Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 21:27   #661
nadam se da bude draga
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:10   #662
Hvala ti I ja se isto nadam.
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:45   #663
Evo, nakon samo tri tabletice, nema iscjetka više. Ne znam da li su pomogle ili je stalo samo od sebe (nekako mi je prerano da počnu djelovati..). Malo osjećam bolove u desnom jajniku, ali manje nego prije. I strah je još uvijek tu, ma da mi je doktor rekao ne se živcirati, ali nije to baš tako lako. Za deset dana sam kod njega opet na ultrazvuku, nadam se samo da će brzo proći i da ću čuti to malo srčeko..
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 18:38   #664
evo da se i ja javim sa svojim iskustvom u vezi iscjetka..

ja sam dogurala do kraja trudnoće (39 tjedan :klap: ) i cijelu trudnoću imam nekakav iscjedak! nekad je bio gust, pa rastezljiv, pa čak i sirast.. nekad je imao ružan miris, nekad nikakav! stalno ga pratim ali ginić mi nije ništa rekao opasno za njega pa me toliko nije ni uznemiravao..
iako me nije svrbilo osim možda jedanput, ali nelagodan je osjećaj imati ga bez dnevnog uloška pa ih većinom nosim.. e sad, ginić ih ne preporučuje nositi stalno, kao bolje da se češće u danu presvlačim nego da zadržavam to na ulošku tako da i njih izbjegavam.. niti jednom mi nije dao vaginalete jer očito nisu gljivice nego normalan iscjedak iz rodnice što je cure moje drage NAJNORMALNIJA POJAVA U TRUDNOĆI.. a pogotovo pred sam kraj (o količini da i ne govorim)
Ozrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 09:07   #665
Trudna sam 20 tjedana.Par puta u zadnjih par dana sam primjetila da su mi gaćice malo mokre.Ne mokre onako kao kad je iscjedak u pitanju jer je iscjedak gušći... gačice su mi kao da su kapi vode na njima.Mokrina je veličine 2-3 cm,nema neugodan miris i obično je na sredini mala bjeličasta mrlja.Nadam se da to nije plodova voda...jel tko imao sličnih iskustava??Popodne mi radi doc,mislim da ću se zaletit do nje...
forumasica28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 09:59   #666
Quote:
Ozrenka kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim sa svojim iskustvom u vezi iscjetka..

ja sam dogurala do kraja trudnoće (39 tjedan :klap: ) i cijelu trudnoću imam nekakav iscjedak! nekad je bio gust, pa rastezljiv, pa čak i sirast.. nekad je imao ružan miris, nekad nikakav! stalno ga pratim ali ginić mi nije ništa rekao opasno za njega pa me toliko nije ni uznemiravao..
iako me nije svrbilo osim možda jedanput, ali nelagodan je osjećaj imati ga bez dnevnog uloška pa ih većinom nosim.. e sad, ginić ih ne preporučuje nositi stalno, kao bolje da se češće u danu presvlačim nego da zadržavam to na ulošku tako da i njih izbjegavam.. niti jednom mi nije dao vaginalete jer očito nisu gljivice nego normalan iscjedak iz rodnice što je cure moje drage NAJNORMALNIJA POJAVA U TRUDNOĆI.. a pogotovo pred sam kraj (o količini da i ne govorim)
sveee isto kao i ja, čak i radila briseve za kontrolu, sve normalno, sve ok
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:28   #667
onome kome se jednom pojavi iscjedak imat će ga cijelu trudnoću.

tak mi ej ginić rekao.

ja sam valjda već ne znam koliko kn ostavila na dnevne.. ali ja ih mienjam svaka dva sata zbog bakterija pa ih i abnormalno puno trošim.
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 01:06   #668
Quote:
anđeo-s-rogićima kaže: Pogledaj post
onome kome se jednom pojavi iscjedak imat će ga cijelu trudnoću.

tak mi ej ginić rekao.

