Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2015., 11:28   #2401
rad na brodu

koliko Vam je dobro poznata RIV-AGENCY i STEINER kompanija, prijavila sam se za rad na brodu kao maserka pa me zanimaju uvijeti rada, plače, koliko se kreću, može li se živjeti od tipova i tako to......, molim za pomoć, bilo kakvu informaciju, savjet. Nisam baš u cvijetu mladosti, ali engleski spikam ko da sam tamo rođena.
Mgray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:57   #2402
Quote:
lexi3 kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva kao fotograf na MSCu, kakva je placa, jel to vrijedi sta?
jedan momak kojeg povrsno znam (ne znam na zalost na kojem je kruzeru bio) je imao lose iskustvo jer je radio na proviziju. odnosno, imao je neku pocetnu placu a ostatak je morao zaraditi prodavajuci to gostima. a to jako lose ide pa je i on bio dosta nezadovoljan..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:02   #2403
naletio sam na ovaj link,momak je opisao licno iskustvo i neke napomene naveo,po meni korisnih savjeta ima
http://www.djokicdragan.com/news/sve...-cruise-ships/

btw.sinoc sam razgovarao sa prijateljicom koja je zadnjih 6 mjeseci provela na kruzeru i pricala mi kako je bilo,pa sam i ja danas malo googlao,da vidim kako sta i tako
njoj je super bilo,ici ce opet a ona je kao neka "savejtnica za mlade"...ustvari,igra se sa djecom a sa tinejdzerima ide na pice,veceru,razgovor i tako...izgleda da je njena pozicija pravo fina,jer nema ogranicenja na brodu,ima napojnice i nije dugo radno vrijeme
dok na ovom blogu pise da je prosjecan rado od 10-12 sati ,svaki dan ...tako da se bas radi
zippoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 12:46   #2404
koga zanima više o ovoj temi, manje više sve odgovore može naži na našem specijaliziranom forumu. stotine članova pišu svoja iskustva
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...tall/index.php
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 12:42   #2405
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
koga zanima više o ovoj temi, manje više sve odgovore može naži na našem specijaliziranom forumu. stotine članova pišu svoja iskustva
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...tall/index.php
Ja švrljam posvuda glede foruma i glede posla za masere, informacije su svugdje drugačije, nekome je super, nekome nije, negdje su plaće fenomenalne negdje su slabe, kome vjerovati više.
Mgray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 12:56   #2406
Quote:
Mgray kaže: Pogledaj post
Ja švrljam posvuda glede foruma i glede posla za masere, informacije su svugdje drugačije, nekome je super, nekome nije, negdje su plaće fenomenalne negdje su slabe, kome vjerovati više.
vidi, kao i u svakom poslu, najviše odvisi od osobnih očekivanja pojedinca, moj prijatelj radi na poslu koji sam i ja prije radio i super zadovojan je, dok sam ja pobjegao...
nije problem saznati kolike su konkretne plaće, i sati rada, predlažem da bolje istražiš gore spomenuti forum...

također, mislim da je bolje raditi u europi na riječnim brodovima posao masera, jer nema takve konkurencije azijata koji su općenito u toj cruise industriji jako spustili cijenu rada...
no vjerujem da je na riječnim zarada u globalu oko 1500€ no radi se puno više nego na kopnu i treba se jednom tjedno raditi i drugi poslovi, poput ukrcaja gostiju i namirnica za brod... ali u usporedbi sa kopnom nema troškova života...
ja nisam maser, ali radim na brodovima...
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:48   #2407
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
vidi, kao i u svakom poslu, najviše odvisi od osobnih očekivanja pojedinca, moj prijatelj radi na poslu koji sam i ja prije radio i super zadovojan je, dok sam ja pobjegao...
nije problem saznati kolike su konkretne plaće, i sati rada, predlažem da bolje istražiš gore spomenuti forum...

također, mislim da je bolje raditi u europi na riječnim brodovima posao masera, jer nema takve konkurencije azijata koji su općenito u toj cruise industriji jako spustili cijenu rada...
no vjerujem da je na riječnim zarada u globalu oko 1500€ no radi se puno više nego na kopnu i treba se jednom tjedno raditi i drugi poslovi, poput ukrcaja gostiju i namirnica za brod... ali u usporedbi sa kopnom nema troškova života...
ja nisam maser, ali radim na brodovima...
Pokušala sam ja i s riječnim, cijene koje su sada tamo su daleko slabije od ovih na kruzerima ,
Mgray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 15:56   #2408
Quote:
Mgray kaže: Pogledaj post
koliko Vam je dobro poznata RIV-AGENCY i STEINER kompanija, prijavila sam se za rad na brodu kao maserka pa me zanimaju uvijeti rada, plače, koliko se kreću, može li se živjeti od tipova i tako to......, molim za pomoć, bilo kakvu informaciju, savjet. Nisam baš u cvijetu mladosti, ali engleski spikam ko da sam tamo rođena.
Evo mene opet, sad se opet malko dopisujem s ljudima koji su bili ili jesu na kruzerima pa mi govore kako se plaća odnosi samo na provizije, ma onda se definitivno ne isplati ići
Mgray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 15:58   #2409
za tjedan dana bi se trebao naći na riječnom brodu po prvi put, pa ću onda znati više kako to sve funkcionira...

