Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2014., 15:44   #841
Gletanje nove žbuke

pozdrav... trebam gletat oko 150m2 nove žbuke....sve je fino ožbukano,skoro pa da i nije potrebno gletati,dali bi to mogo pregletat teranilom sto tanje(zbog materijala) znaci neki 1mm debljine prvu ruku i drugu ruku skiniti skoro na nulu
Drky1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 11:59   #842
mozes. dobro ošeraj i pometi zbuku prije toga.
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 14:57   #843
Zna li tko kako se kreću cijene gletanja sa materijalom?
Zidovi su mi ožbukani sa veličinom zrna do 1,5 mm.
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 23:23   #844
pozdrav!
trebam gletati i farbati cca 60m2 (oduzeti otvori, zidovi ubrojeni). za sada je samo ožbukano, ne savršeno precizno, no ne očekuje se ni savršenstvo od gletanja (tj, ne očekuje se da će zid koji nije pod pravim kutem na nešto odjednom to postati i sl. već uredni i ravni zidovi). ima nešto krpanja oko utičnica i sl... materijal nebi bio uključen u cijenu rada. dobila sam neke ponude, malo me zbunjuju
zanima me neka prosječna cijena impregniranja, gletanja i farbanja po m2 ako je to moguće definirati?
uključujete li u cijenu i zaštitu i čišćenje prostora ili se to podrazumjeva? nekako pretpostavljam ako mi netko u ponuđenom predračunu to navede, da ne pretpostavlja to pod samorazumljivo i uključeno u cijenu gletanja ili farbanja? ako je to posebna stavka, koliko se uobičajeno naplaćuje? najmanji problem mi je da sama zaštitim keramiku i stolariju ako se ne podrazumijeva...

znam da je teško odgovoriti bez uvida u prostor, no zanimaju me neke prosječne cifre.
hvala!
__________________
zbunjena, trenutno mislim i munjena
čudnovatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 16:53   #845
bas tako,teko je bez uvida u prostor, a i bar lokaciju si mogla navest (ne zive svi u ZG)
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:48   #846
Kratko pitanje, neka realna, normalna cijena farbanja zidova u 2 ruke u bijelu boju sa impregacijom prije, radi se o 160m2 (zidovi i stropovi).
Zidovi su u dobrom stanju, ne trusi se nigdje boja, ni nikakvih slicnih problema(ima na jednom mjestu malo pljesni jer je stavljena PVC stolarija, ali to i tako znam da se posebno racuna.
Sam bi razmaknuo sve stvari i sve zastitio, i kasnije pocistio jer skuzio sam da je to svima najveca muka.
Dakle cijena samo za ruke i eventualno sa materijalom (nista posebno recimo obican Jupol i obicna impregnacija), te okvirno koliko bi dodatno ispalo ako bi pregletati jedno 20m2 dnevnog boravka ono sto se kaze da bude kao staklo ( zidovi su i ovako dosta ravni, ima sitnijih nepravilnosti, nikakve duboke udubine niti vece pukotine, zid je siporex) isto samo ruke i eventualno sa materijalom.
Lokacija grad Zagreb.
Nadam se da nisam nista zaboravio napisati.
Unaprijed hvala na pomoci!
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:40   #847
Bas nitko?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 17:02   #848
nebi znao nazalost za cijene u ZG. Sta se tice zastite i ciscenja, osobno mi vise smeta nego koristi kad ljudi zastite sami,pa cesto odu sa pik trakom preko farbe, namjestaj razmaknu tako da ne mozes prolazit skalama, pod zastite tako da ti se nakon 2-3 koraka skalama sve potrga, itd... Tako da vjerujem da ce ti svaki pravi majstor vise cjenit da mu pustis da si sam pripremi prostor, umjesto da zastitis sam ,i jos ocekujes korekciju cijene na nize zbog toga.

BTW ako ides sa normalnom bijelom bojom (jupol) a zidovi su u dobrom stanju,ne isprasuju i ne ljuste se, onda slobodno preskocis impregnaciju. Mada naravno ne moze stetiti..
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:35   #849
Mozes slobodno navesti cijene koje su drugdje normalne pa bas da usporedimo.

