Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2008., 21:06   #201
Quote:
perozdero kaže: Pogledaj post
Evo zakrpao sam betonfiksom, stavio sam na to jos dvije ruke gleta i mogu ti reci da ne izgleda lose

Danas smirglam, onda impregnacija i zatim farbanje. Imam neku latex mat boju, stavit cu dvije ruke.

E da te pitam par stvari kod gletanja... Gletao sam onako kako si rekao u svojoj temi, dakle u kriz. Medjutim kod poravnjavanja znalo mi se desit da mi rub gletera napravi crtu (izbocenu) u smjeru u kojem zapeglavam. Imas li kakav savjet kako to izbjeci? Nakon sto se sve posusi to cu bez problema skinut, al kako bi bilo sto manje smirglanja volio bi da ne moram i to smirglat.

Sto se tice razlike u glatkoci (teksturi) stare boje i gleta dal bi tu trebalo biti problema kod farbanja? Mislim dal postoji mogucnost da se nakon farbanja vidi gdje je bilo gletano? Inace smirglam i rukom provjeravam dal je podloga i prijelaz izmedju gleta i stare boje dovoljno ravan, jel to ok?

Hvala jos jednom na pomoci
A gle ako ti ostane izbočena crta a sve oko nje je divno,ostavi je i jednostavno kada se osuši skini špahtlom.

Nemoj se zamarati da staklo radiš iz ruke,bitno da si dobro navukao kasnije pobrusi i sve pet.

Stavljaš Latex?

Ok,kada si pobrusio nakon impregnacije češ vidjeti sve nedostatke pa malo dodatno pokrpaj da izgleda bolje,inače se krpa nakon prve ruke boje,ali ne na Latex.

Malerija se gleda po kutevima i rubovima,to mora biti lijepo napravljeno.Pa makar više puta krpao i poravnavao.

Mislim da dobro ti to radiš pa se ne trebaš brinuti.Kada si zadovoljan podlogom,kratkodlaki valjak i šibaj...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 15:56   #202
Evo sredio sam kupaonicu, gore su dvije ruke latexa, ne izgleda lose. Jucer sam i spavacu prosao u dvije ruke obicne bijele boje, s time da je prije isla impregnacija, betonfiks negdje, gletanje dve ruke i impregnacija preko toga.
Mogu ti reci da sam lagano "spalio" radeci Jucer oko ponoc sam bio gotov s spavacom i bilo mi je vec svega dosta

Tako da se danas odmaram, a sutra sredjujem ostalo. Nisam fizikalac pa vjeroatno mi zato to ide teze, al eto svaka cast pravim majstorima i hvala jos jednom na pomoci!
perozdero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:15   #203
Quote:
perozdero kaže: Pogledaj post
Evo sredio sam kupaonicu, gore su dvije ruke latexa, ne izgleda lose. Jucer sam i spavacu prosao u dvije ruke obicne bijele boje, s time da je prije isla impregnacija, betonfiks negdje, gletanje dve ruke i impregnacija preko toga.
Mogu ti reci da sam lagano "spalio" radeci Jucer oko ponoc sam bio gotov s spavacom i bilo mi je vec svega dosta

Tako da se danas odmaram, a sutra sredjujem ostalo. Nisam fizikalac pa vjeroatno mi zato to ide teze, al eto svaka cast pravim majstorima i hvala jos jednom na pomoci!
E frende,a znaju ljudi svašta pričati,žao im je pare dati.Evo ti slika kako sam ja jutros spalio halu solo.Od kada sam slike počeo stavljati nitko nema kaj za reči.Lako pisati priče po Forumu.

maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:30   #204
Farbanje kupaonice

Pozdrav svima,

U kupaoni oko kade imam plocice visine mog ramena, a iznad njih se nalazi obican zid pofarban obicnom bojom koja se od spricanja vode pocela gulit, bubrit i izgleda katastrofa. Sada bi ja to htio prefarbat sa necim po cemu ce se normalno moci prskat, a da se ta boja ne izguli. U Bauhausu su mi preporucili da nakon sto sastruzem staru boju, premazem sredstvom za impregnaciju, onda pogletam i na kraju da stavim latex boju.

