Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2015., 08:36   #201
Pa nema boljeg nego voda da isperes nadrazenu kozu. Hipermangan je svakako dobrodosao.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 09:22   #202
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Pa nema boljeg nego voda da isperes nadrazenu kozu. Hipermangan je svakako dobrodosao.
Super, hvala, a smijem li i kosu oprati usput

Maloprije Ivana ( supruga ) otisla kod frizera, pa kontao da je prevarim, ali cu je ipak sacekati, nisam takav, ili da joj viberom posaljem sliku iz kupatila pod tusem, mislim da bi ustala sa poludovrsenom frizurom i uletila u kucu ljuta ko puska. Kako to ljudi ne prihvataju nove metode lijecenja nego se drze babskih provjerenih metoda. Ne kazem da i te babske metode u vecini slucajeva nisu ok ( priroda je majka ), ali treba biti malo sirih pogleda.

Kod Vas vidim i pedijatri pojedini govore da se covjek moze kupati, a kod nas ( Sarajevo ) ni da cuju. Cak sam i kuma pitao koji radi u nejvecem domu zdravlja u Sarajevu i on kaze da su mu svo rekli da se ne smijes kupati.
dejson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 11:35   #203
Necaci su mi nedavno imali kozice i po preporuci lijecnika kupali su se svaki dan u vodi s hipermanganom. Mislim cak i vise puta dnevno
Ja sam ih imala prije puno godina i takoder sam dobila hipermangan i normalno sam se kupala. Nemam nikakvih posljedica :-D
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 12:13   #204
Eh stvarno ste super, maloprije sam se okupao. Imao sam hipermangan, rok istekao prije 2 godine. Jednostavno koliko sam po celu i licu te iza usiju imao onog kreca pomislio sam da mi treba terpentin da sve skinem. Cim sam se okupao, hladniju vodu sam koristio, 10 mi ih je popucalo tako da je i zena shvatila da je krec samo kocio prirodni oporavak. Veceras cu i kosu onda oprati hipermanganom, bez sampona bilo kakvog. I sada valjda mogu ovaj pruriced samo mazati ?

Zaista ste mi pomogli.
dejson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:50   #205
JA imam 37 god i dobila vodene kozice ima cetri dana tem 37 ,4 visa ne nemam konplikacija za sada mazem se pudederom
deizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:52   #206
i da jos nesto mala mi je taman preboljela a drugi dvoje taman dobili kao i ja 3 nas
deizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 19:43   #207
Nakon čitanja svih horor priča po internetu, mislio sam da će bit 100x gore. Trenutno sam na 7. danu kozica (imam 28 godina), većina rana su postale kraste, dosta ih je otpalo. Sve skupa ih je bilo možda 50ak. Ni dana fibre, malo svrbeža što su zobene kupke eliminirale nakon 2 puta.

