Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2006., 00:43   #21
hm

Quote:
zašto nema ništa od skype-a?
si probao?gprs je koliko se ja kuzim u to slanje i primanje paketa podataka.ako je to slanje paketa to znaci da izmedju 2 slanja ima i pauza.ovdje di se ja nalazim pauze su i po 10 sekundi.
kontas?

ne znam s edgeom.nisam probao jer ga nigdje po obali ni nema.probacu u zadru.

Quote:
imao sam peak-ove i do 700kbit/s
s kojim je to modemom i na kojoj mrezi?to je nesto novo.maksimalna deklarirana brzina sa ovim vipovim edge/gprs usb modemom je 230kbs download.

trenutno na korculi u gradu korculi,ja imam dialup brzinu download.ide do najvise 80kb/s.

Quote:
tih 512 MB je ustvari sa vip fastnetom
ja se u 20 dana koliko koristim ovu vipovu uslugu jos nisam uspio spojit na njihov server.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 04:37   #22
Jebote za šta se vi natežete..rađe bi pisao pisma nego da me pljačkaju tako.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 07:32   #23
Rekao sam peakovi a ne konstantan download. Koristim UMTS, ne Edge.
Nisam niti ja vjerovao ali su mi 3 različita alata to bila potvrdila (jer ne bi inače trebalo ići preko 384 kbit/s).
Nažalost nije dugo trajalo, možda tjedan dana.
__________________
Hakuna Matata
M10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 11:34   #24
Quote:
goldietrickz kaže:
si probao?gprs je koliko se ja kuzim u to slanje i primanje paketa podataka.ako je to slanje paketa to znaci da izmedju 2 slanja ima i pauza.ovdje di se ja nalazim pauze su i po 10 sekundi.
kontas?

ne znam s edgeom.nisam probao jer ga nigdje po obali ni nema.probacu u zadru.



s kojim je to modemom i na kojoj mrezi?to je nesto novo.maksimalna deklarirana brzina sa ovim vipovim edge/gprs usb modemom je 230kbs download.

trenutno na korculi u gradu korculi,ja imam dialup brzinu download.ide do najvise 80kb/s.



ja se u 20 dana koliko koristim ovu vipovu uslugu jos nisam uspio spojit na njihov server.

EDGE imaš na 99% hrvatske valjda si mislio na UMTS kad si ovo napisao.
Da bi se spojio na vipov server moraš instalirat vip-fastnet poslije onog softwera VMCC.i čim se uspostavi veza komp se automatski spoji na server.moraš imat ovakvu ikonicu u Trayu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image-0073.jpg‎
Views:	154
Size:	6.0 KB
ID:	919  
zivot_u_zivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 19:00   #25
Quote:

EDGE imaš na 99% hrvatske valjda si mislio na UMTS kad si ovo napisao.
nisam.mislio sam na edge.ako je cijela hrvatska pokrivena zasto onda ja na cijeloj obali imam brzinu izmedju 4 i 10kBs?samo u hvaru je islo do 12kbs?to odgovora gprs deklariranim najvecim brzinama.
ne znam na kojem principu radi edge ali ovo sto ja sad imam sigurno nije edge.

Quote:
Da bi se spojio na vipov server moraš instalirat vip-fastnet poslije onog softwera VMCC.i čim se uspostavi veza komp se automatski spoji na server.moraš imat ovakvu ikonicu u Trayu.
ma naravno da imam to instalirano.kako bi se bez toga uopce mogao spojiti.kazem ti da se u 20 dana jos nijednom nisam uspio spojiti na fastnet.vip.hr
ikonica je u trayu ali je stalno bijela umjesto crvena.znaci pokusava se a ne moze spojiti.

mozda sam nesto pogresno instalirao.ostavljam mogucnost otvorenom..,.


inace da ne radim ovo sto radim,NIKADA ovo sranje ne bi uzeo.veza konstantno puca.brzina ne ide preko 10kBs,512mb je premalo,95 kuna mjesecno je previse....


e da...svako par dana komp mi s srusi u pola surfanja.ne znam sad napamet koju gresku javi...blue screen.brijem da je zbog toga sto se kolju ovaj modem i moj laptop.