ja sam valjda već ne znam koliko kn ostavila na dnevne.. ali ja ih mienjam svaka dva sata zbog bakterija pa ih i abnormalno puno trošim.
Da, ovo je istina. I ja imala na početku i sad pri kraju opet. Može li biti opasno za bebu ako se ne izliječi do poroda, mislim bakterije?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 11:32   #669
Imam iscjedak od samog pocetka trudnoce, doktorica kaze da je sve ok. Ne koristim dnevne uloske nego se samo cesto presvlacim i zasad nikakvih problema
__________________
6.9.2012. Miracle of Love
_pahuljica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 10:05   #670
Drage moje, meni je konačno (nadam se) završilo poglavlje sa smeđim iscjetkom. To se sve zbilo jako rano (5.-6. tt), tak da sam se bojala najgoreg. Danas smo 10+5 i nema ga vec jakoooo dugo. :klap:
Međutim, sada imam taj neki žuti koji me brine. Privatni gin mi je rekao da ćemo to staviti malo pod mikroskop da vidimo da nema kakvih beštija tamo dolje, ali je na godišnjem slijedeća dva tjedna, pa bih ja otišla socijalnom jer ne mogu toliko čekati. E sad, jel zna neka od vas što gin daju u slučaju da ima neka gljiva ili sl? Da li idu klasične vaginalete ili nešt drugo? Prije trudnoće nikada nije bilo nikakvog iscjetka, a vaginalete sam viđala samo na reklamama za Canesten..
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 12:55   #671
Quote:
ivanna86 kaže: Pogledaj post
Drage moje, meni je konačno (nadam se) završilo poglavlje sa smeđim iscjetkom. To se sve zbilo jako rano (5.-6. tt), tak da sam se bojala najgoreg. Danas smo 10+5 i nema ga vec jakoooo dugo. :klap:
Međutim, sada imam taj neki žuti koji me brine. Privatni gin mi je rekao da ćemo to staviti malo pod mikroskop da vidimo da nema kakvih beštija tamo dolje, ali je na godišnjem slijedeća dva tjedna, pa bih ja otišla socijalnom jer ne mogu toliko čekati. E sad, jel zna neka od vas što gin daju u slučaju da ima neka gljiva ili sl? Da li idu klasične vaginalete ili nešt drugo? Prije trudnoće nikada nije bilo nikakvog iscjetka, a vaginalete sam viđala samo na reklamama za Canesten..
Niti ja nisam prije trudnoće pa čak ni u prvoj imala problema s tim gljivicama i iscjedkom.
Ako te svrbi onda je po meni nešto jače pa idu uglavnom Plymicol vaginalete s Canesten kremom. Meni je od toga prošlo, imala sam sredinom trudnoće, ali evo na kraju se iscjedak opet vratio, kaže doktorica od vrućina, hormona pa i stresa. Jedva čekam da rodim, dosta više!
Ako ne svrbi, a vidi se iscjedak, barem kod mene, onda može i Lactogyn kojeg preporučaju za zaštitu i obnovu vaginalne mikroflore. Ima 7 vaginaleta u pakiranju i dosta su dobre.
I koliko sam skužila doktoricu uvijek možeš vaginalete Lactogyn imat kod kuće, preporuča se svima pa i trudnicama, znači da su blaže od Plymicola.