Koliko dugo bi trebalo mirovati nakon što sve kraste otpadnu? Ne mogu naći nikakav info o tome.
Harry Lime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 18:59   #208
Najvažnije ti je ne dirati te kraste, kao i paziti da ne dodje do pucanja vodenih baloncica jer kasnije ostaje "rupa" u kozi (doslovno). Sjetim se da je mene to poprilicno jako pogodilo svi ti simptomi i jedva je organizam opstao. Dakako cim su mi prestali bolovi i spustila se temperatura bio sam u pokretu.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:42   #209
Evo ja sam se danas cijepila
Ak nekog zanima procedura: prvo sam tražila obiteljsku doktoricu za uputnicu za testiranje jel imam protutijela ili ne; to sam išla u HZJZ u Rockefellerovu. Nalaz je naravno bio negativan i onda sam s tim išla u cijepnu stanicu, isto HZJZ, samo druga zgrada. Platila sam 350kn, i moram doći po još jednu takvu dozu za 2 mjeseca.
fenjer16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 01:12   #210
Quote:
fenjer16 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam se danas cijepila
Ak nekog zanima procedura: prvo sam tražila obiteljsku doktoricu za uputnicu za testiranje jel imam protutijela ili ne; to sam išla u HZJZ u Rockefellerovu. Nalaz je naravno bio negativan i onda sam s tim išla u cijepnu stanicu, isto HZJZ, samo druga zgrada. Platila sam 350kn, i moram doći po još jednu takvu dozu za 2 mjeseca.
To je cjepivo onda korisno vise godina? ili je potrebno ponoviti u buducnosti? Ja imam 21 i isto nisam nikad imala kozice
majsii is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 08:47   #211
Quote:
majsii kaže: Pogledaj post
To je cjepivo onda korisno vise godina? ili je potrebno ponoviti u buducnosti? Ja imam 21 i isto nisam nikad imala kozice
Da. Eventualno mozes ponoviti u starijoj dobi, ali to je preporuka za sve (iznad 60).
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 18:41   #212
Pozdrav svima
Sin (5god.) je zaradio vodene kozice unazad 2dana , a obzirom da ih nisam bolovao kao dijete, zivci polako pocinju titrati. Procitao sam sve komentare vezano za temu te me interesira, postoji li kakav lijek koji se preventivno moze koristiti u periodu inkubacije, ako nista onda da barem dijelom ublazi potencijalne simptome??
Ne bih toliko pridavao paznje ali imunitet mi je los zadnjih par dana te vjerojatno spadam u rizicnu skupinu..pogotovo imajuci u vidu da sam presao 38-mu godinu.
Unaprijed hvala
demetrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:58   #213
Quote:
demetrius1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Sin (5god.) je zaradio vodene kozice unazad 2dana , a obzirom da ih nisam bolovao kao dijete, zivci polako pocinju titrati. Procitao sam sve komentare vezano za temu te me interesira, postoji li kakav lijek koji se preventivno moze koristiti u periodu inkubacije, ako nista onda da barem dijelom ublazi potencijalne simptome??
Ne bih toliko pridavao paznje ali imunitet mi je los zadnjih par dana te vjerojatno spadam u rizicnu skupinu..pogotovo imajuci u vidu da sam presao 38-mu godinu.
Unaprijed hvala
Ja sam dobila neke tablete na hitnoj na zaraznoj ali se više ne sjećam kako se zovu (trebala bi naći povijest bolesti sa hitne)-što se tiče intenziteta bolesti nisu ništa pomagale (bar se meni tako činilo, skršilo me), ali možda je pomoglo što se tiče dužine bolest jer već 7. dan nisam imala ništa tj. samo flekove po koži (to mi je jako dugo prolazilo).
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 09:55   #214
Koliko vam je trebalo da se nakon vodenih kozica vratite u neku normalu? od mirovanja i svega? Dobila sam ih par dana prije Božića, temp par dana prije nego su izbile i jos nekoliko dana dok su izbijale, negdje nakon NG su otpale sve krastice, ali ja se fizički osjećam ajme... ili budem ok pa se ulovim nešto sređivat i nakon toga gotovo...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 13:33   #215
Evo, da dam barem malo nade nekom tko će ubuduće ovo čitati jer je ja (34 god) nisam imao kad sam prvi put čitao ovu temu.
Prije točno tjedan dana izbila mi je prva kozica. Nisam uopće znao o čemu se radi, to mi je bilo zadnje na pameti. Taj dan imao sam temperaturu oko 38, snižavao je Lupocetom, i malo povišen gornji tlak.
Drugi dan izbilo ih je još par. Temperatura u jednom trenutku 38, nakon Lupoceta pada i do danas ostaje niska.
Treći dan izbile su po cijelom tijelu, najviše glavi, ali ne previše.
Temperaturu više nisam imao. Svrbilo me nešto sitno treći dan.
Fizički sam se osjećao odlično. Supruga me triput dnevno mazala hipermanganom po kozicama. Trpit dnevno sam se tuširao samo vodom. Šest dana nisam izašao iz stana.
Jučer sam bio kod liječnika prvi put, rekla mi je da se još par dana pazim mjesta gdje bi mogao pokupiti nešto drugo jer mi je imunitet sad slab.
Idući tjedan mogu se lagano početi baviti fizičkim aktivnostima (bicikl i sl.) i još malo pričekati za ozbiljnije bavljenje sportom.
Najgore što se dogodilo je da smo otkazali put u Veneciju ove subote.
Mama kaže da sam kao klinac bio cijepljen protiv kozica, da je to tad bilo obavezno. Ne znam jesam li se kasnije docjepljivao.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 16:49   #216
...
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 12:05   #217
Evo i mojih dojmova.

Vodene kozice s 35 godina, danas je 6. dan.

