Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2011., 18:34   #221
Gledam golf VI 1.4TSI DSG Comfortline 122hp i kaže "7-stupanjski automatski mjenjač DSG", ubrzanje 0-100 9,5s, gradska vožnja 7,7l. Zatim 1.4 TSI DSG Highline 160hp i kaže "7-stupanjski automatski mjenjač DSG", ubrzanje 0-100 8,0s, gradska vožnja 7,5l. Prvi (comfortline) dođe 173 tisuće, highline 190 tisuća kn. Nisam imao prilike vozit ni jednog ni drugog, ima li tko ikustva s mjenjačem ovog od 160hp. Ovaj kod 122hp je suhi (lakši, jeftniji za održavanje), kakav je ovaj u modelu s 160hp?
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:46   #222
Pa isti kao i u ovome od 122ks... kolega CDRW ga ima, pročitaj ovaj topik i njegove dojmove, odn. temu o Golf VI i njegove dojmove ili pregledaj teme koje je on otvorio, u jednoj je posebno pisao baš o svom autu
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:03   #223
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Pa isti kao i u ovome od 122ks... kolega CDRW ga ima, pročitaj ovaj topik i njegove dojmove, odn. temu o Golf VI i njegove dojmove ili pregledaj teme koje je on otvorio, u jednoj je posebno pisao baš o svom autu
Istina, krivo sam pročitao pa sam zaključio da u model 122hp ide DQ200, dok u jačeg ide neki drugi 7 spd DSG. Pročitao sam temu i topice, u temi sam našao jedan komentar (naveden ispod), u topicima nisam bio sreće.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem. Jedan (DQ250) će ići na aute sa više od 250 Nm a manje od 350Nm a DQ500 na aute sa više od 350 i manje od 600 Nm.
Za manje od 250 Nm je tu mali, suhi DQ200.
https://www.forum.hr/search.php?searchid=12655271
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:38   #224
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Pročitao sam temu i topice, u temi sam našao jedan komentar (naveden ispod), u topicima nisam bio sreće.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=530700
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:20   #225
Osobno posjedujem golf 6. koji sam kupio ima 3 mjeseca a radi se o modelu 1.6 TDI DSG7 highline...105 konja...Auto je brutalan što nitko ne bi rekao za 1.6 motor, a na mjenjač je beskorisno trošiti riječi..Prava revolucija, tako glatko, precizno i brzo šaltanje brzina da ne povjeruješ..I još nešto troši sigurno bar pola litre manje u odnosu na ručni mjenjač..Doplata je bila skupa ali isplati se svaka kuna.radije se odrecite neke druge opreme u korist mjenjača..Mjenjač je jednostavno perfektan i ima garanciju na mehaničke komponente 10 godina..Super!!!
karamustafa94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:30   #226
ako je 7 stupanjski dsf mjenjač onda je "suhi" odnosno koristi 3-4 litre ulja i podnosi okretni moment do 250NM pa se zato ugrađuje u benzinske motore jer oni u pravilu imaju manji okretni moment, a 6 stupanjski dsg koristi oko 10-ak litara ulja jer je napravljen poglavito za dizelske motore zbog većeg momenta..A u koncepciji nema neke razlike..Ovaj je samo skupli za održavanje zato što ide puno više ulja u njega...
karamustafa94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 15:03   #227
Quote:
karamustafa94 kaže: Pogledaj post
Osobno posjedujem golf 6. koji sam kupio ima 3 mjeseca a radi se o modelu 1.6 TDI DSG7 highline...105 konja...Auto je brutalan što nitko ne bi rekao za 1.6 motor, a na mjenjač je beskorisno trošiti riječi..Prava revolucija, tako glatko, precizno i brzo šaltanje brzina da ne povjeruješ..I još nešto troši sigurno bar pola litre manje u odnosu na ručni mjenjač..Doplata je bila skupa ali isplati se svaka kuna.radije se odrecite neke druge opreme u korist mjenjača..Mjenjač je jednostavno perfektan i ima garanciju na mehaničke komponente 10 godina..Super!!!