uglavnom da ti dam odgovor na pitanje o RIV agenciji i Steineru, imao sam kontakt s njima, no nisam išao preko njih, pa i nisam toliko upućen, uglavnom koliko sam shvatio i netreba njima tako puno ljudi, rekao bih da ukrcavaju jako mali broj ljudi s intervjua koje drže.
šta se tiće steinera, oni su firma koja drži cijeli SPA monopol na kruzerima, i mogu reći da sam čuo i loše glasine o njima. činjenica je da ljudi koji rade na kruzerima takve poslove imaju dosta "lagodan" život, npr, često se dogodi da ne rade uopće kad je port day, ali sato na sea day rade od jutra do sutra...
šta se tiće gostiju i napojnica, to ti jako ovisi na koju kompaniju će te steiner poslati, jer kao što sam rekao oni drže monopol na tržištu i mislim da su koncesionar svih većih kompanija, a definitivno nije isto ako te pošalju, da radiš na carnivalovom ili costinom brodu, ili s druge strane disney ili npr. regent seven seas, kvaliteta gostiju bi ti bila, na prvima radnička klasa, a na drugima nekakav viši srednji sloj...

šta se tiće riječnih, čitao sam jednom prilikom kako tko zarađuje plaću na kompaniji uniworld koja slovi za jednu od najprestižnijih i vrlo je skupa. cijela posada, ima fiksni dio plaće, koji je zagarantiran po zakonu neke europske države.
znaći to je osnovica, cijela posada na riječnim brodovima dijeli na jednake dijelove i grtuities, to je ono šta se potiće goste da ostave posadi, i to izađe ovisno od kompanije do kompanije od 500-800€ no za gore spomenutu kompaniju sam vidio da samo maseri dobivaju pola te svote, jer maseri zarađuju i na postotak masaža koje imaju u platnom periodu.
napojnice, ili ti osobni tip, na riječnim je puno manji nego na oceanskim jer se goste već potiće da plate gratuities, no čuo sa da konobar svejedno može dobiti 50-100€ tipa.
šta se tiće klijentele na riječnim, ona je bolje platežne moći nego na oceanskim i to su uglavnom stariji parovi kojima su prioritet luke sa kulturnim sadržajima i sl...

slobodno pitaj ako imaš još pitanja.
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 16:23   #2410
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
za tjedan dana bi se trebao naći na riječnom brodu po prvi put, pa ću onda znati više kako to sve funkcionira...

uglavnom da ti dam odgovor na pitanje o RIV agenciji i Steineru, imao sam kontakt s njima, no nisam išao preko njih, pa i nisam toliko upućen, uglavnom koliko sam shvatio i netreba njima tako puno ljudi, rekao bih da ukrcavaju jako mali broj ljudi s intervjua koje drže.
šta se tiće steinera, oni su firma koja drži cijeli SPA monopol na kruzerima, i mogu reći da sam čuo i loše glasine o njima. činjenica je da ljudi koji rade na kruzerima takve poslove imaju dosta "lagodan" život, npr, često se dogodi da ne rade uopće kad je port day, ali sato na sea day rade od jutra do sutra...
šta se tiće gostiju i napojnica, to ti jako ovisi na koju kompaniju će te steiner poslati, jer kao što sam rekao oni drže monopol na tržištu i mislim da su koncesionar svih većih kompanija, a definitivno nije isto ako te pošalju, da radiš na carnivalovom ili costinom brodu, ili s druge strane disney ili npr. regent seven seas, kvaliteta gostiju bi ti bila, na prvima radnička klasa, a na drugima nekakav viši srednji sloj...

šta se tiće riječnih, čitao sam jednom prilikom kako tko zarađuje plaću na kompaniji uniworld koja slovi za jednu od najprestižnijih i vrlo je skupa. cijela posada, ima fiksni dio plaće, koji je zagarantiran po zakonu neke europske države.
znaći to je osnovica, cijela posada na riječnim brodovima dijeli na jednake dijelove i grtuities, to je ono šta se potiće goste da ostave posadi, i to izađe ovisno od kompanije do kompanije od 500-800€ no za gore spomenutu kompaniju sam vidio da samo maseri dobivaju pola te svote, jer maseri zarađuju i na postotak masaža koje imaju u platnom periodu.
napojnice, ili ti osobni tip, na riječnim je puno manji nego na oceanskim jer se goste već potiće da plate gratuities, no čuo sa da konobar svejedno može dobiti 50-100€ tipa.
šta se tiće klijentele na riječnim, ona je bolje platežne moći nego na oceanskim i to su uglavnom stariji parovi kojima su prioritet luke sa kulturnim sadržajima i sl...

slobodno pitaj ako imaš još pitanja.