Dva dana prije početka sam imala strašne bolove u zglobovima i malaksalost, onda sam dobila temperaturu s strašnim osjećajem zimice pa znojenja i tako u krug. Probudila se s par vodenih mjehurića na trbuhu za koje sam mislila da su od znojenja. Međutim do kraja dana sam skužila da su vodene kozice.

Prva dva dana osipa su bila skroz podnošljiva, malo kozica i mogla sam većinu toga normalno raditi. Treći i četvrti dan me smlavilo, mogla sam doslovno samo ležati zatvorenih očiju jer nisam imala snage ni za oči otvoriti. I ono što je netko ranije napisao bilo mi je muka od toga kako izgledam, nisam se mogla ni vidjeti, tuširala sam se u mraku. Bilo je stotine kozica i na licu baš velikih. Peti dan mi se počela vračati snaga i sad 6. dan sam skroz ok i čekam još da kraste nestanu.

Isto sam se jako prepala zbog pročitanog na internetu. Do doktorice nisam htjela ić jer bi samo širila zarazu nego sam je nazvala jel šta trebam uzimati i rekla je da ne. Mazala sam s Poxclinom i sad mažem krastice na licu s Contractubexom po preporuci s ovog foruma da minimaliziram šansu za ožiljke. Za temperaturu koja je bila do 37,8 sam uzimala paracetamol i pila sam dosta vitamina C. Tuširala sam se dva puta na dan radi održavanja higijene. I zanimljivo da me nije svrbjelo skoro pa ništa, ubod komarca me jače svrbi.

I smiješno mi je kad netko napiše „Treba to odraditi u djetinjstvu“ kao da je stvar kakve odluke ili marljivosti. Ja sam išla i u jaslice i u vrtić pa ih nikad nisam pokupila, šta je tu je.
pepelida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 00:28   #218
Dobila sam ih sad, tj. na Božić. 29.12. navukla virusnu upalu pluća. Nema gdje ih nije bilo, i gdje još nema ožiljaka. Ne od grebanja. kako su kraste otpadale, ostajale su crvene fleke, ne povlače se. Inače imam seboreični dermatitis, tjeme mi se sasušilo, otpalo pola kose. Inače imam i alopeciju areatu. O.k. dlaka više-manje...mislim, to što je otpalo...uf! Imam u pov. bolesti i rosaceu, tako da mi trenutno lice gori, što god stavim ne umiruje, već još više nadraži. Meni je svrbež počeo tek kad se počelo krastati, a tek od jučer osjećam blago poboljšanje..mislim na ostatak tijela. Sve sam radila po uputama liječnika. Da, prošli tjedan sam dobila bakterijsku upalu grla, nakon kontrolnog pregleda u imunološkoj ambulanti. Još sutra sam na antibioticima. Prsa i leđa su mi potpuno šarena kako su kraste otpale, s tjemena sam ih gulila, ali kad pregledavam tjeme, baš na njemu ne nalazim nikakvih tragova. Sve ovo što sam pazila je ostalo crveno. Neke se nisu nikad ni zakrastale...koliko vremena se povlači to crvenilo? Mažem nekim kremama koje mi je lječnica preporučila..ne znam kako se zovu....da sad ne idem tražiti..aha, evo jedna je epitheliale AH duo od A-Derma...druga, za tijelo je neka Avene krema..ali ne vidim neki napredak koliko god trackala. Ako netko može odgovoriti koliko se to crvenilo dugo zadržava, onih rupica od čohanja nemam...bila bi zahvalna.
MillaGerax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 23:01   #219
Jel ima tko da se cijepio i koliko je to ustvari efektivno? Radim u inozemstvu pa ne bih volio fasovat dok sam na terenu jer ne bi bilo zgodno nikako... Kao dijete bio u bliskom kontaktu al nikad nisam dobio, majka također.
7kunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2020., 11:01   #220
Cjepila sam se prošle godine u proljeće (u dvije doze po 350 kn) zbog dvoje vrtićke djece. Doduše oni ih još nisu imali, ali su imala djeca u njihovim grupama. Za sada nisam ništa dobila. Prije cijepljenja sam vadila titar da se vidi imam li antitjela, ali ih nisam imala iako sam u djetinjstvu imala više kontakata s kozicama, čak ih je i moja sestra imala.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.