kakvi su Vam dojmovi danas o tom mjenjacu kako vam radi u D modu, da li vam u 6 brzinu salta na 60 km/h, otkud garancija 10 godina??
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 19:15   #228
dok jedem ovaj sendvić sa sardinama i paprikom pitam se kako će DSG jednoga dana kod prodaje rabljenog utjecat na cijenu... hoće li biti + ili stvar izbjegavanja...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 19:22   #229
glavni frajeru, to se ne zna jos a i mene zanima, jer nema bas tih mjenjaca sa preko 200 000 kilometara, moj ima 175, i zasad se drzi odlicno, tj. nikakvih kvarova, ali da zanimljivo je pitanje recimo koliko bi vrijedio moj auto vs. isti takav bez dsg-a rabljeni..

dobar tek
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 19:32   #230
Quote:
karamustafa94 kaže: Pogledaj post
Osobno posjedujem golf 6. koji sam kupio ima 3 mjeseca a radi se o modelu 1.6 TDI DSG7 highline...105 konja...Auto je brutalan što nitko ne bi rekao za 1.6 motor, a na mjenjač je beskorisno trošiti riječi..Prava revolucija, tako glatko, precizno i brzo šaltanje brzina da ne povjeruješ..I još nešto troši sigurno bar pola litre manje u odnosu na ručni mjenjač..Doplata je bila skupa ali isplati se svaka kuna.radije se odrecite neke druge opreme u korist mjenjača..Mjenjač je jednostavno perfektan i ima garanciju na mehaničke komponente 10 godina..Super!!!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 20:54   #231
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
glavni frajeru, to se ne zna jos a i mene zanima, jer nema bas tih mjenjaca sa preko 200 000 kilometara, moj ima 175, i zasad se drzi odlicno, tj. nikakvih kvarova, ali da zanimljivo je pitanje recimo koliko bi vrijedio moj auto vs. isti takav bez dsg-a rabljeni..

dobar tek
vjerojatno više nego onaj variomatic u audiu
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 21:55   #232
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
dok jedem ovaj sendvić sa sardinama i paprikom pitam se kako će DSG jednoga dana kod prodaje rabljenog utjecat na cijenu... hoće li biti + ili stvar izbjegavanja...
Mislim da će ga se izbjegavati u širokom luku.

Valja l' sendvić?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 20:51   #233
Šteta što se nisam prije uključio jer dobijem sjede na ove koji pišu nešto o čemu nemaju pojma. Al' je CDRW sve riješio hehe.

Nego da se prebacim na ono što sam htio reći.

Passat, 2.0 TDI, 170KS, DSG, 2007. godina
Nikad nikakvih problema, DSG radi super, ali je istina da mu je trebalo malo za kick down. Ipak, puno kraće nego što je to slučaj na ostalim automaticima i korisnicima ručnih mjenjača. Tako da tu nema zamjerki. Na ležećim je pri kočenju spuštao brzine iz viših u niže tako da ni tu nema zamjerki. Nisu mi nikako jasne te priče što neki pričaju o ležećima. Nisam okorjeli VW fan, i ja bi se rađe vozao u BMWu 535d ili tako nešto. Auto je prodan zbog neljudskih uvjeta financiranja u CHF.

Passat CC, 2.0 TDI, 140KS, DSG, BLUEMOTION 2011. godina
Ne znam stručno koje su razlike, ali su vidljive. Čovjek iz AK Dojkić je rekao (bila je rasprava na tu temu) da je ovom Passatu drukčiji raspored u motoru i motor je CR, a ne PDF. Razlika se vidi u tome što unatoč 30KS manje, auto ima isto ubrzanje (oni kažu da je čak bolje, ali neću tvrdit jer nije provjereno u praksi).
BLUEMOTION tehnologija - već je opisano nekoliko strana prije koja je razlika. U BLUEMOTION modelima kad su ispunjeni uvjeti (radna temperatura motora, pojas, ne prevelike razlike temperature) auto se gasi kad se stane ako se drži kočnica. Ukoliko se dugo npr. ljeti stoji na semaforu i počne rasti temperatura u autu, auto se sam pali. Kad je bio nov nije se baš gasio (možda nisam kužio kako funkcionira ili mu treba neki period, 'ko će to znat). Auto vrti okretaje na oko 1200 okretaja i na oko 70 - 80 km/h (nisam 100% siguran) je u šestoj brzini. Za kick down je potrebna sekunda ili manje. Auto bez problema vozi 200+ km/h.