Hvala, hvala, ja sam isto tako čula da ti ovisi i znanje engleskog, ako ga znaš jako dobro pošalju te na bolji broj s puno boljim gostima i uvijetima, a ako samo mucaš i natucavaš engleski tada na ove slabije
Mgray is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 17:52   #2411
pozdrav ljudi...pitanje je sigurno vec bilo ali neda mi se citati desetke stranica u nadi da cu mozda naici na odgovor....

gdje ste u zagrebu radili lijecnicki i koliko vas je kostao? super ako je netko radio za MSC kompaniju ako ne nema veze samo da dobijem info gdje se moze obaviti.ja sam ga inace obavljala u rijeci jer sam odmah tamo izvadila i matrikulu ali sad mi je blize zg


Hvala
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:24   #2412
Piplsi hitno se traže konobarice, sobarice i kuhari na riječnom Vikingu.

Tko se tamo zaposli bome vjerujte zna za što će raditi

Javite se Feron agenciji u BG
__________________
Samo žena može uspjeti da neće ono što hoće.
E. Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 13:13   #2413
Pozdrav!

Dobio sam mail od Carnival Cruise Line-a u kojem piše ukoliko sam zainteresiran da ASAP dostavim podatke kao i broj putovnice pa ako je moguće krajem ovog ili početkom 6 mj. da počnem raditi. Koliko god mi to izgleda dobro nekako se pitam da nije možda kakva prevara? Ok, neću slati nikakav novac, brojeve kartica za vizu i sl. ali opet, nekako prejednostavno... Pa bi molio ukoliko je netko imao slična iskustva da pomogne. Unaprijed hvala.
Medo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 09:34   #2414
Quote:
Medo83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dobio sam mail od Carnival Cruise Line-a ...
Pa kako si uspio dobiti posao a ne znaš koga si pitao za njega? Jesi li izguglao email adresu odakle ti je stigla ta "ponuda"?
top_dog_is_online is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 17:48   #2415
Bok ljudi!
Jel itko bio na Royal Caribbeanu u housekeepingu, ili netko tko zna kakva je situacija tamo?
Dal placaju kartu, medical, vizu?

Thnx
__________________
Čudni su putevi Gospodnji!
Suncica64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 17:57   #2416
Medical ne...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 23:04   #2417
Pozdrav ljudi 😄
citala sam malo temu ali je previse stranica 😂
nisam nasla nista za Royal Carribean, konkretno me zanima sve uz brod, s uže za elektricare.
Decko bi isao,a ja nisam nesto odusevljena
Molim vas bilo kakva iskustva,saznanja... placa,rangovi,odnos dobivenog i ulozenog,ugovori,placaju li i kad si doma, zdravstveno,koliko ode na porez lijepoj nasoj, ugl,sve sto jos znate 😉
unaprijed puno hvala 😊😘
__________________
♉🍹
pamtimnovembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 12:49   #2418
Royal Caribbean

evo me relativno friska.ima za i ima protiv stvari.kko prvo nismamladaotislaprvi put. sad sam pametnija sto se ticemnogo stvari.kako se postavit i slicno.presing je velik. zaista treba bit jako da se othrvas picu sexu i slicno. jer stres je jest velik ali može se naci ljude slicne sebi s kojima mozes provest vrijeme ugodno.ja sam radila u shopu. radi se . nateglis se ali imas i slobodnog vremena za izac. zaista ovisi o menageru i timu kako ce ti bit..meni se dopada job muzicare pjevaca i youth staffa..zato nemam kvalifikacije. a to bih radila s gustom.
sve ovisi kakva si osoba. zaista.osoba prije mene je otisla drugi dan.jedna cura treci tjedan s ovog broda.iako je plovila na drugim brodovimaprije...sve je relativno.ovisi u koje ces drustvo odabrat otic.. elektricari oficiri i slicno.imaosoba koje imaju respect i drze do svojih zena i obitelji l mi sebarem tako cini a imaionih koji naravno imaju nekog il vise njih nabrodu bez obzira na kopno.
zakljucak. gledat sebe. nikom bas ne vjerovat.klonit se pricica.po meni je bolji veci brod.
zarada i nije tkao losa jer n etrosis na hranu . ovisi kad izlazis.ja sam si uvijek priustila kavu sok moje rituale. kozmetiku...imala samoko 1200 usd mjesecno nakon mojih troskova koji su bili onako ne veliki.pazila sma jako.