Stvar je u tome da me strah da oni koji na pocetku daju bolju cijenu da kasnije ne pocmu dizati cijenu sa nekakvim ekstra stvarima i zahtjevima, a oni koji daju vecu cijenu to opravdavaju upravo time da kod njih nema naknadnih troskova i da ce sve bit savrseno za tu cijenu.

Ali problem je da su cijene toliko razlicite da je nemoguce ocijeniti sto je zbilja povoljno, sto prejeftino i ocito da ne mogu ocekivati i kvalitetu po toj cijeni, te onoga sto je napuhano bez ikakvog smisla.

Za ovo ne znam, svi su se rekli da imaju vise posla s pripremom i ciscenjem nego farbanjem, a da je i teze im to raditi, pa rekoh, nema veze, ja cu sve pripremiti(namjestaja tako i tako nema puno, sve se lako razmakne i pripremi, zastitim najlonom a na pod bi obostrano ljepljivom trakom zaljepio kartonske kutije imam ih tonu od Konzuma.
Isto tako i kasnije ciscenje, tak i tak bi i iza majstora ja bi opet sve jos jednom cistio pa mi svejedno, ak njima to toliko predstavlja problem.

Impregnaciju uvijek radije stavljam, sam sam do sada uvijek bojao i uvijek je dobro ispadalo kad sam stavio impregnaciju prije, cisto da izjednaci i da lakse primi boja.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 21:31   #850
apsolutno mi je nezahvalno pricat o cijenama, jer sto je za nekog malo za drugog je puno i slicno, kako za majstore tako i za klijente. Neki majstori drze vise cijene,ali su i puuno pedantniji i potrudit ce se svaku tockicu sanirat, rade sa vrhunskim alatom, paze na strukturu boje i slicno,a to sve uzima i vremena i novaca...pa to ne znaci nuzno da je netko tko trazi recimo 3kn po kvadratu vise od prosjeka lovac u mutnom..

Neke realne/normalne cijene za ono sto si napisao su od cca 12-18kn kvadrat s materijalom (Jupol+impregnacija), gletanje 20-25 (teranil). Istra. Dakle cijene u koje je ukljuceno sve, bez nadoplate za zastitu,krep trake, gorivo i slicno...

U cijene same zastite prostora nebi ulazio, jer je nikad nikome nisam naplatio
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 00:21   #851
To i je problem, tesko je odluciti se za jednu ponudu.

Onda usporedujes pristup sa cijenom.
Po pristupu kad dodu na izracun i dogovor vec vidis dosta toga ali mi je falila informacija o cijeni.

Inace dobivao sam ponude od 20kn za sve sa materijalom(dakle gletanje, brusenje, farbanje u bijelo) do 60kn. Kao sto vidis razlika je poprilicna i tesko je pronaci neki optimum cijene i kvalitete.
Iskreno, mislim da cu ici na opciju druge najmanje ponude do sada, iako jos cekam nekoliko njih da se jave sa ponudama da donesem konacnu odluku.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:00   #852
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
To i je problem, tesko je odluciti se za jednu ponudu.

Onda usporedujes pristup sa cijenom.
Po pristupu kad dodu na izracun i dogovor vec vidis dosta toga ali mi je falila informacija o cijeni.

Inace dobivao sam ponude od 20kn za sve sa materijalom(dakle gletanje, brusenje, farbanje u bijelo) do 60kn. Kao sto vidis razlika je poprilicna i tesko je pronaci neki optimum cijene i kvalitete.
Iskreno, mislim da cu ici na opciju druge najmanje ponude do sada, iako jos cekam nekoliko njih da se jave sa ponudama da donesem konacnu odluku.
javi se na ;gipskolor71vgmail.com
dobiti ces sve cijene i biti ces zadovoljan,lijepi pozdrav
ratn is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.09.2014., 11:01   #853
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
To i je problem, tesko je odluciti se za jednu ponudu.

Onda usporedujes pristup sa cijenom.
Po pristupu kad dodu na izracun i dogovor vec vidis dosta toga ali mi je falila informacija o cijeni.

Inace dobivao sam ponude od 20kn za sve sa materijalom(dakle gletanje, brusenje, farbanje u bijelo) do 60kn. Kao sto vidis razlika je poprilicna i tesko je pronaci neki optimum cijene i kvalitete.
Iskreno, mislim da cu ici na opciju druge najmanje ponude do sada, iako jos cekam nekoliko njih da se jave sa ponudama da donesem konacnu odluku.
javi se na ;[email protected]
dobiti ces sve cijene i biti ces zadovoljan,lijepi pozdrav
ratn is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.09.2014., 23:11   #854
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
To i je problem, tesko je odluciti se za jednu ponudu.

