Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2015., 18:23   #2141
ne bi znal reći kakav je mjenjač kod tebe.
robotizirani mjenjač je običan ručni mjenjač koji ima aktuatore (pneumatske, hidraulične, električne) koji rade umjesto tebe.

znači, kad motor dostigne okretaje koje si mu zadal, elektromotor pritisne kvačilo umjesto tebe, drugi EM izšalta jednu brzinu i ubaci slijedeću
pa opet onaj prvi otpusti kvačilo. mjenjač je isti kao u autu sa ručnim mjenjačem osim tih aktuatora.

kod actrosa kompjuter čita okretaje pojedinih osovina i šalta kad se okretaji izjednače pa nema potrebe za sinhronima u mjenjaču.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 19:16   #2142
Znam da nije DSG ali odnosilo se na automatike u globalu koji su kao skupi, kvarljivi i više se kvare te više troše, te je odrzavanje skupo.
Inace pred 7 dana sam prodao golfa 2.0 tdi sa dsg mjenjacem sa 200.000 km i mjenajc i dalje radi savrseno, bez kune ulaganja osim 3x izmjena ulja a dosta dugo sam vozi isti takav samo rucni mjenjac tako da ti mogu reci da DSG trosi potpuno jednako u istim uvjetima ako ne mozda i koji dec manje. Dakle isti vozac, slican nacin voznje.
Naravno da ponovo kupujem automatika i to HD koji je jos udobniji u voznji....
I dokle god budem imao novaca i mogucnosti necu kupiti rucni.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 00:09   #2143
Quote:
mirkuk38 kaže: Pogledaj post
Ne pričam napamet... evo podataka o realnoj potrošnji:
Nisi primjetio da je od prikazanih kod dsg prosjek snage 150PS, a kod manualca 115PS?

Stavi snagu za oba mjenjaca na 105PS pa ce spiritmonitor reci da manualac trosi vise...

A ionako DSG kupuju ljudi koji ne zale para za mjenjac, pa mozda ne zale para ni za gorivo. Tak da ti usporedba....
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 01:31   #2144
Kakvi su u mercedesu mjenjaci,tj njihov 7g tronic??
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 07:22   #2145
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
Nisi primjetio da je od prikazanih kod dsg prosjek snage 150PS, a kod manualca 115PS?

Stavi snagu za oba mjenjaca na 105PS pa ce spiritmonitor reci da manualac trosi vise...

A ionako DSG kupuju ljudi koji ne zale para za mjenjac, pa mozda ne zale para ni za gorivo. Tak da ti usporedba....

odlican ti je zakljucak, svaka čast to je to, razotkrio si nas sve ovdje s automatskim mjenjacima...

funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 08:00   #2146
Quote:
Ivo_22 kaže: Pogledaj post
Ulje u DSG mjenjaš svakih 60.000 km ili svake 4 godine, što prije nastupi.
Cijena toga ti je cca 1600kn u ovlaštenom servisu (7 litara ulja + ruke + filter)
Sve zavisi od mjenjača do mjenjača jer ja imam Golf 6 DSG7 suhi mjenjač (tako kazu na servisu)i da ste tu nista ne radi i nema nikakve izmjene ulja.
Tako da vas nebi preveslali dobro provjerite i raspitajte se...
jo ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 10:09   #2147
7l? Prvi puta čujem. Do sada sam čuo samo za 5l, a nikada točno koliko ide.

Na 7 brzina se po uputama proizvođača ne mijenja, ali DSG svejedno ima ulje.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 11:34   #2148
pozdrav, da li je itko radio kalibraciju dsg-a pomoću vcds-a? ja sam jučer napravio kalibraciju i nisam uopće oduševljen , čak mi se čini da još gore radi mjenjač... radio sam ju prvenstveno jer je prisutan bio poznati zvuk drobljenja kod šaltanja iz 3 u 2 u D modu, mislio sam da će kalibracija pomoć ali nije, isto se čuje čak i jače i nekad znagrublje prebacit u tu 2 brzinu tak da zna trznut lagano...radi se o dsg 6
srsbk2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 11:47   #2149
Molim te opiši kako si to radio. Nisam našao tu funkciju a nisam se ni trudio jer nema potrebe. Ulje je redovito mijenjano?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 12:24   #2150
ulje je redovito mijenjano na 60 000 i na 120 000 , auto sada ima 138 000 km

procedura je tu...
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index..._%28DSG/02E%29

upravo čitam po stranim forumima o tome i nekim ljudima je pomoglo kada su im update softwarea mjenjača napravili, al to je veliki problem jer kolko sam pročito u ovoj temi ovlašteni servisi kod nas nemaju pojma o kalibraciji mjenjača uopće (premda se to službeno u VW dijagnostici zove inicijalicacija i treba se napraviti kad se stave nove lamele) a kamoli o updateu softwarea u mjenjaču
srsbk2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 12:40   #2151
Dosta kompliciranno, bitno je to sve ispravno napraviti. Radi se nakon izmjene mechatronice ili lamele.
Ako imaš mehanički problem u ventilima, zupčanicima ili ostalome to ti ne rješava problem.
Ovlašteni znaju šta treba napraviti dok se nešti na DSG-u mijenja, lijepo pogledaju proceduru izmjene i to je to. Ovako da im takvo nešto kažeš da naprave ne znaju.