Ima neko iskustva s ovim ili mozda bolje rjesenje?
Latenight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:20   #205
Quote:
Latenight kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

U kupaoni oko kade imam plocice visine mog ramena, a iznad njih se nalazi obican zid pofarban obicnom bojom koja se od spricanja vode pocela gulit, bubrit i izgleda katastrofa. Sada bi ja to htio prefarbat sa necim po cemu ce se normalno moci prskat, a da se ta boja ne izguli. U Bauhausu su mi preporucili da nakon sto sastruzem staru boju, premazem sredstvom za impregnaciju, onda pogletam i na kraju da stavim latex boju.

Ima neko iskustva s ovim ili mozda bolje rjesenje?
Ja sam imala istu situaciju i samo sam kupila latex boju u Bauhaus ofarbala zid bez ikakvog struganja stare boje, super se primilo, više se ništa ne ljušti iako se svakodnevno poljeva vodom zbog tuširanja, tako da sam na naj jednostavniji nacin riješila svoje probleme
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 12:38   #206
mišljenja sam da ipak treba sastrugati staru boju do čistoga , pa tek onda nanositi novu boju po uputi proizvođača iste uz prethodnu pripremu podloge
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:11   #207
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
mišljenja sam da ipak treba sastrugati staru boju do čistoga , pa tek onda nanositi novu boju po uputi proizvođača iste uz prethodnu pripremu podloge
Točno tako.

-struganje
-impregnacija
-gletanje
-brušenje
-impregnacija
-latex
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 08:09   #208
Odlicno, hvala svima, radovi pocinju slijedeci vikend....
Latenight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 10:49   #209
Farbanje sobe (izbija žuto - nikotin)

Pozdrav,
ofarbao sam sobu gdje se puno pušilo/dimilo. Kutovi soba bili su lagano žućkaste boje, a odlučio sam da sobu ofarbam na bijelo .
Koristio sam JUB, Jupol (bijeli).

Sad nakon drugog farbanja još uvijek izbija malo na površinu žućkasto, kako se toga riješiti osim da mijenjam boju sobe na neku drugu boju osim bijele?

Obzirom da su dva sloja bijele vec premazane, sad je još malo vidljivo ostalo, pa neki savjet molim, prije nego idem i zadnji put (3x) premazivat.

Zahvaljujem.

Zadnje uređivanje dove_g : 21.04.2008. at 12:12.
dove_g is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:47   #210
Quote:
dove_g kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
ofarbao sam sobu gdje se puno pušilo/dimilo. Kutovi soba bili su lagano žućkaste boje, a odlučio sam da sobu ofarbam na bijelo .
Koristio sam JUB, Jupol (bijeli).

Sad nakon drugog farbanja još uvijek izbija malo na površinu žućkasto, kako se toga riješiti osim da mijenjam boju sobe na neku drugu boju osim bijele?

Obzirom da su dva sloja bijele vec premazane, sad je još malo vidljivo ostalo, pa neki savjet molim, prije nego idem i zadnji put (3x) premazivat.

Zahvaljujem.
stavi antinikotinsku boju ili denikol.
http://www.jub.hr/hr/hr-index.htm
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:48   #211
Probaj http://www.chromos.org/default.aspx?id=44
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:43   #212
Quote:
dove_g kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
ofarbao sam sobu gdje se puno pušilo/dimilo. Kutovi soba bili su lagano žućkaste boje, a odlučio sam da sobu ofarbam na bijelo .
Koristio sam JUB, Jupol (bijeli).

Sad nakon drugog farbanja još uvijek izbija malo na površinu žućkasto, kako se toga riješiti osim da mijenjam boju sobe na neku drugu boju osim bijele?