Onda usporedujes pristup sa cijenom.
Po pristupu kad dodu na izracun i dogovor vec vidis dosta toga ali mi je falila informacija o cijeni.

Inace dobivao sam ponude od 20kn za sve sa materijalom(dakle gletanje, brusenje, farbanje u bijelo) do 60kn. Kao sto vidis razlika je poprilicna i tesko je pronaci neki optimum cijene i kvalitete.
Iskreno, mislim da cu ici na opciju druge najmanje ponude do sada, iako jos cekam nekoliko njih da se jave sa ponudama da donesem konacnu odluku.
Neka korektna cijena za dobar i uredan posao bi bila za bojanje cca 15 kn/m2x160 m2 a za gletanje 25 kn/m2 x 20 m2.
Naravno da ih ima koji će to ponuditi i za nižu cijenu ali sigurno će rezultat biti ne baš sjajan.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 09:15   #855
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Neka korektna cijena za dobar i uredan posao bi bila za bojanje cca 15 kn/m2x160 m2 a za gletanje 25 kn/m2 x 20 m2.
Naravno da ih ima koji će to ponuditi i za nižu cijenu ali sigurno će rezultat biti ne baš sjajan.
Oprosti ali ne možeš tako pisati. Zašto ne bi posao bio korektno odrađen i za manju cijenu. Primjer ako je ponuda farbanje 12 kuna po kvadratu a gletanje 20 kuna naravno sa materijalom. Mislim da danas ima dosta ljudi koji žele imati posla a da budu konkurentniji i sa manjom cijenom. Na kraju sami majstori bar oni kojima je stalo da imaju daljnje preporuke moraju odraditi posao kako treba bez obzira i na manju cijenu rada. Nemoj se ljutiti kaj sam ovo napisao nisam te htio ni nakoji način osporavati u tvojem razmišljanju. Svako ima pravo na svoje mišljenje.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:18   #856
Quote:
Plavi-9 kaže: Pogledaj post
Oprosti ali ne možeš tako pisati. Zašto ne bi posao bio korektno odrađen i za manju cijenu. Primjer ako je ponuda farbanje 12 kuna po kvadratu a gletanje 20 kuna naravno sa materijalom. Mislim da danas ima dosta ljudi koji žele imati posla a da budu konkurentniji i sa manjom cijenom. Na kraju sami majstori bar oni kojima je stalo da imaju daljnje preporuke moraju odraditi posao kako treba bez obzira i na manju cijenu rada. Nemoj se ljutiti kaj sam ovo napisao nisam te htio ni nakoji način osporavati u tvojem razmišljanju. Svako ima pravo na svoje mišljenje.
Svelo se na to na onaj tko ima "dobar" krug (stalnih) stranki ne tuče se sa cijenom. Znaš i sam da kad je cijena niža da nema "lickanja" i da se juri da se naprave kvadrati. 2 kn više po m2 je cca 300 kn što je neto dnevnica radnika ali ja još uvijek stojim pri tome da cijena nosi rezultat.
Iako je malerija nešto što se lako popravi, nije kao pločice ili još gore parket da su popravci skupi velike su razlike u kvaliteti izvedbe.
Nedavno su ismijali lika koji kaže da radi maleriju po 30 kn/m2 sa bojom....skoro napraviše debila od njega a kad je čovjek pokazao slike...bome....pun stan namejštaja, veliki lusteri,tepisi, špaleta i stupića kao u priči... i na kraju mu ostane kao da je radio klasiku po 14-15 kn/m2.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 20:14   #857
Trebam savjet. Majstor je sfušario štok iza vrata, znači zid gdje se vrata drže za štok.
Na pur pjenu je nabacano malo žbukice i pofarbano i to sada puca.

Što da napravimo da se to fino sanira i da ne dolazi do pucanja? Ideja o ukrasnim lajsnama mi se ne sviđa, ne želim probleme kamuflirati a i nedopadaju mi se stiropor lajsne.