veliko iskustvo nove prilike. novi ljudi. treba izdrzat stres i presing.fokus na pozitivu. svakako preporucam mladima. sretno
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 22:26   #2419
Pozdrav svim pomorcima i onima koji će to tek postati
Odlučio sam vam se obratiti jer imam jednu dilemu oko pomorstva a to je vezano za brevete (certifikate). Naime, uskoro se bliži vrijeme upisa fakulteta i vrlo vjerovatno ću upisati Pomorski fakultet u Rijeci (smjer Elektroničke i informatičke tehnologije u pomorstvu). U opisu studijskog programa navedeno je da se nakon završetka preddiplomskog studija može obaviti plovidbenu praksu tzv. asistenturu i zatim da se može pristupiti ispitu za ETO (Electro-Technical Officer). Sljedi citat iz dokumenta:

Studenti upisani na preddilplomski studij nakon položenih ispita I, II i III godine studija koji obuhvaćaju obvezne sadržaje prema Konvenciji STCW 78/95 odnosno Pravilniku o zvanjima i svjedodžbama o osposobljenosti pomoraca na brodovima trgovačke mornarice Republike Hrvatske (NN 130/13) mogu uz potvrdnicu visokog učilišta obaviti plovidbenu praksu i pristupiti polaganju ispita za stjecanje ovlaštenja za časnika elektrotehnike (ETO - Electro-Technical Officer).
Po završetku sveučilišnog preddiplomskog studija studentu se izdaje svjedodžba.


Nije mi jasno, dali završetkom ovog studijskog programa dobijam i brevete potrebne za ETO (nakon što se prođe ispit za ETO), ili je to sve potrebno plaćati kao što je navedeno ovdje (cijene su navedene pod "Cjenik").

Nadam se da ćete mi pomoći
Kudrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 19:21   #2420
Quote:
Kudrow kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Odlučio sam vam se obratiti jer imam jednu dilemu oko pomorstva a to je vezano za brevete (certifikate). Naime, uskoro se bliži vrijeme upisa fakulteta i vrlo vjerovatno ću upisati Pomorski fakultet u Rijeci (smjer Elektroničke i informatičke tehnologije u pomorstvu). U opisu studijskog programa navedeno je da se nakon završetka preddiplomskog studija može obaviti plovidbenu praksu tzv. asistenturu i zatim da se može pristupiti ispitu za ETO (Electro-Technical Officer). Sljedi citat iz dokumenta:

Studenti upisani na preddilplomski studij nakon položenih ispita I, II i III godine studija koji obuhvaćaju obvezne sadržaje prema Konvenciji STCW 78/95 odnosno Pravilniku o zvanjima i svjedodžbama o osposobljenosti pomoraca na brodovima trgovačke mornarice Republike Hrvatske (NN 130/13) mogu uz potvrdnicu visokog učilišta obaviti plovidbenu praksu i pristupiti polaganju ispita za stjecanje ovlaštenja za časnika elektrotehnike (ETO - Electro-Technical Officer).
Po završetku sveučilišnog preddiplomskog studija studentu se izdaje svjedodžba.


Nije mi jasno, dali završetkom ovog studijskog programa dobijam i brevete potrebne za ETO (nakon što se prođe ispit za ETO), ili je to sve potrebno plaćati kao što je navedeno ovdje (cijene su navedene pod "Cjenik").

Nadam se da ćete mi pomoći

Pozdrav svima,
Pronašao sam odgovor na moje postavljeno pitanje u ovom dokumentu kojeg se može skinuti sa stranice www.mppi.hr (link za direktno skinut dokument).

U dokumentu se navodi sljedeće:
Osobe koje su završili na:

- Pomorskom fakultetu u Rijeci dodiplomski studij Brodske elektronike i
komunikacija (generacije koje su školovanje započele od akademske godine
2000/2001 do 2004/2005);
- Pomorskom fakultetu u Rijeci preddiplomski studij Elektroničke i informatičke
tehnologije u pomorstvu (generacije koje su školovanje započele od akademske
godine 2005/2006 do 2011/2012);
- Pomorskom fakultetu u Splitu preddiplomski studij Pomorske elektrotehničke i
informatičke tehnologije (generacije koje su školovanje započele od akademske
godine 2005/2006 do 2013/2014);
- Sveučilištu u Dubrovniku preddiplomski sveučilišni studij Elektrotehničke i
komunikacijske tehnologije u pomorstvu (generacije koje su školovanje započele
akademske godine 2005/2006 do 2013/2014);

imaju pravo pristupiti ispitu BEZ pohađanja posebnog programa izobrazbe za časnika elektrotehnike.


Nadam se da sam uspio pomoći i drugim ljudima koji su imali tu istu nedoumicu kao i ja
Kudrow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.