Obzirom da su dva sloja bijele vec premazane, sad je još malo vidljivo ostalo, pa neki savjet molim, prije nego idem i zadnji put (3x) premazivat.

Zahvaljujem.
ako je ostalo samo par flekica onda izolir sprej ako je vise onda izolir farba,i poslje izolir spreja i izolir farbe moras pofarbati tom farbom kojom vec farbas je oni ne pokriju fleke nego ih samo izoliraju da bi ih mogao sa obicnom farbom prekriti,hm ako nisi shvatio pitaj
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:40   #213
Thumbs up

bijela boja tesko prekriva , ima jedan trik za prvi premaz u kantu kapni kap crne ili plave boje. dobijes malo sivkastu bijelu boju ili boju leda , te napravi prvu ruku. drugu oboji bijelom. To je trik jednog starog pitura.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:20   #214
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
bijela boja tesko prekriva , ima jedan trik za prvi premaz u kantu kapni kap crne ili plave boje. dobijes malo sivkastu bijelu boju ili boju leda , te napravi prvu ruku. drugu oboji bijelom. To je trik jednog starog pitura.
Da,ali za lakiranje stolarije.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:32   #215
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
ako je ostalo samo par flekica onda izolir sprej ako je vise onda izolir farba,i poslje izolir spreja i izolir farbe moras pofarbati tom farbom kojom vec farbas je oni ne pokriju fleke nego ih samo izoliraju da bi ih mogao sa obicnom farbom prekriti,hm ako nisi shvatio pitaj
Moze neko ime tog produkta?

Hvala.


P.S.
Dobio sam i jedan savjet da probam sa SKIP-om, sredtvo za odstranajnje masnoca, gljivica itd... Smrdi po amonijaku i navodno se s tim pospreja i za 20-ak minuta obrisu se zidovi sa suhom krpom. Navodno ce to zutilo i svo srajne u obliku kapljica izaci van.
Pa poslije toga da bih premazao standardnim bijelim jupolom.
dove_g is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 11:28   #216
Quote:
dove_g kaže: Pogledaj post
Moze neko ime tog produkta?

Hvala.


P.S.
Dobio sam i jedan savjet da probam sa SKIP-om, sredtvo za odstranajnje masnoca, gljivica itd... Smrdi po amonijaku i navodno se s tim pospreja i za 20-ak minuta obrisu se zidovi sa suhom krpom. Navodno ce to zutilo i svo srajne u obliku kapljica izaci van.
Pa poslije toga da bih premazao standardnim bijelim jupolom.
ime tog produkta je izolir sprej odnosno izolir farba,kako proizvodjaci to interno nazivaju nije bitno.
sto se ovih hokus-pokus savjeta tice,isprobaj ih sve redom pa ces znati vise,naj vise ce cijeni vlastito iskustvo
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 16:31   #217
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Da,ali za lakiranje stolarije.
da si koristil to kod bravo farbe mozda bi ti pokrilo u 2 sloja
koristi se to sa crnom i kod boje za zid...

ontopik;
purolit pokriva svasta ,narocito te nikotinske mrlje, kad i vodeni fasadex nece ... jedino kaj smrdiiiii
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 19:12   #218
.....

purolit(smrdi jako)ili neka antinikotinsak boja ja bi ti preporučio od heliosa(nema mirisa)!!!
ivanK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 21:17   #219
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
da si koristil to kod bravo farbe mozda bi ti pokrilo u 2 sloja
koristi se to sa crnom i kod boje za zid...

ontopik;
purolit pokriva svasta ,narocito te nikotinske mrlje, kad i vodeni fasadex nece ... jedino kaj smrdiiiii
Ma znam za crnu pa u boju,ali ne koristim ti ja to.Nemoj mi samo Bravo spominjati,zaboravio sam taman.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 22:18   #220
Mi smo imali na stanu problem sa budji, pa smo te delove ocistili varikinom pomesanom sa malo vode, sve izbeli za cirka 2 sata, samo mora kuca dobro da se izluftira posle toga...
nikola_vuk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.