Zadnje uređivanje Woman Yoya : 26.06.2012. at 13:00.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:00   #672
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
Uglavnom ako te svrbi onda idu uglavnom Plymicol vaginalete s Canesten kremom. Meni je od toga prošlo, imala sam sredinom trudnoće, ali evo na kraju se iscjedak opet vratio, kaže doktorica od vrućina i hormona. Jedva čekam da rodim, dosta više!
Ako ne svrbi, a vidi se iscjedak, barem kod mene, onda može i Lactogyn kojeg preporučaju za zaštitu i obnovu vaginalne mikroflore. Ima 7 vaginaleta u pakiranju i dosta su dobre.
I koliko sam skužila doktoricu uvijek možeš vaginalete Lactogyn imat kod kuće, preporuča se svima pa i trudnicama, znači da su blaže od Plymicola.
Hvala ti na odgovoru. Ne svrbi, ne pecka, onak malko čudan miris ima.
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:02   #673
Quote:
ivanna86 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Ne svrbi, ne pecka, onak malko čudan miris ima.
Onda super, ne bi trebalo biti ništa, možda za prevenciju samo Lactogyn, ali neka ginić odredi .
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:21   #674
Quote:
forumasica28 kaže: Pogledaj post
Trudna sam 20 tjedana.Par puta u zadnjih par dana sam primjetila da su mi gaćice malo mokre.Ne mokre onako kao kad je iscjedak u pitanju jer je iscjedak gušći... gačice su mi kao da su kapi vode na njima.Mokrina je veličine 2-3 cm,nema neugodan miris i obično je na sredini mala bjeličasta mrlja.Nadam se da to nije plodova voda...jel tko imao sličnih iskustava??Popodne mi radi doc,mislim da ću se zaletit do nje...
isto ovako i meni zna bit. i sve mi je ok. naravno da sam i ja zabrijavala da nije p. voda, al nije
inace ga imam na dane, neki dan vise neki manje
dnevne koristim samo kad idem vani, po kuci se rađe cesce minjam
stavila turu acidosalus vaginaleta, rijesio me gljiva, bar privremeno, al iscjedka se ne mogu rijesit, a kad je to normalna pojava, sta cemo...
__________________
I ll be your keeper for life baby
Eliena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 13:29   #675
meni je ovako kako je forumašica28 opisala, al sam ja u sto briga jer mi je 36 tt. i nekad mi baš ko da procuri, a pošto mi je prvi porod počeo puknućem vodenjaka, baš se zabrinem. Al onda satima ništa, pa onda opet.
I na zadnjem pregledu mi je dr. upisala žućkasti iscjedak i kad ono fakat, uopće nisam gledala papir, a baš se vidi. Na gaćicama ostane bijeli trag, osušeni.
Tu i tamo si stavim linex lady kapsulu koje sam dobila još u ranijoj trudnoći radi održavanja ph rodnice jer sam imala i gljivice pa za svaki slučaj. Al kad to stavim navečer, ujutro mi se to onak slije malo, pa opet paničarim da nije vodenjak. izludit će me ovo
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 15:26   #676
Quote:
forumasica28 kaže: Pogledaj post
Trudna sam 20 tjedana.Par puta u zadnjih par dana sam primjetila da su mi gaćice malo mokre.Ne mokre onako kao kad je iscjedak u pitanju jer je iscjedak gušći... gačice su mi kao da su kapi vode na njima.Mokrina je veličine 2-3 cm,nema neugodan miris i obično je na sredini mala bjeličasta mrlja.Nadam se da to nije plodova voda...jel tko imao sličnih iskustava??Popodne mi radi doc,mislim da ću se zaletit do nje...
ja imam slicnu situaciju. zuckasti iscjedak a oko njega mokro, kao da je i dio pl vode iscurio. nije svaki dan al se javlja svako malo. prosli tjedan bila kod gin, rekla je da ima dovoljno pl vode. ulazim u 38 tt pa me malo brine..ima tko u visokoj trudnoci slicno iskustvo? da radim paniku ili da se opustim!?
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 00:48   #677
da se nadopunim za sve one koje zavrse na ovom topicu i pitaju se curi li im plodna voda s iscjedkom. postoji test amnisure koji mozete kupitiu ljekarnama (ne svima, ja sam se pomucila dok ga nisam pronasla u novom zagrebu, ljekarna u sigetu). odete kod gin s time i za 12 min test je gotov. kosta 300 kn al mi nije zao jer sam tim novcem kupila dusevni mir. eto, nadam se da ce nekome pomoci
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 09:48   #678
Ja sam taj test napravila kod Podobnika za 200 kn
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 13:11   #679
tko bi reko to za Podobnika...pa u ljekarnama sam test kosta 300 kn

eto cure, sad znate sto vam je za ciniti u tim situacijama, pravac Podobnik!
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 21:13   #680
da li je itko imao problema sa vodenkastim iscjetkom?
u 25 tt sam, i javlja se samo kad duže hodam, onako vodena mrljica sa bjelkastim u sredini. nema ga kod napinjanja, kihanja i sl. stavila sam dnevni uložak i bio je suh.
jednom mi se dogodilo kad sam si nezgodno stisnula trbuh da je malo iscurilo po nozi, onako tanka crtica, no taj dan sam imala ne baš ugodan vaginalni pregled.
inače je sve u redu s trudnoćom, zatvorena sam, nemam kontrakcije, moj ginekolog ne vidi ništa alarmantno.
ne razumijem se u curkanje plodne vode, doktor tvrdi da se ne radi o tome, svaka pomoć je dobro došla.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.