al morao sam to uzeti.radi kako radi.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 19:20   #26
ja sam 10 sati dnevno on-line i nikakvih problema.čini mi se da je tebi komp spreman za format c pa lijepo sve posloži ispočetka ili možda hardver nešto šteka.nije do vip-a garant jer sam stvarno ovo doktorirao.
zivot_u_zivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 20:29   #27
Quote:
zivot_u_zivo kaže:
ja sam 10 sati dnevno on-line i nikakvih problema.čini mi se da je tebi komp spreman za format c pa lijepo sve posloži ispočetka ili možda hardver nešto šteka.nije do vip-a garant jer sam stvarno ovo doktorirao.
pozdrav, vidim da se ti ovdje jedini kužiš skroz u ono što pričaš, pa me zanima koju brzinu postižeš s edge modemom? Jel to ono što mislim, a to je da svagdje ima tog edge signala za spajanje na net gdje ima i vipovog signala???

inače to si onda odmah mislim naručiti jer je to super imat sada za ljeto i more...

ja domam imam dsl 512MB uključeno i 4 kompa umrežena, i rijetko kada potrošim još koji paket od 512MB...
bananko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 16:16   #28
Quote:
bananko kaže:
pozdrav, vidim da se ti ovdje jedini kužiš skroz u ono što pričaš, pa me zanima koju brzinu postižeš s edge modemom? Jel to ono što mislim, a to je da svagdje ima tog edge signala za spajanje na net gdje ima i vipovog signala???

inače to si onda odmah mislim naručiti jer je to super imat sada za ljeto i more...

ja domam imam dsl 512MB uključeno i 4 kompa umrežena, i rijetko kada potrošim još koji paket od 512MB...
teoretska brzina je 230 Kb/s ali stvarne je negdje oko 180-190 Kb/s i to radi stvarno izvanredno i stabilno, govorimo o EDGE signalu.EDGE ti pokriva 99% Hrvatske,znači nema više mjesta gdje nema EDGA.Kupi i uživaj u slobodi.
zivot_u_zivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 16:18   #29
kad skidam sa rapida ili megauploada imam uvjek 25-30 KB/s,isto kao i sa ADSL-om jer njihovi serveri ne daju brže.
zivot_u_zivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 18:43   #30
hvala!

da ali mi se pojavio jedan ogroman problem: a to je da sam zakasnio i da više nemaju u ponudi usb edge modem, ni bilo kakav drugi edge modem za studente!

Ostaje mi samo UMTS modem, i on navodno dobro radi u većim gradovima, a tamo di nema umts signala on koristi gprs signal s brzinom 80kbps... neznam dali da to uzmem, još se nisam odlučio...
bananko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 19:09   #31
Quote:
bananko kaže:
hvala!

da ali mi se pojavio jedan ogroman problem: a to je da sam zakasnio i da više nemaju u ponudi usb edge modem, ni bilo kakav drugi edge modem za studente!

Ostaje mi samo UMTS modem, i on navodno dobro radi u većim gradovima, a tamo di nema umts signala on koristi gprs signal s brzinom 80kbps... neznam dali da to uzmem, još se nisam odlučio...
pazi dobro kad kupuješ.uzmi UMTS/EDGE/GPRS.

ni slučajno UMTS/GPRS jer ova nema podršku za EDGE a sam gprs je prespor.

dok će ti UMTS/EDGE/GPRS koristit UMTS gdje ga ima a na svim ostalim mjestima EDGE.
zivot_u_zivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 20:52   #32
Ja koristim vec 11mjeseci UMTS/GPRS i nije mi nikada prebacio na gprs dok sam bio na podrucju grada. Kad sam uzimao jos nije bilo opcije UMTS/EDGE vec samo UMTS/GPRS ili EDGE/GPRS.
Imas popis mjesta i gradova gdje radi UMTS.
Sada planiram da uzmem HSDPA.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 01:32   #33
Što se tiče mobitela. Zanimljiva činjenica je da mi se mob. u Zg drito prebacio s GSM na UMTS mrežu. Što to znači, još nisam isprobavao. Nervira me činjenica da neke usluge moram posebno uključiti.....
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 11:05   #34
Ja sam si instalirao Vodafone mobile connect karticu (EDGE, GPRS PCMCIA)prvi dan kada se je pojavila. Bilo je puno problema dok sam to instalirao jer se valjda samo jedna osoba u VIP službi za korisnike kužila u to na početku.
Sa ovim načinom spajanja sam oduševljen od samog početka. Brzina downloada zna biti od 100 do 250 kbit/s ovisno o tome kakav je signal. Kada skidam glazbu sa P2P programom brzina ide i do 450 kbit/s.
Mjesečno plaćam 95 kn pretplatu za 512 MB (uz carnetov password i login u protivnom bi bilo 191 kn), svaki dodatni MB je 0,38 kn + 12 kn za korištenje radijske frekvencije + 50 kn PCMCIA GPRS/EDGE modem. Inače mogao sam uzeti i neki ružni kramp od modema koji ide na USB i onda ne bih plaćao ovih dodatnih 50 kn mjesečno. Ovaj modem koji imam je 400 kn jednokratno ili 50 kn na 12 mjeseci. Za mene je ova cijena u potpunosti prihvatljiva jer je druga opcija uvođenje fiksne linije 600 kn + pretplata za telefon 80 kn + pretplata za ADSL 100 kn i onda na kraju ne mogu imati internet bilo gdje tj. nisam mobilan. Fiksna telefonska linija mi ne treba jer mogu besplatno telefonirati kamo god želim. Inače ako koristim ovu vezu 4-5 h na dan potrošim do 300 MB mjesečno bez skidanja glazbe i filmova i mislim da je za normalnog surfera 512 MB mjesečno sasvim dovoljno.
Jedini nedostatak koji me smeta je to što je spajanje na internet iz inozemstava na ovaj način jezivo skupo. Zanima me samo da li netko od forumaša zna da li se sa ovim modemom može jeftinije proći na Vodafone hot spotovima ako se spaja preko WLAN-a?
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 11:32   #35
Quote:
zrnce soli kaže:
Ja sam si instalirao Vodafone mobile connect karticu (EDGE, GPRS PCMCIA)prvi dan kada se je pojavila. Bilo je puno problema dok sam to instalirao jer se valjda samo jedna osoba u VIP službi za korisnike kužila u to na početku.......
koji signal koristiš, edge? u kojem gradu? daj pošalji neki url gdje se može više saznati o tome (ta kartica za 400kn) i di se to može naručiti, jer su takve kartice sada po 1200 kn ili 18 mjeseci po 50 kn!