-------

Drugi problem vrh pločica je keramičar tako usrao da su mi i tu preporučene neke lajsne, to mi se ne dopada. Bilo je štemanja ljepila i onog što je napravio.
Sad bi vrh zida od nekih pola cm (između plafona i pločice) napunili glet masom. Uzela sam Jubol reparaturni kit http://www.jub.hr/unutarnje-boje-i-d...vanje/hobi-kit za dublje pukotine i na to bi mekšu glet masu za poravnati.

Ili je bolji Teranil extra narandžasti, pa po njemu poravnati Teranil plavim?
Mislim što su kvalitetniji materijali, sa manjom mogućnosti pucanja?

Takođe za reparaturni kit sam uzela i neku akrilnu podlogu da masa polje prione.

----------

Evo da postavim i pitanje koje nije gletanje. Naravno fuge je tako sfušerio pred kraj, da ih moramo popravljati. Ako se istruže mjesto gdje je napuklina ili rupa na fugi, može li se to mjesto pofugirati, a da ne ispadne ružno? Ili je jedino rješenje sve prekopati?

Na podu je ostavio preduboke fuge i prljavština se mora prekopavati kod čišćenja. Može li se to popraviti ponovnim dofugiravanjem ili se i to mora prekopati i istrugati?

------------

Ima te li sliku pravilno isfugiranih pločica, da su fuge vidljive?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:49   #858
Majstori ajmo par pitanja.
U stanu iz 1980 sam poskidao papirnate tapete sa zidova (tapete su bile orgonal). Većina zodova je beton u glatkoj opati+glet.
Manji dio zidova je siporex+glet.
Čime sada to gletati da liči na nešto? Da napomenem neće biti savršeno jer ni beton nije savršen tj ima takvih neravnina da bi ih samo žbuka mogla sakriti. Ali ipak su tapete to dobro skrivale.
Mislio sam Gletati Teranilom ali sad vidim da on mora "odstjati2 bar 21 dan prije bojanja, a to mi nije najzgodnije, volio bih prije završiti s poslom.

Kakav je Murexin Gletalin G12? Za njega piše da je minimalno vrijeme sušenja 7 dana? (a uz to je jeftiniji od teranila, ali to nije presudno jer nije velika površina).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 09:41   #859
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Majstori ajmo par pitanja.
U stanu iz 1980 sam poskidao papirnate tapete sa zidova (tapete su bile orgonal). Većina zodova je beton u glatkoj opati+glet.
Manji dio zidova je siporex+glet.
Čime sada to gletati da liči na nešto? Da napomenem neće biti savršeno jer ni beton nije savršen tj ima takvih neravnina da bi ih samo žbuka mogla sakriti. Ali ipak su tapete to dobro skrivale.
Mislio sam Gletati Teranilom ali sad vidim da on mora "odstjati2 bar 21 dan prije bojanja, a to mi nije najzgodnije, volio bih prije završiti s poslom.

Kakav je Murexin Gletalin G12? Za njega piše da je minimalno vrijeme sušenja 7 dana? (a uz to je jeftiniji od teranila, ali to nije presudno jer nije velika površina).
Iskreno iako to stoji za Teranil...rijetko tko se pridržava tolikog čekanja.
Evo provjerenih prijedloga:
a) impregnacija+Betonfiks+Teranil ili slična masa
b) impregnacija+Perlfix+Teranil ili slična masa

Betonfix ti je mislim 110 kn vreća a Perlfix 55.

Prošli tjedan sam radio nešto: staro stubište,prljavo,grbavo,zamazano....
Nanio impregnaciju Sipol, nakon jedan dan pregletao 1x Murexin GU 12 te još jedan sloj nakon jedan. Ostavio 3 dana, izbrusio, impregnirao i obojao 2x Kemopolom i to je to.
To sam već prije radio tako i nikada nije bilo problema.
Taj Murexin GU 12 je ok iako smo mi uglavnom navikli na TEranil.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:40   #860
Čemu služi Betonfix? Dali je on za "grublje" izravnanje a nakon njega Teranil za finije?
Da napomenem, na zidovima je sada stari glet, a stanje je takvo da neke zidove treba minimalno gletati jer nisu oštećeni, dok su neki lošiji jer su orginalno bili loše gletani, a neravnine su bile prekrivene tapetama.

Iskustveno, kolko bi teranil trebalo ostaviti da stvrdnjava prije bojanja?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.