To je sve čega sam se sad sjetio.
Pozdrav!
Filip VW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:14   #234
Negdje sam pročitao da novi DSG izbacuje iz brzine kad se pusti gas, radi potrošnje navodno. Je li netko probao, kako to funkcionira u praksi... ne znam, ja bih isto nekako volio da mi motor malo koči kad pustim gas? Da li je isto i u sport modu ili tada ostaje u brzini i može se kočiti motorom?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:44   #235
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da novi DSG izbacuje iz brzine kad se pusti gas, radi potrošnje navodno. Je li netko probao, kako to funkcionira u praksi... ne znam, ja bih isto nekako volio da mi motor malo koči kad pustim gas? Da li je isto i u sport modu ili tada ostaje u brzini i može se kočiti motorom?
ovo mi bas nije previse jasno zasto su to radili (barem sto se tice potrosnje), mozda su nekim istrazivanjem dobili da je bolje coastat nego kociti s motorom
__________________
"I have come here to chew bubblegum and kick ass............and I'm all out of bubblegum."
Jaranko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:48   #236
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da novi DSG izbacuje iz brzine kad se pusti gas, radi potrošnje navodno. Je li netko probao, kako to funkcionira u praksi... ne znam, ja bih isto nekako volio da mi motor malo koči kad pustim gas? Da li je isto i u sport modu ili tada ostaje u brzini i može se kočiti motorom?
Ja nisam primjetio da na CCu padnu okretaji na 800 (koliko je već u leru).
Filip VW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:02   #237
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da novi DSG izbacuje iz brzine kad se pusti gas, radi potrošnje navodno. Je li netko probao, kako to funkcionira u praksi... ne znam, ja bih isto nekako volio da mi motor malo koči kad pustim gas? Da li je isto i u sport modu ili tada ostaje u brzini i može se kočiti motorom?
Meni board computer pokazuje potrošnju od 1-2l kad ga bacim u N u rulanju prema semaforu, a kad je u D i pušten gas - 0l.

E sad ko tu koga..
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:13   #238
Quote:
lesa kaže: Pogledaj post
Meni board computer pokazuje potrošnju od 1-2l kad ga bacim u N u rulanju prema semaforu, a kad je u D i pušten gas - 0l.

E sad ko tu koga..
E to da... Ali nemam objašnjenje za to hahah
A kad se stane na semaforu ako je isključen start/stop onda prikazuje 0d 0,6 l/h do 1,2 l/h... najčešće je na 0,8 l/h (po BCu)
Filip VW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:34   #239
"Freilauf" je od 45. tjedna na Passatu serijska oprema sa DSG-om na sljedećim motorima: 1.4 TSI 90kw, 2.0 TDI 103kw(BMT te Blue) te 2.0 TDI sa 125kw (BMT). U početku je bilo samo kao dodatna oprema na TDI-u sa 103kw.(50€)

Čini mi se da od 45. tjedna postoji i stavka u meniju putnog računala da se može trajno isključiti (što je i logično, ako ga već trpaju u serijsku opremu). Taj nedostatak je dosta popljuvan kod "prve generacije".

Evo video novog Passata sa Freilaufom, tacho....
http://www.youtube.com/watch?feature...giA2hb-A#t=75s
kruzanje u 6-oj 80 km/h, kick down do 100 km/h, otpuštanje gasa, prebacuje u prazni hod, pritisak na kočnicu odmah vraća iz praznog hoda u brzinu, te šalta na niže....

U manualnom i sport modu ne radi Freilauf
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:35   #240
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da novi DSG izbacuje iz brzine kad se pusti gas, radi potrošnje navodno. Je li netko probao, kako to funkcionira u praksi... ne znam, ja bih isto nekako volio da mi motor malo koči kad pustim gas? Da li je isto i u sport modu ili tada ostaje u brzini i može se kočiti motorom?
Koči on motorom, ali mu spusti okretaje skroz na 1000 pri čemu i dalje ne troši gorivo. Zašto su tako napravili - ne znam. U sport modu šalta nižu.

EDIT: aha, ovo gore je nešto novo. Možda su matematički izračunali da je efektivno manja potrošnja da ga pustiš da rula, nego da koči motorom, jer auto zadrži više inercije. Jer ne radi o slučaju kad moraš usporavati. Kad krene kočiti ubaci ga u brzinu.

Zadnje uređivanje frANZi50 : 05.12.2011. at 22:41.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.