thx
bananko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 11:37   #36
Meni 7h dnevno surfanja ×30dana mjesecno =500Mb potrosenih
Jako sam zadovoljan jer imam adsl, pa mogu usporediti ove dvije veze.
Problem je u tome sto velika vecina ljudi nije upoznata sa ovom vrstom internet veze jer VIP slabo daje reklame, tek sam nedavno primjetio tu i tamo poneku reklamu i to je sve.
Meni je jedan kolega dao prijedlog prije godinu dana da se umrezim preko umts, a ja sam ga blijedo gledao jer nisam znao da to postoji u hrvatskoj jer nas je t-com bombardirao reklamama za adsl i nisam za nista drugo znao.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 14:34   #37
Quote:
bananko kaže:
koji signal koristiš, edge? u kojem gradu? daj pošalji neki url gdje se može više saznati o tome (ta kartica za 400kn) i di se to može naručiti, jer su takve kartice sada po 1200 kn ili 18 mjeseci po 50 kn!

thx
Uvijek koristim EDGE signal jer je pokrivena gotovo cijela Hrvatska. Najčešće u Istri i Rijeci. Sada sam na Krku u Baški i tu je na mobitelu 1 crtica, a ja surfam bez ikakvih poteškoća daleko brže nego sa ISDN-om.
Ja sam tu karticu nabavio u Vipovom centru u Rijeci.
VIP centar
Rijeka
Riva 4B
Tel.: +385 91 7700
Fax: +385 51 331944
Radno vrijeme
Ponedjeljak: 08:00-20:00
Utorak: 08:00-20:00
Srijeda: 08:00-20:00
Četvrtak: 08:00-20:00
Petak: 08:00-20:00
Subota: 08:00-13:00
Nedjelja: -
Praznici: -
Sklopio sam ugovor na godinu dana, ali su mi zabunom umjesto onog ružnog USB modema dali ovaj koji sad koristim pa su me naknadno zvali nakon par mjeseci kada su skužili. Ja sam se pravio blesav da ne znam o čemu pričaju pa su mi digli pretplatu za 50 kn, a ugovor je ostao na 1 godinu.
URL: http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=155...product=268077
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 18:01   #38
Koliko to kosta s potpisivanjem ugovora ? Mjesecno i sta jos + treba platit za recimo 512 MB iako smatram da je to jako malo

Pozdrav!
Jole911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 21:04   #39
1 kn kod potpisivanja ugovora + 96 kn pretplata + 12 kn radijska frekvencija +50 kn modem =158kn/mjesečno
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 20:15   #40
Question upomoc, znalci

molim one koji znaju da me upute koja je najpovoljnija opcija bezicnog interneta odnosno, da li je to CARnet, i ima li smisla raspitivati se o dvosmjernom satelitskom pristupu (koliko je to zapravo povoljno)?
komp koristim nekoliko sati dnevno, ne skidam puno???
hvala na strpljenju i pomoci koju ocekujem ;-)
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.