.

cek cek...pa od kad je IQ faktor kvalitete pisanja? bazeni iz kojih se crpi nadahnuce nalaze se onu stranu inteligencije. IQ tu samo moze biti smetnja. svaka cast decku i njegovom prodavanju svoje "pameti" u inostranstvu, ali ne vidim big deal u nekome tko zvuci kao E.A. Poe ili Byron. U nekome tko trazi kompenzaciju za manjak Emocionalne Inteligencije EQ u patetici engleskog romantizma i ghoticu. Ako zelim original procitacu original. A ne reciklazu potrage za izgubljenim vremenom i EQ.

Njegov problem je to sto se ne moze uklopiti u RL i pisati o njemu. I biti originalan.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 22:51   #26
Ma, dobro, nek ti bude, nije baš originalan...
Ali da je zgodan - zgodan je.
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 18:40   #27
e, vidis, ovo je jedna vrlo zanimljiva stvar. tip je iznadprosjecno inteligentan, a ono sta je napisao je prosjecni roman. dodatan mu je minus, bar kod mene, to sta je umisljen do pakla i nakon sta sam procitala sve samohvale koje je izbubetao na zavrsecima gotovo svih poglavlja htjela sam ga zasolit i izrostiljat. jedna osoba s kvocjentom od 190 valjda moze shvatit sta valja a sta ne valja. tako sam bar mislila dosad. i sta sad, kad smo na konkretnom primjeru zakljucili da inteligencija nema veze s kvalitetom napisanog djela, koji je pak taj sastojak koji prosjecnog covjeka cini umjetnikom?...

(da, slazem se da je zgodan. zensko bi pomislilo - savrsen tip. zgodan, navodno najpametniji u hrvatskoj... a opet, ma ne bi ga uzela na vise od tjedan dana ispricavamo se eriniju ako ovo cita )
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 16:54   #28
ma dobro i ja sam zgodan. pa kaj? evo darin se sramila, crvenila, mucala i buljila u pod poput curicka kad smo se slucajno sreli. nije mogla vjerovat da sjedi za istim stolom...sa svojim forumskim idolom!

ne bih htio da sad pljujemo po decku, nit je ovdje da se brani nit je on tema razgovora. posluzio je svakako kao dobar primjer samopromoviranja. fura svoje i bok. na radost i odusevljenje curica i ako jos uziva u tome.., a uziva.., ehej, di mu je kraj !! svaka mu cast.

no bona, ti si objavila knjigu...mogla bi reci svoja iskustva u tome?
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 21:11   #29
Quote:
bona soror kaže:
Da, ali on se bar samopromovira. Ne promovira ga muž političar. Sam sebe gura i to radi dobro. Dakle, plus za njega.
Sad bute me opet popljuvali ali meni je to baš bljak. Samopromocija mislim.
Vrit, ako te nitko drugi ne hvali onda se moraš sam hvaliti??

Ponekad to i sam radim ali uvijek me je baš jako sram i gadim se sam sebi.

Zadnje uređivanje Ahil : 15.09.2003. at 21:41.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 23:57   #30
Quote:
Porto kaže:
ma dobro i ja sam zgodan. pa kaj? evo darin se sramila, crvenila, mucala i buljila u pod poput curicka kad smo se slucajno sreli. nije mogla vjerovat da sjedi za istim stolom...sa svojim forumskim idolom!

što nije samoreklama, nego objektivna istina koju nema smisla prešućivati....pravi si, porto....i ernie bi mogao ponešto naučiti od tebe, a tek ahil...

no bona, ti si objavila knjigu...mogla bi reci svoja iskustva u tome?
:

objavila sam na netu, imam svoj sajt, ostavljam linkove, ljudi posjete, pogledaju...i to je sve...nema honorara, nema osvrta u tiskovinama...
s druge strane, zanimljivo je to iskustvo, moraš sam privući publiku, zainteresirati (ah, ta fuj-samoreklama) inače nema posjeta...
prednost je u interakciji, mogućnost neposredne komunikacije s čitateljima daje neke nove uvide...sasvim drukčija pozicija u odnosu na pisca koji napiše, preda izdavaču i više ga nije briga...
inače, još uvijek tražim izdavača, nadam se da će se netko napokon zainteresirati, na kraju krajeva rukopis je testiran na internet publici i uopće nije loše prošao... valjda bi prošao i na tržištu...
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:21   #31
Quote:
Porto kaže:
ma dobro i ja sam zgodan. pa kaj? evo darin se sramila, crvenila, mucala i buljila u pod poput curicka kad smo se slucajno sreli. nije mogla vjerovat da sjedi za istim stolom...sa svojim forumskim idolom!
Dzizus, kaj sam bila tak ocita?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2003., 11:29   #32
Bach vs Beckem

Jedno od pitanja koje danas treba postaviti jest što danas donosi slavu. Da li je to kvaliteta napisanog (stvorenog) ili popularnost koju je nečije djelo iznjedrilo na osnovu popratnih (samo ili ne)marketinških komponenti? To su dvije različite "voćke" i treba ih razlikovati.

Mislim da će se većina ljudi složiti da je kvaliteta ono što se prvenstveno gleda posebno u krugu ljudi koji sami pokušavaju nešto stvoriti. U krugovima muzičkih umjetnika, Bach će uvijek biti prvo ime glazbenog stvaralaštva. Nažalost ali i bez obzira na to, nije živio u današnje (robonovčano) vrijeme, njegova djela bila su neshvaćena, živio je izolirano i preminuo u oskudici. Njegova grandiozna djela kasnije su bila prepoznata i postao je (poslije McCartneya) najprodavaniji glazbenik na svijetu. Ne uživa u toj slavi ali istinske vrijednosti se ne mogu uništiti i potrebno je (duže ili kraće) vrijeme da se razmnože po gusto napučenoj kugli kojom hodimo.

S druge strane, možemo uzeti primjer Beckhama ex-nogometaša Manchestera koji je prešao u Real. Jedan od najboljih (ali i najpoznatijih) nogometaša današnjice. Muški spol će ga nogometno rangirati više ili niže ali mislim da se nije problem složiti kako je njegov transfer (iz jednog pomenutog kluba u drugi) debelo precijenjen. Promatrano iz kuta "nogometnih vrijednosti"! Međutim njegov brak sa Spice-"girlo djevojkom" pojačao je njegov image, šiparice diljem svijeta lijepe njegove postere, zbog njega se dolazi na utakmice i tako promatrano njegov transfer nije precijenjen već je upravo nemjerljivo koliko će se novca sliti u blagajne Reala njegovim dolaskom. Prije nego uopće gurne loptu! Jednima je nogomet umjetnost drugima zabava a oboje se vrednuje novcem našim nasušnim.

Uzeo sam ekstremne primjere da bih bolje objasnio što želim reći. Ne želim biti tašt pa negirati one koje život cijene onoliko koliko im traje, crpe iz njega ono što im daje i priznati im da znaju kako se to radi. Ako mene pitate uvijek ću (dok tako mogu!) radije biti na strani Bacha. Ali to je već stvar opredjeljenja a ne suda.
Rodrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 02:27   #33
Mislite da hrvatski izdavaci ne posjecuju ovaj forum?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 09:49   #34
Jel posjecuju?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 21:38   #35
Quote:
darin kaže:
Jel posjecuju?
Pa i ak posjecuju, mislim da ne idu dalje od prvog podforuma
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.