Mislim da imaš mehanički problem. Greške u procesoru DSG-a?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 15:00   #2152
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Dosta kompliciranno, bitno je to sve ispravno napraviti. Radi se nakon izmjene mechatronice ili lamele.
Ako imaš mehanički problem u ventilima, zupčanicima ili ostalome to ti ne rješava problem.
Ovlašteni znaju šta treba napraviti dok se nešti na DSG-u mijenja, lijepo pogledaju proceduru izmjene i to je to. Ovako da im takvo nešto kažeš da naprave ne znaju.

Mislim da imaš mehanički problem. Greške u procesoru DSG-a?
kao što rekoh negdje na internetu pišu da se da riješit novim firmvareom za dsg..neki kažu da je probem u jednom od solenoida na mehatronici...zato bi prije htio probat firmaware jer to ne uključuje nikakvo rastavljanje i dodatne radove... ovo je inače jako česti problem sa dsg mjenjačima i puno ljudi vozi tako jer su im rekli u ovlaštenima da je to normalno ponašanje al nije... nema nikakvih grešaka...
srsbk2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:05   #2153
Ispravi me ako griješim, firmware je update procesora DSG-a, to što si ti napravio je kao osnovna postavka, kalibracija. To se radi nakon izmjene DSG-a, mechatronice, ili rađenje update-a. Znači nisi ništa napravio.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:28   #2154
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Ispravi me ako griješim, firmware je update procesora DSG-a, to što si ti napravio je kao osnovna postavka, kalibracija. To se radi nakon izmjene DSG-a, mechatronice, ili rađenje update-a. Znači nisi ništa napravio.
da postoji firmware za procesor dsg-a ali to neznam ni kako flashati niti imam firmware..ovo što sam ja napravio je kalibracija dsg-a .. znači kuplung ploče imaju odeđenu zračnost .. da skratim recimo kad staviš novi kuplung na dsg onda moraš ga kalibrirat da on prilagodi sve te razmake pritisak ulja itd...ugl. teorija je da s vremenom se kuplung ploče troše i da onda ima koristi kad se pokrene kalibracija jer se dsg ponovo pilagodi trenutnom stanju..ugl. meni nije pomoglo :P
srsbk2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:51   #2155
Da, nisi ništa napravio. Novi firmware može staviti samo ovlašteni, nisam siguran. Kuplung se troši, ali minimalno. Na tvojim km gotovo kao nov. Bez izmjene kuplung izdrža najmanje 400t km zbog toga što su dva i zato što šalta tako da se malo troši.
Ili novi firmware ili mehanička greška, VCDS ti trenutno ne pomaže.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 18:12   #2156
da to sam i ja skužio , al kako nagovorit ove u servisu da mi stave novi firmware, a neznaju da postoji inicijalizacija DSG-a... ak neznaju za to sumnjam da znaju i za firmware..premda je VW u neko doba čak poslo svim servisima range broja šasija na kojima se mora napravit update firmwarea za DSG jer nije bio dobar
srsbk2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:35   #2157
Po broju šasije i modelu DSG-a ovlašteni ti treba dati informaciju da li za tvoj DSG postoji update i koliko košta.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 13:51   #2158
probat ćemo pa ćemo vidjet
srsbk2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 14:39   #2159
Quote:
jo ja kaže: Pogledaj post
Sve zavisi od mjenjača do mjenjača jer ja imam Golf 6 DSG7 suhi mjenjač (tako kazu na servisu)i da ste tu nista ne radi i nema nikakve izmjene ulja.
Tako da vas nebi preveslali dobro provjerite i raspitajte se...
I na bmw piše,da se ulje u mjenjaču ne mijenja.Ali ga ima unutra oko 9 litara i oni koji ga nisu promijenili su poslije malo više vremena promijenili mjenjač.To je tvornica napisala,da ne treba izmjena ulja,da bi mogli prodavati više rezervnih dijelova.Ali kad mijenjaš ulje onda treba bit Tim Eckart metoda,koja obuhvača sredstva za čiščenje unutrašnjosti mjenjača.Bez toga čiščenja bolje ne dirati ništa.
Suhih mjenjača nema.To su priče.
robndi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:00   #2160
Quote:
somersby1 kaže: Pogledaj post
Kakvi su u mercedesu mjenjaci,tj njihov 7g tronic??
Dobri...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.